Skocz do zawartości

Bądź bohaterem w swoim audio - czyli dzisiaj sam zrobiłem...


shady_slim

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 24.12.2021 o 15:12, bartiss napisał:

W poszukiwaniu taniego transportu do stereo trafiłem na serię dvd pioneera - dv, konkretnie na warsztat trafił dv410v. Obudowa przeszła delikatne spa i konserwację plastików oraz wyciągnąłem dwie wgniotki z pokrywy. Wnętrze zyskało mod polegający na wyprowadzeniu czystego sygnału SP/DIF do nowego rca oraz czyszczenie lasera i krańcówki wysunięcia kieszeni ponieważ po otworzeniu od razu sama się zamykała😅

PXL_20211224_100147180.jpgPXL_20211224_100157232.jpgPXL_20211223_162434351.jpg

Goldmund? :D
Też kiedyś robiłem. Jak Ci się sprawuje?

 

edit:

Pozazdrościłem i zamówiłem DV380 :D

To już 4 egzemplarz Pionka pod transport. Może tym razem się przekonam.

 

Edit:

@bartiss potrzebuję Twojej pomocy. Pozazdrościłem i kupiłem 380tkę. Niestety na wyłączony digital out i nie mam gdzie podłączyć by wyświetlić menu. Podasz mi krok po kroku jak się tam dostać?

Edytowane przez krz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakiś czas temu zrobiłem sobie prowizoryczny mega budżetowy kabelek IC z 4.4mm Jack na 2x 3pin xlr.

Budżetowy bo chciałem tylko sprawdzić jak zagra hiby R5 po balansie w roli dac'a. Jednocześnie próbując z tego co miałem na szybko bez czekania na dostawy wykonać całość.

1 wersja to kabelek do doków z chin który leżał w szufladzie, plus jakieś chińskie xlr.

Przy komputerze mam bardzo dużo różnej elektroniki i tak jak w przypadku niezbalansowanych kabelków bez ekranów. Kabel ten robił za antenę od trzasków, brumow i szumów...

Dodałem taśmę miedziana jako ekran pocynowałem ja na łączeniach i przylutowałem po stronę xlr. Skutek brumy i inne trzaski faktycznie zniknęły. Ale taśma miedziana jest łamliwa i delikatna. Ruszając gotowym kablem po tygodniu się poprzerywała. Jest dalej lepiej niż bez niej ale część zakłóceń znów się pojawiła...

Zamówiłem inna taśmę, tym razem z przeplatanki stalowej i jak starczy mi czasu oraz nerwów to może wrzucę rezultat końcowy jak już go zrobię. Na razie zrobiłem poprawki w ciągłości, zdjęcie, post i będę używał tego delikatnie.3ff1a83f50e6de5c4b74f61992c2171f.jpg6e2678bd1e3796bcebf5bbb9fc6e4343.jpg

Edytowane przez Ugz
  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie cudo wczoraj wieczorem popełniłem. Padnięta elektronika zrobiła wyyjaz. Jechały gniazda. Pełne uszczelnienie muszli. Wypchanie muszli włukniną. No i teraz to gra w końcu mam zamknięte planary. Zastanawia mnie tylko od czego jest ta elektronika przy przetworniku ma ktoś jakiś pomysł?IMG_20220208_234503.jpgIMG_20220208_234509.jpgIMG_20220209_112428.jpg

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Panjarek napisał:

Wygląda jak kupiona. 

Jeśli można wiedzieć jak to zrobione? Bo też potrzebuje takiej przejściówki. 

Wtyczka Ranko REP-100 jest wsadzona od środka po zlutowaniu i zabezpieczeniu do gniazda i obudowy Ranko REP-1044f.

 

Staram się z by wszystko co robię wyglądało jak ze sklepu :)

...sprawdź poprzednie strony tego tematu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 9.02.2022 o 12:52, bleck55 napisał:

Takie cudo wczoraj wieczorem popełniłem. Padnięta elektronika zrobiła wyyjaz. Jechały gniazda. Pełne uszczelnienie muszli. Wypchanie muszli włukniną. No i teraz to gra w końcu mam zamknięte planary. Zastanawia mnie tylko od czego jest ta elektronika przy przetworniku ma ktoś jakiś pomysł?IMG_20220208_234503.jpgIMG_20220208_234509.jpgIMG_20220209_112428.jpg

To te za ~320zł z licytacji Allegro?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 12.02.2022 o 08:17, espe0 napisał:

Przejściówka z 4,4mm balans do 3,5mm single.

 

DSC_7872~2.JPG

 

DSC_7873~3.JPG

 

Fajny gadżet, ale do okazjonalnego użytku (testowania). Gniazda 3.5mm potrafią się szybko wyrobić nawet z normalnymi wtykami, a co dopiero z takim połączeniem. No i ryzyko przypadkowego uszkodzenia też mocno wzrasta. 

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności