Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Bądź bohaterem w swoim audio - czyli dzisiaj sam zrobiłem...


shady_slim

Rekomendowane odpowiedzi

Debiut z kabelkiem 8 żyłowym - hybryda miedź i srebro. Krótki ~ 1,1m zbalansowany na 2.5mm dla Etherów z DAPem. Jak poprzednicy zauważyli paskudnie się lutowało + zeszła godzinka na naukę splotu :D ale warto było. Z marszu słychać jaśniejsze brzmienie i chyba poprawę w głębi.

EDIT: Instrumenty dużo bardziej wyraźne i czyściej wybrzmiewają. Troszkę powiększyła się scena. Aż mam zakusy by zmienić wkładki w Etherach na bardziej tłumiące ale podoba mi się taka bardziej "otwarta" opcja.

wtyk2.5Ether1.jpg

kabel25ether1.jpg

Edytowane przez cpu1
  • Like 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, cpu1 napisał:

paskudnie się lutowało + zeszła godzinka na naukę splotu :D ale warto było

No upchać 8 żył we wtyczkach to jest problem, a godzinka na naukę to jeszcze nie tak długo

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Perul napisał:

No upchać 8 żył we wtyczkach to jest problem

Przy tym kątowym wtyku co miałem to jeszcze jako tako ze względu na większą pojemność ale w te proste, cienkie wtyki to chyba niewykonalne ;) Podziwiam cierpliwość u tych co bawią się w 16 żyłówkę.

 

Doszły jeszcze do kompletu długi XLR i adapter z niego na 6.3mm pod wymiar :P 

hybxlr.thumb.JPG.4bc330a495d582aa45c0aabf0d5c90e4.JPGhybadap.thumb.JPG.c1ae194d74cde76f027fd51e89572abf.JPGhybzest.thumb.JPG.70a6fd57e4ce54e6f3e42affbb8beed5.JPG

Edytowane przez cpu1
  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, jacmiszcz92 napisał:

Do czego służy te 8 czy 16 żył w przewodzie?

Jeżeli zastosowano ten sam materiał przewodnika to wyłącznie do poprawienia komfortu użytkowania. Jeżeli rozbijesz tą samą ilość rdzeni o tym samym przekroju na więcej żył to uzyskasz większą elastyczność przewodu a tym samym mniejszy promień zgięcia. Jeżeli materiał przewodnika jest zróżnicowany to naturalnie ma to wpływ na charakterystykę przesyłanego sygnału.

Edytowane przez cpu1
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przetworniki z Hok 80 w budzie od Grundigów gdhs 217 + pady ręcznie szyte ze skóry owczej.Najlepsza przestrzeń że wszystkich ortodynamików jakie mam😁

IMG_20211119_140309_copy_1849x1388.jpg

IMG_20211213_195050_copy_1849x1388.jpg

  • Like 9
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, progmarky napisał:

Przetworniki z Hok 80 w budzie od Grundigów gdhs 217 + pady ręcznie szyte ze skóry owczej.Najlepsza przestrzeń że wszystkich ortodynamików jakie mam😁

Świetna robota ! Ciekawe Grundigi - początek lat 80tych a świetnie się trzymają :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, cpu1 napisał:

Świetna robota ! Ciekawe Grundigi - początek lat 80tych a świetnie się trzymają :) 

Dokładnie, są też mega wygodne i muszle ciut większe można pokombinować z różnym wytłumieniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, progmarky napisał:

Dokładnie, są też mega wygodne i muszle ciut większe można pokombinować z różnym wytłumieniem.

Czyli też podatne na mody :) Podsunąłeś mi pomysł by przerobić któreś z bardzo starych słuchawek wymieniając w nich przetworniki. Jest tyle oldschoolowych modeli, które można by wskrzesić. Takie retro na współczesnych berylowych dynamikach to jest chyba to za co się wezmę w nieodległym czasie. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 projekty, jeden sprzed tygodnia drugi trochę starszy, ale chyba nie pokazywałem.

1. Zmienione gniazdo w Fidelio X2 na 3.5mm TRRS (rozdzielone G), teraz tylko kabel trzeba zrobić. Mod jest tak ,robiony, że jest nierozpoznawalny, słuchawki wyglądają jak fabryczne.

2. Stare słuchawki do telefonu HTC z całkiem spoko DACiem na kablu. Jako że słuchawki były marne zamontowałem wtyki mmcx.

f6162b6d0e863ef9643d585a41a925ad.jpg81d55c070c022f3657136a57996df2ad.jpg

  • Like 8
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem budżetowe głośniki na biurko do plumkania w tle.

Fenda R40BT. W promocjach za 250zł. Świetne jak na takie budżetówki. Aż zachciało się wyciągnąć coś więcej. Wygłuszyłem, wstawiłem foliowca w wysokotonówce i poprawiałem zasilanie. Koszty praktycznie zerowe. Jestem mega zachwycony. 

20211219_175404.jpg

20211219_175956.jpg

20211219_184403.jpg

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem w szufladzie 2 pary driverów budżetowych klasycznych Kossów - KSC75 oraz Porta Pro oraz jeden headband od KPP.

 

Chciałem rekablowac obie pary w ten sposób oraz spróbować headbanda od słuchawek ze sklepu 'Wszystko za dychę', ale sibeokazalo, że jeden z driverów KPP odszedł do nieba przetworników.

 

KSC75 z headbandem KPP, Canare quad zaterminowany zbalansowanym Jackiem 2.5mm. 

Myślałem, żeby dać oplot ale spodobał mi się ten wygląd ghetto, szczególnie z różnokolorowym heatshrinkiem :)

IMG_20211219_114452.jpg

IMG_20211219_114502.jpg

IMG_20211219_114513.jpg

  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności