Skocz do zawartości

Bądź bohaterem w swoim audio - czyli dzisiaj sam zrobiłem...


shady_slim

Rekomendowane odpowiedzi

Kolejna przeróbka, tym razem HE400 na gniazda 3,5mm, przeróbka kabla oryginalnego (wymiana wtyków) i zbalansowany kabel OCC 6N 

 

 

IMG_20210830_101050.jpg

IMG_20210830_101102.jpg

IMG_20210830_101123.jpg

IMG_20210830_101244.jpg

IMG_20210830_101310.jpg

  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aaa, wkurzyłem się.
Zamówiłem sobie do lcd2 zbalansowany chiński drut, ale zamiast xlr przysłali jacka 2.5 mm.
No to zamowilem przejściowkę.
I przysłali, ale z 4.5.
To zamówiłem jeszcze raz, przysłali taką samą.
No to wziąłem lutownicę i pistolet na klej i mam prowizorkę.
Nawet gra o dziwo... :D
Kiedyś sprawię sobie prawdziwy kabel, ale generalnie wcale źle to nie gra. Może delikatnie jaśniej...a7cc878b652e864593ef90b205e002e0.jpg

  • Like 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@hammerh34d

Wklejam link do nie tak bardzo drogich adapterów z 2.5mm / 3.5mm / 4.4mm do XLR 4 piny bo może Ci się przyda, a swoją drogą ktoś niedawno szukał coś w ten deseń :

https://pl.aliexpress.com/item/32963167200.html?spm=a2g17.12057483.detail.3.5b9a4d15Lm0Gyc

Upsss późno już i USD pomyliłby mi się z PLN więc nie jest to w żadnym wypadku okazja 😕 

Edytowane przez cpu1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cóż, na alledrogo nie bardzo bylo cokolwiek, musiał bym zamawiać, a wtedy mi się spieszyło. No i w efekcie przez 3 miesiące nie miałem kabla, bobtyle się zbierałem do przelutowania 4 drucików :)
Przejsciowki kupiłem na amazonie właściwie, tak samo kabel - ale ewidentnie są z Chin.
Anyway, kabel działa. I to sie liczy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

HM5 dostały pałąk z starych Kossów, nacisk ciut mniejszy. Wygoda ok, trzymają się dalej mocno nie tracąc na tłumieniu czy stabilności słuchawek na głowie.

Aby nie kaleczyć muszli słuchawek z pianki wypełniającej kartony, starej uszczelki i taśmy izolacyjnej zrobiłem dystans na mocowanie kossów. Może kiedyś w końcu kupię sobie drukarkę 3d to wydrukuje na razie taka miękka prowizorka wpadła :D

Jak ktoś ma link do fajnego zapinanego materiałowego obszycia pałąka to był bym wdzięczny za polecenie. Ewentualnie sam jeszcze później poszukam czegoś szerokiego aby zakryć tą surowo wyglądająca gąbkę i gumę pałąka.(Na szerokość pasuje z vintage bajerów 880, ale pałąk z kosów jest około 2 razy grubszy)98f6a1f292c14b7f46c34b5bf9e91bd6.jpg

  • Like 8
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 9.09.2021 o 11:08, espe0 napisał:

Wymiana mmcx poprzez trepanację obudowy. Pacjent żyje i ma się dobrze :)

 

sketch-1631177829129.png


Niesamowita robota wykonana przez @espe0 

 

Słuchawki wyglądają nawet lepiej niż fabrycznie, wszystko bardzo estetyczne i dopracowane. Chylę czoła przed geniuszem i serdecznie polecam :D 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hanadomi B8 zasługują na nowe kabelki bo fabryczny mimo, że ładnie się prezentuje to mocno ogranicza możliwości słuchawek i mało praktyczny. Teraz  trzeba pomyśleć o padach. Oryginalne z szajs skóry, łatwo się ugniatają przez co mam wrażenie, że uszy są za blisko przetworników no i też się w nich mocno pocą.

B81.thumb.jpg.e27b673e9bc9c06328aacf9de3252490.jpg

B82.thumb.jpg.ae06fbe5fdc6772d2e2d40f0e6768831.jpg

  • Like 6
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, LuQi napisał:

co to za kabel?

Do zrobienia kabli używam stałego zestawu przewodów : Canare Starquad L-4E5C, Cordial CMK209. Czasem w zależności od potrzeby grubszy Starquad L-4E6S , Cordial CMK422. Przy Hanadomi B8 w porównaniu do fabrycznego kabla nastąpiła eksplozja rozdzielczości, czystości i szczegółowości dźwięku. 

Edytowane przez cpu1
  • Like 1
  • Thanks 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, neonlight napisał:

To idealnie nadawałoby się do niedawno zamkniętego tematu. 🤗😁

Dobra dobra, nie bądź taki skromny co do swojego wkładu 😁 Co ja biedny pocznę, że różnica po zmianie kabla mało łba nie urwała ? 🤯😜

  • Like 1
  • Confused 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Dorobiłem gniazda w Superach HD330. Są odwrotnie, bo nie chciałem otworów wiercić i wykorzystałem te po kabelku łączącym je ze sobą. Otwór po kablu zalepiłem 3D Penem, ujdzie, zwłaszcza z daleka bez okularów ;) Zrobiłem też kabelek na Canare, bo z poprzedniego nie byłem zadowolony - wiadomo, praktyka czyni mistrza.

 

_R003504.thumb.jpg.d70d4eb6aab7f00e1394d8b245065f66.jpg_R003505.thumb.jpg.c9de88d362a3222b32a2653c7037c7d9.jpg

_R003514.jpg

  • Like 7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Vaiet Ładnie wyszło i pod wymiar co najważniejsze. Czarne Aune będzie się mniej kurzyć. Na swoje czarnuszki (SU-9 i 887) muszę uszyć jakąś narzutkę bo na taki fajny stojak niestety nie mam już miejsca :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, cpu1 napisał:

@Vaiet Ładnie wyszło i pod wymiar co najważniejsze. Czarne Aune będzie się mniej kurzyć. Na swoje czarnuszki (SU-9 i 887) muszę uszyć jakąś narzutkę bo na taki fajny stojak niestety nie mam już miejsca :(

JA właśnie mierzyłem, ile miejsca mi zostaje na biurku (160cm szerokości) jak zsunę głośniki do krawędzi monitora. Zostały mi jakieś 2cm w zapasie, ale stwierdziłem, że nie ma co robić "na styk", bo jakiś minimalny zapas być musi. Też uważam, że wyszło cacy. Projektowałem go z zamysłem, żeby między półkami było dokładnie 10 cm wysokości tak, żeby Burek wchodził tam z antenką bez problemu i żeby była wolna przestrzeń na swobodny przepływ powietrza, bo gotowanie klocków audio brakiem dostępnej przestrzeni to samobójstwo. Muszę teraz co prawda kupić nowe kable USB, bo stare okazały się za krótkie, no ale póki co radzę sobie tym, że puściłem je przez USB w ramieniu monitora. Rozwiązanie nieidealne, ale na krótki czas musi wystarczyć, póki nie zbiorę hajsiwa na nowe okablowanie. Poza tym... wygląda kozacko, jest mega stabilne i wytrzyma spokojnie 30-40kg obciążenia choć takiego nie przewiduję. Śmieszne jest też to, że projekt w zasadzie zajął mi jakieś 3-4 minuty i potem jedynie delikatnie go zmodyfikowałem, jak chociażby zaokrąglenia na rogach półek o promieniu 3mm. Subtelne, ale brak ostrych krawędzi to bezpieczeństwo dla rąk. Do tego cofnąłem nóżki regału wgłąb, żeby mieć lepszy dostęp i do panelu z przodu i do tylnego panelu, gdyby przyszło coś kombinować z połączeniami.

Generalnie jak komuś potrzeba funkcjonalne, proste meble, to polecam się :D Projekt za darmoszkę, jak ktoś ma jak i gdzie wykonać :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności