Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Bądź bohaterem w swoim audio - czyli dzisiaj sam zrobiłem...


shady_slim

Rekomendowane odpowiedzi

25 minut temu, bakus1233 napisał:

Uszkodziło mi się ostatnio we wzmacniaczu wyjście głośnikowe, do tego stopnia, że nie wiem jak to naprawić, ale zauważyłem że z wyjścia słuchawkowego gra muzyka, to wpadłem na pomysł, że zrobie sobie kabelek, który umożliwi mi podłączenie kolumn pod wyjście słuchawkowe 3,5mm. Pomysł się sprawdził, co prawda trzeba odkręcić potencjometr na maxa aby nagłośnić pokój, ale gra :D  232067D7-6B2E-42EF-82FC-B734A63F9397.jpeg

 

 

sketch-1627032207259.png

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Birken

Standardowo robię dla siebie na Canare Starquad i Cordial CMK209. Tutaj w oplocie z sznurowadła przewód Canare bez izolacji i metalowego ekranu + Cordial bez ruszania bo idealnie pasuje do wtyków miniXLR.

Edytowane przez cpu1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drugie Mońki : M350 grają już po balansie z zmajstrowanego kabelka. Znalazłem uszkodzoną słuchawkę Nokii z zestawu głośnomówiącego i wykorzystałem klips do zaczepienia na koszulce. Kabelek nie ciąga się teraz góra dół i można "zrzucić" planarki z uszu żeby sobie podyndały :D 

m350bal.thumb.jpg.377f71c87879ba5271be99a830de15da.jpg

Edytowane przez cpu1
  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Kabelek solid core + litz do Sennków

 

IMG_20210812_143202_1920x1080.jpg

IMG_20210812_143551_1920x1080.jpg

IMG_20210812_143213_1920x1080.jpg

IMG_20210812_143618_1920x1080.jpg

Edytowane przez Perul
  • Like 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakiś czas temu trafiły do mnie Andromedy z popsutym gniazdem mmcx. "Pin" w środku się złamał. A konkretniej pół "pinu", bo jest to taki kanalik, składający się z dwóch blaszek, w które wchodzi pin (igła) wtyku. Jedna blaszka się wyłamała i połączenie stało się luźne, sygnał przerywał. No to zamontowałem coś bardziej wytrzymałego, czyli "pin" z teflonową? osłonką. Nie wiedzieć czemu część gniazd ją ma, a część nie. Niestety iemy zazwyczaj mają opcję drugą (niższa cena?). Po lewej gniazdo stare, po prawej nowe. 

 

PXL_20210804_134808246.PORTRAIT.jpg

 

 

 

 

 

  • Like 9
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
11 godzin temu, Perul napisał:

Dla odmiany nie kabelki, tylko słuchawki, a dokładniej muszle mojego projektu i wykonania, pałąk pożyczony, kabel też już był :)

 

IMG_20210824_094729_1920x1080.jpg

IMG_20210824_094746_1920x1080.jpg

IMG_20210824_094824_1920x1080.jpg

IMG_20210824_094903_1920x1080.jpg

IMG_20210824_094959_1920x1080.jpg

IMG_20210824_095029_1920x1080.jpg

Patrzę na te drivery i też mam chyba podobnej konstrukcji. Grają lepiej w otwartych czy zamkniętych , czy porównywałeś może przed budową jak lepiej będą grać? Projekt słuchawek bardzo fajny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, marco-polo napisał:

Grają lepiej w otwartych czy zamkniętych

Mają mocny magnes, jak się zamknie dłońmi muszle, to brzmienie nie zmienia się diametralnie, tak więc i w jednych i drugich obudowach powinny się sprawdzić - kwestia doboru padów, dampingu przetowrnika, basreflexów.

Dla siebie zamierzam zrobić zamknięte na tych driverach - mają fajnej jakości górę, a resztę pewnie się ogarnie :) 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, Perul napisał:

Mają mocny magnes, jak się zamknie dłońmi muszle, to brzmienie nie zmienia się diametralnie, tak więc i w jednych i drugich obudowach powinny się sprawdzić - kwestia doboru padów, dampingu przetowrnika, basreflexów.

Dla siebie zamierzam zrobić zamknięte na tych driverach - mają fajnej jakości górę, a resztę pewnie się ogarnie :) 

Nie wiem czy to te. Ogólnie zastanawiam się nad budową nowych dla zabicia czasu.

d1.png

c1.png

Widzę że drivery sa umieszczone w aluminiowych pierścieniach gdzie są małe śrubki przykręcone do pierścienia w drewnie.

Jak widać niemieckie solidne wykonanie pałąka. Pierścień i pałąk są połączone razem. Jaka jest kontrola skoku na pałąku posuwisty czy stopniowany klik?

Rozwiązanie podobne do tego 

https://pl.aliexpress.com/item/4001332782790.html

dccxc.jpg

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@marco-polo drivery inne, choć dość podobne.

Mocowanie muszli z pałąkiem dokładnie jak w oryginale, czyli na gumki. 

Na pałąku jest klik, ale na moją głowę to są na maxa rozsunięte. 

 

@zolwinho wydruk z PLA, dekielki sam projektowałem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, Perul napisał:

@zolwinho wydruk z PLA, dekielki sam projektowałem. 

 

Masz możliwość wydruku z ABS? ABS będzie bardziej wdzięczny - po wydruku możesz go wystawić na ekspozycję par acetonu. Powierzchnia się zmiękczy a po wyciągnięciu zrekomponuje, w wyniku czego dostaniesz bardzo gładki element. W sam raz do błyszczących muszli. 

 

Na ASA podobnie działa izopropanol.

 

Z PLA jest trochę ciężej. Podobno można próbować wygładzić tetrahydrofuranem, ale to już wyższa szkoła jazdy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, espe0 napisał:

Mona wygładzić chlorkiem metylenu :)

 

Masz rację. Dichlorometan też podobno działa.

W każdym razie że wszystkich wymienionych aceton jest chyba najtańszy, najłatwiej dostępny i najmniej szkodliwy, dlatego ABS wydaje się być najprostszym kierunkiem. Jedyna przeszkoda to wyższa temperatura druku niż PLA.

 

DCM I THF strasznie śmierdzą. Jeszcze z PLA dobrze działa chloroform 😛

Edytowane przez zolwinho
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności