Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Bądź bohaterem w swoim audio - czyli dzisiaj sam zrobiłem...


shady_slim

Rekomendowane odpowiedzi

2 minuty temu, Ugz napisał:

Pałąk kupujecie razem z muszlami czy widzieliście gdzieś osobno pałąki sensownej jakości? (przygarnął bym pałąk z widełkami który by podszedł pod hm5)

 

Trzeba dobrze szukać i w różnej konfiguracji można kupować :D Są same pałąki uniwersalne i dedykowane. 

Ja kupowałem razem pałąk, obicie pałąka, drewniane muszle ala Grado z zamocowanymi gniazdami Hifimana i kabelkami pod przetwornik. Do tego kupowałem przetworniki, osobno również kabelek i pady Grado.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

39 minut temu, marco-polo napisał:

 

Ja od siebie polecam te:

 

https://a.aliexpress.com/_vajnLN

 

Super grają w otwartej obudowie (słuchawki wyżej). Mocarny i sprężysty bas, który bardzo uzależnia :D Fajna przestrzeń, rozrywkowe i naprawdę przyjemne granie za małą kasę ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

54 minuty temu, ryankgb napisał:

 

Ja od siebie polecam te:

 

https://a.aliexpress.com/_vajnLN

 

Super grają w otwartej obudowie (słuchawki wyżej). Mocarny i sprężysty bas, który bardzo uzależnia :D Fajna przestrzeń, rozrywkowe i naprawdę przyjemne granie za małą kasę ;)

te które polecasz to chyba ktoś wcześniej chyba polecał bo mam całkiem podobne drivery nawet te same.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, marco-polo napisał:

te które polecasz to chyba ktoś wcześniej chyba polecał bo mam całkiem podobne drivery nawet te same.

Ja mam takie również i w otwartej obudowie było zdecydowanie za mało szczegółowo i bardzo ciemno (pady hybrydy hm5), w zamkniętej było za chudo na początku następnie dodałem bas reflex 4mm i jest pięknie:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, bartiss napisał:

Ja mam takie również i w otwartej obudowie było zdecydowanie za mało szczegółowo i bardzo ciemno (pady hybrydy hm5), w zamkniętej było za chudo na początku następnie dodałem bas reflex 4mm i jest pięknie:)

 

Ja mam w drewnianej otwartej obudowie, na padach piankowych Grado (tych największych) i jest idealnie. 

Próbowałem zakładać inne pady (skórzane, mniejsze, nawet piankowe Grado z tych mniejszych) i było gorzej.

Polecam spróbować ;)

Edytowane przez ryankgb
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą skończyłem robić kabelek zbalansowany dla m1070, bo najlepiej zagrały mi ostatnio na małym meecie po balansie z audio gd nfb28.

Kabelek nazywa się małpi gaj, został zrobiony z tego co znalazłem w szufladach. Tj.
- ścinki cordiala cmk422 z których kiedyś próbowałem zrobić 8 zylowy kabelek wraz z opłatami, izolacja i ekranem ale było to za grube aby to upchnąć w wtykach.
- wtyk xlr 4 pin męski z chin który miał być użyty przy poprzedniej wizji na ścinki cordiala(najtańszy xlr z aliexpress wyglądający jak neutrik)
- wtyk jack sure 3.5mm z demontażu
- wtyk ranko 3.5mm z demontażu

Całość gra dość przyjemnie, ciężko mi to porównać do innych kabelków bo mam tylko jeden zbalansowany ale zakonczony wtykami miniXLR. W każdym razie dźwiękowo jestem zadowolony, w planach mam jeszcze dorobienie adaptera z 3.5mm na 2.5mm tak aby używać tego kabelka też z he400i plus jak uzupelnie zapasy to zrobienie sobie więcej kabelków na różnych drutach i adapterów do nich.b9a32db7f9c4ce9db720f1f00837f1ee.jpg





  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, marco-polo napisał:

Te od D9200 fakt, są dobre  :)

 

26 minut temu, Ugz napisał:

ścinki cordiala cmk422

to dobry kabel jest jak się żyły z izolacji wypruje i zaplecie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I przed snem jeszcze udało mi się odlutowac wtyki RANKO 2.5mm z 4 żyłowego sfatygowanego kabelka na jakimś snejku znaleźć gniazda 3.5mm neutrika na kabelek oraz jeszcze trochę cordiala cmk422. I powstały adapterami do wcześniej stworzonego małpiego gaju. Tym razem źle skróciłem żyły - i się to trochę podwinęło.

Ogólnie muszę zaplatanie poćwiczyć bo estetyka po za kolorami pozostawia dużo do życzenia.
@Perul wiem że cmk422 to dobry kabelek, bardziej chciałem pokazać że to co kiedyś zostało gdy robiłem sobie niesymetryczne długością interkonety teraz wykorzystałem do zabawy i eksperymentów. Kabelek estetycznie odstaje od tych które mam od Ciebie czy smoka, ale ma jedną zaletę nie musiałem czekać :Dfbcef4b44aa6a87dac56bd31b209b44a.jpg

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja w końcu dopracowałem mod w Takstarach HF580 i dorobiłem kabelek zbalansowany :)

 

IMG_20210616_141830_1920x1080.jpg

IMG_20210616_141755_1920x1080.jpg

  • Like 9
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, manuelvetro napisał:

Jaki dałeś przewodnik?

OCC 6N kupiony w ramach eksperymentu, ale już tym razem ze źródła, które nie powinno "wyschnąć". 

2 godziny temu, neonlight napisał:

a od D7000 nie znajdzie tam drajwerów?

Raczej nie, ale te z D9200 są pewnie lepsze, zdaje się mocniejszy magnes mają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Perul napisał:

OCC 6N kupiony w ramach eksperymentu, ale już tym razem ze źródła, które nie powinno "wyschnąć". 

Raczej nie, ale te z D9200 są pewnie lepsze, zdaje się mocniejszy magnes mają.

D9200 to pewnie tylko do otwartej budy się nadadzą?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Play napisał:

D9200 to pewnie tylko do otwartej budy się nadadzą?

Przecież D9200 są zamknięte

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności