Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Bądź bohaterem w swoim audio - czyli dzisiaj sam zrobiłem...


shady_slim

Rekomendowane odpowiedzi

@Rafacio Z innymi kolumnami z niższej półki tego samego twórcy oraz mam w domu kolumny Tagi  Azure b40 v2 (bardzo sobie je chwale, świetnie się sprawdzają z amplitunerem stereo pod telewizorem). Głównie chodziło mi o większe odczucie stereofoni i wypełnienia dźwięku niż w słuchawkach i akurat te EX2 II są w tym świetne. Na tyle dobrze grały, że po prostu wziałem bez dalszego szukania.

Problem sie pojawia że w pokoju już nie tak łatwo o dobrą akustyka i musiałem sie wiele nacwiczyć żeby je dobrze ustawić :D Słuchawki są jednak o niebo prostsze w obcowaniu. I tak myśle o zakupie paneli akustycznych jeszcze... mam skośny sufit tu gdzie stoją kolumny i on chyba za dużo odbija co ma opłakane skutki przy przesunięciu głowy o 30cm nawet tu i tam , raz podbicie raz zniesienie.

 

Ale z odpowiedniego miejsca odsłuchowego grają przepięknie z wzmakiem Tagi, potężny, ale nie narzucający sie dół, bogata średnica, tak jak lubie wielowarstwowa, i żadnej piskliwości w górze. Tak jak lubie. Słuchawki tak aż nie potrafią (nie wszystkich jeszcze miałem przyjemność co prawda).

Jest to uczucie wiarygodności obcowania z muzyką, a Intersellar brzmi jak w kinie, nie trzeba suba (one schodzą do 35Hz).

 

Nie zdawałem sobie sprawy jak ogromne znaczenie ma akustyka, a przy większych kolumnach chyba ten efekt jeszcze rośnie, te małe nie są. Wkurza mnie to troche bo najbardziej przyjemne do osłuchu miejsce jest z 40cm za moimi plecami gdzie siedze i musiałbym całe biurko jeszcze odsunąć a i tak już jest na środku pokoju.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szajs-eko-skóra w HEXv2 od jakiegoś czasu zaczęła pękać i łuszczyć się zarówno od zewnętrznej jak i wewnętrznej strony. Prawdopodobnie bo nie widzę innego wytłumaczenia, HiFiMan jest hegemonem w Chinach i nikt się nie odważy skopiować ich padów do masowej produkcji zamienników to klienci skazani są na oryginały od 79 USD po 399 zł u nas no chyba że liczyć zamiennik z owieczki za 99 USD na eBay. 

Jako, że gąbeczki wewnątrz są spoko, niewygniecione to postanowiłem zregenerować pady. Obskubałem do końca ten szajs i pomalowałem farbką do tkanin/skór. Akustycznie nie czuję zmian. Wizualnie daleko do wyglądu oryginału ale na żywo wstydu nie ma :) a za zaoszczędzoną kasę zwydatkowałem na zakup rozlutownicy ZD-985 ;)

 

PS. Namierzyłem producenta zamiennych padów w Rosji i odpisali mi, że pracują nad szablonem i kwestia 1-2 miesięcy i będą gotowe. Ale z czego i za ile tegoż nie znaju.

 

hex1.thumb.jpg.85081d79a81f1b081c91756e13d8a312.jpghex2.thumb.jpg.33e70f5977f0fa1dda7c2d80ac1dbe87.jpghex3.thumb.jpg.f04bb0459d7a2443ffb4244a5454b329.jpghex4.thumb.jpg.c64649a1201e13a36d7b8a1904105ec0.jpghex5.thumb.jpg.98791dee0317a72a9b4838983adcc7e7.jpghex6.thumb.jpg.06abc8a8d851b9844a646e764da58f9d.jpg

Edytowane przez cpu1
  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj zrobiłem przewód do AudioQuestów z mikrofonem - pierwsza taka moja robota i mam nadzieję, ze długo nie trzeba będzie czegoś podobnego robić ;) .

Mikrofon Zalman MIC-1 schowany jest w splitterze/włączniku, służącym również do odłączania mikrofonu.

IMG_20210512_123419_1920x1080.jpg

IMG_20210512_123438_1920x1080.jpg

  • Like 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Audeze isine 20 zausznice.
Jako plastikowe nie były zbyt trwałe,
Dorobiłem nowe.
Materiały:
Srebrzanka 1mm średnicy około 30cm na 2 szt.
Koszulka termokurczliwa
Trochę cierpliwości;)
Dodam zdjęcie przed i po w uchu. 8497844b81e9a2f04b010e297c656c44.jpg8223786efc1472dbcf188949e2496dab.jpgbed41ddcece9fc321665935f0b5d089f.jpg

Wysłane z mojego IN2020 przy użyciu Tapatalka

  • Like 2
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, EvilKillaruna napisał:

PS. Jest to sprzęt jednorazowy i w pełni prywatny, nie ma tym razem potrzeby usuwania postów, nie jest to reklama ani wstęp do komisu. Jeśli jednak post jest z jakiegoś powodu nieregulaminowy, bardzo proszę o skasowanie.

@EvilKillaruna nie spinaj się niepotrzebnie.

Ostatniego posta usunąłeś sobie sam, jak się poczułeś obrażony o zaistniałe fakty i nikt inny w tym miejscu, z jakichkolwiek wymyślonych przyczyn Ci go nie usunął, tak że na spokojnie.

Lajki Ci się należą, więc wyluzuj!

 

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 15.05.2021 o 15:02, EvilKillaruna napisał:

Procesorów miałem kilka,

Gdzieś chyba jeszcze mam E7400, jakbyś potrzebował :) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zakupione ifi nano ican od @lolomanolo świadomie i z uczciwie opisanym problemem trzasków w potencjometrze. Trzaski były na tyle mocne że przy czułych słuchawkach miałem wrażenie że szybko może to doprowadzić do ich uszkodzenia. Przyleciały dziś potki to i od razu został wymieniony. Taka mała pierdółka, a sprzęt wrócił do stanu fabrycznego :) W iCAN micro SE też wymieniłem bo irytowała mnie nierówna praca kanałów szczególnie słyszana przy dolnych zakresach głośności.

nano1.thumb.jpg.6075b78be70bb3fe92e7a13772b1d807.jpgnano2.thumb.jpg.1f1c61bf17c3d3f11528b1c0563c055a.jpg

Edytowane przez cpu1
  • Like 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, lolomanolo napisał:

Dobra robota! Ten nowy do micro se ma lepszy sporo lepszy balans na dole?

Ta sama chińszczyzna ale dobrałem z najrówniejszym balansem z tych co przyszły i jest blisko ideału :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy kable zasilające grają???

W laboratorium espego powstał taki oto kabel.

Jako przewodnik - najbardziej na internecie zachwalany przewód czyli Yarbo SP-1100PW, plus wtyki Yarbo rodowane.

 

Żeby było uczciwie, kabel jest zaciśnięty (dla lepszego przewodzenia).

 

Testy czas rozpocząć :D

 

DSC_6674~2.JPG

 

DSC_6676~2.JPG

 

DSC_6672~2.JPG

 

 

  • Like 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, espe0 napisał:

Czy kable zasilające grają???

W laboratorium espego powstał taki oto kabel.

Jako przewodnik - najbardziej na internecie zachwalany przewód czyli Yarbo SP-1100PW, plus wtyki Yarbo rodowane.

 

Żeby było uczciwie, kabel jest zaciśnięty (dla lepszego przewodzenia).

 

Testy czas rozpocząć :D

 

Niemal dokładnie to, o czym myślałem pod kątem S6 Pro. Z niecierpliwością czekam na wnioski i spostrzeżenia, bo jestem diabelnie ciekaw, czy i ile wnosi ten kabel do systemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Vaiet napisał:

Niemal dokładnie to, o czym myślałem pod kątem S6 Pro. Z niecierpliwością czekam na wnioski i spostrzeżenia, bo jestem diabelnie ciekaw, czy i ile wnosi ten kabel do systemu.

Już wpięty. Już gra. Dam mu trochę się "wygrzać"

 

DSC_6673.JPG

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 17.05.2021 o 23:36, cpu1 napisał:

Zakupione ifi nano ican od @lolomanolo świadomie i z uczciwie opisanym problemem trzasków w potencjometrze. Trzaski były na tyle mocne że przy czułych słuchawkach miałem wrażenie że szybko może to doprowadzić do ich uszkodzenia. Przyleciały dziś potki to i od razu został wymieniony. Taka mała pierdółka, a sprzęt wrócił do stanu fabrycznego :) W iCAN micro SE też wymieniłem bo irytowała mnie nierówna praca kanałów szczególnie słyszana przy dolnych zakresach głośności.

nano1.thumb.jpg.6075b78be70bb3fe92e7a13772b1d807.jpgnano2.thumb.jpg.1f1c61bf17c3d3f11528b1c0563c055a.jpg

Łohohoho... jak ładnie polutowane. 😉👍

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, bakus1233 napisał:

Drobna modyfikacja mojego audio, tonsil kobalt gdn 30/60/3 zamiast lewej kolumny. Gra to wyśmienicie, piękna barwa i mięciutki bas. Jeśli coś wygląda głupio, ale działa, to nie jest głupie xD476BEDE2-F056-4A71-AAF9-A0CEE8C1FFF2.jpeg

Robisz podobne zestawy na zamówienie? Kolega pyta.

  • Haha 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
10 godzin temu, Hustler napisał:

@Perul A jak te DT880 grają? Jest ich stosunkowo mało, bo to tzw. 2003 Edition.

Na tych padach, które jak widać oryginalne nie są, to całkiem przyjemnie :) . Jest bas, góra nie piłuje, wszystko na swoim miejscu - takie równe słuchawki, które sprawdzą się do każdego rodzaju muzyki. Aczkolwiek w niczym wybitne nie są, bo to nie ta półka cenowa ;) .

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności