Skocz do zawartości

Bądź bohaterem w swoim audio - czyli dzisiaj sam zrobiłem...


shady_slim

Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, hammerh34d napisał:

Jak dla mnie bardzo prosto. Kabel ma swoje właściwości, takie jak rezystancja/impendancja, pojemność i indukcyjność. Pracując w obwodzie prądu zmiennego (a nie przemiennego) dziala jak filtr, wchodząc w interakcje ze wzmacniaczem i słuchawkami. Moduluje. I tyle default_smile.png
 

Czyli jest moderatorem, przepraszam transformatorem - modulatorem.

Edytowane przez Broda
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja postanowiłem posłuchać Flare Audio Pro HD po balansie. Ponieważ nie jestem manualnie najlepszy pogłówkowałem i przez 2 przejściówki - mmcx żeński na 2pin meski- by podpiąć kable Flar, następnie to wchodzi w żeński 2pin na męski mmxc i potem kabel MeeAudio i mogę teraz Flar posłuchać po balansie.  :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://www.facebook.com/commerce/products/4034851623224652/?app=fbl

 

Fajny wtyk usb-c. Handluje ktoś tym PlusSoundem w PL?Capture+_2021-04-23-05-22-01.png

Edytowane przez requal
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Mayster napisał:

Będą może w przyszłości dostępne te wtyczki usb-c? Zrobiłbym sobie kabelek dobry. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 22.04.2021 o 16:42, hammerh34d napisał:

I weź teraz wytłumacz ludziom jakim cudem kabel grubości węża strażackiego ma wpłynąć na brzmienie słuchawek, skoro na koniec i tak trafia na emaliowany drucik cieńszy od włosa?... :D

 

W dniu 22.04.2021 o 17:15, neonlight napisał:

O to to, właśnie miałem pytać, jak to z tym jest. 😆

 

W dniu 22.04.2021 o 17:24, hammerh34d napisał:

Jak dla mnie bardzo prosto. Kabel ma swoje właściwości, takie jak rezystancja/impendancja, pojemność i indukcyjność. Pracując w obwodzie prądu zmiennego (a nie przemiennego) dziala jak filtr, wchodząc w interakcje ze wzmacniaczem i słuchawkami. Moduluje. I tyle default_smile.png
 

 

W dniu 22.04.2021 o 17:27, Broda napisał:

Czyli jest moderatorem, przepraszam transformatorem - modulatorem.

 

POZAMIATANE :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wtyki miniXLR dotarły jak i fajna poliestrowa sznurówka to LCD-Xy doczekały się kabelka :
 

kabelX1.thumb.jpg.bd6277b52c9007d1df38163dc042d58c.jpg

Zamawiam na zapas inne kolorki to się pomiesza następnym razem. Tak się prezentuje podpięty :

kabelX2.thumb.jpg.93f7bda5313fd736d7a4f83d2c0991a7.jpg

 

  • Like 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, e1mo napisał:

A jak to gra w porównaniu z oryginalnym kablem?

To zależy jaki kabel podłączysz ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, Perul napisał:

To zależy jaki kabel podłączysz ;)

 

Bardziej chodziło mi o to, czy jest jakaś znacząca różnica na plus w brzmieniu.

Tzn. czy oryginalny kabel daje radę :P .

Edytowane przez e1mo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, e1mo napisał:

Tzn. czy oryginalny kabel daje radę :P .

Jak dla mnie to nie jest taki zły, choć przekroje ma nieduże, to przy wysokoomowych słuchawkach dużych prądów nie ma.

Na pewno bardziej zyska zmianą kabla wersja 32 ohm, niż 250 czy 600 ohm.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prowizoryczne tymczasowe standy zrobione ze starego biurka co sobie stało w garażu :) wys 75cm podstawa górna 25x35cm.

Zanim przyjdą właśnie zamówione (co może potrwać do 2 tygodni).

Przy okazji nowy nabytek, pierwsze konkretne kolumny, polska produkcja - BMN EX2 II.

image.png

  • Like 3
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wczoraj kolejny modzik do Takstarów HF580 - dołożyłem pierścienie dystansujące pady (pod kątem), a także wentylujące przetwornik. Zyskało napowietrzenie sceny i poprawiła się naturalność brzmienia, choć nadal są dobrze nasycone i raczej ciemnawe.

 

IMG_20210510_123006_1920x1080.jpg

  • Like 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, neonlight napisał:

@Perul Ty lepiej popracuj nad zmniejszeniem ich wagi. 😉

Już myślałem, chyba trzebaby całe muszle na nowo zaprojektować i "druknąć", albo w drewnie wyfrezować.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, neonlight napisał:

To jest wspaniała myśl! 😍👍

Ale najpierw prototyp na drukarce 3D, bo często jakieś "babole" wychodzą, np w tych dystansach trzeba było gdzieniegdzie podpiłować, zwłaszcza w miejscach zatrzaskiwania ramki pada.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 minut temu, Perul napisał:

Ale najpierw prototyp na drukarce 3D, bo często jakieś "babole" wychodzą, np w tych dystansach trzeba było gdzieniegdzie podpiłować, zwłaszcza w miejscach zatrzaskiwania ramki pada.

Najlepiej by było zrobić coś na wzór wyższych modeli Hifiman'a, trochę większe muszle, może scena by trochę urosła. 😆

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności