Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Bądź bohaterem w swoim audio - czyli dzisiaj sam zrobiłem...


shady_slim

Rekomendowane odpowiedzi

Siemka,

Jest tu ktoś kto ogarnie vsonic gr07 pierwsza rewizja? Kiepsko wyglądają ale są sprawne i szkoda mi ich wyrzucać (sentyment). Myślałem o zrobieniu gniazda 2pin albo mmcx. Poniżej sluchawki które chce ratować i model gr07 z mmcx.

20210415_113834.jpg

HTB1lfWsSpXXXXa7aXXXq6xXFXXXu.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, espe0 napisał:

image.jpg

 

Ogarnięte.

Kto jak nie Ty zwłaszcza po tym jak mistrzowsko ogarnąłeś audeo mmcx😉

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, cpu1 napisał:

Mogę strzelić jakiegoś ogólnego tutorialka jak są zainteresowani bo uwieczniłem postępy :) a teraz biorę się za kończenie opaski do Monoprice M1060C.

 

Jak trudne jest wykonanie takiej opaski dla osoby, która nie ma o tym pojęcia?

Bo wygląda to na bardzo sensowne i bardzo wygodne rozwiązanie wygodowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, timecage napisał:

 

Jak trudne jest wykonanie takiej opaski dla osoby, która nie ma o tym pojęcia?

Bo wygląda to na bardzo sensowne i bardzo wygodne rozwiązanie wygodowe.

Powiedziałbym średnio na jeża. Dla majsterkowicza żaden problem. Dla totalnego amatora jest nad czym się zastanowić :) Na pewno jest to czasochłonne bo trafić w wymiar żeby nie była za wąska lub za szeroka. Po rozciągnięciu nie może pałąk naciskać na opaskę. Obszycie na maszynie wykonała moja mamcia. Muszę okiełznać tą pradawną sztukę rzemieślniczą bo może się jeszcze przydać w życiu :) 

Edytowane przez cpu1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, cpu1 napisał:

Obszycie na maszynie wykonała to moja mamcia.

 

Aa no to takiego skrótu zastosować nie mam jak. Może kiedyś...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, timecage napisał:

 

Aa no to takiego skrótu zastosować nie mam jak. Może kiedyś...

A nie nie nie, ten krok można spokojnie pominąć i zrobić wersję "basic" wycinając jeden kawałek i nic nie obszywać. Ale przy wycinaniu szablonu trzeba uwzględnić rozciągliwość danego fragmentu skóry. Ja użyłem bardzo cienkiej i miękkiej który bez złączenia z dwóch płatów całkiem sporo by się rozciągała. Jeżeli grubsza skóra to sztywniejsza i już nie poddaje się tak łatwo ale mniej komfortowa. Krawędzie grubszej można wykończyć w łatwy sposób przy użyciu wody i domowej roboty drewnianej końcówki zakładanej na wiertarkę lub multiszlifierkę :

 

Edytowane przez cpu1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, timecage napisał:

 

Jak trudne jest wykonanie takiej opaski dla osoby, która nie ma o tym pojęcia?

Bo wygląda to na bardzo sensowne i bardzo wygodne rozwiązanie wygodowe.

 

Nie jest trudne (i mówię to z własnego doświadczenia, jako zupełny laik). Pamiętaj jednak, że za drugim podejściem wyjdzie lepiej, niż za pierwszym (też z własnego doświadczenia :rolleyes:).

Maszyna do szycia nie jest niezbędna - z narzędzi wystarczą przede wszystkim: radełko (do odmierzania równych odległości na otwory w skórze), 2 igły o różnych długościach/grubościach, naparstek i ewentualnie pilniczek do wyrównywania krawędzi skóry po jej wycięciu i obszyciu (może być do paznokci ;)).

Moim zdaniem warto przynajmniej spróbować.

 

Ja uszyłem sobie coś takiego (opaska + pady):

Pasek_całość.jpg

 

Więcej zdjęć w poniższym linku:

 

 

 

  • Like 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja to mam czasem pomysły 😅

PXL_20210421_223624583.jpg

 

Biedactwu ułamał się drucik. Wpadłem więc na pomysł, żeby z grubszego drucika zrobić wysięgnik, który złapał tego włoska. No i zadziałało. Pacjent przeżył i gra radośnie 🥳 Na mierniku 300,5 łom, czyli nawet lepiej (bliżej deklaracji producenta) niż na drugim przetworniku (302).

  • Like 7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Jimmi Dragon  i normalnie kontaktuje ten drucik z cewki z przedłużką, czy musiałeś coś kombinować?

Mi się taki patent udał tylko z 250omowymi Beyerami. Za to z 600-omowymi Beyerami i 600 omowymi Senkami już nie - niby lut trzyma, ale "przejścia ni ma".

Edytowane przez Perul
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Perul napisał:

@Jimmi Dragon  i normalnie kontaktuje ten drucik z cewki z przedłużką, czy musiałeś coś kombinować?

Mi się taki patent udał tylko z 250omowymi Beyerami. Za to z 600-omowymi Beyerami i 600 omowymi Senkami już nie - niby lut trzyma, ale "przejścia ni ma".

Ja ten patent kilka lat temu wdrożyłem w K1000. Gra to zdaje się do dziś. Nie mam zdjęć niestety, bo nie było wówczas wątku do lansowania się takimi drobiazgami. ;) W każdym razie chodzi o to, żeby mieć zafiksowane do korpusu złącze pod kabel. Lutujesz do tego drut, najlepiej cynowany, a następnie do jego końca ten od cewki. Tyle że trzeba mieć szczęście, żeby się drucik od cewki odłamał z zapasem mierzonym od membrany. No i on nie może być napięty, ale taki wysięgnik z drutu akurat pozwala nadrobić z zapasem odległość od pola lutowniczego, do którego to szło.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

56 minut temu, Perul napisał:

@Jimmi Dragon  i normalnie kontaktuje ten drucik z cewki z przedłużką, czy musiałeś coś kombinować?

Mi się taki patent udał tylko z 250omowymi Beyerami. Za to z 600-omowymi Beyerami i 600 omowymi Senkami już nie - niby lut trzyma, ale "przejścia ni ma".

A to nie jest tak, że im więcej omów tym cieńszy drucik? Bo jeśli tak, to bardzo możliwe, że mój patent z 600tkami również by nie zadziałał. Ogólnie to lut jakoś mocno tego włoska nie trzyma, więc musi mieć dobry styk z drutem (przedłużką). Inaczej się wyślizgnie. Dlatego zrobiłem to oczko, przez które przeciągnąłem drucik. Fakt, że użyłem drutu złoconego tez pewnie nieco pomógł. Diabeł tkwi w szczegółach ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, majkel napisał:

Ja ten patent kilka lat temu wdrożyłem w K1000. Gra to zdaje się do dziś. Nie mam zdjęć niestety, bo nie było wówczas wątku do lansowania się takimi drobiazgami. ;) W każdym razie chodzi o to, żeby mieć zafiksowane do korpusu złącze pod kabel. Lutujesz do tego drut, najlepiej cynowany, a następnie do jego końca ten od cewki. Tyle że trzeba mieć szczęście, żeby się drucik od cewki odłamał z zapasem mierzonym od membrany. No i on nie może być napięty, ale taki wysięgnik z drutu akurat pozwala nadrobić z zapasem odległość od pola lutowniczego, do którego to szło.

Ale u mnie problem jest taki, że grubszy drucik z cewki 250ohm złapał i było przejście, a cieńszy z 600ohm mimo, że złapał, to przejścia nie ma :( .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, Perul napisał:

Ale u mnie problem jest taki, że grubszy drucik z cewki 250ohm złapał i było przejście, a cieńszy z 600ohm mimo, że złapał, to przejścia nie ma :( .

600 omowe przetworniki naprawiałem co najmniej dwa razy. Raz Teslę od T1, drugi raz DT880. Widocznie nie stopiła się emalia. Trzeba bowiem pamiętać, że druty nawojowe cewek są pokrywane emalią lutowalną, czyli nic z nią nie robisz, tylko grzejesz cyną, aż się stopi i zamieni w topnik. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, hammerh34d napisał:

Trzeba mieć odpowiednią temperaturę na lutownicy obawiam się... Wiesz jaką? Se zapiszę :)
Nie cierpię lutowania emaliowanych drutów.

To jest podane w specyfikacji drutu, jaka temperatura topi emalię. Co najmniej 220 stopni jak pamiętam. Tyle, że to nie jest problem, bo temperatura cyny jest znacznie wyższa. Trzeba czasem natomiast chwili, żeby tę emalię strawiło. 

 

W ogólności, zwłaszcza na transformatorach zasilających, ta emalia nie jest lutowalna, i trzeba ją zeskrobać niestety. Lutowalna to taki szczególny, droższy przypadek, ale skrobanie druta cieńszego od włosa to ja słabo widzę. ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, hammerh34d napisał:

I weź teraz wytłumacz ludziom jakim cudem kabel grubości węża strażackiego ma wpłynąć na brzmienie słuchawek, skoro na koniec i tak trafia na emaliowany drucik cieńszy od włosa?... :D

O to to, właśnie miałem pytać, jak to z tym jest. 😆

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności