Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Bądź bohaterem w swoim audio - czyli dzisiaj sam zrobiłem...


shady_slim

Rekomendowane odpowiedzi

3 godziny temu, xxxmiloszxxx napisał:

 

Jaki?

Sporo w środku pozmieniane, zmieniony damping przetwornika, pozaklejane membrany bierne, przytkany basreflex.

Najgorsze, że żeby dojść do finalnej wersji to musiałem z 10 razy rozbierać i zmieniać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za opóźnienia związane z przeprowadzką i przenoszeniem części elektronicznej warsztatu serdecznie wszystkich przepraszam. Lecz oficjalnie informuje że powracam ze "spoczynku" :)

 

Wypasiony kabel iem na miedzi UP-OCC hi-end grade:

 

DSC_2694~2.JPG

 

DSC_2695~2.JPG

 

Dziękuję za uwagę i pozdrawiam :)

 

  • Like 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 23.01.2021 o 14:45, espe0 napisał:

Za opóźnienia związane z przeprowadzką i przenoszeniem części elektronicznej warsztatu serdecznie wszystkich przepraszam. Lecz oficjalnie informuje że powracam ze "spoczynku" :)

 

Wypasiony kabel iem na miedzi UP-OCC hi-end grade:

 

DSC_2694~2.JPG

 

DSC_2695~2.JPG

 

Dziękuję za uwagę i pozdrawiam :)

 

Z tego miejsca chciałbym bardzo podziękować Koledze espe0 za kabel i przeróbkę westonów - grają świetnie :)

Jeszcze raz dziękuję i pozdrawiam

misza

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

50 minut temu, P1gu napisał:

Wygląda kozak! Mokre marzenie każdego posiadacza Audeo. :) Jak grają po takim zabiegu? Otwarcie i ponowne złożenie obudowy nie ma negatywnego wpływu na dźwięk?

Słuchawki przyjechały do mnie już uszkodzone. Zmian w obudowie (komorze) nie ma. Odsłuch był tylko "kontrolny" więc nie wiem jak grają :) wszystko wykonane jest zgodnie ze sztuką i po sprawdzeniu nie wykazują nieprawidłowości. Więcej może napisać właściciel jak słuchawki do Niego dojadą :)

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, espe0 napisał:

wszystko wykonane jest zgodnie ze sztuką i po sprawdzeniu nie wykazują nieprawidłowości.

W zamierzchłych czasach powielana była wiedza, że otwarcie audeo równa się ich popsuciu (pogorszeniu brzmienia), dlatego pytam. :) Zawsze chciałem mieć phonaki z wymiennym kablem, tym bardziej teraz jak powszechnie dostępne są złącza zbalansowane... Fajnie by było jakby właściciel rzeczonych audeo podzielił się nawet krótkimi wrażeniami z odsłuchu tutaj w wątku. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, Jimmi Dragon napisał:

 

Flagowe Phonaki Audeo 232 miały odpinany kabel. Co prawda złącza były nietypowe i nigdy nie doczekały się chińskich zamienników, no ale lepsze to niż nic ;) 

Nawet nie wiesz jak pluję sobie w brodę, że ich nie kupiłem jak były ostatnie sztuki w Sonusie za 999 pln... Teraz jest większa szansa na to, że kupisz Passata B5 w dieslu z realnym przebiegiem 180k km niż PFE232. :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, P1gu napisał:

Nawet nie wiesz jak pluję sobie w brodę, że ich nie kupiłem jak były ostatnie sztuki w Sonusie za 999 pln... Teraz jest większa szansa na to, że kupisz Passata B5 w dieslu z realnym przebiegiem 180k km niż PFE232. :(

 

Mi ergonomia Phonaków nigdy nie pasowała. Za płytko siedziały w uchu, co wpływało również negatywnie na brzmienie (przy dłuższych odsłuchach). Ale w pełni rozumiem Twój ból. Sam nadal korzystam z triple fi 10. Stare klasyki mają coś w sobie ;)  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, P1gu napisał:

Nawet nie wiesz jak pluję sobie w brodę, że ich nie kupiłem jak były ostatnie sztuki w Sonusie za 999 pln... Teraz jest większa szansa na to, że kupisz Passata B5 w dieslu z realnym przebiegiem 180k km niż PFE232. :(

W środku tam szału nie ma, szczelny przetwornik w gumowej oprawie, zamknięty w szczelnej obudowie "na dwie śrubki". Może to mit producenta żeby nie zaglądać do środka. Serio tam nie ma co zepsuć.

4 godziny temu, P1gu napisał:

W zamierzchłych czasach powielana była wiedza, że otwarcie audeo równa się ich popsuciu (pogorszeniu brzmienia), dlatego pytam. :) Zawsze chciałem mieć phonaki z wymiennym kablem, tym bardziej teraz jak powszechnie dostępne są złącza zbalansowane... Fajnie by było jakby właściciel rzeczonych audeo podzielił się nawet krótkimi wrażeniami z odsłuchu tutaj w wątku. :)

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, P1gu napisał:

W zamierzchłych czasach powielana była wiedza, że otwarcie audeo równa się ich popsuciu (pogorszeniu brzmienia), dlatego pytam. :) Zawsze chciałem mieć phonaki z wymiennym kablem, tym bardziej teraz jak powszechnie dostępne są złącza zbalansowane... Fajnie by było jakby właściciel rzeczonych audeo podzielił się nawet krótkimi wrażeniami z odsłuchu tutaj w wątku. :)

To właśnie moje Phonaki. Używałem je praktycznie codziennie przez 8 lat i kable już były w strzępach, włącznie z odpięciem się przetwornika. Też słyszałem kiedyś ze nie powinno się ich otwierać, ale to tylko 2 śrubki, więc nie możliwe że były całkowicie szczelne. Najpierw miał być recabling, ale ostatecznie zażyczyłem sobie MMCX i nie żałuje bo wyszło SUPER. Jak tylko do mnie dojdą podzielę się wrażeniami co do brzmienia :)

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, koval047 napisał:

To właśnie moje Phonaki. Używałem je praktycznie codziennie przez 8 lat i kable już były w strzępach, włącznie z odpięciem się przetwornika. Też słyszałem kiedyś ze nie powinno się ich otwierać, ale to tylko 2 śrubki, więc nie możliwe że były całkowicie szczelne. Najpierw miał być recabling, ale ostatecznie zażyczyłem sobie MMCX i nie żałuje bo wyszło SUPER. Jak tylko do mnie dojdą podzielę się wrażeniami co do brzmienia :)

Super! Czekam z niecierpliwością na nawet krótki opis. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że wielu z Was ucieszy informacja, że właśnie dotarła pierwsza dostawa wtyków Ranko: https://audeos.pl/pl/producer/Ranko/92 😎

 

Mają bardzo kompleksową ofertę jak chodzi o złącza, w tym np gniazda 2.5 i 4.4mm na kabel, wtyki 2.5, 3.5, 4.4, 6.3, XLRy, 2 pin, MMCX, adaptery (2.5, 4.4, 3.5, 6.3).
Większość w 2-3 wersjach, od standardowych do miedzi OCC, stopów miedzi i srebra, pozłacane, platerowane srebrem i rodem.

 

Stopniowo będę uzupełniał ofertę, bo jest tego istne zatrzęsienie. Są też - poza wtykami - przewodniki świetnej jakości (mam sample u siebie, ok. 40-50 wersji), cyny, a nawet kapitalne słuchawki (np RIE-1000, sampla też już mam).

 

Nie muszę chyba wspominać, że te wszystkie podróby za 10 zł. nawet obok tego nie leżały.

 

20210129_180436.jpg

  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, Mayster napisał:

Myślę, że wielu z Was ucieszy informacja, że właśnie dotarła pierwsza dostawa wtyków Ranko: https://audeos.pl/pl/producer/Ranko/92 😎

 

Mają bardzo kompleksową ofertę jak chodzi o złącza, w tym np gniazda 2.5 i 4.4mm na kabel, wtyki 2.5, 3.5, 4.4, 6.3, XLRy, 2 pin, MMCX, adaptery (2.5, 4.4, 3.5, 6.3).
Większość w 2-3 wersjach, od standardowych do miedzi OCC, stopów miedzi i srebra, pozłacane, platerowane srebrem i rodem.

 

Stopniowo będę uzupełniał ofertę, bo jest tego istne zatrzęsienie. Są też - poza wtykami - przewodniki świetnej jakości (mam sample u siebie, ok. 40-50 wersji), cyny, a nawet kapitalne słuchawki (np RIE-1000, sampla też już mam).

 

Nie muszę chyba wspominać, że te wszystkie podróby za 10 zł. nawet obok tego nie leżały.

 

20210129_180436.jpg

 

Ten za 39 PLN stoi.

image.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, xxxmiloszxxx napisał:

 

Ten za 39 PLN stoi.

image.png

 

Nie stoi - inny materiał, pokrycie złotem, obudowa i wykończenie. Mam oba obok siebie i różnią się zauważalnie, nie tylko nadrukiem. Podrób jest masa na rynku, więc trzeba mieć pewność gdzie kupujemy, bo woreczek też nie problem zrobić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Mayster napisał:

 

Nie stoi - inny materiał, pokrycie złotem, obudowa i wykończenie. Mam oba obok siebie i różnią się zauważalnie, nie tylko nadrukiem. Podrób jest masa na rynku, więc trzeba mieć pewność gdzie kupujemy, bo woreczek też nie problem zrobić.

To ja mam pytanie - czy w oryginalnych jackach, np. 2,5mm, pin masy ma chwytak kabla, czy nie ma? Bo to dla mnie główna lipa w tych jackach, które zakupiłem jakiś czas temu pewnie na Allegro, że jest tylko prosta blaszka. Mam na to swoje sposoby, ale część Chińczyków już doszła, że ten element jest potrzebny, i liczą sobie za taką wtyczkę już na Allegro 10zł. Bez chwytaka 6,49.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności