Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Bądź bohaterem w swoim audio - czyli dzisiaj sam zrobiłem...


shady_slim

Rekomendowane odpowiedzi

Też sobie zaplotłem dual mono. Kiedyś kupiłem pady do audeze, u chińczyka, wyszło, że bardziej pasują na he-4xx.  Ogromne dziury, głębokie w stosunku do oryginałów, ultra wygodne. Trochę cena odpycha, bo 60 dolców. Ale po wielu poszukiwaniach to są end gejmy :D

20201206_121405.jpg

20201206_121250.jpg

20201206_121214.jpg

https://pl.aliexpress.com/item/32812019047.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.5aff5c0fjobSdw

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...

Panowie, jak podpiąć gruby kabel (np taką forzę grubości palca) pod słuchawki, które mają wąskie wejście (AKG K1000)?

 

Kabel:

21.jpg

 

Płytka w K1000

k1000.jpg

 

 

Przecież czarodziejom udaje się zmieścić szlauch ogrodowy (8 przewodów w oplocie) w lemo

ScreenShot_20190816204816.jpeg

Strugają te kable temperówką czy co? Bo po co ta całe geometria przez 3 m, skoro na końcu całość nie mieści się we wtyku (chyba 8, nawet gołych, przewodów w lemo się nie mieści). 

 

Mam niewłaściwie* wykonany (*nad wyraz kulturnie rzecz ujmując, co by moderator nie miał pretekstu do usunięcia wpisu) przez fachowca rekabling K1000 i wolny powróz Forzy. Mam też czym (Weller WSD81i lub Goot RX 802). Nie mam pomysłu.

 

Proszę o poradę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nieśmiertelne RP-HTX7. Nie załapało się na zdjęciu, ale teraz mają kapsle po piwie tu, gdzie czarna kropka.
panasonic rp-htx7.jpg

Asmo Naprawa słuchawek kolorowy kabel.jpg

 

W rzeczywistości kabel bardziej przypomina futerko w futerale :P Te paracordy łapią światło bardzo łatwo.

 

A tu mój ulubiony deseń:

kabel wes.jpg

 

Marzy mi się coś a'la szkocka krata, flaga WB albo kocyk babci, żeby zrobić jakieś punkowe puszki.
Te wtyczki są z aliexpress i polecam. Wewnątrz oskubany L4E5c.

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 12.01.2021 o 13:42, progmarky napisał:

Drivery z Yamaszek hp50 w budzie od Superluxów hd330,wtyk mini xlr 4pin.

IMG_20210112_133217_copy_1849x1388.jpg

IMG_20210112_133344_copy_1849x1388.jpg

I jak grają? Ja robiłem ze 3/4 pary DIY na driverach Yamahy i obudowach tego rodzaju, ale tylko jedne wyszły na prawdę dobre.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, Andrewek napisał:

I jak grają? Ja robiłem ze 3/4 pary DIY na driverach Yamahy i obudowach tego rodzaju, ale tylko jedne wyszły na prawdę dobre.

Całkiem fajnie.Wreszcie nie grają w głowie ale jest głębia i szerokość separacja też na plus.Basu też przybyło gdy wytłumiłem cienką gąbką muszle a gdyby go było za mało można kombinować z innymi padami ze skóry owczej lub proteinowej.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, waski napisał:

a to dźwięk zrobił się jakiś taki kartonowy, bas też jakiś taki dziwny...

bo za dużo żył dałeś, ze skrętki to tylko pojedyncze (w sensie jeden drut na jeden pin we wtyczce) mają sens, zwłaszcza użytkowo ;) .

  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bo za dużo żył dałeś, ze skrętki to tylko pojedyncze (w sensie jeden drut na jeden pin we wtyczce) mają sens, zwłaszcza użytkowo  .
To dużo nie znaczy lepiej?
Idealny przykład więcej znaczy mniej

Kabooom!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@retter Kurde, napracowałem się! Jedyny plus jest taki, że po raz pierwszy Usłyszałem kabel! Wróciłem do starych zwykłych kabelków z miedzi beztlenowej. Od zrazu ulga.

Muszę przetestować teraz jakiś fajny drut wycinający trochę góry.

Jakie znacie fajne kabelki po taniości? Od czegoś trzeba zacząć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, waski napisał:

@retter Kurde, napracowałem się! Jedyny plus jest taki, że po raz pierwszy Usłyszałem kabel! Wróciłem do starych zwykłych kabelków z miedzi beztlenowej. Od zrazu ulga.

Muszę przetestować teraz jakiś fajny drut wycinający trochę góry.

Jakie znacie fajne kabelki po taniości? Od czegoś trzeba zacząć.

Z tańszych głośnikowych to Inakustik Atmos air 2,97mm. Rysuje wysokie grubą kreską ale nie zabiera przestrzeni i detali. Bardzo bezpieczny kabel do jasnych systemów.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności