Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Bądź bohaterem w swoim audio - czyli dzisiaj sam zrobiłem...


shady_slim

Rekomendowane odpowiedzi

Toxic Cables + Plussound:
IMG_20200724_175014.thumb.jpg.becd3fa879df884c70c152b991587917.jpg
 
IMG_20200724_175111.thumb.jpg.433400e453941c30ea38316fbe6b0034.jpg
Nie ogarniam tego splitera nie ogarniam...
Nobla dla projektanta za pomysł.

Siakalakabum ucichł bialy szum...

W moim przypadki nacisk zdecydowanie jest przesunięty na pałąk.
Gąbka była miękka ale środek ciężkości był na samym czubku głowy co doprowadzało mnie do szału.
Nie powiem że teraz jest super ale jest zdecydowanie lepiej niż było.
Lepiej będzie jak wyższe większe poduchy ustawisz 3cm dalej od tych, a, mniejsze bliżej środka.

Taki profil pasuje bardziej do jajowatej głowy

Siakalakabum ucichł bialy szum...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, espe0 napisał:

Kolejne E1 rekabel :)

 

IMG_20200807_173628.jpg

I tu proszę o komentarz. Kabel do tego modelu powinien być raczej cieńszy bo słuchawki są małe. Wydaje mi się, że kiedy za splitterwm będzie grubszy, E1 stracą coś ze swojej mobilności. Czy dorobienie MMCX do E1 będzie na tyle trudne,że "widoczne" po przeróbce ? Bo ze zdjecia wynika,że zamiana na inny kabel stały nie jest widoczna (w sensie nie wyglądają na grzebane).

 

Na jaki kabel zmieniłeś oryginał w E1 ? miedź czy hybrydę ?

Edytowane przez Lord Rayden
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Lord Rayden napisał:

I tu proszę o komentarz. Kabel do tego modelu powinien być raczej cieńszy bo słuchawki są małe. Wydaje mi się, że kiedy za splitterwm będzie grubszy, E1 stracą coś ze swojej mobilności. Czy dorobienie MMCX do E1 będzie na tyle trudne,że "widoczne" po przeróbce ? Bo ze zdjecia wynika,że zamiana na inny kabel stały nie jest widoczna (w sensie nie wyglądają na grzebane)

Gniazdo jakby miało być założone musiałoby być modyfikowane (żeby weszło jak trzeba i bez przebicia masy na obudowę). Jak zastosujesz odpowiednio "delikatny" kabel to będzie gitara. BTW - to że napisałem że się da, to nie znaczy że każdy to zrobi. Tam naprawdę mało miejsca na to jest. 

 

Jestem przekonany że wykonał bym je ażeby wyglądały jak oryginał :)

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przypadkiem trafiłem na strychu na stare HD330 z obciętym kablem, szybko zmodziłem kabelek na chińskich częściach (chyba miedź 5N) i ukradłem pady, które używam na HD669 (są trochę zbyt duże na HD330).

 

Subbasu to te słuchawki nie widziały ale przynajmniej nie skrzypią przy każdym dotknięciu jak HD669;)

 

hd330.jpg

  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, tybysh napisał:

Subbasu to te słuchawki nie widziały

Za duże pady (chodzi o pojemność wewnątrz), to i subbasu mało. Na fabrycznych to były jedne z bardziej "wachlujących membranami" słuchawek jakie miałem.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Perul napisał:

Za duże pady (chodzi o pojemność wewnątrz), to i subbasu mało. Na fabrycznych to były jedne z bardziej "wachlujących membranami" słuchawek jakie miałem.

 

Miałem do nich zamawiać jakieś mniejsze pady na aliexpress ale dzisiaj doszły skórzane pady do DT-150 i pozostałe słuchawki trafiły do szuflady;)

Edytowane przez tybysh
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 17.08.2020 o 11:48, Perul napisał:

Za duże pady (chodzi o pojemność wewnątrz), to i subbasu mało. Na fabrycznych to były jedne z bardziej "wachlujących membranami" słuchawek jakie miałem.

To może mała dziurka 1-2mm z tyłu przetwornika jak w innych superluxach? :P  Ja w swoich odkleiłem gąbke z tyłu bo wg mnie psuła, do tego welurowe pady hm5 to niski bas całkiem uciekł.  Seryjne pady dźwiękowo pasują do tych słuchawek, ale kto w nich wytrzymuje? :D Do tego szeleszczą, ja nawet są szeleszczące obicie pałąka wymieniłem na te z dt990.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SHP9500 z driverami od projektu Borealis (https://www.aurorusaudio.com/Borealis-p133657519)

 

Postanowiłem wrzucić wspomniane wyżej drivery właśnie w SHP9500, bo tak jak nie do końca podeszły mi dźwiękowo, to sama konstrukcja słuchawek robi wrażenie i bardzo mi odpowiada :D Chciałem wymienić tylko drivery, ale pady i opaska były w takim stanie, że trochę strach to w ogóle zbliżać do uszu, więc postanowiłem uszyć swoje. Btw. z tego powodu pojawił się mój temat, który przy okazji polecam: https://forum.mp3store.pl/topic/190567-generator-wykrojników-do-padów-diy/

 

Wizualnie wyszło moim zdaniem po prostu brzydko. Nie wziąłem pod uwagę, że pady w tym modelu są ogromne i wraz z pałąkiem zagarniają zdecydowaną większość wizualnie, bo po prostu wygląda śmiesznie z niebieskim xD

Ale najważniejsze, że grają w zupełnie innej lidze niż oryginalne SHP9500 :D Na razie nie będę się rozpisywał, bo grają dopiero ze 2h i nie testowałem innych konfiguracji padowo-wygłuszeniowych ;)

 

DSC_1065.JPG

 

  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem bardzo dobra robota. Nie produkujesz przecież masowo ;) Pałąk szczególnie, wygląda na ładnie naciągnięty materiał :) Kiedyś miałem SHP9500 i były dla mnie zbyt łagodne w brzmieniu. Jestem ciekaw czy udało Ci się coś ugrać szczególnie w dolnych rejestrach?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, maciej3 napisał:

Moim zdaniem bardzo dobra robota. Nie produkujesz przecież masowo ;) Pałąk szczególnie, wygląda na ładnie naciągnięty materiał :) Kiedyś miałem SHP9500 i były dla mnie zbyt łagodne w brzmieniu. Jestem ciekaw czy udało Ci się coś ugrać szczególnie w dolnych rejestrach?

 

Dzięki, ale tak zrobiłem zdjęcie żeby właśnie nie wyglądało najgorzej 😄 Szwy i wymiary są jak najbardziej ok, tylko ta kolorystyka.....

 

Brzmienie jest całkowicie inne. W końcu zupełnie inny driver. Dołu jest teraz pod dostatkiem 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, killwasi napisał:

Brzmienie jest całkowicie inne. W końcu zupełnie inny driver. Dołu jest teraz pod dostatkiem

Racja! Jak mi to umknęło...

 

14 minut temu, killwasi napisał:

Szwy i wymiary są jak najbardziej ok, tylko ta kolorystyka.....

Kolorystykę zmienisz w wersji finalnej :D Przy czarnej barwie pewnie wszelkie mankamenty byłyby praktycznie niewidoczne na zdjęciach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności