Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Bądź bohaterem w swoim audio - czyli dzisiaj sam zrobiłem...


shady_slim

Rekomendowane odpowiedzi

Jak chcesz mieć uniwersalnie, żeby pasowały kable od innych słuchawek, to opcja nr 1 (czyli tak jakbyś miał gniazda/wtyki mono).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Birken napisał:

Pytanie mam:

Wstawiając gniazda do obu muszli w przypadku kabla jest 8 żyłowego (4 na stronę) wtyki oraz gniazda mamy stereo (gniazd mono nawet znaleźć w necie nie umiem) który z poniższych wariantów lepiej zastosować?

1.  Kanał od przetwornika przewodem lutowany do jednego pina gniazda (domyślnie lewy kanał) masa do masy natomiast we wtyku przewody kanału do 1 pola a masa do 3 (2 pole wolne)

2.  Kanał od przetwornika dwoma przewodami do obu kanałów gniazda i tak samo we wtyku czyli wykorzystane wszystkie pola

@Birken jestem dziś trochę nieprzytomny i ciężko po pracy zwizualizować sobie Twoje dwa warianty więc opiszę jak ja bym to zrobił w przypadku, w którym w obu muszlach musi być gniazdo stereo a przewód koniecznie ma mieć aż 8 żył: 

 

- od przetwornika przylutowałbym dwa zestawy kabelków sygnał + masa skręcone ze sobą (masa i sygnał), przy gnieździe od strony przetwornika bym je rozkręcił i sygnały przylutował do pinów sygnałowych a dwa kable od masy do wspólnej masy, identycznie w drugiej muszli. Dwa kable sygnałowe  z jednej muszli przylutowałbym na wtyczce jack do jednego kanału, dwa sygnały z drugiej muszli do drugiego kanału, masa 4 kablami do masy w jacku. 

 

Następnie bym się zastanawiał czy faktycznie te 8 żył było potrzebnych:) 

 

U Ciebie musi być 8 żył? Wariant numer 1 raczej tego nie wymaga. 

 

 

Edytowane przez tybysh
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, tybysh napisał:

ja bym to zrobił

czyli chyba nr.2 bo od drugiego zdanie się ciut zagubiłem :) Ale sam chyba poprawiałem z 5 razy zanim wstawiłem (wtyki a gniazda itp) Nieraz słyszałem o pozytywnym wpływie 8 żył. Ja to codziennie słyszę inaczej więc się nie wypowiadam twardo. Do stacjonarnych nie przeszkadza. 

29 minut temu, Perul napisał:

Jak chcesz mieć uniwersalnie, żeby pasowały kable od innych słuchawek, to opcja nr 1 (czyli tak jakbyś miał gniazda/wtyki mono).

takie rzeczy Panowie to ja wiem chodziło mi raczej czy jest jakiś magiczny powód dźwiękowo-elektryczny dla którego warto jeden albo drugi sposób zastosować. Skoro ludzie nawet rodzaj splotu słyszą...

Dzięki za odpowiedzi  :)

 

Edytowane przez Birken
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Birken, ja osobiście pewnie bym nie odróżnił dźwiękowo 3 żył od 8 w ślepych testach ale u innych zmiana może być słyszalna. Sam ostatnio jak robiłem przewód solidcore do swoich DT-150 to zamiast 4 żył dałem 6 (chciałem 8 ale nie miałem) bo podświadomie to przecież musi być lepiej;) 

 

Będziesz przepinał ten kabel do innych słuchawek? Jeżeli nie to może warto zrezygnować z gniazd w muszlach? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, tybysh napisał:

Jeżeli nie to może warto zrezygnować z gniazd

niższa cena, mniej połączeń a to z pewnością dźwięk lepszy ;) ale jednak żywotność mniejsza. No i mając gniazda można sobie kabelki porównać (w wersji nr.1 łatwiej).

W ogóle to chyba OT ale w temacie recablingu nie chciało mi posta dodać.

Edytowane przez Birken
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 8.05.2020 o 14:28, pabloj napisał:

A gdzie te sreberko kupił jeśli można zapytać?

Tak dosłownie to od kolegi z forum :)

1 godzinę temu, Birken napisał:

czyli chyba nr.2 bo od drugiego zdanie się ciut zagubiłem :) Ale sam chyba poprawiałem z 5 razy zanim wstawiłem (wtyki a gniazda itp) Nieraz słyszałem o pozytywnym wpływie 8 żył. Ja to codziennie słyszę inaczej więc się nie wypowiadam twardo. Do stacjonarnych nie przeszkadza. 

takie rzeczy Panowie to ja wiem chodziło mi raczej czy jest jakiś magiczny powód dźwiękowo-elektryczny dla którego warto jeden albo drugi sposób zastosować. Skoro ludzie nawet rodzaj splotu słyszą...

Dzięki za odpowiedzi  :)

 

Wszystkie sploty w kwestii technicznej wprowadzają "mikropojemność". Czy jest ona duża i czy ktoś to słyszy, to tylko kwestia indywidualnego wyostrzenia zmysłów. Ja np. po węchu umiem poznać czy herbata jest posłodzona, albo woda posolona. Co do dźwięku, to wszystko można usłyszeć ale znów trudniej sprawdzić. A najlepsze wtyczki to brak wtyczek i luty szlifowane i polerowane.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, killwasi napisał:

Kabelek do HiFimanów w kolorystyce Vaporwave :D Nawet całkiem giętki i wygodny jak na 16 żył (4x wybebeszony Canare Quadimageproxy.php?img=&key=169e261f1fe70cc8)imageproxy.php?img=&key=169e261f1fe70cc8imageproxy.php?img=&key=169e261f1fe70cc8imageproxy.php?img=&key=169e261f1fe70cc8imageproxy.php?img=&key=169e261f1fe70cc8

Warto aż tyle miedzi dawać, czy przerost formy nad treścią?

Jakie pady masz w HE400?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Perul napisał:

Warto aż tyle miedzi dawać, czy przerost formy nad treścią?

 

Wątpię czy warto :D Tutaj wygrała chęć uplecenia sobie warkocza for fun ;) Sens by to miało pewnie większy gdyby te 4 żyły w każdym z kabli były ze sobą zwarte na całej długości przewodu, a nie tylko w miejscu wtyczek - ale nadal byłby to przerost miedzi nad treścią :D 

Pady to oryginalne welury HiFimana. Nie wiem czy to optymalna opcja to nie bawiłem się w HE400 w swapowanie padów tylko zamieniłem domyślne pleathery na welur po pierwszym dniu i tak już zostało :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W poniedziałek przyszły do mnie słuchawki Tronsmart Onyx Neo(kupiłem jak janusz bo promocja bo tws bo aptx bo można podpiąć tylko jedną i używać jako słuchawkę bluetooth do telefonu), a dziś otrzymałem takie same słuchawki od @The Grand Wazoo (jeszcze raz dzięki wielkie - jeśli komuś też padną to dzięki Tobie powstanie opis jak można je naprawić o ile komuś się będzie chciało) z opisem iż nie działa pudełko ładujące. Rozebrałem je, w środku była bateria wyglądająca na spuchniętą z 0.00V. Po jej wylutowaniu na jej pinach piękne zwarcie 0.0Ohm. Postanowiłem sprawdzić co z słuchawkami, włożyłem w mój case ładujący i case po chwili zdechł... Gdzie działał non stop ładując moje słuchawki bezawaryjnie. Sprawdzam słuchawki miernikiem - nie mają zwarcia.

 

Zwarcie w "kejsie" powoduje palący się LP7801 - scalaka nie widać w sprzedaży, więc zamówiłem scalaki sugerowane jako zamiennik przez rosyjskich badaczy chińszczyzny. Jako iż jedem niecierpliwy a według not katalogowych na wyjściu powinno być 5V czyli tyle ile jest na samym usb postanowiłem zmostkować piny, nie bojąc się o to że coś uszkodzę bo przecież mam 2 podejścia. Podłączyłem więc pin dający napięcie na złącze ładowania słuchawek do plusa kondensatora zasilania.IMG_20200521_210057.jpg

Tak wiem że zasilacze do telefonów nie posiadają stałego stabilnego napięcia 5V. Dlatego zasiliłem cały wynalazek z powerbanku, dla swojego bezpieczeństwa i mniejszego ryzyka spalenia reszty. 
image.png

Ta metoda jest metodą na własne ryzyko, nie obiecuję że zadziała i że to bezpieczne.

Efekt:

IMG_20200521_210423.jpg

Ładuje, odzywa się. Zobaczę za godzinę lub dwie czy się naładowało. Do tematu pewnie wrócę gdy zamienniki scalaków dojdą z azji bo w PL ich nie znalazłem 😐

 

P.S. Wiem że to brzydko wygląda ale nie miałem air-hot'a więc grzałem stacją lutownica i rwałem przez co nadwyrężyłem jeden z padów. Niefortunnie ten który dostarcza plus z ładowarki/zasilacza. Gdyby nie to przylutował bym ten kabelek tak:

image.png

Ten punkt zaznaczyłem z pamięci - polecam sprawdzić miernikiem ;) Pad lutowniczy oczywiście odratowałem ale pod temperaturą zaczyna pływać - więc zostawiłem go w spokoju aby móc z niego skorzystać gdy przyjdą scalaki i nie urwać go do końca kabelkiem.

Edytowane przez Ugz
  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, killwasi napisał:

AKG K702 przerobione na zbalansowane. Gniazdo 4-pin pasuje jak ulał i wygląda bardzo estetycznie, wystaje może jakiś 1mm względem oryginalnego ;) Więc polecam :D

 

Jest lepszy trik. Kupujesz wtyk reana z tej samej serii co ten, który masz na kablu, tylko w wersji męskiej. Przyklejasz sam wkład z pinami w miejscu oryginalnego gniazda w akg. Pasuje idealnie. Po przeróbce nie widać nawet, że cokolwiek było grzebane. 

00100lrPORTRAIT_00100_BURST20200509115225352_COVER.jpg

  • Like 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, Jimmi Dragon napisał:

 

Jest lepszy trik. Kupujesz wtyk reana z tej samej serii co ten, który masz na kablu, tylko w wersji męskiej. Przyklejasz sam wkład z pinami w miejscu oryginalnego gniazda w akg. Pasuje idealnie. Po przeróbce nie widać nawet, że cokolwiek było grzebane. 

00100lrPORTRAIT_00100_BURST20200509115225352_COVER.jpg

 

To był pierwotny plan, a to gniazdo do obudowy kupiłem w razie czego :D Ale okazało się, że pasowało jeszcze lepiej więc użyłem własnie jego ;)

A masz patent na odklejenie tej pierwotnej wkładki? Bo trochę się z tym początkowo męczyłem i nie wyszło, więc została opcja całego gniazda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Jimmi Dragon napisał:

 

Odrobina jakiegoś kleju chyba zawsze tam jest. Samo gniazdo to niewielki element, więc "caluśkie zalane" to trochę przesada :P 

Jak działałem z k712 - wszystko było poklejone :( 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, espe0 napisał:

Jak działałem z k712 - wszystko było poklejone :( 

 

Jak to wszystko? :o W starszych modelach rzeczywiście był nawet problem z odkręceniem tego okrągłego grilla (teraz da się to niemal zrobić palcami). Chyba tam też dodawali odrobinę kleju...

 

Na headfi ktoś wpadł na ten sam pomysł co ja (a może to ja zaczerpnąłem swój pomysł od niego, tylko już nie pamiętam? :D post z 2014) i sugeruje, że stare gniazdo da się nawet "wypchnąć" śrubokrętem :blink: Chociaż ja bym nie ryzykował siłowania się z plastikową obudową... może w niektórych modelach gniazda siedzą słabiej. 

 

1230640

 

 

Edytowane przez Jimmi Dragon
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Jimmi Dragon napisał:

kleju...

Wszystko miałem poklejone. Zatrzaski, i wszystkie łączenia plastików, gdzie trzeba było zrobić "serwis". Najgorsze były spinki z pałąka z headbanda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, espe0 napisał:

Wszystko miałem poklejone. Zatrzaski, i wszystkie łączenia plastików, gdzie trzeba było zrobić "serwis". Najgorsze były spinki z pałąka z headbanda.

 

No to dziwne. W środku powinno być czyściutko. Coś musiało być naprawiane.

1230633

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności