Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Bądź bohaterem w swoim audio - czyli dzisiaj sam zrobiłem...


shady_slim

Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, Compton napisał:

Ładna robota!

A powiedz, jak się użytkuje kabel, a w sumie w Twoim przypadku dwa kable, bez tradycyjnego splitterka i kształtu Y?

Nie plączą się te dwie oddzielne żyły?

Dzięki. Miałem splitery, ale nie pasowały :D . Wziąłem termokurczliwą rurkę, w sumie 3, po 1 na przewód i jedną szerszą na oba i zgrzałem. I jest dobrze :) Z racji tej, że wrzuciłem tam 3 druty, to nie jest sznurkiem, nieco sztywniejszy ale dobrze się układa - nie wala się.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, Perul napisał:

Z amelinum

Trzeba poszerzyć całe "U" inaczej nie będzie jak złożyć przodu z tyłem muszli.

Pewnie dałoby radę i wiertarką takie U zrobić jakby zastosować stabilny stojak i imadło, ja takich narzędzi do dyspozycji nie mam.

 

Też mi się marzy mała, zgrabna frezareczka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, 

 

Jestem zainteresowany tym modem Fostex T50RP MK3 , myślicie że brzemie się poprawi?

 

http://www.diyaudioblog.com/2016/10/fostex-t50rp-mk-iii-modded-build-new_4.html

 

bardzo mi się podoba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, retter napisał:

Jak by ktoś miał ekran z canarka, to chętnie przyjmę za jakieś wtyki i inny shpej DIY.

Mam tego sporo - odezwij się na PW.

7 godzin temu, marco-polo napisał:

Jestem zainteresowany tym modem Fostex T50RP MK3 , myślicie że brzemie się poprawi?

 

http://www.diyaudioblog.com/2016/10/fostex-t50rp-mk-iii-modded-build-new_4.html

 

bardzo mi się podoba.

Wygląd na pewno się poprawi :). 

Co do brzmienia, to na pewno spora zmiana, bo zupełnie inaczej "przed przetwornikiem" jest zrobione (w sensie "przewiewności), a i pojemność muszli sporo większa - stawiałbym na zmiany w kierunku mocnej V-ki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 24.04.2020 o 23:27, Perul napisał:

Mam tego sporo - odezwij się na PW.

Wygląd na pewno się poprawi :). 

Co do brzmienia, to na pewno spora zmiana, bo zupełnie inaczej "przed przetwornikiem" jest zrobione (w sensie "przewiewności), a i pojemność muszli sporo większa - stawiałbym na zmiany w kierunku mocnej V-ki.

Nie wiem czy dremel sobie poradzi ale potrzebuję drewna odpowiedniego do osiągnięcia dobrego efektu. W kraju w którym jestem to dąb ale to mocne drewno. Polecacie inne do obróbki?

Na aliexpress jest wiele rodzaji drewna. Dodatkowo mam zapytanie czy do Fostexów T50RP pady są jajowe czy okrągłe i jaka wielkość bo możliwe że mógłbym zamienić z innymi i wrzuciłbym zdjęcie czy się nadają. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, marco-polo napisał:

Nie wiem czy dremel sobie poradzi ale potrzebuję drewna odpowiedniego do osiągnięcia dobrego efektu. W kraju w którym jestem to dąb ale to mocne drewno. Polecacie inne do obróbki?

Na aliexpress jest wiele rodzaji drewna. Dodatkowo mam zapytanie czy do Fostexów T50RP pady są jajowe czy okrągłe i jaka wielkość bo możliwe że mógłbym zamienić z innymi i wrzuciłbym zdjęcie czy się nadają. 

Za dąb się nie bierz - strasznie kruchy jest. Palisander jest lepszy ale jeszcze twardszy (choć mniej kruchy). Spróbuj po prostu z lipy - jest miękka, gęsta, sonicznie też niczego sobie, a prawda jest taka że to zabezpieczenie drewna wieńczy dzieło. Ja w przypadku jak robię coś z lipy, zabezpieczam ją lakierem do parkietu - efekt to dobra obróbka i solidne wykończenie końcowe na dobrą twardość.

 

Jak konkretnie chcesz to obrabiać? Tokarka, dłuto, czy sam dremel?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, marco-polo napisał:

Na razie mam dremel ale ogólnie myślałem też o tych dwóch opcjach.

Screenshot_363.jpg

Screenshot_364.jpg

Fajne urządzonka na domowy warsztat. Do dremela masz jakąś przystawkę do frezowanie okręgów?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jednak jest droższa. Fabryki nie otwieram jakby co ale mam w szufladzie kilka parzystych driverów więc mógłym z 6 par sztuk z montować słuchawek. 

11 minut temu, espe0 napisał:

 

zobacz ile kosztuje:P

3.500zł ta tańsza to 1000zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, espe0 napisał:

Ja zaczynałem przygody z DIY z dremelem i przystawką do frezowania (aż mi się łezka zakręciła :) )

IMG_20200426_140518.jpg

 

IMG_20200426_140536.jpg

 

IMG_20200426_140259.jpg

Bardzo piękne. Ja zakupiłem wszystkie 3 przystawki do Dremela. Wiem że nie można przegrzać silnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, marco-polo napisał:

Bardzo piękne. Ja zakupiłem wszystkie 3 przystawki do Dremela. Wiem że nie można przegrzać silnika.

Przegrzać ciężko bo chłodzenie tam jest bardzo dobre. Gorzej z przeciążeniem i przyciskiem do blokowania wrzeciona - na to trzeba uważać, bo przycisk jak się już wyrobi to kiepska sprawa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem że moduele 4200 mają lepsze to chłodzenie EZ. Ja zakupiłem 4000 model + jak wyżej nakładki na zdjęciach co wcześniej wysłałem. Widzę że użyłeś deseczki do krojenia jako budulec.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, marco-polo napisał:

Wiem że moduele 4200 mają lepsze to chłodzenie EZ. Ja zakupiłem 4000 model + jak wyżej nakładki na zdjęciach co wcześniej wysłałem. Widzę że użyłeś deseczki do krojenia jako budulec.

 

Kiedyś brałem wszystko co pod ręką. Jak zauważyłeś na pierwszym zdjęciu po dacie to było 11 lat temu :) Dziś pracuję z głową na spokojnie. Cierpliwość się naprawdę opłaca. Dremele to mimo wszystko moje podstawowe narzędzia, choć mam wszystko - od pił włosowych, taśmowych po frezarki, tokarki i drukarki 3D. Mam też podobną szlifierkę do tej którą tu wkleiłeś - to też nieocenione narzędzie na warsztacie. Najważniejsze to mieć czas i czerpać z tego przyjemność. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, espe0 napisał:

Kiedyś brałem wszystko co pod ręką. Jak zauważyłeś na pierwszym zdjęciu po dacie to było 11 lat temu :) Dziś pracuję z głową na spokojnie. Cierpliwość się naprawdę opłaca. Dremele to mimo wszystko moje podstawowe narzędzia, choć mam wszystko - od pił włosowych, taśmowych po frezarki, tokarki i drukarki 3D. Mam też podobną szlifierkę do tej którą tu wkleiłeś - to też nieocenione narzędzie na warsztacie. Najważniejsze to mieć czas i czerpać z tego przyjemność. 

Po prostu większość czasu pracowałem manualnie bardziej prymitywnie i można powiedzieć z materiałów z ali i po prostu myślę że mogę przejść na średni poziom mając doświadczenie że jednak udaje mi się te hobby. Duży zapas materiałów i różne opcje projektowe w mojej głowie. Poza tym można też podpatrzeć na yt niektóre patenty gdzie ludzie budując słuchawki po prostu ulepszyli Twój pomysł a zmiany zawsze są ok. Praca DIY polega na eksperymentowaniu. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, marco-polo napisał:

Ten stojak to do dremela. Jak się sprawdza? Podobno w wierceniu otworów w płytkach PCB to bije jeżeli to ten statyw?

Statyw dobry, choć rzadko używam. Bicia żadnego nie uświadczyłem, a wierciłem nawet 0,3mm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ten model dremela - widzę że ładnie można różne kształty ale czy użyteczny w Hi-Fi?

10 minut temu, espe0 napisał:

Statyw dobry, choć rzadko używam. Bicia żadnego nie uświadczyłem, a wierciłem nawet 0,3mm

To jest pełny komplet tego statywu czy dokupowywałeś coś do niego?

U mnie jest w sklepie taki zestaw. Gdzie reszta którą masz na tym statywie?

Screenshot_365.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności