Skocz do zawartości

Bądź bohaterem w swoim audio - czyli dzisiaj sam zrobiłem...


shady_slim

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 5.04.2020 o 22:09, Perul napisał:

Jak dla mnie to nie, ale to nie moje słuchawki.

Można gdzieś kupić takie opaski? Przydałaby mi się taka do superluxów zamiast widełek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Birken napisał:

Naprawdę się ten kabel ciężko w nich lutuje i trzeba jakoś wybitnie uważać? Tez się przymierzam do zmiany. Chcę gniazda wstawić. Co pady wnoszą? 

 

Niestety tak, jest bardzo mało miejsca i w przypadku grubszych przewodów (w moim przypadku Canare l-4e5c z usuniętym oryginalnym oplotem), trzeba poszerzać odgiętki w słuchawkach (ja zrobiłem to lutownicą), także miejsca na instalacje ewentualnych gniazd jest bardzo mało (3,5mm raczej się nie zmieszczą, być może 2pin od Sennheisera da radę). Jednak najważniejsze jest to, żeby bardzo uważać z temperaturą lutowania, ponieważ bardzo łatwo przegrzać miejsca łączenia przewodów z przetwornikiem.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 8.04.2020 o 19:45, Birken napisał:

Pilnik? Szlifierka "Dremel"?

Zamówiłem Dremel i akcesoria, 

Screenshot_324.jpg

 

Dremel konkuruję z Proxxon. 

Tutaj jest zestawienie. https://rotarytoolsguy.com/proxxon-vs-dremel-rotary-tool-comparison/

Dokupiłem jak na rysunkach

Screenshot_321.jpg

Screenshot_320.jpg

Screenshot_318.jpg

Screenshot_317.jpg

Screenshot_321.jpg

Screenshot_322.jpg

Zastanawiałem się czy Dremel czy Proxxon i stwierdziłem że Dremel bo ma więcej akcesorii i ma więcej obrotów. Proxxon podobno lepsza jakość ale tylko 20 000 obrotów                    Dremel ma 35 000 obrotów. Proxxon cichszy silnik. Dremela wybrałem też dlatego ponieważ można użyć jako frezarki i jako piły. Ogólnie do modelarstwa i wykończeniówki podobno się sprawdza. Ostatnio mój pomysł ze śrubokrętem i młotkiem na jacka 3.5mm drewno pękło, możliwe też dlatego że było kruche jak brzoza a nie twarde jak wiśni na przykład. Jednak teraz będę miał więcej narzędzi do obróbki profesjonalnej drewna i wykończeń małych elementów. Poza tym wydaję mi się że Proxxon to ceny trochę wyższe. Dremel maszynka podobno się grzeję ale to wtedy poczekać i dalej można pracować. Podałem wam linka wyżej opis tych dwóch produktów Dremel to amerykański a Proxxon jest niemiecki.

Edytowane przez marco-polo
  • Like 2
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesteś pewien że będziesz korzystał z tych wszystkich akcesoriów? Też kiedyś sobie kupiłem taką walizkę z dremelem i używam tylko dremela z dodatkowym uchwytem, a reszta akcesoriów się marnuje. Jakbym miał teraz kupować, to pewnie wziąłbym bezprzewodowego, bo to i tak nie jest sprzęt, który ma byś super mocny i używany z bardzo twardymi materiałami, czy na dużych powierzchniach.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, marco-polo napisał:

Dremel

 

8 minut temu, Jimmi Dragon napisał:

akcesoriów

 

Ja mam na warsztacie 3 w pełni sprawne oryginalne dremele z tej serii i 2 (mniej sprawne) z poprzedniej. Im starsze tym bardziej wyrobione te przyciski do blokowania mają i nadają się tylko do podpięcia wężyka albo do SpeedClic'a. Da się dremelem fajnie okręgi frezować i rowki robić tymi wszystkimi dodatkami. Jak @marco-polo ma dobre pomysły to wykorzysta te dodatki. Taki pro tip:

 

Jak macie gadane to idzie od Waszego stomatologa wyprosić frezy dentystyczne (bo mają terminy ważności) i można przyoszczędzić na frezach :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, espe0 napisał:

 

 

Ja mam na warsztacie 3 w pełni sprawne oryginalne dremele z tej serii i 2 (mniej sprawne) z poprzedniej. Im starsze tym bardziej wyrobione te przyciski do blokowania mają i nadają się tylko do podpięcia wężyka albo do SpeedClic'a. Da się dremelem fajnie okręgi frezować i rowki robić tymi wszystkimi dodatkami. Jak @marco-polo ma dobre pomysły to wykorzysta te dodatki. Taki pro tip:

 

Jak macie gadane to idzie od Waszego stomatologa wyprosić frezy dentystyczne (bo mają terminy ważności) i można przyoszczędzić na frezach :)

 

Wyrabiają się, bo to jest bardziej sprzęt hobbystyczny ;) Nie próbowałeś naprawiać tych wyrobionych przycisków? Wężyk z powodu braku włącznika jest strasznie niewygodny, a po podpięciu tarczy staje się wręcz niebezpieczny... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Jimmi Dragon napisał:

naprawiać

Naprawiłem szlifując trzpień pod kluczyk 6mm. Ogólnie to mam 1 na rok, dużo używam. Jak jeszcze jest sprawny to staram się do czegoś wykorzystać, chociażby wężyk lub na stałe jakiś uchwyt. Próbowałem tańsze zamienniki, ale jak pracujesz dokładnie i czasem że szkłem, to oryginalne narzędzia mają perfekcyjne trzymanie osi narzędzia. Tanie podróbki często mają bicie na frezie co jest niedopuszczalne.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Jimmi Dragon napisał:

Jesteś pewien że będziesz korzystał z tych wszystkich akcesoriów? Też kiedyś sobie kupiłem taką walizkę z dremelem i używam tylko dremela z dodatkowym uchwytem, a reszta akcesoriów się marnuje. Jakbym miał teraz kupować, to pewnie wziąłbym bezprzewodowego, bo to i tak nie jest sprzęt, który ma byś super mocny i używany z bardzo twardymi materiałami, czy na dużych powierzchniach.  

Mam znajomego który ma warsztat stolarski i powiedział że nie na baterię a na prąd i że powinienem być zadowolony z tego zestawu. Poza tym w zestawie taniej a tak zawsze jak jakiś inny element i przesyłka bo koszt musi być powyżej jeżeli darmowy to juź lepiej za jednym zamachem to wszystko żeby później nie szukać. 

3 godziny temu, espe0 napisał:

Naprawiłem szlifując trzpień pod kluczyk 6mm. Ogólnie to mam 1 na rok, dużo używam. Jak jeszcze jest sprawny to staram się do czegoś wykorzystać, chociażby wężyk lub na stałe jakiś uchwyt. Próbowałem tańsze zamienniki, ale jak pracujesz dokładnie i czasem że szkłem, to oryginalne narzędzia mają perfekcyjne trzymanie osi narzędzia. Tanie podróbki często mają bicie na frezie co jest niedopuszczalne.

Zgadza się  i to przede wszystkim jak masz stojak i starasz się wywiercić dziurki w płytkach PCB. Wtedy bije. Oznacza to że do tego węża co się doczepia do Dremela będę potrzebował stojaka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe podejście można podpatrzeć i zrobić według swojego upodobania na tym filmiku zamieniłbym też front na drewno i driver wkręciłbym na śrubki ale przed tym zamontował pady i dokręcił.

Tutaj ciekawe bo można zrobić z drewna i nie pękną.

Screenshot_330.jpg

Screenshot_331.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Perul napisał:

Przeróbka Grado SE325e na gniazdka jack.

IMG_20200422_094130_1920x1080.jpg

 

IMG_20200422_094155_1920x1080.jpg

 

IMG_20200422_094214_1920x1080.jpg

 

Z jakiego materiału są kubki? Nie łatwiej byłoby wywiercić otwory?

Pytam, bo rozważam kupno 325 (są 325 Gold na Allegro) i założenie gniazd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, xxxmiloszxxx napisał:

Z jakiego materiału są kubki?

Z amelinum

2 godziny temu, xxxmiloszxxx napisał:

Nie łatwiej byłoby wywiercić otwory?

Trzeba poszerzyć całe "U" inaczej nie będzie jak złożyć przodu z tyłem muszli.

Pewnie dałoby radę i wiertarką takie U zrobić jakby zastosować stabilny stojak i imadło, ja takich narzędzi do dyspozycji nie mam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dremel robi fajny sprzęt, można bawić się tańszymi multiszlifierkami po czym kupić Dremel :D Z tanich powiedzmy trzymających poziom miałem parkside, jednak musiałem kupić lepsze akcesoria (te dołączone do zestawu są jednorazowe, wiertła się łamią, tarcze pękają zanim coś przetną). Teraz mam dremela i to inna półka, parkside leży w szafce z padniętym akumulatorem (dostępnym w Niemczech w cenie 20 euro). Z innych akcesoriów mam Versa Tipa, też bawiłem się tańszymi za 50-100zł, jednak zapychały się dysze, gaz się ulatniał, a zapalnik z czasem przestawał działać. Versa Tipem często lutuje delikatne rzeczy, gaz podaje płynnie (oczywiście najlepiej filtrowany gaz)a groty wytrzymują dłużej niż 2 dni u konkurentów.  Miałem kiedyś silvercośtam z allegro, przy lutowaniu i lekkim dociśnięciu grotu do płytki pcb końcówka łapała luz i z lutownicy robił się palnik :D

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Perul napisał:

Z amelinum

Trzeba poszerzyć całe "U" inaczej nie będzie jak złożyć przodu z tyłem muszli.

Pewnie dałoby radę i wiertarką takie U zrobić jakby zastosować stabilny stojak i imadło, ja takich narzędzi do dyspozycji nie mam.

Nie trzeba, rozwiercasz tylko miejsce gdzie przechodzi sam wtyk- otwór. Deko bardziej estetycznie to wygląda i trochę lepiej trzyma się gniazdo otworu.

 

Nie wiem jak 325E ale 325IS powinno się ożenić z dobrą miedzią OCC.                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                   

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, retter napisał:

Nie wiem jak 325E ale 325IS powinno się ożenić z dobrą miedzią OCC.

Dlaczego akurat z OCC?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego akurat z OCC?
Bo nie taka domieszkowaną różnymi pierwiastkami o losowej zawartości

A na na serio średnice wyciągnie.
Największe zaskoczenie w hd600 czyli słuchawkach grającym środkiem.

- Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności