Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Bądź bohaterem w swoim audio - czyli dzisiaj sam zrobiłem...


shady_slim

Rekomendowane odpowiedzi

Po dość długim czasie udało mi się dokończyć słynnego Kamykowego OLT IV.
Zdecydowanie polecam każdemu, bo nie jest to trudna konstrukcja, a nawet na bieda lampach robi z HD600 zupełnie nowe doświadczenie
 
DSC_0964.thumb.JPG.9e40ee81d1415c9348f65ff900d2a817.JPG
Ten związek często jest udany, kabel lampy dobre zasilanie (poprawny projekt) sprawne hd600 i tyle.

- Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, killwasi napisał:

Po dość długim czasie udało mi się dokończyć słynnego Kamykowego OLT IV.

Zdecydowanie polecam każdemu, bo nie jest to trudna konstrukcja, a nawet na bieda lampach robi z HD600 zupełnie nowe doświadczenie :D

 

DSC_0964.JPG

Gratki! Jaki wyszedł koszt?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, neonlight napisał:

Gratki! Jaki wyszedł koszt?

 

Ciężko mi oszacować, bo tak naprawdę dawno dawno temu zrobiłem go w pewnej średnio udanej formie i co jakiś czas coś w nim zmieniałem. Doszła całkowita zmiana obudowy, bo nic się nie mieściło, potem dodatkowe ekranowanie trafo żeby była głucha cisza na wyjściu, a ostatnio wymiana lamp bo jedna była trochę wadliwa.

 

Koszt zależy też od zastosowanych komponentów i może się mocno wahać. Myślę, że da się zrobić to za 500zł, zwłaszcza jak ktoś majsterkuje i ma trochę części. Mogę w razie czego część części odsprzedać wraz z płytką drukowaną, bo zrobiłem specjalną na samą sekcję zasilania i zamówiłem 2 sztuki - robiona na szybko i nie jestem z tego jakoś specjalnie dumny, ale działa. U mnie dużą część kosztu pochłonęło trafo robione na zamówienie pod zastosowania audio. Ogólnie to części powodujące rozrzut cenowy to transformator, lampy i kondensatory.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, killwasi napisał:

Po dość długim czasie udało mi się dokończyć słynnego Kamykowego OLT IV.

Zdecydowanie polecam każdemu, bo nie jest to trudna konstrukcja, a nawet na bieda lampach robi z HD600 zupełnie nowe doświadczenie :D

 

DSC_0964.JPG

 

Tak przy okazji, a jak zakończył się projekt:

?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, greg_jg napisał:

Tak przy okazji, a jak zakończył się projekt:

 

Projekt cały czas się rozwija, obecnie w ślimaczym tempie, ale się rozwija ;) OTL był jednym z projektów przed Bosonami, więc tym bardziej się cieszę, że w końcu się wziąłem za jego skończenie ;) 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, espe0 napisał:

A wracając jeszcze do kwestii wyprofilowania kąta tulejki w Tevi/MH1c to słuchawki odstają jakieś 50% mniej:

 

IMG_20200325_204154.jpg

Dodam jeszcze że mam naprawdę małe uszy.

No i tu może być problem, bo u kogoś z dużymi uszami, albo kanałami w innym kształcie/kącie nachylenia mogą już nie pasować.

Pod tym względem rewelacyjny jest kształt Boomakerów, nawet ja nie mam z nimi problemów w kwestii ułożenia, a jest to naprawdę rzadkość i często mnóstwo kombinowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dotarły dziś do mnie Beyerdynamic T51p, które leżały w komisie.
Pady już w ciężkim stanie, aluminium przeżyło czasy świetności, jednak konstrukcja działa jak nowa.
Myślałem czy by nie zrobić może z nich pewnego projektu. Jego główne założenia to:
- Pomalować na czarno
- Pojedyncze gniazdo 3.5mm Mini Jack
- Wymiana padów
Ktoś może stwierdzić po zdjęciu jak i samych materiałach jak ciężkie bądź totalnie niemożliwe to będzie zadanie?
 

DSC06578.jpg

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posłuchaj ich. Nie są lekko za suche ? To jest stara Tesla, nowe poprawili.
Co godzinę mam o nich inne zdanie. Dodatkowo wszędzie czytam że są cholernie podatne... Dosłownie na wszystko. Jestem w stanie w to uwierzyć, ponieważ nigdy nie usłyszałem tak agresywnej różnicy między DAPem a laptopem. A no i trzeba dodać że były rekablowane.

Sent from my ONEPLUS A5000 using Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przerobione pady od DT-150 nie pasowały mi dźwiękowo (bardzo odchudzone brzmienie) ani pod względem komfortu (twarde). Odkurzyłem z szafy porwane pady od HM5, wcisnąłem na słuchawki a przerwania przy muszlach uszczelniłem taśmą izolacyjną.

 

Słuchawki znowu mają mięso, ori pady i tak zamówię z Thomanna gdy koronawirus ucichnie.

IMG_20200402_225300.jpg

IMG_20200402_225211.jpg

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności