Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Bądź bohaterem w swoim audio - czyli dzisiaj sam zrobiłem...


shady_slim

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 1.02.2020 o 17:08, requal napisał:

ZS6 Anti-Sibilance Mod

Pomogło. Odcięcie jednej armatury zniwelowało sybilanty. Zmniejszyłem też ilość basu (faceplate) i góry (nozzle) taśmą micropore. Warto je zmodować, bo mają bardzo fajny i nisko schodzący, nieco techniczny basik.

 

Ty to jesteś magik. Teraz tylko mogę powiedzieć jedno, chcę je z powrotem ... he, he

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, chico99 napisał:

 

Ty to jesteś magik. Teraz tylko mogę powiedzieć jedno, chcę je z powrotem ... he, he

@chico99 nieopatrznie chciał je zezłomować u mnie. A tutaj taka perła w błocie. 

Odeslę Ci je i sam sobie jeszcze raz postaram je upolować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, requal napisał:

@chico99 nieopatrznie chciał je zezłomować u mnie. A tutaj taka perła w błocie. 

Odeslę Ci je i sam sobie jeszcze raz postaram je upolować

 

Nieeee ... Jak zezłomować? Dałem Ci je, bo wiem, że uwielbiasz eksperymenty na słuchawkach. Chyba nawet nie tylko na słuchawkach ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, chico99 napisał:

 

Nieeee ... Jak zezłomować? Dałem Ci je, bo wiem, że uwielbiasz eksperymenty na słuchawkach. Chyba nawet nie tylko na słuchawkach ...

Nie każdy żart jest na miejscu. Tutaj kolega @requal podszedł do niego poważnie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Ugz napisał:

Poleci ktoś jakąś stacje lutownicza do 250 cebuli polskich?

Wymagania dobra regulacja temperatury, trwałość i dostępne groty na wymianę ;)

Miło widziany airhot, ale nie jest to wymogiem.

Wysłane z mojego Mi MIX 2S przy użyciu Tapatalka
 

 

Ja sobie kupiłem Zhaoxin 936DH z gotronik.pl za 150 zł.

Masz regulację temperatury, porządne wykonanie, multum dostępnych grotów.

Jak dla mnie super, polecana również na forach. Są też inne odmiany tej stacji, słabsze, z analogowymi regulatorami temperatury.

Ta 946DH jest najmocniejsza i obsługuje się cyfrowo.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, Ugz napisał:

Poleci ktoś jakąś stacje lutownicza do 250 cebuli polskich?

Wymagania dobra regulacja temperatury, trwałość i dostępne groty na wymianę ;)

Miło widziany airhot, ale nie jest to wymogiem.

Wysłane z mojego Mi MIX 2S przy użyciu Tapatalka
 

Ja mam Aoyue PT 968A+, może droższa ale warto.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, espe0 napisał:

Ja mam Aoyue PT 968A+, może droższa ale warto.

 

A ten hot air nie ma czasem pompy/kompresora? Bo jeśli tak, to do użytku domowego takie coś się nie nadaje. Hałas jest straszny. Także polecam tylko z wentylatorem. I raczej nie combo 2w1, bo jest spore ryzyko, że jedna część zepsuje się szybciej niż druga. Najtańsze hot-airy z wentylatorem kosztują około stówki, ale kolby w nich padają jak muchy. Ja mam ZD-8908. 2x droższy, ale póki co działa dobrze (kupiony rok temu). Do termokurczek polecam :D  

 

Co do lutownicy, do 250zł, szczerze to nic ciekawego nie ma. Zdecydowanie warto dopłacić do indukcyjnej (błyskawicznie się nagrzewa, lepiej trzyma temperaturę, sprawniej lutuje). Najtaniej na allegro WEP 900H za 340zł. W tej cenie to jest killer. Ale oczywiście jak to chińczyk, może się zepsuć w każdej chwili ;) Moja póki co działa od roku i jestem z niej mega zadowolony. Niczym w reklamie, lutowanie nagle stało się przyjemnością, a nie smutnym obowiązkiem xd  Dodam, że wcześniej testowałem QUICKa 202D za 8 stówek (też indukcyjna) i 900h okazała się lepsza (w 202D przekombinowali z grotami i źle się tym lutowało).  Także drożej wcale nie znaczy lepiej :D 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Jimmi Dragon napisał:

 

A ten hot air nie ma czasem pompy/kompresora? Bo jeśli tak, to do użytku domowego takie coś się nie nadaje. Hałas jest straszny. Także polecam tylko z wentylatorem. I raczej nie combo 2w1, bo jest spore ryzyko, że jedna część zepsuje się szybciej niż druga. Najtańsze hot-airy z wentylatorem kosztują około stówki, ale kolby w nich padają jak muchy. Ja mam ZD-8908. 2x droższy, ale póki co działa dobrze (kupiony rok temu). Do termokurczek polecam :D  

 

Co do lutownicy, do 250zł, szczerze to nic ciekawego nie ma. Zdecydowanie warto dopłacić do indukcyjnej (błyskawicznie się nagrzewa, lepiej trzyma temperaturę, sprawniej lutuje). Najtaniej na allegro WEP 900H za 340zł. W tej cenie to jest killer. Ale oczywiście jak to chińczyk, może się zepsuć w każdej chwili ;) Moja póki co działa od roku i jestem z niej mega zadowolony. Niczym w reklamie, lutowanie nagle stało się przyjemnością, a nie smutnym obowiązkiem xd  Dodam, że wcześniej testowałem QUICKa 202D za 8 stówek (też indukcyjna) i 900h okazała się lepsza (w 202D przekombinowali z grotami i źle się tym lutowało).  Także drożej wcale nie znaczy lepiej :D 

Tam jest taka mieszkowa dmuchawa bez kompresji. Trochę buczy ale nie uciążliwie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, espe0 napisał:

Tam jest taka mieszkowa dmuchawa bez kompresji. Trochę buczy ale nie uciążliwie.

 

A to nie wiedziałem, że jest jeszcze trzeci typ. Jak wziąłem kiedyś Zaoxin 852, to nie byłem w stanie znieść 5min tego buczenia... jak w warsztacie samochodowym :D 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 26.01.2020 o 08:27, espe0 napisał:

Jak się zmienia dźwięk po lekkim oddaleniu od uszu?

 

W końcu zmusiłem się, by nieco poprzekładać pady.

 

Jeśli chodzi o porównanie ostatniej pary (środek z perforowanej licówki) do oryginalnych padów, to różnica jest słyszalna (nawet dla mnie) i polega na "przesunięciu dźwięku" nieco w lewo, tj. lekkie ocieplenie/dodanie nieco (niższego) środka, pewnego rodzaju słodyczy/gładkości.

 

Zmiany pomiędzy padami ze środkiem z weluru i perforowanej licówki wydają się mniejsze (chociaż głównie skupiałem się na porównaniu wyżej). Lub zwyczajnie jestem "głuchy", co jest prawdopodobne ;)

 

Podsumowując myślę, że kluczowe dla zmiany charakterystyki dźwięku są w tym przypadku kształt otworu wewnętrznego i wysokość samego pada. W mniejszym stopniu użyte materiały wyścielające środek. Chociaż najlepiej byłoby podeprzeć się jakimś wykresem dla 3 różnych par padów.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako że rok 2020, obfituje w same dobre rzeczy, to padł mi Alien Gold. Po rozkręceniu okazało się, że po prostu od płytki odpadło złącze prowadzące do baterii. Najpierw myślałem, żeby ją na sztywno dolutować, ale że nie jest to najmądrzejszy pomysł i by ograniczył możliwość jej wymiany (z tym i tak jest problem, bo to przerobiona bateria od iPhona 3gs), to pojechałem na patencie.

 

Druciarstwo w świecie audio:

1.thumb.jpg.412310cd24082eaf50459f6761df78c0.jpg

 

Powerbank SCUD 5000 mAh  podklejony za pomocą xDuoo X-SK1, najkrótszy kabelek USB jaki znalazłem i znów wszystko działa :D 

Mało tego - działa lepiej 😎 Oczywistym jest, że dłużej na jednym ładowaniu, ale w porównaniu do wbudowanej baterii, znacznie spadły szumy na wyjściu słuchawkowym, co zawsze było bolączką tego grajka!

A ze względu na to, że SCUD nie jest wiele szerszy od Aliena, to i wygodnie się trzyma taką kanapkę.

  • Like 3
  • Thanks 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako że rok 2020, obfituje w same dobre rzeczy, to padł mi Alien Gold. Po rozkręceniu okazało się, że po prostu od płytki odpadło złącze prowadzące do baterii. Najpierw myślałem, żeby ją na sztywno dolutować, ale że nie jest to najmądrzejszy pomysł i by ograniczył możliwość jej wymiany (z tym i tak jest problem, bo to przerobiona bateria od iPhona 3gs), to pojechałem na patencie.
 
Druciarstwo w świecie audio:
1.thumb.jpg.412310cd24082eaf50459f6761df78c0.jpg
 
Powerbank SCUD 5000 mAh  podklejony za pomocą xDuoo X-SK1, najkrótszy kabelek USB jaki znalazłem i znów wszystko działa  
Mało tego - działa lepiej  Oczywistym jest, że dłużej na jednym ładowaniu, ale w porównaniu do wbudowanej baterii, znacznie spadły szumy na wyjściu słuchawkowym, co zawsze było bolączką tego grajka!
A ze względu na to, że SCUD nie jest wiele szerszy od Aliena, to i wygodnie się trzyma taką kanapkę.
Fajny zaczep by powiesić do spodni ;)

Można się 6x krócej.

- Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

AKG 712 - dostały dodatkowe wkładki z filcu 2 mm, docięte pod wymiar na profesjonalnym wykrojniku.

Poprawa na górze pasma, jest czyściej i bez utraty rozdzielczości.

Razem z fabrycznymi gąbkami tworzą dobrą grubość i jest bardziej komfortowo pod uszami.

Cały czas nie daje o sobie zapomnieć mod na balans od @espe0. Grają teraz jak na swoją cenę wybitnie.

 

 

IMG_20200212_1022456.jpg

 

 

IMG_20200212_1023027.jpg

 

 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewne sprawy mnie spowalniają. Lecz dalej walczę
 
Najładniejsze MH1c ze stałym kablem + INOX:
 
 
IMG_20200213_183142.thumb.jpg.8dbe4c75a8fccb9e297e2832b014fd13.jpg

Co to za kabelek?

Jaka znana vs stockowy?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, zOrg napisał:


Co to za kabelek?

Jaka znana vs stockowy?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Na kabelku jest napisane "yinyoo" - nic więcej o nim nie wiem. Taki wraz ze słuchawkami dostałem do modyfikacji.

 

Generalnie modyfikacje przeprowadzam z wysokim standardem poszanowania.

 

- odsłuch krótki przed modyfikacją (żeby wykluczyć jakieś uszkodzenia) + przepuszczenie sinusem w pełnym paśmie słyszalnym (żeby wykluczyć rozbieżności tonalne między lewym i prawym kanałem)

 

- modyfikacja.

 

- odsłuch krótki + przepuszczenie sinusem w pełnym paśmie słyszalnym (jak wyżej)

 

- pakowanie i wysyłka.

 

 

Zawsze zakładam że sprzęt jest nowy, więc wygrzewanie i cieszenie się nowym od zera pozostawiam zleceniodawcy.

 

Ode mnie wychodzi NOWE, bez odsłuchów (poza kontrolnymi).

 

 

Więc przepraszam ale nie wiem jak to gra :)

 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na warsztacie po raz kolejny KPP, tym razem rekabling do "splittera" (potem będą jeszcze 2 różne kable) oraz poprawiony (pod względem trwałości) mod.

P00219-002734.jpg

 

P00219-002802.jpg

 

P00219-003122.jpg

  • Like 5
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności