Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Bądź bohaterem w swoim audio - czyli dzisiaj sam zrobiłem...


shady_slim

Rekomendowane odpowiedzi

17 minut temu, Perul napisał:

A czy słychać różnicę z powodu takiego przewodnika? Ja osobiście nie słyszałem w K701, a jak nie, to po co zmieniać?

 

16 minut temu, Corvin74 napisał:

Ciekawe jak zmienił się dźwięk po takie przeróbce, w sumie nie ma znaczenia czy miniXLR czy jack 3,5mm. 

 

Za 20min będę w domu i zobaczymy jak sobie 712tki z balansem radzą :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

8 godzin temu, soulreaver napisał:

 

Gdzie udało ci się kupić te słuchawki?

 Kupiłem je już pare lat temu na aukcji allegro , z tego co wiem to na amazon są sprowadzane z Japonii ale kosztują troche ^^

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Perul ktoś zaszalał z tymi D7000. No bo i mobilny pod telefon i balans może do domu i pady. Rekabling też w środku ?

 

Jak teraz grają te słuchawki ? Można porównać z czymś znanym na forum ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, Lord Rayden napisał:

@Perul ktoś zaszalał z tymi D7000.

Zaszalał, jak zaszalał, pady i opaska były w fatalnym stanie i trzeba było coś z tym zrobić.

 

34 minuty temu, Lord Rayden napisał:

No bo i mobilny pod telefon i balans

No tutaj to tak, trochę tych kabelków jest, bo jeszcze prócz moich, są przynajmniej dwa inne.

 

35 minut temu, Lord Rayden napisał:

Rekabling też w środku ?

Można to tak nazwać - jakoś gniazdka z przetwornikiem trzeba było połączyć, to są kilkucentymetrowe odcinki.

36 minut temu, Lord Rayden napisał:

Jak teraz grają te słuchawki ?

Jeśli chodzi o barwę, to starałem się zbytnio nie zmieniać,  bo była fajna.

Za to dzięki "ciemniejszym" padom mogłem  trochę damping przetwornika zwiększyć, co trochę zdyscyplinowało dość rozlazły bas.

Wyższe pady odsunęły też trochę scenę.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ZS6 Anti-Sibilance Mod

 

Pomogło. Odcięcie jednej armatury zniwelowało sybilanty. Zmniejszyłem też ilość basu (faceplate) i góry (nozzle) taśmą micropore. Warto je zmodować, bo mają bardzo fajny i nisko schodzący, nieco techniczny basik. 

20200201_113016.jpg

20200201_112837.jpg

 

 

kz_zs6_mod_high_definition_version_by_andrewbaay_dc3c14v-fullview.jpg

Edytowane przez requal
  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodam również swoje skromne mh1 + trn t2:)
mh1.thumb.png.4a1651ec73c6bba42d22d1d709009cd4.png
mh1.2.png.bcbda4517b20e5cb75de4546a6120c0b.png
A jak ja stosowałam czerwone koszulki dla wygody bo łatwiej odróżnić w dużych słuchawkach L od R to był cynizm.

Choć jest w ciapki to jest kolorowo wiosna idzie ;D

1 koszulka ma ta zaletę że po ciemku wiesz który kanał masz z koszulką. Taki patent stosuje na kablu blisko słuchawki wiem że mam wtedy LEWĄ bo zakładam kawałek czarnej koszulki.

- Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@espe0

Zauważasz jakieś diametralne zmiany w dźwięku wszczepiając przetworniki od MH1c w inne obudowy?

Czy byłbyś tak miły i zmierzył dla mnie średnicę ich przetwornika ponieważ na drodze nieudanej naprawy Flare R2S pozyskałem dwie obudowy ze stali nierdzewnej i zastanawiam się czy wejdą w nie. :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Lemonsky napisał:

@espe0

Zauważasz jakieś diametralne zmiany w dźwięku wszczepiając przetworniki od MH1c w inne obudowy?

Czy byłbyś tak miły i zmierzył dla mnie średnicę ich przetwornika ponieważ na drodze nieudanej naprawy Flare R2S pozyskałem dwie obudowy ze stali nierdzewnej i zastanawiam się czy wejdą w nie. :P

Hej. Z tyłu wkładki jest tylko odpowietrzenie, jak je zatkasz to ubędzie basu. Jak zachowasz odpowietrzenie to nic się nie zmienia. W mojej ostatniej konstrukcji jest na tyle duża komora że nie trzeba odpowietrzać a zauważam delikatną zmianę szybkości na plus (a może to placebo). 

 

Średnica wkładki to 7,5mm.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, espe0 napisał:

Hej. Z tyłu wkładki jest tylko odpowietrzenie, jak je zatkasz to ubędzie basu. Jak zachowasz odpowietrzenie to nic się nie zmienia. W mojej ostatniej konstrukcji jest na tyle duża komora że nie trzeba odpowietrzać a zauważam delikatną zmianę szybkości na plus (a może to placebo). 

 

Średnica wkładki to 7,5mm.

 

Nie żebym tam coś spekulował, ale oficjalnie średnica przetwornika to 5.8 mm, a ja mierząc swoje przetworniki wyliczyłem 5.1 mm i w obudowie 6 mm, którą zamówiłem z Ali mają spory luz :D 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, ryankgb napisał:

 

Nie żebym tam coś spekulował, ale oficjalnie średnica przetwornika to 5.8 mm, a ja mierząc swoje przetworniki wyliczyłem 5.1 mm i w obudowie 6 mm, którą zamówiłem z Ali mają spory luz :D 

No ok. Źle przeczytałem. Średnica całej wkładki o tą szarą obudową ma 7,5mm.

Do głośnika się nie dostawałem, bo nie chciałem stracić strojenia. Każda zmiana jakiejkolwiek średnicy czy długości kanału wpłynie na dźwięk.

 

IMG_20200202_113019.jpg

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, espe0 napisał:

No ok. Źle przeczytałem. Średnica całej wkładki o tą szarą obudową ma 7,5mm.

Do głośnika się nie dostawałem, bo nie chciałem stracić strojenia. Każda zmiana jakiejkolwiek średnicy czy długości kanału wpłynie na dźwięk.

 

IMG_20200202_113019.jpg

 

Mi się udało wytargać te przetworniki i śmiem twierdzić, że w obudowy 5 mm powinny wejść :D 

Jednak nie polecam nikomu tej operacji, na 4 przetworniki tylko 3 przetrwały (jak już to polecam kupić dwie pary MH1/MH1C), to chyba loteria albo szczęście lub nie przy wyciąganiu przetworników z tych obudów bo są klejone i bardzo mocno trzyma zarówno klej, jak i magnes. Głośnik jest przy tym bardzo, bardzo delikatny i łatwo naruszyć obudowę.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[mention=79330]espe0[/mention]
Zauważasz jakieś diametralne zmiany w dźwięku wszczepiając przetworniki od MH1c w inne obudowy?
Czy byłbyś tak miły i zmierzył dla mnie średnicę ich przetwornika ponieważ na drodze nieudanej naprawy Flare R2S pozyskałem dwie obudowy ze stali nierdzewnej i zastanawiam się czy wejdą w nie. 
A co masz uszkodzone z flar? Jak coś to Pw by nie śmiecić tutaj.

- Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności