Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Bądź bohaterem w swoim audio - czyli dzisiaj sam zrobiłem...


shady_slim

Rekomendowane odpowiedzi

14 minut temu, espe0 napisał:

Ultimate MH1c mmcx mod:

IMG_20200110_192841.jpg

 

IMG_20200110_192946.jpg

 

 

 

 

 

Kable jak do FINAL AUDIO F7200

 

 

 

 

 

Świetnie wyszło :) .

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, tybysh napisał:

Mi się ostatnio tak przy lutownicy łapy trzęsą, że chyba zacznę lutować przy alkoholu😒

Grunt to dobra 3cia ręka i podparcie przy lutowaniu. Nigdy w powietrzu niezłapanego przedmiotu :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam coś takiego od jakiegoś czasu ale nie miałem kiedy ogarnąć stabilnej podstawki, czasem obciążam przy pomocy ciężarka do hantli.

 

IMG-20200110-235003.jpg

 

Wczoraj leciałem z tematem z lutownicą w gębie dla lepszej stabilności, muszę jutro kupić kawałek mdfu i zrobić z tego podstawkę do tej ręki.

Edytowane przez tybysh
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przysiadłem w nocy nad wzmakiem. Główne płytki projektowałem w styczniu 2015 a zasilanie w październiku 2015 r., ale ten czas leci;)

Obok po lewej mały brat na rezystorach foliowych.

 

IMG-20200112-024418-2.jpg

Edytowane przez tybysh
  • Like 2
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, tybysh napisał:

Przysiadłem w nocy nad wzmakiem. Główne płytki projektowałem w styczniu 2015 a zasilanie w październiku 2015 r., ale ten czas leci;)

Obok po lewej mały brat na rezystorach foliowych.

 

IMG-20200112-024418-2.jpg

 

Napisz kilka zdań o tym wzmacniaczu. Jakiego rodzaju to jest układ i jak gra ? Szukam właśnie czegoś do polutowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest mój projekt więc gotowej płytki nie znajdziesz. Generalnie jest to wzmacniacz na dwóch AD8397, jak gra to nie wiem bo jestem głuchy i mam słabego DACa, jak dla mnie to gra super z dt-150. Przy DACu ustawionym na 75% i wzmacniaczu na maxa dźwięk jest cały czas mega gładki, nie ma suchości charakterystycznej dla gorszych wzmacniaczy, głośniej nie robiłem bo grozi uszkodzeniem słuchu.

 

Generalnie już kiedyś ten wzmacniacz opisywałem ale teraz go wsadziłem do jednej obudowy. 

 

Zasilanie: gniazdo z filtrem, fajne trafo niesymetryczne, dalej płytka z zasilaczem zrobionym na lm317 w konfiguracji "tracking preregulator" a następnie sztuczna masa również na lm'ach.

 

Wzmocnienie: po jednej sztuce AD8397 na kanał, jedna część op-ampa wyłączona w celu zmniejszenia wydzielania ciepła. Wszystkie rezystory sprowadzane z USA o bardzo dobrych parametrach.

 

Drugi wzmacniacz po lewej to jedna sztuka AD8397, zasilanie z małego trafa nawet bez stabilizacji natomiast co robi robotę to rezystory Rhopoint z UK, za które dałem kiedyś prawie 400 zł.

 

Duży wzmacniacz ma ustawione napięcie +/-12V, mały ma tylko jakieś +/-9V, przy minimalistycznym zasilaniu prawdopodobnie będzie czuły na "jakość" prądu, ten duży ma takie zasilanie, że możnaby go wpiąć w listwę z betoniarką i nic mu to nie zaszkodzi.

Edytowane przez tybysh
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest mój projekt więc gotowej płytki nie znajdziesz. Generalnie jest to wzmacniacz na dwóch AD8397, jak gra to nie wiem bo jestem głuchy i mam słabego DACa, jak dla mnie to gra super z dt-150. Przy DACu ustawionym na 75% i wzmacniaczu na maxa dźwięk jest cały czas mega gładki, nie ma suchości charakterystycznej dla gorszych wzmacniaczy, głośniej nie robiłem bo grozi uszkodzeniem słuchu.
 
Generalnie już kiedyś ten wzmacniacz opisywałem ale teraz go wsadziłem do jednej obudowy. 
 
Zasilanie: gniazdo z filtrem, fajne trafo niesymetryczne, dalej płytka z zasilaczem zrobionym na lm317 w konfiguracji "tracking preregulator" a następnie sztuczna masa również na lm'ach.
 
Wzmocnienie: po jednej sztuce AD8397 na kanał, jedna część op-ampa wyłączona w celu zmniejszenia wydzielania ciepła. Wszystkie rezystory sprowadzane z USA o bardzo dobrych parametrach.
 
Drugi wzmacniacz po lewej to jedna sztuka AD8397, zasilanie z małego trafa nawet bez stabilizacji natomiast co robi robotę to rezystory Rhopoint z UK, za które dałem kiedyś prawie 400 zł.
 
Duży wzmacniacz ma ustawione napięcie +/-12V, mały ma tylko jakieś +/-9V, przy minimalistycznym zasilaniu prawdopodobnie będzie czuły na "jakość" prądu, ten duży ma takie zasilanie, że możnaby go wpiąć w listwę z betoniarką i nic mu to nie zaszkodzi.
Z AD8397 trzeba uważać. Są bardzo wrażliwe na aplikacje i potrafią siać strasznym syfem w torze grzejąc się jak piekarnik.

Wysłane z mojego SM-N960F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, ALTON napisał:

Z AD8397 trzeba uważać. Są bardzo wrażliwe na aplikacje i potrafią siać strasznym syfem w torze grzejąc się jak piekarnik.

Wysłane z mojego SM-N960F przy użyciu Tapatalka
 

W moim przypadku jest zrobiona na tiptop:) Prawdę mówiąc to zero filozofii, dobre odsprzęganie zasilania zgodnie ze sztuką oraz odpowiedni rezystor wyjściowy zgodnie z zapisem w datasheet i ten op-amp jest bezproblemowy.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności