Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Bądź bohaterem w swoim audio - czyli dzisiaj sam zrobiłem...


shady_slim

Rekomendowane odpowiedzi

A wystarczyło zamontować jacka 3.5mm gwintowanego i do tego nakręcany adapter na 6.3mm. Z markowych Hicon Hi-J3563S.

Dłuższe i cięższe wtyki (ciągi wtyków) bardziej obciążają gniazdo we wzmacniaczu i zwiększają ryzyko przypadkowego zahaczenia i wyłamania. 

 

pol_pl_Hicon-HI-J3563S-wtyk-jack-6143_2.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oto co mi jakiś czas temu do łba strzeliło słuchając Guns n Roses, piosenki I shot the sherrif :D

12472317_1240426475985193_7217124007193356669_n.jpg

12974299_1240422159318958_2862366789426377927_n.jpg

13000331_1240424282652079_731319674385887113_n (1).jpg

13010830_1240424279318746_2323650241883773245_n.jpg

13015512_1240426472651860_7527543111998866517_n.jpg

13173860_1256381237723050_415702245861550566_n.jpg

  • Like 4
  • Thanks 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przez kilka ostatnich lat po głowie chodziło mi zrobienie własnego konektora do DT-150, oryginalny kosztuje 70 zł za kawałek plastiku i 6 metalowych pinów. W internetach szukałem długo ale nie natrafiłem na  konstrukcje DIY. W przeszłości miałem kilka nieudanych prób ale dzisiaj mnie olśniło i w 10 minut powstało cudo :)

 

Materiały: kabel miedziany YDYp + dużo termokurczek. Mój konektor składa się tylko z 4 pinów, 2 pozostałe i tak nie są w oryginalnym kablu podłączone. Gniazdo ładnie trzyma te druty i nie potrzebna jest śrubka podtrzymująca. Konieczne było zmodyfikowanie końcówki kabla i drobny szlif ale wchodzi/wychodzi jak fabryczny (fabryczne piny również mają zwężenie na czubku). Nierówność długości pinów zamierzona.

 

1.jpg 2.jpg 3.jpg

Edytowane przez tybysh
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeszczep ATH ES9W w inny pałąk, oraz ich rekabling.

IMG_20191029_084521.jpgIMG_20191029_084446.jpg

 

Fostex T40rp MK2, wcześniej zrobiony rekabling wewnętrzny i wymienione gniazdko, a obecnie zmieniony damping przetwornika, pady i dorobiona opaska na głowę.

IMG_20191029_084626.jpgIMG_20191029_084550.jpg

  • Like 9
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taki mały projekcik na zasadzie "mam pełno gratów w szafie i bym sobie coś polutował zerowym kosztem".

 

IMG-20191103-000900.jpg

 

Miałem od kilku lat pudełko z filtrem sieciowym, trafem 26V 30VA i płytką z mostkiem i dwoma kondensatorami, chciałem tam upchnąć jakiegoś prostego wzmaka ze sztuczną masą.

Po wyprostowaniu napięcie wynosi ponad 39V, abym mógł użyć jakiegoś "normalnego" op-ampa musiałbym zbić sporo w dół. W szafie miałem jednak kandydata - OPA2604, ten układ nie boi się zasilania +/-19.6V, problem w tym, że był zamontowany w stoliku i nie dało się go wyciągnąć - musiałem zamontować go nogami do góry (plus jest taki, że płytka odbiera z niego ciepło).

 

Pierwotnie chciałem dorzucić tam bufor na tranzystorach NPN+PNP ale od 20 min słucham muzyki i szczerze mówiąc projekt uważam za zakończony, na dniach muszę to przerzucić do obudowy.

 

Trochę danych:

1. Zasilanie +/-19.6V uzyskane przy użyciu rezystorów 200 Ohm co wystarcza dla wykorzystanego op-ampa.

2. Za "wzmocnienie" odpowiada OPA2604 w unity gain, czyli bez wzmocnienia.

3. Nie użyto stabilizatorów napięcia.

4. Nie słychać żadnych szumów ani brumów, dźwięk bardzo dobry, Takstary TS-671 aż śpiewają:)

 

EDIT: po głębszej analizie doszedłem do wniosku, że jeszcze pogrzebię przy tym i przetestuję kilka buforów wyjściowych aby tego biednego op-ampa nie zadręczać.

 

Edytowane przez tybysh
  • Like 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 29.10.2019 o 09:32, Perul napisał:

Przeszczep ATH ES9W w inny pałąk, oraz ich rekabling.

IMG_20191029_084521.jpgIMG_20191029_084446.jpg

 

 

Słuchawki zrobione dla mnie. Właśnie się przekonałem dlaczego kolegę @Perul nazywają i uważają za mistrza słuchawkowego DIY.

Od dwóch dni zbieram kawałki mojej szczęki z podłogi. Jak się ogarnę napiszę więcej w wątku odpowiednim.

Edytowane przez docentore
  • Like 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minut temu, docentore napisał:

Jak dźwiękowo?

Dalej kicha XD Ale jest lepiej, spora scena. Góra to problem, bo dalej ma problem z detalem i zbyt jasna jest - nienaturalna. Ale poza tym to całkiem przyzwoicie. Jeszcze mam przetworniki z CAL! 😉

  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W odniesieniu do mojego wczorajszego wpisu - OPA2604 okazał się niestabilny przy zerowym wzmocnieniu. HD669 oraz TS671 grały bez problemów ale gdy tylko podłączałem DT-150 było słychać szum/zwarcie. Przegrzebałem całego wzmaka, zmieniłem zasilanie (moja płytka z 2015 r. z tracking preregulatorem i wirtualną masą na stabilizatorach), zmieniłem konektory wyjść/wejść i zero poprawy. Ustawiłem wzmocnienie na x6 i problem zniknął.

 

2.jpg

 

Teraz mogę na spokojnie się bawić w testowanie stopnia wyjściowego i zasilania, mam sporo opcji:

 

1. Zostawić samego op-ampa bo gra spoko, wbrew pozorom.

2. Dorobić stopień wyjściowy w klasie A ale wtedy na zasilaniu będzie tylko +/-13V (plusem jest kozacka stabilizacja i wirtualna masa, która obsłuży ponad 1A).

3. Zrobić push-pull i wrócić na zasilanie bez stabilizacji, wirtualna masa na rezystorach + ewentualnie filtr zasilania w postaci mnożnika pojemności.

Edytowane przez tybysh
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, prolim napisał:

Dalej kicha XD Ale jest lepiej, spora scena. Góra to problem, bo dalej ma problem z detalem i zbyt jasna jest - nienaturalna. Ale poza tym to całkiem przyzwoicie. Jeszcze mam przetworniki z CAL! 😉

 

11 godzin temu, prolim napisał:

pady i gąbki od beyerdynamica dt seria.

Podejrzewam, że to właśnie przez te pady, zwłaszcza jeśli to są od DT990/880, a nie te ciemniejsze od DT770.

 

11 godzin temu, prolim napisał:

Przetworniki z ultrasone 750pro,

A czemu te, a nie oryginalne jakie były w tej budzie (zdaje się napylone berylem)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pady są ok, zmieniłem na dekoni hybrydowe, kątowe do hifimana i okazało się, że soprany mogą grać basem xDDD Niezapomniane wrażenie :P To chyba zasługa lepszego uszczelnienia i drewna.

 

Przetworniki są oryginalne od ultrasone 750 pro. Oryginalne muszle i pałąk do niczego - nie wygodne, sztywne, nie przylegają dobrze do uszu i ten przewodzik... Chciałem tylko rekablować, ale wyszło jak wyszło xD . Jeżeli je pylili berylem to szkoda berylu :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mała ciekawostka dla posiadaczy Audeze EL-8. Jak wiadomo słuchawki te posiadają bardzo nietypowe wtyki, które skutecznie zniechęcają, czy wręcz uniemożliwiają podpięcie innego kabla niż fabryczny. Na szczęście jest na to sposób (i nie trzeba wcale sprowadzać bardzo drogich, wliczając koszt przesyłki, zamienników z USA). Wystarczy zdemontować wtyki oryginalne, które zdejmuje się zaskakująco łatwo. Zewnętrzną obudowę oraz odgiętkę byłem w stanie rozsunąć gołymi rękami. Bez jakiegokolwiek podgrzewania! Później wystarczy wyciąć niewielkie okienko w przezroczystym tworzywie i wylutować kabel. I taki wtyk w pełni nadaje się do ponownego użycia :) 

 

 P3250640.jpgP3250641.jpgP3250642.jpg

  • Like 4
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, greg_jg napisał:

Jakie zmiany w dźwięku? 

Powiem szczerze, że zarypiasty ten przewód :D Bardzo detaliczny, zwiewny i płynny. Jest po środku, a na końcu curious, więc bas jest uzupełniany. Na słuchawkach najlepiej mi pasowała hybryda, czyli ten monokryształ 5n srebra i 7n miedź (oba prostokątne od neotecha), wtedy dźwięk dostawał masy, średnica stawała się idealnie wyważona i bas miał więcej głębi, faktury ;-).

Także tego, zamówiłem 4m i będę lepić interconnectory :D

 

  • Haha 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, prolim napisał:

Powiem szczerze, że zarypiasty ten przewód :D Bardzo detaliczny, zwiewny i płynny. Jest po środku, a na końcu curious, więc bas jest uzupełniany. Na słuchawkach najlepiej mi pasowała hybryda, czyli ten monokryształ 5n srebra i 7n miedź (oba prostokątne od neotecha), wtedy dźwięk dostawał masy, średnica stawała się idealnie wyważona i bas miał więcej głębi, faktury ;-).

Także tego, zamówiłem 4m i będę lepić interconnectory :D

 

4m? Tu masz prawie bezprzewodowy. Chyba że będziesz robił hurtowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, krz napisał:

4m? Tu masz prawie bezprzewodowy. Chyba że będziesz robił hurtowo.

2 żyły na jeden przewód rca 0,5m to z 2 m, a że tanio kupiłem, zapłaciłem jak za 2 m 😜 i że może się coś nie udać :D to wziąłem więcej :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, tybysh napisał:

Kup sobie jakąś termokurczkę:) dorzuć na środku jakiś kawałek drewna to ktoś może kupi za grubą kasę jak ładnie opiszesz w komisie:p

 A bo kabel RCA z firmowom termokurczkom , a zwłaszcza z drewienkiem (z bateryjkom w panzer-walizie?) będzie 999,(9)%  bardziej: detaliczny, zwiewny i płynny, skoro ten minimalistyczny USB (cyfrowy!), jak czytam, to ma już te wszystkie przymioty.

Długa droga przede mną ; ( 

 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, tybysh napisał:

Kup sobie jakąś termokurczkę:) dorzuć na środku jakiś kawałek drewna to ktoś może kupi za grubą kasę jak ładnie opiszesz w komisie:p

Hehe, trochę to tak działa, niestety. Jakiejś waty dowalę, żeby wyglądał na byka i w świat :D Ale wiadomo, że nie o to chodzi, robię to dla siebie z czystej ciekawości. W sumie wiele się nauczyłem takim rozkręcaniem, budowaniem prostych rzeczy. I w dużej mierze audio jest dość nieskomplikowane technicznie.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj zrobiłem "full wypas" CAL (a właściwie to E-MU Teak), prócz modu i rekablingu jeszcze wymiana padów.

IMG_20191119_075548.jpgIMG_20191119_075526.jpg

  • Like 7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Perul napisał:

Wczoraj zrobiłem "full wypas" CAL (a właściwie to E-MU Teak), prócz modu i rekablingu jeszcze wymiana padów.

IMG_20191119_075548.jpgIMG_20191119_075526.jpg

'Szare na złote" ? Co uzyskałeś ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, Lord Rayden napisał:

Co uzyskałeś ?

Masz na myśli zmianę padów? Są wygodniejsze (wokółuszne), trochę większa scena, i trochę ostrzejsze brzmienie (przytemperuję filtrem).

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności