Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Bądź bohaterem w swoim audio - czyli dzisiaj sam zrobiłem...


shady_slim

Rekomendowane odpowiedzi

12 minut temu, requal napisał:

3m Micropore, taśma, która czyni audio cuda. ;) 

Zakleiłem przedni otwór wentylacyjny Azla 01R MKII i.. teraz to faktycznie gra "monumentalnie". Szok! - Jeszcze w takim lunaparku nie byłem. 

Sprawdziła się też przy BLON BL-03, dodaje jakże potrzebnego tym słuchawkom zejścia. 

micropore-przylepiec-134922.jpg_468x468.

Idzie to gdzieś dostać czy trzeba on-line?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, espe0 napisał:

Idzie to gdzieś dostać czy trzeba on-line?

Pewno idzie, ale brałem stąd Allegro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ze względu na modyfikacje sprzętu, zakupy i usterki konieczna była mała domowa produkcja okablowania :)

 

8 żyłowy kabel miedziany do HP50 w izolacji teflonowej (padło połączenie w pałąku)

DSC02408.JPGDSC02413.JPG

 

4 żyłowy miedziany kabel w izolacji teflonowej, każda żyła składa się z 3 drucików dla T90 

DSC02419.JPGDSC02423.JPGDSC02426.JPG

 

No i RCA do podłączenia Nu Audio z Schiit Magni 

DSC02430.JPG

  • Like 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, retter napisał:

Czerwona koszulka dłuższa to planowany czy przypadkowy zabieg?

pisane mobilnie
 

Ale wypatrzył :D Nie zauważyłem, do poprawy :D Docięte były na równo, musiała się przesunąć przy zgrzewaniu.

Edytowane przez x X x
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kabel do KZ ZST zrobiony dosłownie w 5 minut bo tylko tyle miałem. Nie miałem czasu na szukanie torxa do odkręcenia śrubki w obudowie od jacka...zamiast niej więc napchałem kleju epoxydowego i na to termokurczkę.

 

Solidcore ze skrętki CAT-5.

IMG-20191017-195226.jpg

 

Edytowane przez tybysh
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, tybysh napisał:

Solidcore ze skrętki CAT-5

Rozumiem, że to odcinki pamięciowe z tego zrobiłeś ;) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Perul napisał:

Rozumiem, że to odcinki pamięciowe z tego zrobiłeś ;) .

Cały kabel to odcinek pamięciowy:) Używam go z BTR1k przypiętym na koszulce i jest spoko.

 

Bas w porównaniu do kabla stockowego to zupełnie inny świat, zamiast buły jest pełna kontrola (powiedzmy) i szybkość ale z zachowaniem ciepła.

Edytowane przez tybysh
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MASOCHISTA używać drutów z skrętki net. do iemów no masochista ... order za poświecenie od KZ powinieneś dostać :D

Co ty internety zakładasz że w przerwie obiadowej robiłeś to?

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy małym dziecku nie mam czasu na nic.

 

Całkowity koszt kabla to 12.68zł (za wtyczki z Ali, oplot i skrętka to pomijalny koszt przy takiej długości), taniej się nie da.

 

Jest o wiele wygodniejszy i mniej sztywny od oryginalnego (te chińskie odcinki pamięciowe to tragedia). Nigdy nie miałem problemów z solidcore w słuchawkach, w TS-671 mam CAT-5 od kilku lat i zero problemów.

 

Sprzęt mobilny to inna sprawa ale ja KZtów słucham tylko w łóżku lub na orbitreku, nie widzę nic złego w twardej miedzi, lepsze to niż aluminium z Chin;)

Edytowane przez tybysh
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, tybysh napisał:

CAT-5

 

Mimo wszystko trzeba mieć pica. Kiedyś próbowałem skrętki i była lipa... A słuchałem innym razem hi endów jak kolega kupował kolumny i nie wierzyłem póki nie zobaczyłem że były na CATcie połączone. Kable internetowe też grają inaczej!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, espe0 napisał:

 

Mimo wszystko trzeba mieć pica. Kiedyś próbowałem skrętki i była lipa... A słuchałem innym razem hi endów jak kolega kupował kolumny i nie wierzyłem póki nie zobaczyłem że były na CATcie połączone. Kable internetowe też grają inaczej!

Jeżeli słuchawkom ze słabym kablem wsadzisz CAT-5 i nadal będą słabo grać to znaczy, że to nie wina kabla tylko samych słuchawek. Ja mam zaufanie do CAT-5, zawsze się u mnie sprawdza (mam go nawet w okularach zamiast śrubki, którą zgubiłem...).

 

Czy opłaca się zmieniać kabel w dobrych słuchawkach? Wątpię. W chińskich? Tak. Dla przykładu - standardowy kabel od TS-671 potrafił mi łapać jakieś zakłócenia radiowe, po zmianie na CAT-5 nic takiego nie ma.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 17.10.2019 o 22:35, tybysh napisał:

Jeżeli słuchawkom ze słabym kablem wsadzisz CAT-5 i nadal będą słabo grać to znaczy, że to nie wina kabla tylko samych słuchawek. Ja mam zaufanie do CAT-5, zawsze się u mnie sprawdza (mam go nawet w okularach zamiast śrubki, którą zgubiłem...).

 

Czy opłaca się zmieniać kabel w dobrych słuchawkach? Wątpię. W chińskich? Tak. Dla przykładu - standardowy kabel od TS-671 potrafił mi łapać jakieś zakłócenia radiowe, po zmianie na CAT-5 nic takiego nie ma.

TS671 miały jeden z najgorszych kabli pod względem użytkowania, brzmieniowo też słaby pomimo, że wydawał się gruby. Długi, sztywny przewód do tego spiralny, w moim przypadku musiałem korzystać z tej przedłużki i jeszcze przejściówka na małego jacka, więc wtyk miał długość ~10cm a całość ważyła tyle co odtwarzacz. Na szczęście w środku masa miejsca na gniazdo, przewód w pałąku też idzie zmienić, u mnie zmieścił się jakiś sommer.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, gumiak9 napisał:

TS671 miały jeden z najgorszych kabli pod względem użytkowania, brzmieniowo też słaby pomimo, że wydawał się gruby. Długi, sztywny przewód do tego spiralny, w moim przypadku musiałem korzystać z tej przedłużki i jeszcze przejściówka na małego jacka, więc wtyk miał długość ~10cm a całość ważyła tyle co odtwarzacz. Na szczęście w środku masa miejsca na gniazdo, przewód w pałąku też idzie zmienić, u mnie zmieścił się jakiś sommer.

Ta przedłużka degradowała dźwięk strasznie :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kabelek do moich Takstarów PRO82 (chodź do AKG N60nc też pasuje) o długość ok 1,25m. Wykonałem go z potrzeby posiadania mobilnego kabla do ww, słuchawek (oryginalny 2m jest dla mnie za długi), a z racji zbliżającego się okresu jesienno-zimowego, trzeba było przygotować się do ochrony uszu przed mrozem :) (do czapek mam awersję :P). Muszę też napisać, że kabelek ten ma pozytywny wpływ na brzmienie PRO82.

 

PRO82.jpg

 

Edytowane przez e1mo
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W oczekiwaniu na części z aliexpress postanowiłem naprawić kabel w swoich Smabat'ach. Łatwo nie było - wtyczka nie była rozkręcalna, trzeba było przetopić się przez obudowę do czystej miedzi, dolutować kabel i stworzyć własny korpus od nowa. Połączenie kleju epoxy i termokurczek wizualnie nie zachwyca ale wszystko działa.

 

1.jpg 2.jpg 3.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cały czas in progress, ponieważ te słuchawki to mój królik doświadczalny do zabawy :D 

Sony MDR-ZX110, kupione bardzo tanio nowe ze sklepu stacjonarnego (mniej niż 30 zł, polecam holenderskie sklepy :D )

Plan jest wycisnąć z tej obudowy i przetwornika jak najwięcej. Zmiany:

 

1. Recabling na jedną stronę (fabrycznie 2 strony) na kablu Cordial CMK422, wtyk Neutrik.

2. Strojenie przetwornika pod lepszą teksturę i głębię basu (był płytki i "pudełkowaty") - zamiast fabrycznego 1 otworu z tyłu przetwornika są 3 + zdjęty materiał z magnesu.

3. Wywalenie materiału ochronnego sprzed przetwornika oraz otworu "basowego".

4. Zmiana fabrycznych "padów" na skórzane (kupiłem dwa rodzaje, nie mogę się zdecydować, które lepsze :D ) z Aliexpress z wszytą siateczką na przetwornik.

5. Poprowadzenie kabelka pałąkiem od jednego przetwornika do drugiego + gąbka na pałąk od Philips'ów (to będzie do zmiany, założyłem żeby nie plątał się kabel koło głowy).

6. Wywiercenie otworów pod membranę pasywną + na muszlach membrany pasywne również z Aliexpress.

 

Póki co słuchawki schną po wklejeniu membran pasywnych i czekają aż je odsłucham :D 

Robił ktoś już coś takiego czy jestem pierwszy? :D

 

Zostało obszycie pałąka, umocowanie na stałe kabli klejem na gorąco (nie robiłem tego bo wiedziałem, że będę często rozbierał słuchawki na czas modów), uszczelnienie słuchawek (np. otwory, które pozostały na muszlach) i detale.

 

Sam dźwięk już sprzed "modu pasywnego" był bardzo fajny w porównaniu do fabryki, jednak chciałem dodać więcej energii dolnym partiom. Jutro zobaczymy czy się udało :D 

IMG_20191021_130043.jpg

IMG_20191021_131301.jpg

IMG_20191021_125309.jpg

IMG_20191021_125324.jpg

IMG_20191021_130134.jpg

IMG_20191021_130446.jpg

IMG_20191021_130231.jpg

IMG_20191021_130403.jpg

 

EDIT:

Klej wyschnął i nie mogłem się oprzeć :D 

To co się dzieje teraz z tymi słuchawkami jest nie do opisania... muszę zebrać myśli :D

Przesłuc**jąc na czysto słuchawki po wyschnięciu kleju (puste muszle) pierwsze co rzuciło się na pierwszy plan to poszerzona scena i większa dynamika + w końcu ten spójny, energiczny bas. Skojarzyłem fakt braku wypełnienia i postanowiłem jeszcze spróbować z wygłuszeniem muszli. Pierwsza próba z watą po całości muszli dała efekt zmniejszenia sceny czego chciałem uniknąć - bas się uspokoił, zmiękczył, zgłębił bardziej niż bez wygłuszenia, ale...

Końcowo wygłuszyłem muszle po okręgu zostawiając pole do manewru samemu przetwornikowi (dodałem jeszcze jeden otwór na przetworniku żeby miał trochę więcej powietrza) oraz membranie pasywnej. Wszelkie otwory również zostały zaklejone... i teraz zbieram szczękę z podłogi :D 

 

IMG_20191021_155238.jpg

Edytowane przez ryankgb
  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, retter napisał:

Gotowe adaptery nawet REAN wytrzymały kilka użyć więc mam dość.

3.5 - > 6.3552509d4d5c1466ce7defa1a41e936ff3.jpg

pisane mobilnie
 

 

A czy Rean to nie jest taki tani, chiński Neutrik, a Viablue i Furutech to już najwyższa półka? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności