Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Bądź bohaterem w swoim audio - czyli dzisiaj sam zrobiłem...


shady_slim

Rekomendowane odpowiedzi

Kolejna przejściówka tum razem z 2,5mm na 2x XLR 3-pin

IMG_20190809_122453.jpg

 

oraz wstawienie gniazdek do T90 i przeróbka kabla na wtyczki, oraz kolejna przejściówka

IMG_20190809_122647.jpg

 

IMG_20190809_122801.jpg

Edytowane przez Perul
  • Like 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po kilku miesiącach odstawki sięgnąłem po pudełko z HD599 i tak, jak początkowo byłem z nich (jak pamiętam) bardzo zadowolony, to teraz przyszło chyba "otrzeźwienie". Głównie dlatego, że od ponad roku korzystam z innych słuchawek o odmiennej charakterystyce. Ale do rzeczy, po ponownym założeniu ich na głowę przeszkadza mi:
- przede wszystkim "kocyk"; średnica jest zdecydowanie zbyt intensywna, jak na mój gust, przykrywa inne pasma, przez co przekaz jest mniej czytelny, brakuje powietrza, przestrzeni;
- pady - są zbyt płytkie - dotykam małżowiną osłony przetwornika, co obniża komfort użytkowania.

 

Zrobiłem wczoraj wieczorem i dziś kilka testów odsłuchowych, z których wniosek jest jeden – pozbyć się oryginalnych padów. Bez nich (dosłownie) słuchawki grają istotnie lepiej (wedle mojego gustu). Na pierwszy ogień poszło rozwiązanie analogiczne do AKG K1000 (przetwornik oddalony w pewnej odległości od kanału słuchowego), bez żadnych padów itd. Dźwięk się „otworzył”, jest bardziej klarowny, przejrzysty, średnica już się tak nie wybija. Jest równiej. Wadami rozwiązania jest duża zmiana w dźwięku zależna od odległości, położenia oraz kąta nachylenia przetwornika względem kanału słuchowego i lekkie osłabienie dolnego basu.
Kolejne rozwiązanie (tylko dla sprawdzenia) - oryginalne pady z Hifiman Sundara, trochę lepiej, ale jeszcze nie to - za mało zmian. Gorzej od poprzedniego.
Ostatnie (na zdjęciach, na ten moment - "partyzantka" :rolleyes:) - goła gąbka. „Kocyk" zdecydowanie mniejszy, jest "jaśniej", duża różnica względem oryginalnych padów z HD599. Dźwięk nieco się oddalił, źródła jakby z nieco większej odległości, większe napowietrzenie, lekkość grania, dolnego basu nieco więcej, niż w wariancie bez padów. Zmiana istotnie na plus. Jestem zaskoczony jej skalą (sporo również zależy od rodzaju muzyki) oraz tym, jak to trafia w mój gust . Zwłaszcza biorąc pod uwagę jak to wygląda i jakim kosztem. Inne słuchawki. Wady - wygląd, nie przeszkadza tylko, kiedy mam słuchawki na głowie i delikatna nutka „gołej gąbki” w dźwięku. Pewnie różna w zależności od rodzaju zastosowanej gąbki, która nie jest też jakoś szczególnie przyjemna w kontakcie ze skórą (nie tak, jak welur, którego użyłem w poprzednich padach :P).

 

Zastanawiam się, co z tym dalej zrobić. Szukałem innych padów, ale wydaje się, że mimo wszystkie są za płytkie oraz nie będą dawać tyle powietrza ile oczekuję. W grę wchodzi pewnie tylko licówka z perforacjami. Myślę, że zarówno: www.amazon.co.uk/Ablet-Replacement-Sennheiser-headphones-Sheepskin/dp/B071HGPQ8C jak i pady z www.brainwavzaudio.com to nie będzie to. Ktoś z Was kiedyś zmieniał oryginalne pady w serii 5** Sennheiser'a?

Czy macie jakieś sposoby na odchudzenie grania słuchawek/zdjęcie „kocyka”?

 

Zostaje jeszcze uszycie od zera własnych od padów, ale nie wiem czy będzie mi się chciało. Nie jestem pewny tego, jaki może być finalny dźwięk (po „zabudowaniu” gąbki). Ewentualnie patent jak z AKG lub "hybrydowy". Dla mnie w każdym razie, przy HD599, najważniejsze jest odsunięcie przetwornika od kanału słuchowego.

 

Gąbki.jpg

  • Like 1
  • Confused 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@greg_jg może spróbuj te duże gąbki od Grado wstawić - dźwiękowo powinno być podobnie, a wygląd na pewno zyska względem tych różowych?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Perul napisał:

@greg_jg może spróbuj te duże gąbki od Grado wstawić - dźwiękowo powinno być podobnie, a wygląd na pewno zyska względem tych różowych?

Przecież gąbki od grado są okrągłe ale hd5xx to elipsy :D co magiczna gąbka się rozciągnie? :D

@greg_jg fajny kolor pado gąbek taki PRO! :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, retter napisał:

Przecież gąbki od grado są okrągłe ale hd5xx to elipsy :D co magiczna gąbka się rozciągnie? :D...

Skoro jajowate pady HM5 da się założyć na okrągłe HiFimany (i podobne), to dlaczego nie miałoby dać radę w druga stronę?

Tym bardziej, że "opór" samej gąbki (Grado) na pewno jest mniejszy, niż obszytej i z materiałem w środku nadającym kształt (HM5).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Perul @retter

Dzięki za sugestie. Co do koloru, to czerpię od najlepszych* :rolleyes:
A poważnie, to takie akurat miałem pod ręką. Jeśli będą obszyte, to tego pro koloru nawet nie będzie widać, chyba, że przez perforację. W każdym razie w docelowym rozwiązaniu nie wyobrażam sobie tego tak zostawić :P

 

*Ci najlepsi: :D

 

Focal.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, e1mo napisał:

Sony EX300AP, w roli głównej miedziany kabelek 5N od @bigmaras :):

 

ex300.jpg

I co się da wycisnąć z tych soniaczy? Szczerze to całkiem ładnie to grało pamiętam. Chyba je nawet jeszcze gdzieś mam.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, espe0 napisał:

I co się da wycisnąć z tych soniaczy? Szczerze to całkiem ładnie to grało pamiętam. Chyba je nawet jeszcze gdzieś mam.

Wymiana kabelka na pewno uspokoiła dźwięk, słuchawki grają na nim dość neutralnie. Bas jest niezły z przyjemnym subbasem, niestety zawodzi dość pusta średnica i chuda góra. Na plus, niezła, szeroka scena. Mimo wszystko, po 755-kach lekkie rozczarowanie :( .

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dwie strony MH755. Z niebieskim, miedzianym kablem OFC 5N, dźwięk jest bardziej basowy, dociążony i ciemniejszy. Z  białym,  posrebrzanym z miedzi monokrystalicznej OCC 6N, dźwięk jest bardziej przejrzysty, sprężysty i jaśniejszy :) .

 

755.jpg

 

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, espe0 napisał:

A ja sobie stojak zrobiłem :D

 

Jeszcze gdzieniegdzie folia i szkło nieumyte ale na razie jeszcze jestem na warsztacie.

 

Inspirowana wyglądem triody?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności