Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Bądź bohaterem w swoim audio - czyli dzisiaj sam zrobiłem...


shady_slim

Rekomendowane odpowiedzi

20 godzin temu, Perul napisał:

Wczoraj kabelek do HM5 - jesienny

IMG_20190722_124828.jpg

 

Znaczy - sezonowy, czy na letnie będzie wyprzedaż ? 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 27.07.2019 o 00:45, trzydwajeden napisał:

co to za jacek po lewej str?

Taki malutki, klejony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 24.07.2019 o 21:49, Perul napisał:

Jeszcze taki kabelek do M&J GL-1

IMG_20190724_153035.jpg

I poprawia brzmienie GL1?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Jaro54 napisał:

I poprawia brzmienie GL1?

Razem z padami hybrydowymi HM5 i przytkaniem basreflexów tworzy wg mnie duet optymalny do tych słuchawek. Wtedy nawet na V30 grają fajnie :) - dla mnie endgame jeśli chodzi o słuchawki łatwonapędzalne "do łóżka". Podeślij swoje, to Ci przerobię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, greg_jg napisał:

Uff, w końcu skończyłem - pady do Hifiman Sundara.

Z lewej strony oryginał, z prawej moja wersja. Na ostatnim zdjęciu oba pady moje.

 

Pady_1.jpg

Pady_2.jpg

Pady_3.jpg

Świetnie wyglądają :) W sumie fabryczne pady to dotąd jedyna rzecz, poza kablem, do której mogę się przyczepić w tym modelu. Jakie zmiany w dźwięku?

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, Vaiet napisał:

Świetnie wyglądają :) W sumie fabryczne pady to dotąd jedyna rzecz, poza kablem, do której mogę się przyczepić w tym modelu. Jakie zmiany w dźwięku?

Dzięki :) Szczerze, to nowe pady znacznie podnoszą, to jak wyglądają słuchawki jako całość.Zwłaszcza, że starałem się położyć odpowiedni nacisk na detale i jak coś mi nie pasowało, to poprawiałem/odpruwałem/wymieniałem itd. A pady na zdjęciu, nie są pierwszymi, które zrobiłem. Po pierwszym myślałem, by sobie odpuścić temat :rolleyes:

 

Fabryczne pady nie są, aż takie złe, ale w którymś momencie zaczęło przeszkadzać mi kilka rzeczy - kształt i rozmiar otworu wewnętrznego oraz grubość. Stwierdziłem, że wszystkie są trochę za małe i postanowiłem coś z tym zrobić. W nowych jest lepiej, zwłaszcza jeśli chodzi o grubość. NIestety nie wszystko jest idealne :rolleyes: Przez większą grubość padów, nie pamiętam dokładnie o ile - nowe gąbki wycinałem na grubość 2,5 cm - 3,5 cm (asymetryczne) zwiększyło się wysunięcia słuchawek - na największe, przez co nacisk jest wyższy. Pewnie pady, a właściwie skóra w nich musi się jeszcze wyrobić/popracować, więc pewnie z czasem powinno być też nieco lżej (zwłaszcza, że na etapie surowego materiału licówkę potraktowałem kilka razy olejem z...norek :P, a co, jak premium, to premium :rolleyes:). Żałuję, jednak że nie "odkryłem" techniki wycinania pianek "memory" i przy tym poległem, ale może jeszcze powalczę :P Biorąc pod uwagę, że konstrukcja padów umożliwia łatwą podmianę "wkładu" oraz to, jakie właściwości ma ten materiał, to jednak chyba warto, bo pewnie pomógłby zniwelować wzrost nacisku, po zwiększeniu grubości padów. 

Co do zmian w dźwięku, w stosunku do fabrycznych, to słuchając jeszcze wczoraj kilkanaście minut miałem wrażenie lekkiego przygaszenia góry, ale tych najbardziej "jaskrawych", słyszalnych przeze mnie fragmentów pasma i lekkie ocieplenie średnicy/zwiększenie jej "wagi" w stosunku do innych części i nieco inny odbiór "przestrzeni", który ciężko opisać.

Teraz, gdy piszę wiadomość, znów siedzę i słucham...i chyba nie słyszę tego, co słyszałem wczoraj - mózg zdążył "wskoczyć" na nowe tory i nie traktuje tego, jako zmiany. Chociaż dziś, jakby coś się działo w dolnej części pasma? Dźwięki są momentami, jakby bardziej "dobitne"? Ciężko to opisać. Pewnie w zależy to również od doboru muzyki.

No nic, za jakiś czas, myślę, czy nie zrobić jeszcze wersji z licówki w całości z perforacją, jak w oryginalnych padach w wewnętrznej części,

 

PS. A! Wiem co się zmieniło i co jest raczej dziwne. Słucham teraz muzyki na nowych padach nieco ciszej, na Aune S6 Pro po balansie o 5 pkt mniej na skali (40 -> 35), mając wrażenie, że jest to "ta sama" głośność :rolleyes:

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za opinie !

Wrzucę kilka fotek z procesu lakierowania :)

Okazało się (jak zawsze), że nie może być za łatwo. Bubunga jest nierówna i ma łatwo wychodzące włókna, które przy cięciu się wyrywają. Powstaje powierzchnia z dość głębokimi rowkami. Żeby to zamalować użyte było 5 warstw podkładu (po każdej szlifowanie) + 2x lakier końcowy. Tata kolegi ma lakiernie i bawił się tym chyba 5 dni, wliczając czas na schnięcie :)

Pozdr!

 

IMG_2848.jpg

IMG_2850.JPG

IMG_2851.JPG

IMG_2852-.jpg

IMG_20190729_104202-.jpg

  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, MFRD napisał:

Dzięki za opinie !

Wrzucę kilka fotek z procesu lakierowania :)

Okazało się (jak zawsze), że nie może być za łatwo. Bubunga jest nierówna i ma łatwo wychodzące włókna, które przy cięciu się wyrywają. Powstaje powierzchnia z dość głębokimi rowkami. Żeby to zamalować użyte było 5 warstw podkładu (po każdej szlifowanie) + 2x lakier końcowy. Tata kolegi ma lakiernie i bawił się tym chyba 5 dni, wliczając czas na schnięcie :)

Pozdr!

 

IMG_2848.jpg

IMG_2850.JPG

IMG_2851.JPG

IMG_2852-.jpg

IMG_20190729_104202-.jpg

A nie myślałeś o wosku - efekt bardziej premium.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, espe0 napisał:

A nie myślałeś o wosku - efekt bardziej premium.

Miało byś jak w oryginalnej bubindze od LCD-XC, z resztą wydaje mi się, że tak jest bardziej "premim" ;) Wosk w sumie mam, korci mnie jeszcze, żeby popróbować z wycinaniem laserem, więc może spróbuję i takiej wersji?

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi się wydaje, że to właśnie dzięki tym nierównościom (widocznym nawet po lakierowaniu) grile wyglądają bardziej naturalnie i prawdziwie, a nie jak imitacja którą można nakleić na standardowe grile :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, rafik87 napisał:

@MFRD nie myślałeś o drewnie stabilizowanym?

Wysłane z mojego LG-H930 przy użyciu Tapatalka
 

Rzuciło mi się w oczy, ale niewiele wiem o tym materiale..  Wiesz, gdzie można je dostać ?:) Jest lepsze niż standardowe drewno? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, MFRD napisał:

Miało byś jak w oryginalnej bubindze od LCD-XC, z resztą wydaje mi się, że tak jest bardziej "premim" ;) Wosk w sumie mam, korci mnie jeszcze, żeby popróbować z wycinaniem laserem, więc może spróbuję i takiej wersji?

Po laserze możesz to dać do sodowania (piaskowanie sodą) a potem wosk - będzie naturalny efekt drewna. Nie odbierz mnie źle ale teraz trochę jak plastik to wygląda.

Edytowane przez espe0
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, espe0 napisał:

Po laserze możesz to dać do sodowania (piaskowanie sodą) a potem wosk - będzie naturalny efekt drewna. Nie odbierz mnie źle ale teraz trochę jak plastik to wygląda.

Spróbuję i wrzucę, nie odbieram źle, co nie oznacza, że się z Tobą zgadzam  ;) Tak samo można powiedzieć, że ogrinalne dekielki wyglądają jak plastik, tylko, że na żywo to tak nie wygląda, drewno ma "głębię", inaczej załamuje się światło itp.

Co nie znaczy, że wosk nie wyglądałby równie dobrze. 

 

8412017.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rzuciło mi się w oczy, ale niewiele wiem o tym materiale..  Wiesz, gdzie można je dostać ?:) Jest lepsze niż standardowe drewno? 
Jest sporo sklepów oferujących gotowe klocki z różnego drewna, najlepiej się sprawdza brzoza karelska. A co do rzczy które można z tego wykonać to już tylko na drodze stoi wyobraźnia od rękojeści noża po stojaki na słuchawki a na e-papierosach kończąc, głównie używane jest w high endzie. Bardzo ciekawe efekty daje użycie drewna z czeczotem czym większy tym może być ciekawiej, braki w drewnie wypełniane są akrylm (jakim to zależy od wyobraźni) temat jest strasznie obszerny i nie jestem w stanie opisać Ci wszystkiego. Trwałość jest bardzo dobra oczywiście zależy też od umiejętności/wiedzy/sprzętu stabilizacji osoby wykonującej dany klocek.

Wysłane z mojego LG-H930 przy użyciu Tapatalka

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności