Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Bądź bohaterem w swoim audio - czyli dzisiaj sam zrobiłem...


shady_slim

Rekomendowane odpowiedzi

9 minut temu, marco-polo napisał:

słuchawki

Mam nadzieję że nie odebrałeś moich pytań w jakiś kolwiek sposób jako atak. Pytałem z ciekawości bo sam uczestniczę w projekcie Boson i jak na razie poszukuję czegoś co jest najcenniejsze na świecie a mianowicie czas :) ...mam już grillo-statory i kilka ciekawych pomysłów:p

DSC_2406.JPG

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, marco-polo napisał:

(...) Poza tym jeżeli ktoś jest audiofilem to czemu nie mógłby zbudować bardziej komfortowych słuchawek do kształtu swojej głowy i uszu.  Dlaczego plastik nie zastąpić drewnem, dlaczego pałąka plastikowego nie zastąpić w stalowy pałąk z naturalną skórą? Dlaczego nie użyć materiałów bawełny,filcu lub korka aby zwiększyć bas lub rozjaśnić, dlaczego nie wymienić padów na bardziej komfortowe niż te które przeważnie producenci sprzedają.Dlaczego nie wymienić kabla w ulubionym kolorze lub użyć z innego rodzaju metalu srebro,miedź lub jedno i drugie? Dlaczego by nie stworzyć własnego projektu słuchawek planarnych które możemy zlecić w alibaba koszt 150$ tylko że projekt musi zostać napisany w programie 3D lub CNC. Dodatkowo każdy człowiek ma różny słuch i upodobania co do muzyki - więc brzmienie jest pojęciem względnym w tej kategorii. 

 

Coś w tym jest. Czasem małe rzeczy mogą sprawić sporo frajdy, jeżeli mamy "chwilę" na pewne usprawnienia, nawet pomimo tego, że gotowe rozwiązania byłyby szybsze i tańsze.

Ja na przykład robię teraz własne skórzane pady do Hifiman Sundara, które sam „zaprojektowałem”, zgodnie z oczekiwaniami, co do użytego materiału, kształtu, rozmiaru itd. Nie wiem, jaki

będzie efekt końcowy, ale na ten moment muszę przyznać, że sam proces „tworzenia” jest ciekawym i wymagającym zajęciem.
Poniżej, od lewej oryginalny pad oraz nowe uszyte przeze mnie, w trakcie realizacji ;)

 

Pady.jpg

  • Like 6
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

47 minut temu, greg_jg napisał:

 

Coś w tym jest. Czasem małe rzeczy mogą sprawić sporo frajdy, jeżeli mamy "chwilę" na pewne usprawnienia, nawet pomimo tego, że gotowe rozwiązania byłyby szybsze i tańsze.

Ja na przykład robię teraz własne skórzane pady do Hifiman Sundara, które sam „zaprojektowałem”, zgodnie z oczekiwaniami, co do użytego materiału, kształtu, rozmiaru itd. Nie wiem, jaki

będzie efekt końcowy, ale na ten moment muszę przyznać, że sam proces „tworzenia” jest ciekawym i wymagającym zajęciem.
Poniżej, od lewej oryginalny pad oraz nowe uszyte przeze mnie, w trakcie realizacji ;)

Widzę że użyłeś skóry z owcy cienką- jeżeli się nie mylę. Ja mam narzędzia do skóry bardzo przydatne w tworzeniu słuchawek różnych elementów. Właśnie o to chodzi że jeżeli mamy dostępność do materiałów i potrafimy zrobić tak jak napisano na jakimś forum czy polskim czy zagranicznym to warto tych sił spróbować. U mnie w kraju wszystkie słuchawki albo bluetooth albo na baterie. Nie dostaniesz w sklepie słuchawek z normalnym kablem. Ja wolę kabel bez żadnych NFC i bluetooth gdzie wysokoomowe można wzmocnić sygnał przez wzmacniacz słuchawkowy który w zależności jaki ma op-amp też zmienia barwę dźwięku. Poza tym pochłania to czasu a przy małych elementach można się nieźle powkuzać. Ja lubię komfort i coś innego, odmiennego gdzie wzbudzam dziwne mieszane uczucia w innych którzy idąc za technologią gubią wartość dźwięku i ich charakter w któtym zostało przyjęte. Teraz tak samo aparaty fotograficzne zamykają się w mobilnym telefonie sądząc że przewyższają jakość i lepiej mieć coś małego co w kieszeń można wrzucić bo przecież robią super zdjęcia. Nie zaprzeczam wszystkiemu aczkolwiek każdy ma jakieś upodobania.

 

 

2 godziny temu, espe0 napisał:

Mam nadzieję że nie odebrałeś moich pytań w jakiś kolwiek sposób jako atak. Pytałem z ciekawości bo sam uczestniczę w projekcie Boson i jak na razie poszukuję czegoś co jest najcenniejsze na świecie a mianowicie czas :) ...mam już grillo-statory i kilka ciekawych pomysłów:p

Witam. Trochę dziwnie zadałeś pytanie jednak mając duży arsenał różnych słuchawek różnych marek które grają różnie a niektóre słabo postanowiłem zrobić coś własnego i sprawdzić czy zda to egzamin. Rozumiem że użyłeś drukarki 3D do tych grill-statywów?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potrzeba jest matką wynalazków, choć wynalazek to to jest żaden:

 

AYCushF.jpg

Niemniej mój pierwszy (i od razu udany, ha!) adapter SE-BAL. Docelowo do XC, ale pasuje też brzmieniowo do HD800. Potrzebowałem wersję "mini" 0,25 m. 

 

W LCD-XC z kolei odmalowałem śruby na czarno celem dodatkowego zabezpieczenia. Niby drobna rzecz, ale estetyczna.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 6.07.2019 o 21:31, espe0 napisał:

Dokladnie tak - najszybciej, najprościej i jest mega sztywne 

Duży koszt jest takich grilli ?? Cały czas szukam czegoś do lcd xc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 11.07.2019 o 11:13, MFRD napisał:

A u mnie pierwszy etap testowania grilli do LCD-XC z wyfrezowanego 6mm drewna bubinga ;)

Drewno na szczęście wytrzymało frezowanie, potrzebna jest jeszcze jego obróbka ręczna, żeby było idealnie + lakierowanie i polerowanie :) 

Wykorzystałem wkładki akustyczne z AKG K240.

IMG_20190711_095715.jpg

IMG_20190711_100846.jpg

LCDXC X mod bok.jpg

Obróbka CNC? 

Bubinga, to dosyć wytrzymały materiał, także nie dziwię się, że dał radę tego typu obróbce. 

A jakie wnioski po zmianie dekli? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, szugary68 napisał:

Obróbka CNC? 

Bubinga, to dosyć wytrzymały materiał, także nie dziwię się, że dał radę tego typu obróbce. 

A jakie wnioski po zmianie dekli? 

Tak, CNC :)

nigdy, co ciekawe nie słuchałem słuchawek otwartych, ale muszę przyznać, że taka wersja bardzo mi się podoba. Trzeba poeksperymentować z dumpingiem pod grillem, wydaje mi się, że mam już odpowiedni. Wydaje mi się, że filc w oryginalnych LCD-X to jednak za dużo :)

Ogólnie gra to bardzo fajnie, jest lepsza holografia i jakoś czuć tą otwartość :) warto spróbować XC w ogóle bez przekrycia, daje to podobne wrażenia, choć jest jaśniej niż teraz u mnie. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 8.07.2019 o 14:05, espe0 napisał:

Jak projekt jest prosty i na raz przez drukarkę wystarczy przepuścić to ok 40zl szt.

 No i pewnie materiał + to i tamto.

Też jestem ciekaw. Zwłaszcza szczegółów.

Edytowane przez xxxmiloszxxx
.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Link do muszli drewnianych https://www.lawtonaudio.com/tonewheel.html może jakieś info tam znajdziecie. Poza tym mam zapytanie czy ktoś z ali kupował drewno do zrobienia muszli do driverów? Kokosowe,sandałowe,rosewood i inne?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 29.06.2019 o 20:50, marco-polo napisał:

Witam, Dzisiaj zrobiłem słuchawki. Wszystkie części z chin i grają ładnie. Wstawiam fotki. Skórzana opaska.Wyłożenie materiał i korek. Pałąk ze stali w materiale. Wszystko na śruby skręcone.Brak użycia jakiekogolwiek kleju.Opaskę żeby gumki były rozciągnięte to zmierzyłem wysokość na jakiej wysokości powinna być opaska i odjąłem centymetr przez co są naciągnięte ale nie ma ścisku ani na górze ani na uszy. Nie spadają też jeżeli robi się gwałtowne ruchy głową. Tył to z głośnika pokrywa grill mesh . Drivery wsadzone te z berylium te które Perul zachwalał że lepsze od philips fidelio x2. Testowane na breeze audio z połączeniem wzmacniacz lampowy little bear B4 z opampem burson 5vi-Dual. Scena duża bass zrównoważony. I mam wrażenie jakbym słyszał wszystkie instrumenty. 

IMG_20190629_173957.jpg

IMG_20190629_174004.jpg

IMG_20190629_174013.jpg

IMG_20190629_174414.jpg

IMG_20190629_174428.jpg

IMG_20190629_202640.jpg

Jak zabezpieczasz membrany przetworników przed uszkodzeniem? Jakaś siatka, kratka?.. bo chyba nie zakładasz padów bezpośrednio na front głośniczka?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wszystkie drivery są jednakowe. Niektóre są już zabezpieczone. Jeżeli chodzi o te na zdjęciu to pady są bezpośrednio nałożone na drivery jednak nie mają styczności z driverem - membraną. 

Pokrowiec na słuchawki douszne ze skóry. Niedokonczone 

IMG_20190719_090727.jpg

IMG_20190719_101910.jpg

IMG_20190719_101914.jpg

IMG_20190719_110025.jpg

IMG_20190720_111337.jpg

IMG_20190720_111345.jpg

IMG_20190720_111350.jpg

W dniu 18.07.2019 o 06:15, ALTON napisał:

Jak zabezpieczasz membrany przetworników przed uszkodzeniem? Jakaś siatka, kratka?.. bo chyba nie zakładasz padów bezpośrednio na front głośniczka?

Tutaj zabezpieczenie drivera i membrany

IMG_20190720_212928.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności