Skocz do zawartości

Bądź bohaterem w swoim audio - czyli dzisiaj sam zrobiłem...


shady_slim

Rekomendowane odpowiedzi

20 minut temu, espe0 napisał:

No! Nawet w ogrodzie można mieć audiofilsko!

Nie miało być audifilsko, tylko tanio i skutecznie. :D

  • Like 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minutowa sesja z lutownic, taśmą i kawałkiem waty. Wymieniłem kabelek na jakiś nowy tani całkiem ok. Nowe pady z ali za <3$. Wygłuszyłem trochę środek i zakleiłem bassporty na przetworniku.
Bosz, jak one ładnie teraz grają, znaczy się już wcześniej były to perełki, szczególnie jak można je było nabyć za ~20$.

 

 

IMAG1154.jpg

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, greg_jg napisał:

 

Jak tam, scena większa? Bas bardziej punktowy? ;)

Scena większa nie, ale czytelniejsza bo uporządkowana bardziej. Bas w KEF_ach nigdy nie będzie punktowy. 😎

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, docentore napisał:

30 minutowa sesja z lutownic, taśmą i kawałkiem waty. Wymieniłem kabelek na jakiś nowy tani całkiem ok. Nowe pady z ali za <3$. Wygłuszyłem trochę środek i zakleiłem bassporty na przetworniku.
Bosz, jak one ładnie teraz grają, znaczy się już wcześniej były to perełki, szczególnie jak można je było nabyć za ~20$.

 

Podzieliłbyś się linkiem do padów?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

50 minut temu, timecage napisał:

 

Podzieliłbyś się linkiem do padów?

Siur. Tak mi dobrze leżą, że po wypłacie dokupię kilka kompletów w różnych rozmiarach.

 

https://www.aliexpress.com/item/32899642902.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.3da24c4dLS7qSf

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, docentore napisał:

Siur. Tak mi dobrze leżą, że po wypłacie dokupię kilka kompletów w różnych rozmiarach.

 

https://www.aliexpress.com/item/32899642902.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.3da24c4dLS7qSf

 

No właśnie wyglądają na dość wygodne. A który rozmiar pasuje do S500?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, timecage napisał:

A który rozmiar pasuje do S500?

Zmierz średnicę i taką wybierz. Ewentualnie możesz 5mm większą, jeśli chcesz, żeby dźwięk był chudszy i bardziej przestrzenny/napowietrzony.

 

3 godziny temu, timecage napisał:

No właśnie wyglądają na dość wygodne.

I takie są, co prawda miałem 100 albo 105mm średnicy.

Edytowane przez Perul
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Perul napisał:

Zmierz średnicę i taką wybierz. Ewentualnie możesz 5mm większą, jeśli chcesz, żeby dźwięk był chudszy i bardziej przestrzenny/napowietrzony.

 

Ciężko zmierzyć średnicę muszli słuchawek, których się nie ma ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, timecage napisał:

 

Ciężko zmierzyć średnicę muszli słuchawek, których się nie ma ;).

A po co Ci pady do słuchawek, których nie masz ;) ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Perul napisał:

A po co Ci pady do słuchawek, których nie masz ;) ?

 

Bo zamierzam je kupić od razu z nowymi padami?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja brałem 70mm i pasują jak ulał.

Do HA-S500 fajne też są skórzane pady AT od esw9 i esw11, ale kosztują tyle co słuchawki :(

 

EDIT: Z chęcią bym porównał niezmodowane do moich zmodowanych jak już kupisz parę @timecage

Edytowane przez docentore
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za opinie. Zostało mi jeszcze 5 sztuk do zrobienia z driverami 57mm 53mm 2x40mm (Onkyo i PSB) i 30mm jako paraboliczne. Mogę te wykończenia drewna polakierować lakierem do drewna i jest taka sztuka pyrografia i wypalić jakąś nazwę w drewnie  a na skórze mogę zrobić też literki różnej wielkości. Jedyne co chciałem uzyskać to brak plastiku w tych słuchawkach. Jeden plus w tych słuchawkach prosta wymiana także padów. Plus w nich że nie są ciężkie.

I trzeba mieć dużo cierpliwości do budowy słuchawek.

Dziękuję także wszystkim za pomoc w budowie tych słuchawek.

Ja zakupiłem skórzane z aliexpress 20$ piszą że to te same co ZMF po 60$ polecam. https://www.aliexpress.com/item/32957776585.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.27424c4d1rApxI

 

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Moje następne słuchawki z 57 mm driverami - nowe pewnie potrzebują trochę pracy. Grają jaśniej bass jest wyczuwalny ale nie tłusty ani za płaski. Pady  welurowe. Połączenie kablowe bezpośrednie. wewnątrz użyty filc 70% wiskoza i 30% bawełna. kork wewnątrz oraz zewnątrz jako dekoracja. opaska z gumy szerokiej ale myslałem żeby użyć tego samego materiału filcowatego ale nie jest sztywny. te pierścienie ala drewno to średnica otworów była za duża więc użyłem jednego kabelka w izolacji z przewodu LAN co usztywniło konstrukcję. Do zrobienia wszelkich dziurek i odpowiednich miejsc na wszystkie elementy posłużył mi korek podstawka. można na nim wymierzyć wszystkie elementy. Zdjęcia poglądowe projektu i schemat korku.Na burson 5vi-Dual z little bear b4 i Breeze Audio - dźwięk jest cieplejszy. 

IMG_20190703_140007.jpg

IMG_20190703_140017.jpg

IMG_20190703_140025.jpg

IMG_20190703_140051.jpg

IMG_20190703_140404.jpg

IMG_20190703_154053.jpg

IMG_20190703_165721.jpg

IMG_20190703_165730.jpg

Felt.jpg

IMG_20190703_171618.jpg

Edytowane przez marco-polo
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

42 minuty temu, espe0 napisał:

Do czego porównasz te brzmienia?

Jak obliczasz pojemności i tłumienie obudowy?

Generalnie fajna zabawa - ale jaki efekt?

Efekt nie grają jak z pudełka. Testuję je metodą prób i błędów. Ten driver nie wychodzi poza obudowę grill mesh. Konsultację prowadzę z uczestnikami forum. 

Czy ktoś próbował z was piasek kinetyczny albo super sand jako DIY?

Edytowane przez marco-polo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 3.07.2019 o 18:03, espe0 napisał:

Do czego porównasz te brzmienia?

Jak obliczasz pojemności i tłumienie obudowy?

Generalnie fajna zabawa - ale jaki efekt?

Mam w swoim zestawie słuchawki różnych marek Focal,Monoprice,Hifiman,Akg,Grado,HyperX,SkullCandy,Sennheiser Momentum,Philips,Sony,Pioneer,posiadam też wiele iemów które użytkownicy polecają tutaj na forum. Mam do czego je porównać. Posiadam też różne daci Cayin,Fiio,Breeze Audio,LIttle Bear B4 zmodowany,S.M.S.L,RHA,Pioneer. Poza tym jeżeli ktoś jest audiofilem to czemu nie mógłby zbudować bardziej komfortowych słuchawek do kształtu swojej głowy i uszu.  Dlaczego plastik nie zastąpić drewnem, dlaczego pałąka plastikowego nie zastąpić w stalowy pałąk z naturalną skórą? Dlaczego nie użyć materiałów bawełny,filcu lub korka aby zwiększyć bas lub rozjaśnić, dlaczego nie wymienić padów na bardziej komfortowe niż te które przeważnie producenci sprzedają.Dlaczego nie wymienić kabla w ulubionym kolorze lub użyć z innego rodzaju metalu srebro,miedź lub jedno i drugie? Dlaczego by nie stworzyć własnego projektu słuchawek planarnych które możemy zlecić w alibaba koszt 150$ tylko że projekt musi zostać napisany w programie 3D lub CNC. Dodatkowo każdy człowiek ma różny słuch i upodobania co do muzyki - więc brzmienie jest pojęciem względnym w tej kategorii. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności