Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Bądź bohaterem w swoim audio - czyli dzisiaj sam zrobiłem...


shady_slim

Rekomendowane odpowiedzi

18 minut temu, saudio napisał:

No mają potencjał staruszki, WOW i basik jest teraz na poziomie, ale nikomu nie polecam, dzionek roboty, no i do okulisty trzeba się teraz wybrać, zresztą bez lupy i mikroskopu to nie podchodzi się do takiego tematu. Ale mnie szyja boli, no ale warto było. Jeszcze emblemacik się odmaluje i dopiero będą pikne słuchaweczki. Wymodzili takie dziwadło, ale jak to teraz gra....:wub:

4B39FE7B-F936-47B1-92B3-332D11E1CAF5.jpeg

 

Pięknie to wygląda.

A mógłbyś wrzucić kilka fot z w trakcie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, saudio napisał:

Już nie :(

Tak mnie wciągneło że zapomniałem, jak lutownica jest gorąca i się zaciągniesz zapachem kalafoni to tak jest:ph34r:

 

To może i ja się wezmę za złożenie swoich K1000, skoro zdobyłem oryginalne, niezleżałe pianki dampingujące 80 ppi, to i rekabling po forumowym DIY arcymistrzu (wszystkie swoje grajki stawiam, że tępym brzeszczotem i lutownicą do rynien na K1000 wykonanym)  skutecznie poprawię  :) .

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, LuQi napisał:

@saudio co to za kabel?

WireWorld nano-eclipse.

5 minut temu, xxxmiloszxxx napisał:

 

To może i ja się wezmę za złożenie swoich K1000, skoro zdobyłem oryginalne, niezleżałe pianki dampingujące 80 ppi, to i rekabling po forumowym DIY arcymistrzu (wszystkie swoje grajki stawiam, że tępym brzeszczotem i lutownicą do rynien na K1000 wykonanym)  skutecznie poprawię  :) .

 

Łatwiej przylutować kabel głośnikowy do wtyku zbalansowanego 2,5mm;)

Odkręcasz dwie czarne śruby od dołu na plastikowej obejmie z której wychodzi kabel, jedna jest pod kabelkiem z gumką, delikatnie zdejmujesz przekręcasz i odciągasz, teraz trudny moment zdjęcie czarnej metalowej obejmy trzymającej calą konstrikcję wraz z metalowymi siatkami, jest zaczepiona na dwoch wypustkach plastikowych pod tą plastikową obejmą z kablem, trzeba podważyć i odgiąc delikatnie zdejmując, jeżeli nie były rozbierane to całość jeszcze będzie się trzymać na elastycznym białym kleju ala wikol. Teraz można muszlę zdjąć z pałąka jest wciśnięta na dwa dość duże wpusty. Następnie trzeba sie rozprawić z klejem aby zdjąc metalową siatkę, najlepiej tylko jedną tą mniejszą. Odkręcamy dwie srebrne śrubki mocujące plytkę filtra i mocowanie drutów do których dolutowana jest cewka.  Teraz zależnie od wersji bo byly dwie trzeba odlutować płytkę, kabel niestety jest przylutowany od spodu. W mojej wersji  płytka jest przylutowana do drutów w dość bliskiej odległości, można próbować odessać cynę, ale to może się nie udać, płytka jest dopasowana więc może być to nie możliwe, ja się poddałem, trzeba niestety podgrzać oba jednocześnie i w miarę szybko odciągnąć płytkę, bez pięciu rąk nie polecam. Jezeli nie rozpuści się plastik i druty zostaną na swoim miejscu to sukces. Teraz można odlutować stary kabel, ważne aby nie zgubić plytki z filtrem, wyciągnąć kabel z plastikowej obejmy i gumy która go zabezpiecza. Oczyszczamy plytkę ze starej cyny. Przygotowujemy nowy kabelek, dość długi odcinek wystający będzie potrzebny, tak z 5cm zakładając gumę (;)) przeprowadzając przez obejmę lutujemy do płytki. Dość trudna sprawa to włożenie płytki na swoje miejsce, bo kabelek jest prowadzony w esy floresy pod płytką i trzeba go tam ładnie wepchnąć dociskając plytką jednocześnie zakładając ją na druty, trudność polega na tym że nowy kabelek będzie uciekał z esów floresów, ale jak powalczymy odpowiednio długo to mu się znudzi i będzie można przykręcić płytke kończąc zabawę z esami floresami uffff. Lutujemy płytkę do drutów, sprawdzamy czy jest połączenie ( po co potem jeszcze raz robić to samo), jak jest, zakładamy siatkę, nakładamy muszlę na pałąk i starannie zakładamy metalową obejmę delikatnie ją rozginając, a potem jak się wpasowuje zaciskając, aż zaskoczy na zaczepy. Dopasowujemy plastikową obejmę delikatnie regulując połorzenie kabelka w gómce i dokręcamy dwie czarne śrubki. Uffff. Teraz można zrobić to samo po drugiej stronie.

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, ok, a co zastosowałeś w miejsce starego "wikolu"? 

I czy płytka była taka? Zapytałem o zdjęcia z prac, bo miałem nadzieję, że może zobaczę u Ciebie inną płytkę (były co najmniej dwa typy). 

k1000.thumb.jpg.04e092f9aee0494a52e900d187c1d5a7.jpg

Edytowane przez xxxmiloszxxx
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze nic nie stosowałem, bo gąbeczki jeszcze są do wymiany, a nie chce mi się placić za przesyłkę więcej niż za nie. Będzie pewnie coś w rodzaju wikolu elastyczny klej lub termorozpuszczalny one też są elastyczne, a chodzi o ewentualne wyeliminowanie drgań metalowych siatek.

Nie moja płytka była inna, to jest ta z szerokim lutowaniem, kabelek w obu dochodzi w to samo miejsce, tylko druty są lutowane do płytki z drugiego końca a nie zaraz przy końcowkach łączących z cewką. Tu ją widać31492.jpg

A tu drugi rodzaj: https://6moons.com/audioreviews/stefanaudioart2/k1000.html

Edytowane przez saudio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Na warsztat trafiły DT150; zrobiony rekabling wewnętrzny i zewnętrzny, jak również wygłuszenie i drobny mod poprawiający zejście basu.

 

IMG_20190130_083116.jpg

IMG_20190130_083033.jpg

  • Like 5
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, szwagiero napisał:

@Perul - co to za kabel? Ciekaw jestem jak DT-150 grałyby po balansie, bo podobno lepiej, ale nie słyszałem...

To hybryda miedzi 6N z miedzią cynowaną.

O ile kabel wewnętrzne w DT150 są przyzwoitej jakości, to zewnętrzny to 3 cieniutkie nitki.

 

Po balansie pewnie tak jak na 4x mocniejszym wzmaku o podobnej charakterystyce ;)  - w tym kablu wystarczy tylko wtyczkę wymienić na zbalansowaną, bo reszta już jest pod to przygotowana

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, Perul napisał:

To hybryda miedzi 6N z miedzią cynowaną.

O ile kabel wewnętrzne w DT150 są przyzwoitej jakości, to zewnętrzny to 3 cieniutkie nitki.

 

Po balansie pewnie tak jak na 4x mocniejszym wzmaku o podobnej charakterystyce ;)  - w tym kablu wystarczy tylko wtyczkę wymienić na zbalansowaną, bo reszta już jest pod to przygotowana

No to oddam CI je w niedalekiej przyszłości na rekabling :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Perul napisał:

Na warsztat trafiły DT150; zrobiony rekabling wewnętrzny i zewnętrzny, jak również wygłuszenie i drobny mod poprawiający zejście basu.

 

IMG_20190130_083116.jpg

Jak cudownie! Nie mogę się doczekać aż przyjadą :D

Edytowane przez Setmag
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niedawno przywróciłem do życia moje Maxelle Retro DJ, które spędziły w szufladzie prawie dwa lata i cieszę się, że to zrobiłem (jak na swoją cenę grały i nadal grają naprawdę fajnie). Wymieniłem główny kabel na Vention P360AC-B-T 1.5m (w którym obciąłem jedną końcówkę). Założyłem też nowe pady 80mm, ponieważ stare stwardniały i nie nadawały się do użytku :).

 

RetroDJ.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przedwczoraj poskładałem sobie 2 adaptery:

1. Z małego jacka, na dużego Jacka
IMG_20190208_170039.jpg

Podobne już kiedyś miałem i robiłem, ale notorycznie je gdzieś gubię i nigdy nie znajduje 😐

 

2. Z XLR 4pin na dużego Jacka

IMG_20190208_165200.jpg

I tutaj muszę podziękować @Jimmi Dragon  za kilka wskazówek + @Mayster za to że jego sklep szybko ogarnia zamówienia ;)

 

Po za tym wymieniłem wtyk jack w moim kabelku do HE-400i bo przytrzasnąłem go niechcący krzesłem, wymieniłem kabelek w słuchawkach siostry oraz zdemontowałem CMOY'a. Co o CMOY'a to jak ogarnę jakieś ładowane źródło zasilania może złożę zbalansowaną wersję :)

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 30.01.2019 o 09:48, szwagiero napisał:

Ciekaw jestem jak DT-150 grałyby po balansie, bo podobno lepiej, ale nie słyszałem...

Miałem i polecam.

IMG_1119 (Custom).JPG

Roboty z tym tyle co nic a odwdzięczają się i zaczynają brzmieć sensownie.

Znika buła na basie, poprawia się kontrola pasm i jest więcej swobody praz powietrza.

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Perul a jakiego kleju użyłeś do sklejenia obudów z osłonami przetworników. Pytam, bo planuje wymianę kabla w Qianach69 i chciałbym je odpowiednio skleić (żeby się nie rozpadły po dwóch dniach :P).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności