Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Bądź bohaterem w swoim audio - czyli dzisiaj sam zrobiłem...


shady_slim

Rekomendowane odpowiedzi

8 godzin temu, MrBrainwash napisał:


Przypomina mi się wyrób pewnej polskiej manufaktury. ;)

 

U mnie przynajmniej jest nieprzerwana płaszczyzna miedzi, patrząc pod kątem układów wysokich częstotliwości nie ma się prawie do czego przyczepić (prawie - nie usunąłem warstwy miedzy pod op-ampem). Jednym okiem oglądałem z żoną Netflixa a drugim okiem lutowałem :)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, Andrewek napisał:

Naprawiłem gniazdo w Xduoo X3 :) Przylutowałem na kabelek na płytce bezpośrednio jednego pina

O, ja kiedyś naprawiłem w nim przycisk od głośności. Wlutowałem na 2 pady bo 2 odpadły jak się uszkodził i wkleiłem kropelką. Działa do dzisiaj. Niestety przyciski są słabo wlutowane i zabezpieczone (prócz lutów siedzą w PCB na malutki trzpień) w tym modelu.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem gniazda w Taksach ts671,zmieniłem nausznice na welurowe i wytłumiłem w środku cienką gąbką. No teraz to jest to4c443a206f8c6d72ee19d26d9ed70f34.jpg

Wysłane z mojego D6603 przy użyciu Tapatalka

  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, progmarky napisał:

Zrobiłem gniazda w Taksach ts671,zmieniłem nausznice na welurowe i wytłumiłem w środku cienką gąbką. No teraz to jest toemoji3.png4c443a206f8c6d72ee19d26d9ed70f34.jpg

Wysłane z mojego D6603 przy użyciu Tapatalka
 

Co to za pady?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co to za pady?
Od ogromiastych Thomson hed655.Czasem można wyrwać za psie pieniądze. Za swoje dałem 10zł

Wysłane z mojego D6603 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Dnia 13.04.2018 o 18:06, PapierowySamolot napisał:

Drugi mod bardziej zaawansowany :D 
2x miseczki bukowe średnica 100mm ścianka 10mm można kupić na allegro za śmieszne pieniądze, kupiłem 4 szt. i są praktycznie identyczne.

IMG_0006.JPG

 

 

Stary, szczena mi opadła, że taki genialny (bo prosty) pomysł miałeś na pozyskanie miseczek (z miseczek) do słuchawek.    D I Y  TO JEST  jak sam S*kurczynsen (duński pisarz)

Zaraz też kupię ze 4 :)     (A na aukcji:  "2 osoby kupiły 75 sztuk"  Dziecioroby?)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Nic wielkiego, ale dla mnie coś , bo nowe doświadczenie. Wymieniłem baterię w moim iPodzie Video. Trochę z nerwów, a trochę z niecierpliwości, połamałem jakieś zatrzaski i tym podobne, ale poszło. Żadnej taśmy nie uwaliłem, iPod gra, więc nie jest źle :) Na następny raz będę już wiedział, jak go nie otwierać, żeby wszystko zostało na miejscu :)

 

Edytowane przez KaszaWspraju
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prosta modyfikacja Kena dp5010.Wlutowanie 4podstawek dip8 i żonglerka opampami. Najlepsza kombinacja to muses 8820,AD797b, Lt712, 4627-1.Czeka mnie jeszcze wymiana wylanych kondensatorów ale i tak gra cudnie.A miał iść pod młotek ?

DSC_0039-1600x900.JPG

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 13.04.2018 o 18:06, PapierowySamolot napisał:

Pierwszy mod zrobiony parę miesięcy temu, zakleiłem otwory(w koło gniazda również) i wyłożyłem muszlę matą do wygłuszeń ta którą dostałem jest jakaś nietypowa i wyłożona dodatkowo jakimś materiałem, zdjęcie jeszcze przed rekablowaniem, za i przed przetwornik poszła watolina o grubości 4mm(można kupić w zoologicznym jako włóknina filtracyjna dla rybek ;) ) no i oczywiście boskie pady hpaec1540, odradzam wyklejanie wewnętrznej strony pokrywy przetwornika plasteliną ponieważ słuchawki stają się na tyle ciężkie że powoduje to ich zsuwanie się z głowy podczas pochylania się i w żadnym wypadku nie wpływa na brzmienie.Kabelek od Bigmarsa ;) 
 

Drugi mod bardziej zaawansowany :D 
2x miseczki bukowe średnica 100mm ścianka 10mm można kupić na allegro za śmieszne pieniądze, kupiłem 4 szt. i są praktycznie identyczne.
Przyciąłem miseczki na 17mm, pomierzyłem otwory ze starych plastikowych kopułek i przeniosłem na drewniane kubeczki, zrobiłem dodatkowo po cztery otwory na nity przelotowe(nity 6mm mosiężne), przetarłem papierem 800, następnie bejca(dąb) i olej do blatów i znów papier 800 i olej. Czarny kydex 2mm trzyma przetwornik, chciałem ustawić go pod kontem ale niestety pierwsze próby nie poszły pomyślnie :D ale będę próbować może się uda. Wnętrze kopułek ponawiercałem i wykleiłem specjalistyczną szarą 3mm gąbką którą znalazłem w stalowym pudełku po STR8 :D . Kabelek OCC 7N Audos.

20180330_222622-2.JPG

IMG_0001.JPG

IMG_0006.JPG

IMG_0019.JPG

IMG_0035.JPG

IMG_0049.JPG

 

Świetnie to wygląda :D

Mam tylko jedno pytanie - "słychać" różnicę po zmianie na "bukowe miseczki"? :)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, greg_jg napisał:

 

Świetnie to wygląda :D

Mam tylko jedno pytanie - "słychać" różnicę po zmianie na "bukowe miseczki"? :)

Jak będę miał chwilę to wieczorem coś napiszę, mogę na razie napisać że względem stokowej wersji z padami od 1540 zmiany są duże na szczęście na plus ;) 

Edytowane przez PapierowySamolot
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymiana opków w Matrix M-Stage z OPA2134 na AD8599

Precyzja i szybkość zlutowania tego zaskoczyła mnie samego :) Ale musiałem nóżki w podstawce przejściówki spiłować, bo były za grube i nie wchodziły w gniazdo.

IMG_20180510_224545.jpg

Edytowane przez Andrewek
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Miałem odpisać wieczorem miesiąc temu ale nie wyszło :D

Brzmienie w porównaniu do stockowych słuchawek(w wersji finalnej) to przede wszystkim bas, wygładzenie wysokich tonów i są jakby
 głośniejsze przy tak samo odkręconym potencjometrze, może to kwestia kopułek :D 
Strojenie jest identyczne ze stockowym ale dźwięk nie jest taki napowietrzony, więcej tu mięcha, i jest bardziej intymnie,
czuć bliskość wokali, noo i jest w końcu bas który ma ebnięcie i potrafi zejść bardzo nisko ale tylko wtedy gdy jest to w nagraniu.
Nie ma mowy o żadnych sybilantach ale talerze czy wokale brzmią naturalnie i przyjemnie.




Po założeniu drewnianych od razu słychać efekt zbliżenia dźwięku i wydaje się on dokładniejszy, bardziej wyrazisty.
IMG_0008.JPG.419d8e0cd164342ecdf7a6533c1d7ab9.JPG
IMG_0070.JPG.cfe07a7d8123a5b56d187b31d16164f2.JPG
Po zatkaniu wszystkich czterech otworów pianką bas był większy niż w stockach ale strasznie zamulał, za to z jedną dziurą odetkaną sub bas był tak potężny
że słuchanie dłużej niż dwie godziny mogłoby skończyć się bólem głowy, więc pomyślałem żeby wsadzić tam coś w rodzaju filtra jakąś watolinę cokolwiek,
ale wszelkie próby kończyły się takim samym efektem jak przy zatkanym otworze, więc może zmniejszyć średnicę otworu?
Sylikonowe tipsy od flc mają podobną średnicę a i tak z nich nie korzystam :P więc odciąłem zgrabnie grzybek a tulejki wsadziłem po jednym do kopułki.
Eureka udało się sub bas zmniejszył się na tyle że daje fun z odsłuchu i nie narzuca się nachalnie, 
ale dalej jest za wolno za gęsto jakbym pływał w syropie.

Zaryzykowałem i zrobiłem po trzy otwory w kydexie trzymającym przetwornik.
IMG_0137.JPG.eb34424c2ab48b4794e7c867e4090045.JPG

Udało się efekt duszenia się drivera zniknął ale kosztem basu ,ale chwilę kombinacji i chwila odsłuchu i znalazłem złoty środek!!!
Jak widać na zdjęciu wyżej zostawiłem, tulejkę z sylikonu i otworzyłem ostatni skrajny otwór co spowodowało uwolnieniem się sub basu. 
A dzisiaj zrobiłem panele z drewienka.
IMG_0014-2.JPG.810574f12c0bf0e6a112c17a95c33516.JPG
IMG_0016.JPG.5229b8066a18e8186eb401671b508fbe.JPG
IMG_0058.JPG.8c13b9488ac492ec5fe4ebee7d0a7ce5.JPG
Najpierw przetestowałem wersję bez otworów ale niestety nie obyło się bez wiercenia.
IMG_0073.JPG.3e04eefbb79006d3087e6d575d6d05a2.JPG
IMG_0132.JPG.025dc7737c0422095e38d2baeed91e96.JPG

Czasami przy większym basie było słychać przewody obijające się o przetwornik więc wsadziłem między nie cienki kawałek watoliny.
IMG_0088.JPG.4c5b7296f79d60d841512de8c16c977c.JPG
Jeśli chcę żeby było mniej basu albo mam jakąś dłuższą posiadówkę przy muzyce, zatykam skrajny otwór wtedy bas nie męczy tak uszu ;) 
A na koniec 990 po wymianie kabla bo stary przypominał kabel od telefonu stacjonarnego i ważył tonę :D 
IMG_0092.JPG.2e106152ba7d890b62cb4ce9d4af6dce.JPG

 

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

T51p

Wymiana kabla na OCC 6N + srebro, od Bigmaras.

Bardziej kontrolowany bass, więcej góry, środek i przestrzeń bez większych zmian. Dla mnie sonicznie, petarda, najlepsze portable jakie słuchałem.

IMG_20180617_144238_HDR.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam zapytanie. Podobno można wykorzystać kabel ethernetowy też podobno jest dobry do rekablinku.

Mam zapytanie. Podobno można wykorzystać kabel ethernetowy też podobno jest dobry do rekablinku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, marco-polo napisał:

Mam zapytanie. Podobno można wykorzystać kabel ethernetowy też podobno jest dobry do rekablinku.

Mam zapytanie. Podobno można wykorzystać kabel ethernetowy też podobno jest dobry do rekablinku.

Dźwiękowo skrętka jest spoko, ale użytkowo mega sztywna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, marco-polo napisał:

Mam zapytanie. Podobno można wykorzystać kabel ethernetowy też podobno jest dobry do rekablinku.

Mam zapytanie. Podobno można wykorzystać kabel ethernetowy też podobno jest dobry do rekablinku.

 

Tanio i dobrze. Od ponad 2 lat mam taki kabel w TS-671 i nie ma z nim problemów, nic się nie urwało, nic nie przerywa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź tybysh. Dzisiaj w słuchawkach PHILIPS SHP2500 robiłem rekabling jack na wyjściu to 3.5 mm stereo z dwoma czarnymi pierścieniami a do muszli zainstalowałem socket też stereo. Jednak do wejść muszli na socket użyłem mono i jest problem w jednej słuchawce gra dobrze w drugiej gra słabo aczkolwiek powiedziałbym słabo.

Zastanawiam się po jakiej stronie jest problem z innym kablem próbowałem dwie muszle i grają ok. Czy to możliwe że jeżeli użyje dwa mono jacki na wejście do muszli to będzie grało na jednym kanale? Wiem że były schematy lewy i prawy kanał i minus wspólny. Czy lepszym wyjściem będzie użycie jacków stereo i do każdego oddzielny sygnał.

W dniu 10.05.2018 o 23:37, Andrewek napisał:

Wymiana opków w Matrix M-Stage z OPA2134 na AD8599

Precyzja i szybkość zlutowania tego zaskoczyła mnie samego :) Ale musiałem nóżki w podstawce przejściówki spiłować, bo były za grube i nie wchodziły w gniazdo.

IMG_20180510_224545.jpg

 

W dniu 10.05.2018 o 23:37, Andrewek napisał:

Wymiana opków w Matrix M-Stage z OPA2134 na AD8599

Precyzja i szybkość zlutowania tego zaskoczyła mnie samego :) Ale musiałem nóżki w podstawce przejściówki spiłować, bo były za grube i nie wchodziły w gniazdo.

IMG_20180510_224545.jpg

Na stronie bursona można dostać różne ciekawe elementy wspomagające ułożenie procesorów i zapewne na jakichś elektronicznych sklepach socket na procesory i inne

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności