Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Bądź bohaterem w swoim audio - czyli dzisiaj sam zrobiłem...


shady_slim

Rekomendowane odpowiedzi

Krótka historia co robi L4 z człowiekiem :). Siędzę w domu po zniknięciu dysku w plerach...

 

Od dłuższego czasu chciałem móc ukryć mój mini zestaw domowy przed wracającą z podboju świata 4 letnią córką. Po wielogodzinnych poszukiwaniach spełniającego moje oczekiwania etui, przeprosiłem się z kartka i ołówkiem i zacząłem rozkminiać. Najpier z górnego C wymyślałem jakieś kosmosy, ale koniec końców chyba prościej się już nie dało (dzięki JD za pożyczenie dziurkacza :P). No więc odpowiedź na pytanie jak szybko spakować MWS-01, Pionka, FX1200 i kable brzmi tak:

 

WP_20170317_10_38_07_Pro.jpg WP_20170317_10_38_54_Pro.jpg WP_20170317_10_39_04_Pro.jpg

 

Wersja na stojaczek? Proszę bardzo :)

 

WP_20170317_10_55_25_Pro.jpg WP_20170317_10_55_37_Pro.jpg

 

Składniki i koszty: Kawałek dwoiny, gumka od majtek (jakaś gumka skradziona mojej lepszej połowie), supełki, deska, nóż i obcięty kawałek palca - gdyby nie próby jakiś szewskich nap to całość około 30 PLN.

 

Wczoraj poszedłem krok dalej. Przypomniałem sobie o starych kolumnach w piwnicy Toshiba. Postanowiłem "wzmocnić" mój zestaw do TV, a wszystko i podłączyć na krzywy ryj może nie wybuchnie. Od tego leżenia i stania już chyba wariuję... Zaczęło się tak:

 

WP_20170316_12_08_40_Pro.jpg

 

Potem było już tylko gorzej:

 

WP_20170316_12_08_26_Pro.jpg WP_20170316_14_16_55_Pro.jpg WP_20170316_14_17_00_Pro.jpg WP_20170316_15_21_05_Pro.jpg

 

Wata wpychamy ją wszędzie:

 

WP_20170317_10_37_31_Pro.jpg

 

Efekt końcowy:

 

WP_20170317_11_31_27_Pro1.jpg WP_20170317_10_37_18_Pro.jpg

 

"Tapicerowanie" wyszło słabo. Najlepiej wyszło chyba plecenie przewodu ze skrętki CAT. Ogólnie to 8ohm i 6W dorzuciło trochę średnicy do telewizorowego brzmienia filmów. Także jak ktoś potrzebuje pomysłów co robić na L4 w oczekiwaniu na swoje Panie to polecam się!

 

Pozdrawiam Łukasz

Edytowane przez Tajniakos
  • Like 9
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie boicie się używać tych badziewnych chińskich ładowarek i rozlatujących się adapterów? Przecież to nie przeszło pewnie żadnej kontroli... :s

Bardziej ufam Xiaomi niż Samsungowi, Asusowi, LG czy innym tego typu markom. Dlaczego? A no dlatego, że na Xiaomi jeszcze nigdy się nie zawiodłem i ich wyroby są zawsze bardzo wysokiej jakości za rozsądne pieniądze czego nie mogę powiedzieć o wspomnianych wcześniej markach...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ładowarki Xiaomi są tak samo podrabiane jak samsungowskie i inne. Zrobienie stabilizatora na 5V i wyprowadzenie złącza nie jest w technologii kosmicznej i nie ma wydziwiać przy takich drobnych pierrdołach. Z Ali kupowałem ładowarki UGreen i wszystkie śmigają bez problemu.

Edytowane przez alchemik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć i czołem, dziś pogrzebałem trochę przy HM5.

 

Na początek chciałem się pozbyć zapachu fajek, wiec poszedłem do biedronki po niemieloną kawę. Wygrzebałem woreczki i worek strunowy oraz rozebrałem słuchawki na części. Większość części włożyłem w worek strunowy zasypałem kawą, zamknąłem a następnie włożyłem do zamrażarki :)

WP 20170317 002

WP 20170317 005

Następnie w przedni panel wsypałem kawy i włożyłem je w woreczki śniadaniowe po czym szczelnie zawiązałem. Tak przygotowane przetworniki włożyłem do lodówki. Zastanawiałem się czy nie wyciągnąć przetworników, ale w środku wklejona jest i tak gąbka która nasiąkła zapachem fajek... więc postanowiłem włożyć je razem z frontem do lodówki zamiast zamrażarki :)

WP 20170317 008

WP 20170317 009

Przetworniki spędziły w lodówce 30h, reszta w zamrażarce 50h. A następnie dalej w workach z kawą po 12h w pokoju na biurku.
Gdy minął zaplanowany czas obwąchałem wszystko, i fajek nie czuć już prawie wcale(jeden pad ma dalej lekko fajkowy zapach) ale na ogół zapach kawy to zakłóca i nie czuję fajek gdy mam słuchawki na głowie.
Następnie przygotowałem sobie z kartki szablon i wyciąłem z maty bitumicznej wygłuszenia na kopułki słuchawek :)

WP 20170319 002

WP 20170319 001

WP 20170319 003

Po przyklejeniu maty na kopułki uzupełniłem je skrawkami owaty.

WP 20170319 004

A następnie nakleiłem na to taśmę izolacyjną tak jak Perul robił to w CAL. Tego kroku nie mam niestety na zdjęciach gdyż poprawiałem tą taśmę tyle razy że sam nie wiem ile w sumie :P

Ostatecznie byłą szczelina po środku w którą wchodziła górna część przetwornika.

Następnie po bokach frontu muszli ponaklejałem matę bitumiczną.

WP 20170319 006

I uzupełniłem boki obok przetwornika tymi samymi skrawkami :)

WP 20170319 011

Efekt wygląda tak:

WP 20170319 013

Modowana para gra z lepszą holografią trochę szerszą sceną, ale mniejszą niż gdyby je otworzyć za to tło jest ciemniejsze niż w przypadku otwartych słuchawek. Basu nie ubyło, a tego się obawiałem. Mam też wrażenie że trochę zyskały na dynamice.
No i wyciek dźwięków zmalał a na tym również mi zależało, gdyż HM5 po modach chcę stosować jako słuchawki do pracy w biurze podczas kodzenia. :)
Z modów w HM5 na przyszłość to chodzi mi po głowie wstawienie gniazd miniXLR(tam mam obsesję na ich punkcie :P ) oraz wydrukowanie z pełnego ABS'u widełek w celu ich wzmocnienia(tutaj najpierw muszę poćwiczyć z projektowaniem). Ewentualnie może dołożył bym jakieś kątowe pady :D
To tyle na dziś, ja jestem zadowolony z efektów :)
Na koniec chciałem podziękować Perulowi za poradnik z CAL! który mnie zainspirował oraz materiały które mi podesłał w celu "rozwijania modowania" :)
Edytowane przez Ugz
  • Like 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co zrobiłeś na koniec z kawą...?

Wsypałem do etui na HM5 bo też śmierdzi fajkami i wietrzenie nie pomagało :/

 

Na samych słuchawkach wcześniej próbowałem metod z sodą czy też z cytryną. Ale nie pomogło :/ Więc spróbowałem tego jako ostatniej deski ratunku, i w sumie efekt jest zadowalający :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Cześć i czołem, dziś pogrzebałem trochę przy HM5.

 

Na początek chciałem się pozbyć zapachu fajek, wiec poszedłem do biedronki po niemieloną kawę. Wygrzebałem woreczki i worek strunowy oraz rozebrałem słuchawki na części. Większość części włożyłem w worek strunowy zasypałem kawą, zamknąłem a następnie włożyłem do zamrażarki :)

Następnie w przedni panel wsypałem kawy i włożyłem je w woreczki śniadaniowe po czym szczelnie zawiązałem. Tak przygotowane przetworniki włożyłem do lodówki. Zastanawiałem się czy nie wyciągnąć przetworników, ale w środku wklejona jest i tak gąbka która nasiąkła zapachem fajek... więc postanowiłem włożyć je razem z frontem do lodówki zamiast zamrażarki :)

Przetworniki spędziły w lodówce 30h, reszta w zamrażarce 50h. A następnie dalej w workach z kawą po 12h w pokoju na biurku.
Gdy minął zaplanowany czas obwąchałem wszystko, i fajek nie czuć już prawie wcale(jeden pad ma dalej lekko fajkowy zapach) ale na ogół zapach kawy to zakłóca i nie czuję fajek gdy mam słuchawki na głowie.
Następnie przygotowałem sobie z kartki szablon i wyciąłem z maty bitumicznej wygłuszenia na kopułki słuchawek :)

Po przyklejeniu maty na kopułki uzupełniłem je skrawkami waty.

A następnie nakleiłem na to taśmę izolacyjną tak jak Perul robił to w CAL. Tego kroku nie mam niestety na zdjęciach gdyż poprawiałem tą taśmę tyle razy że sam nie wiem ile w sumie :P

Ostatecznie byłą szczelina po środku w którą wchodziła górna część przetwornika.

Następnie po bokach frontu muszli ponaklejałem matę bitumiczną.

I uzupełniłem boki obok przetwornika tymi samymi skrawkami :)
Efekt wygląda tak:

Modowana para gra z lepszą holografią trochę szerszą sceną ale mniejszą niż gdyby je otworzyć, ale tło jest ciemniejsze niż w przypadku otwartych słuchawek. Basu nie ubyło, a tego się obawiałem. Mam też wrażenie że trochę zyskały na dynamice.
No i wyciek dźwięków zmalał a na tym również mi zależało, gdyż HM5 po modach chcę stosować jako słuchawki do pracy w biurze podczas kodzenia. :)
Z modów w HM5 na przyszłość to chodzi mi po głowie wstawienie gniazd miniXLR(tam mam obsesję na ich punkcie :P ) oraz wydrukowanie z pełnego ABS'u widełek w celu ich wzmocnienia(tutaj najpierw muszę poćwiczyć z projektowaniem). Ewentualnie może dołożył bym jakieś kątowe pady :D
To tyle na dziś, ja jestem zadowolony z efektów :)
Na koniec chciałem podziękować Perulowi za poradnik z CAL! który mnie zainspirował oraz materiały które mi podesłał w celu "rozwijania modowania" :)

 

no Kolego drogi, kawal dobrej roboty, no i ciekawe plany z tymi widelkami. Podziwiam kazdego "inzyniera" sluchawkowego. Zawsze kiedy cokolwiek robilem ze sluchawkami to tym bardziej sie do nich przywiazywalem :)

Pysznej kawki zycze !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W weekend zrobiłem kolejny kabelek z wtykami MMCX :) . Tym razem proste nie kątowe.

 

20170320_090648.jpg

 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z racji tego że Yamahy HP-1 nie szły na allegro i w drodze modów wyrobiłem śrubki i się nie domykały zrobiłem je DIY.

Buda od fake Superlux HD330 (podróki podróbek, heh), pady od DT770 (to był klucz bo ani na HM5 ani DT990 nie grało to), wytłumienie całkiem spore filc i watolina i jest miazga... Granie równe, acz przyciemnione z pięknym czarnym tłem. Średnica miód. Do tego przestrzeń i głębia, swoboda i powietrze której stockowo brakuje.

 

Chyba najlepsze słuchawki jakie mam :)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z racji tego że Yamahy HP-1 nie szły na allegro i w drodze modów wyrobiłem śrubki i się nie domykały zrobiłem je DIY.

Buda od fake Superlux HD330 (podróki podróbek, heh), pady od DT770 (to był klucz bo ani na HM5 ani DT990 nie grało to), wytłumienie całkiem spore filc i watolina i jest miazga... Granie równe, acz przyciemnione z pięknym czarnym tłem. Średnica miód. Do tego przestrzeń i głębia, swoboda i powietrze której stockowo brakuje.

 

Chyba najlepsze słuchawki jakie mam :)

Gdzie można kupić takie podróbki podróbek?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Póki co one nie są jeszcze dopracowane, osłu****ę się z nimi i będę pewnie jeszcze coś z wytłumieniem kombinował. Bo troszkę przyciemnione brzmienie mają. Ale nawet jak tak zostanie to będzie OK.

 

Ogólnie dźwiękowo ciężko je do czegoś przyrównać. Po części mają charakter starych orto w sensie średnicy bardzo namacalnej i wypełnionej.

Jednocześnie scena jest większa i głębsza, chyba bardziej nawet głęvoka. Przede wszystkim dźwięk jest baardzo gęsty i wypełniony, ma niesamowitą masę i kontur, a całość grania jest z też z takim przyjemnym pomrukiem, podobnie jak w Beyerach DT770 i trochę DT990 (a więc to kwestia padów :)) Technicznie to poziom może nie HE-500 (one jednak są dość jasne) ale kurde z dynamików to ciężko coś takiego znaleźć :D Ale ogólna jakość to jest już w kierunku słuchawek za ~2000 plus.

 

Trochę im brakuje bezpośredniości dźwięku, jest lekki kocyk ale popracuję nad wytłumieniem.

Edytowane przez Andrewek
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności