Skocz do zawartości

Bądź bohaterem w swoim audio - czyli dzisiaj sam zrobiłem...


shady_slim

Rekomendowane odpowiedzi

A ja sobie zmotałem takiego metrowego do trio B1+C10+K712, srebrzona miedź kupiona w Audeos (przewód z miedzi OCC o czystości 6N (99,9999%), posrebrzany.)

 

Sześć żył 0,2mm (po 2 na kanał i 2 na masę, dlaczego? nie wiem ;) ) jack i mini xlr reana, jeszcze jutro termokurczka (ale to muszę do obi skoczyć) na odgiętkę i będzie finisz.

 

To pierwsze koty za płoty, plecionka wyszła tak se. Następny kabelek zrobię jak trzeba ;)

IMG_20170304_125347.jpg

IMG_20170305_025212.jpg

Edytowane przez brunnerius
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehe, Lordzie, to taki bękarcik więc na imię nie zasłużył ale jak już to niech się zwie "Krótki Jim Holewa" :D własnie wstałem, jadę na zakupy, wrócę to sprawdzę co ma Jim do powiedzenia w sprawie sterty niesklarowanych lin co się po ładowni walają ;)

Edytowane przez brunnerius
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Zawsze chciałem mieć takie coś..." - to se w końcu zrobiłem ;)

 

"Tak, ale po co ? Po co ?"

(

) Edytowane przez Lord Rayden
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

"Zawsze chciałem mieć takie coś..." - to se w końcu zrobiłem ;)

Retter byłby dumny :D

 

PS. Nie wiem co wy widzicie w tych wentylach.

 

Jakoś trzeba połączyć wtyczkę z oplotami, a dokładniej zasłonić to połączenie - przy okazji jest oznaczenie kanałów.

 

 

To może być do HE400 modowanych.

Zgadza się :) .

Edytowane przez Perul
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dawno mnie nie było na forum, bo trochę spraw było do ogarnięcia ale jestem.

Ostatnio byłem zmuszony zlutować cewkę w głośniku wysokotonowym i jest już dobrze choć i tak pewnie będę wymieniał obie cewki wraz z kopułkami.

Dodatkowo wymieniłem także baterię w C4 na mocniejszą i obawiałem się, że będą to jedynie chińskie mAh ale okazało się, że zmiana przyniosła wiele korzyści, a mianowicie po 2 ładowaniu odtwarzacz z CIEMami h8p 50 Ohm na głośności idealnej na miasto ( w mieszkaniu trzeba przyciszyć) wytrzymał 9,5h co uważam za bardzo dobry wynik. Kolejny test wykonam tak po 5 albo 10 ładowaniu kiedy bateria już będzie po kilku cyklach. Czas oczekiwania z chinlandii na baterię to 3 tygodnie, 20 minut roboty i niecałe 30 pln'ów. Odtwarzacz trzyma lepiej niż nowy, a bateria idealnie mieści się w obudowę i nie zachacza o kondensatory.

 

CameraZOOM-20170303075151213.jpg

 

CameraZOOM-20170213203508536.jpgCameraZOOM-20170213203532888.jpgCameraZOOM-20170306204910187.jpg

 

 

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

RCA to miedź srebrzona.

 

Jack-jack to kabel do MSR7, dzięki zastosowaniu oplotu na połowie żył kabel jest bardzo giętki i wygląda dość intrygująco. Wstępnie nie byłem przekonany, ale coraz bardziej go lubię ;)

 

4Qgt7m6.jpg

 

Wjk9Nja.jpg

  • Like 7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i biały pasuje do k701 elegancko, ale gdybyś mógł, bo "linka fatsowa" zatrzymuje mi się na pozycji "ta od Fatso" nie mówiąc nic o materiale ;) (jeszczem za cienki w te klocki, jestem na etapie eksperymentowania, coś jak nastolatek "po pierwszym razie")

Edytowane przez brunnerius
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drut pewnie niedrogi ale trzeba było trochę poszukać i pościągać żeby znaleźć ten "najlepszy" dlatego też nie dziwię się, że Fatso nie chce ujawnić źródła ;)

 

U mnie rzecz prosta ale jakże przydatna. Za każdym razem jak wyjmowałem ładowarkę z gniazdka to miałem ją w dwóch częściach ( ładowarka i adapter z chińskiego wtyku na europejski). Wpadłem na pomysł kupna dużej termokurczki i połączenia obu części. Teraz wszystko tworzy jedną całość i nic nie zostaje w gniazdku.

 

CameraZOOM-20170316095601040.jpgCameraZOOM-20170316095634041.jpgCameraZOOM-20170316095648819.jpg

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności