Skocz do zawartości

Bądź bohaterem w swoim audio - czyli dzisiaj sam zrobiłem...


shady_slim

Rekomendowane odpowiedzi

Bambus, bardzo fajny i ładny materiał, tylko jakoś trochę górnej pokrywy brakuje, zawsze można obrócić o 180 stopni i pokryw już jest :D niegłupim pomysłem było by skrócenie tego przewodu sygnałowego którego zwoje tam się plączą.

Edytowane przez PanWojtek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Idealna obudowa do wzmaka DIY. Ja bym jeszcze dał podświetlenie LED środka.

 

Sent from my YD206 using Tapatalk

Z tymi podświetleniami to ja bym uważał, bo łatwo przesadzić i zrobić choinkę.

 

Ale oczywiście co człowiek to gust, i nikomu zabraniać nie będę ;)

 

Jak się dobrze przyjrzeć to w środku jest niebieska dioda power :lol:

 

Bambus, bardzo fajny i ładny materiał, tylko jakoś trochę górnej pokrywy brakuje, zawsze można obrócić o 180 stopni i pokryw już jest :D niegłupim pomysłem było by skrócenie tego przewodu sygnałowego którego zwoje tam się plączą.

Tak te przewody są do wymiany, jestem na etapie szukania jakiś kabelków sygnałowych, bo te obecne to najtańsze głośnikowe

Edytowane przez kmk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mildtony z odzysku.Wymieniłem membrany,krążki i wytłumiłem.Zostało mi jeszcze oklejanie lub malowanie ale to jak się ociepli :)

WP_20170201_11_46_56_Pro.jpg

Edytowane przez progmarky
  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Tak te przewody są do wymiany, jestem na etapie szukania jakiś kabelków sygnałowych, bo te obecne to najtańsze głośnikowe

 

skrętka komputerowa sprawdza się bardzo dobrze, nie przekraczaj średnicy 0,5

 

Jak mnie moja skleroza nie myli to średniotonowy też powinien mieć zawieszenie piankowe, oprócz ograniczonej żywotności, takie zawieszenie jest sporo lepsze zwłaszcza pod względem brzmienia.

Edytowane przez PanWojtek
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, rozbebeszasz i używasz pojedynczych par, możesz też porobić jakieś artystyczne sploty.

Jak masz jakiś lepszy sklep komputerowy w okolicy co sprzedaje na metry to poszukaj nawet takiej lepszej kat6, jest trochę lepsza i u niektórych producentów ma nawet izolacje z polietylenu. Generalnie jest tam miedź o długich kryształach wyciągana na zimno za którą audiofile się tak ślinią.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko przypadkiem nie kup skrętki żelowanej w środku, niepotrzebna babranina, doczytaj w opisie, te z żelem ciężko się wyciągają i do wszystkiego kleją.

Na allegro sprzedają to na metry, kup sobie od razu 10m i będziesz miał materiału na lata. Można tym prowadzić połączenia na płytkach uniwersalnych, zrobić z tego kabel do słuchawek itp.

Edytowane przez tybysh
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ma około 22 mm, wtyk do zasilacza jest jakiejś niemieckiej firmy(wyrzuciłem pudełko), ale wewnątrz jest naprawę porządnej jakości, aż sam się zdziwiłem, wtyk do gniazdka to jest jakiś lepszej jakości klasyczny wtyk obudowa jest biała. Kabel nie miał być jakiś super audiofilski, tylko w celu sprawdzenia wpływu na brzmienie. Jest on dość sztywny, bo wnętrze wypełnia pasywny materiał ekranujacy.

Edytowane przez Lemonsky
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przez pasywne ekranowanie rozumiem, że materiał wypełnienia robi za coś w stylu filtra ferytowego tylko na całej długości przewodu. Wewnątrz są puszczone 3 żyły solidcore zaplecione ze sobą w zwarty warkocz.

Edytowane przez Lemonsky
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie tam.Wymiana kabla i wytłumienie muszli,zrobienie kabelka i padów welurowych do hd480classic ii,chyba jednak zostają na dłużej :)

WP_20170211_14_31_24_Pro.jpg

WP_20170211_14_20_03_Pro.jpg

WP_20170211_14_22_17_Pro.jpg

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja się dziwiłem czemu tu napisałaś :D

 

Żeby nie było offtopu

Ostatnio zacząłem psuć Fiio D03k, zrobiłem coś analogicznego do IModa, czyli sygnał wychodzi bezpośrednio z sekcji DAC. Poleciały 2 kondensatory i opamp. Poza tym wymieniłem kondensator zasilania na Panasonic FC 1000 uF.

A teraz wstyd i hańba, nie mam pojęcia jak to gra, bo nie mam do czego go podłączyć :(

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności