Skocz do zawartości

Bądź bohaterem w swoim audio - czyli dzisiaj sam zrobiłem...


shady_slim

Rekomendowane odpowiedzi

@Perul - jak oceniasz T70 względem modowanych Fostexów?

Technicznie na zbliżonym poziomie, może ciut lepiej T70 w kwestii równości basu (zwłaszcza zejście lepsze), a Fostexy w kwestii wysokich (są łagodniejsze).

Średnie to już zależy od upodobań, czy ma być detaliczne (Beyer), czy dociążenie (T40/T50).

Ogólnie to T70 z wygłuszeniem i na padach kątowych HM5 przypominają charakterystyką HD800.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poprzestawiałem i odkurzyłem :)

rzeczywiście, DIY pełną gębą :D

 

ja mogę dodać od się, iż wychodząc dziś rano do pracy - przelotnie spojrzałem na słuchawki, na wzmacniacz nie było już czasu :D

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę nad tym posiedziałem, ale w końcu są: 2 kabelki i 3 przejściówki (jedna z rezystorami).

20170121_095740.jpg

Edytowane przez Perul
  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Kabelek do hd424.Jack z odzysku od starych Tonsili :)

 

Słuchałem ostatnio 424, niezłe są :) Jak ze skórkowymi padami grają?

 

Ogólnie na plus.Średnica złagodniała,jest więcej basu i poprawiła się scena.Sporo daje też kabel.Stockowy jakoś mnie nie przekonał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hd330s500.jpg

 

Przetworniki od JVC HA-S500 w obudowie od Superlux HD330 + rekabling Canarkiem.

Muszle wytłumione starą gumową podkładką od myszy :D

Gniazdo mini XLR 4pin - przetworniki są zlutowane symetrycznie, ale jeszcze pod symetrię nie zrobiłem sobie kabelka, na razie jest zwykły jack. Nie lubię robienia kabelków :ph34r:

 

Celem moda, poza luźnym eksperymentem, było zastąpienie paskudnej (dla mnie) obudowy od HA-S500 czymś wokółusznym i zamkniętym. To się udało.

Natomiast eksperymentalnie wyszło faktycznie, gdyż przetworniki są zamocowane na ścisk, bez żadnego kleju i do tego przesunięte ku frontowi twarzy względem środka muszli. Jest sporo wytłumienia zarówno wewnątrz muszli, jak od strony ucha (gruby kawał gąbki od karty graficznej).

Jak to gra? Jak na szaloną fuszerkę to wcale fajnie. Typowy dla HA-S500 bas się uspokoił, zrobił się neutralny i wychodzi tylko, jak faktycznie jest potrzeba. Gruba gąbka ograniczyła wściekłą górę (widać te przetworniki szaleją, jak im dać swobodę i miejsce) i jest bardzo przyjemnie, neutralnie-jasno, muzykalno-detalicznie. Nie wiem, czy mi się to brzmienie nie podoba bardziej od MSR7 :).

 

Postaram się je zabrać na meet w AM i usłyszeć jakieś opinie.

Konstrukcja jest na tyle do powtórzenia, że rozważam zrobienie przewodnika.

 

Jeżeli ktoś bardzo będzie chciał, mogę zrobić zdjęcia wnętrza. Chociaż trochę wstyd :P.

Edytowane przez timecage
  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

attachicon.gifhd330s500.jpg

 

Przetworniki od JVC HA-S500 w obudowie od Superlux HD330 + rekabling Canarkiem.

Muszle wytłumione starą gumową podkładką od myszy :D

Gniazdo mini XLR 4pin - przetworniki są zlutowane symetrycznie, ale jeszcze pod symetrię nie zrobiłem sobie kabelka, na razie jest zwykły jack. Nie lubię robienia kabelków :ph34r:

 

Celem moda, poza luźnym eksperymentem, było zastąpienie paskudnej (dla mnie) obudowy od HA-S500 czymś wokółusznym i zamkniętym. To się udało.

Natomiast eksperymentalnie wyszło faktycznie, gdyż przetworniki są zamocowane na ścisk, bez żadnego kleju i do tego przesunięte ku frontowi twarzy względem środka muszli. Jest sporo wytłumienia zarówno wewnątrz muszli, jak od strony ucha (gruby kawał gąbki od karty graficznej).

Jak to gra? Jak na szaloną fuszerkę to wcale fajnie. Typowy dla HA-S500 bas się uspokoił, zrobił się neutralny i wychodzi tylko, jak faktycznie jest potrzeba. Gruba gąbka ograniczyła wściekłą górę (widać te przetworniki szaleją, jak im dać swobodę i miejsce) i jest bardzo przyjemnie, neutralnie-jasno, muzykalno-detalicznie. Nie wiem, czy mi się to brzmienie nie podoba bardziej od MSR7 :).

 

Postaram się je zabrać na meet w AM i usłyszeć jakieś opinie.

Konstrukcja jest na tyle do powtórzenia, że rozważam zrobienie przewodnika.

 

Jeżeli ktoś bardzo będzie chciał, mogę zrobić zdjęcia wnętrza. Chociaż trochę wstyd :P.

Pokaż środek.

 

Sent from my YD206 using Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie małe pytanie poza konkursem nie wie ktoś jakie mają wymiary pady do HM5 super soft, bo chciałem zrobić mały remont słuchawkom i nie wiem czy będą pasowały, czy szukać innych. Potrzebuję coś koło 8x11cm

Edytowane przez PanWojtek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie małe pytanie poza konkursem nie wie ktoś jakie mają wymiary pady do HM5 super soft, bo chciałem zrobić mały remont słuchawkom i nie wiem czy będą pasowały, czy szukać innych. Potrzebuję coś koło 8x11cm

Będą pasować, zasadniczo obwód odpowiada padom okrągłym o średnicy 9,5cm, ale i na 10,5cm da się naciągnąć.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może nie zrobiłem sam, dlatego, że płytkę polutował kolega (czyli to co najważniejsze) ale w pudełko na herbatę wcisnąłem w weekend osobiście :). Wygląd nieco błazeryjny, ale nie miałem w co go włożyć, a na półce w Lidu stało idealnej wielkości pudełko :D.

 

Wzmacniacz zbudowany na TPA6120 nie bardzo lubianym na forum, ale dla mnie, może racji tego, że to pierwszy stacjonarny wzmacniacz, gra cudownie i powoduje efekt banana na twarzy :D.

Link to zestawu DIY

 

1.jpg

 

2.jpg

 

3.jpg

 

to ma grać, nie wyglądać ;)

wygląd jest ważny dla audiofilów-wulkanów hahaha ;):D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Idealna obudowa do wzmaka DIY. Ja bym jeszcze dał podświetlenie LED środka.

 

Sent from my YD206 using Tapatalk

Z tymi podświetleniami to ja bym uważał, bo łatwo przesadzić i zrobić choinkę.

 

Ale oczywiście co człowiek to gust, i nikomu zabraniać nie będę ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności