Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Bądź bohaterem w swoim audio - czyli dzisiaj sam zrobiłem...


shady_slim

Rekomendowane odpowiedzi

T40 względem T50 różnią się tylko tym, że kratka w muszli zaklejona jest kawałkiem cienkiego plastiku a nie fizeliną (taka sama forma dla muszli).

MK2 względem MK3 różnią się już sporo:

- mniej zdampingowany (bardziej swobodny) przetwornik w MK3,

- ramka mocująca pady w MK3,

- otwory "wentylacyjne" pomiędzy ramką na pady a muszlą w MK3,

Mimo mniejszego dampingu, czyli większej ilości basu jaką wytwarza przetwornik, to MK3 są sporo jaśniejsze, a jest to własnie zasługa tych otworów "wentylacyjnych". Przez te otwory jest też słabsze tłumienie otoczenia, aczkolwiek nie można powiedzieć, żeby po zmodowaniu źle tłumiły, jest tylko trochę gorzej niż w MK2 pod tym względem. Wyciek dźwięku w warunkach biurowych jest praktycznie niezauważalny (zmodowane T40rp MK3), na pewno nie będą przeszkadzać koledze przy sąsiednim biurku.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DIY pady, czyli donat w polewie z gumijagód, wypiek własny.

 

IMG_20170103_110914_resized_20170103_063640872.jpg

 

Szycie z dwóch kawałków weluru + kołnierz mocujący z buta laluny.

 

IMG_20170103_110934_resized_20170103_063641676.jpg IMG_20161231_121343_resized_20170103_063640121.jpg

 

 

Nadzienie z jędrnej pianki tapicerskiej, przykryte filcem. Wnętrze do połowy wysokości otoczone kołnierzem ze specgumy na plastykę. Dlaczego do połowy ? Aaron kazał obniżyć, inaczej gniotłoby w czaszkę.

 

IMG_20161230_191527_resized_20170103_063643286.jpg

 

 

Przeciąg w padach niweluje kołderka z płatków kosmetycznych i kocyki z błękitnego filcu. Brak symetrii między parą padów inspirowany naturą.

 

IMG_20170103_111602_resized_20170103_063642524.jpg

 

Mięciuchno, miluchno, wygodnie. Gra jeszcze ładniej niż wygląda. Ogólnie perlaż.

Edytowane przez yooozek
  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Zrobiłem dwie pary ortho DIY na bazie budy od AKG K420 oraz driverów od Yamah YH50s oraz YHD-1. Grają cudownie. Za każdym razem gdy je zakładam to przeżywam szok jak takie małe słuchaweczki grają. Niesamowity power, jasne byłszcząc, lekkie brzmienie, ale z dobrym kopem na basie. Do tego pędzi je wzmak przenośny typu iBasso.

attachicon.gifP1130427.JPG attachicon.gifP1130432.JPG

 

Plus recabling KPP dla klienta

attachicon.gifP1130995.JPG

 

Kabelek w tych KPP ma bawełniany oplot, bo tak wygląda na zdjęciu? Lubię bawełnę. :P

 

Zwykły nylonowy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z cyklu drugie zycie...skarpetek :D

 

Dla kolegi LuQi dodaje moje dzieło w ktorym dałem nowe życie styranym życiem i obuwiem skarpetek :)

 

Do modu użyłem 5 letnich skarpetek (to juz vintage?) o skladzie:

71% bawełna - 71% komfortu

28% poliester - 28% wyglądu

1% elastan - 1% brzmienia :P

IMG_0175.JPG

IMG_0176.JPG

  • Like 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stare śmierdzące skarpety na moich słuchawkach, które kochałem... (*) :P

Edytowane przez timecage
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W związku z tym że jestem unieruchomiony w domu, ustrugałem sobie siekierką gainclona, trochę się wstydzę pokazać bo wszystko na pająka leży w obudowie, całkiem nie głupio to gra jak na takie byle co, kondensatory marne 1000uF i nawet bez radiatora grało ^_^ niepotrzebnie wyrwałem się z dwoma radiatorami jak do prawdziwego potężnego, szowinistycznego pieca, jak tu nawet kawałek blaszki wystarcza. Jak będę na siłach żeby dowlec się do wiertarki i pomocować wszystko, to zrobię sesje zdjęciową.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przedwczoraj popsułem driver w T70 (odpadła płytka podczas otwierania), a wczoraj naprawiłem :) . Płytka wreszcie nie jest "na ślinę" przyklejona. W drugim dla pewności też płytkę klejem wokół zapaprałem ;) .

 

20170116_225331.jpg

 

Gra bez zmian względem oryginału :) . Przyznam się, że podczas lutowania tych "włosków" trochę mi ręka drżała.

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności