Skocz do zawartości

Bądź bohaterem w swoim audio - czyli dzisiaj sam zrobiłem...


shady_slim

Rekomendowane odpowiedzi

Gdzieś kiedys pojawił się temat róznie grającej góry zależnie od sztuki hd330, jestem ciekaw bo np. w moich na prawdę nie mogę się jej tak bardzo doczepić, spokojnie da się jej słuchać, nawet po przesiadce z króla wysokich (t1)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie może góra trochę inaczej wyglądać bo nie mam wytłumionej muszli, zamiast gąbki mam w środku płatki kosmetyczne. Po 1h na HD330 przejście na DT-150 to jest jak obuch w głowę - niesamowita różnica w scenie, napowietrzeniu, czystości, dynamice, jakości, talerze wreszcie brzmią dobrze, a nie jak w pchełkach za 5zł z kiosku. Dziwne trochę, bo kiedyś tego nie zauważałem, ba - nawet testując sennki HD600 i luxy Hd-330 na zestawie fioo 07k/e09k użyłem stwierdzenia, że hd330 "pozamiatały" hd600 :) Preferencje muzyczne się jednak zmieniają, później już trudno się cofnąć. Z drugiej strony pamiętam, że po wyjęciu gąbek z HD330 dźwięk się popsuł, dlatego je oddałem narzeczonej i miałem wymówkę do kupna beyerów, może stockowe nie mają kłopotów ze słabą górą - nie pamiętam już.

Edytowane przez tybysh
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie całkiem dzisiaj, bo czekałem na pady ;)

Złożyłem do kupy moje alessandro po otrzymaniu muszli, dystansów, splittera i drewnianego "ogonka" na neutrika od kolegi Michauczok'a (swoją drogą świetna robota, dzięki!).

Wykonałem do nich mój pierwszy własnej roboty kabelek na Kanarku l-4e5c.

Dystanse przymocowałem za pomocą PowerTacka (podróbka Blutacka kupiona na miejscu), troche mi to wyszło niechlujnie, ale z racji użytego spoiwa cały proces jest w pełni odwracalny, więc w wolniejszej chwili poprawię ;)

W samych przetwornikach zrobiłem po trzy dziurki, tzw. grado bass-mod.

Niestety oplot, który wybrałem nie podoba mi się, bo się mechaci (a zwłaszcza odcinek od splittera do słuchawek) :< i chyba kabel zrobię jeszcze raz, zamiast dwóch oplotów 2mm użyję 4mm i będzie to lepiej wyglądać.

Ale to kiedy indziej. Narazie poznaję na nowo te słuchawki :D

 

IMGP2199.jpg

IMGP2214.jpg

  • Like 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem sobie w luxach takie same gniazda jak w t1 czyli gniazda audeze, teraz moge sobie przekładać kabel XLR i kabel SE dowolnie miedzy sluchawkami, czyli w dowolnej chwili zarowno t1 jak i luxy moga byc zbalansowane lub nie. Sprytne, nie? :P

Propsy dla Jimmiego za wykonanie kabelkow i moda :)


ugy8u6e7.jpg

Kabelki zasilajace mojej roboty :)

Edytowane przez rev92
  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie całkiem dzisiaj, bo czekałem na pady ;)

Złożyłem do kupy moje alessandro po otrzymaniu muszli, dystansów, splittera i drewnianego "ogonka" na neutrika od kolegi Michauczok'a (swoją drogą świetna robota, dzięki!).

Wykonałem do nich mój pierwszy własnej roboty kabelek na Kanarku l-4e5c.

Dystanse przymocowałem za pomocą PowerTacka (podróbka Blutacka kupiona na miejscu), troche mi to wyszło niechlujnie, ale z racji użytego spoiwa cały proces jest w pełni odwracalny, więc w wolniejszej chwili poprawię ;)

W samych przetwornikach zrobiłem po trzy dziurki, tzw. grado bass-mod.

Niestety oplot, który wybrałem nie podoba mi się, bo się mechaci (a zwłaszcza odcinek od splittera do słuchawek) :< i chyba kabel zrobię jeszcze raz, zamiast dwóch oplotów 2mm użyję 4mm i będzie to lepiej wyglądać.

Ale to kiedy indziej. Narazie poznaję na nowo te słuchawki :D

 

 

Ładnie się prezentują, jakby jeszcze miały drewniane pady... :lol:

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak wepniecie takie zasiłki do przedluzacza albo do taniej listwy to efektu nie będzie, ale wystarczy wpiac je w ścianę lub choćby w takiego filtercona żeby już różnice usłyszeć, tylko bez szaleństw, zwykły lapp jest 10x lepszy od zestawowych sieciowek :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli ten kabelek ci poprawia to ten w ścianie też poprawi baaaa, proponuję na stałe podepnąć się w skrzynkę w domu odejdą ci gniazda i wtyki.

Ot taki na stałe wystający kabel ze ściany :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spoko, widocznie ja i dziesiątki moich klientów mamy "nad-ucho" że to wszystko słyszymy, ktoś chce to niech sobie kupi, ktoś uważa że słyszy to niech sobie uważa, najbardziej irytujące jest że ludzie nie spróbują a komentują.
Kup sobie najtańszego filtercona, podepnij go do ściany, wepnij do niego raz zwykłe sieciówki za 2zł a raz dobre kable zasilające, ale dobre, nie profigolda czy monstera. Słuchaj raz tak, raz tak, usłyszysz. Rzecz jasna nie na maya u5 i hd660, oczywiście nie ujmując tym sprzętom, tak czy siak w świecie słuchawkowym nie jest to AŻ TAK odczuwalne, ale np. w dobrym stereo, jak masz np, końcówke krella czy classe, jeżeli nie słyszysz wpływu takiego kabla to niestety zaleca się pójście do laryngologa ;)

Ja wiem że ten wpływ jest bardzo minimalny, dlatego kupiłem sobie lappa i po sprawie, zapłaciłem grosze i mam efekt, czego chcieć więcej?

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie to nie wierze w wielkie zmiany przy zmienianiu sieciówek i nie trawię robienia z tego przymusu - to jest dopieszczenie toru. Co do zmian, osobiście uważam, że:

1. Są minimalne lub jest ich brak, przy podłączaniu się bezpośrednio do sieci

2. Są minimalne lub większe, przy podłączaniu się do UPS'a

W każdym razie to tylko moja opinia na ten temat, chciałem się nią tylko podzielić :D Dyskutować nie ma co, to trzeba sprawdzić samemu, teoria teorią, praktyka praktyką, a rzeczywistość rzeczywistością :) Jak chcemy poznać rzeczywistość, to trzeba zbadać samemu namacalnie dane zjawisko :)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja się lubie bawić audio, chce mieć fajne sieciowki, fajnie wygladajace, własnoręcznie zrobione, które słusznie czy niesłusznie powodują że słucha mi się mojego toru lepiej. A skoro za bardzo mój portfel się przez to nie odchudził, to juz tylko in plus. A nawet jeśli by kosztowały fortune, to nie rozumiem dlaczego ludzie wszczynali by płacz. Ktoś ma kase, ktoś chce ją wydać na to, i tyle, zrobi to. Bardzo dużo siedzę przy super drogim sprzęcie, kable po 10 tysi, stabilizatory napięcia za 5000+, i to wszystko jest przepłacone i niewarte, ALE jeśli ktoś chce to mieć, to dlaczego go za to karać? Taki interkonekt, nic więcej od red dawna nordosta przeciętny człowiek nie potrzeubje, frey2 który testowałem jest lepszy, ale bardzo bardzo minimalnie, i żeby za niego zapłacić 6000 to na prawde trzeba chcieć po prostu MIEĆ FREY'a, a nie patrzeć na to jakie korzyści soniczne z niego wynikną.

@Dawid06 bez obaw, po prostu pojedz do dobrego salonu i posluchaj, tez kiedys w to nie wierzyłem, ale praca w audio jakby nie mówić wymaga ode mnie otwartości umysłu na takie sprawy, i tak jak Chickenek powiedział, to nie są drastyczne zmiany, to jest dopieszczenie toru. Zwłaszcza w przypadku np. mnie. Jestem o krok od zakupu nad'a m51. I teraz, przy moim torze, zeby dostac drastyczną zmiane na plus w brzmieniu mojego zestawu to musze powoli isc w pięciocyfrowe sumy, np kupić staxy, albo wzmaka wymienic na bakoona. czym jest marne 200-300 zł na zasilające, kiedy się słucha przyjemniej, a kasy wydało się mały procent? :)

Edytowane przez rev92
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego jak ktoś ma wzmaka nie lampowego to najlepiej sobie kupić akumulatory żelowe, łądowarę i zasilać ampa z akumulatorów. Opada wtedy kabel zasilający za kilka tysięcy zł czy sprawa złotych bezpieczników ;)

Lepiej bym tego nie ujął :) Problemem tylko jest ładowanie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności