Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Bądź bohaterem w swoim audio - czyli dzisiaj sam zrobiłem...


shady_slim

Rekomendowane odpowiedzi

Fornir mi się najlepiej kładzie na kleju kostnym na gorąco, zwilżany i prasowany żelazkiem, taki kawał by trzeba podklejać chyba co 10cm, studzić i dalej. Z tymi podfrezowaniami to sie zastanawiałem głównie nad rogami, czy robiłeś frezem o takim samym fi jak wymagane, czy właśnie jakimś szablonem i po łuku :D Okragłe to luzik, ale zrobić takie to już większy szacun zdecydowanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kleiłem na kontaktowy, już kiedyś to robiłem i myślałem, że to pikuś, jednak na taką powierzchnię nie polecam tego rozwiązania. Akurat z położenia forniru jestem najmniej zadowolony, ale jak ktoś nie wie, to nie dostrzeże niedoróbek ;) .

 

Frezy pod seosa podpatrzyłem na amerykanckich forach traktujących o budowie tego projektu, to jest łatwiejsze, niż się wydaje, jednak trzeba robić to ostrożnie i dokładnie. Podfrezowania zrobiłem minimalnie większe, gdyż później nie byłoby możliwości poprawki, a szczelinę wypełniłem czarnym sika flex (seosy też tym przyklejone) i nic nie widać.

 

Jak za kilka lat znowu mnie weźmie na budowę to poważnie pomyślę o kleju kostnym. Jednak puki co ta budowa kosztowała mnie tyle nerwów, że mam dość. Ale było warto, bo nawet nie myślę, że mogłoby być lepiej.

 

Wysłane z mojego iPad przez Tapatalk

Edytowane przez microb1987
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Haha, znam ten ból, kończyłem ostatnio małe monitorki, i też mi to zjadło kupę nerwów, nawet nie chce myśleć ile roboty z takimi pralkami jak twoje :D Kostny ma ten plus, że jak zwilżysz fornir i nagrzejesz żelazkiem, to puszcza, i wszystkie błędy można skorygować ; )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pary welurowych padow, jedne do AH-D1001 aka CAL!, drugie już nalozone na niesmiertelne shp 2700 , obydwie pary wykonane na tym samym typie welurowego materialu, na baze uzyto juz podniszczonych standardowych padow do wymienionych powyzej modeli, wykonanie to na warstwe macierzysta maszycie wartstwy lekko sprezystej, nastepnie wlasciwej welurowej, w efekcie mamy wygodne welurowe pady. :)

 

Zgodnie z prośbą babicza99 wstawiam swoje zdjęcia welurów od niego kupionych. (http://imgur.com/a/oEQVM)

Korzystam z nich na CAL'ach! i ... WOW.

Wygoda, wygoda i jeszcze raz welury!

Długie odsłuchy nie stanowią problemów jeżeli chodzi o pady (ach ten pałąk...). Mięciutkie, przyjemne, po prostu świetne.

A welur jak to welur, napowietrza scenę co rzeczywiście czuć i słychać, reszta rejestrów bez zmian, ale to i dobrze, bo CAL! same w sobie są super (polecam wszelakie mody m. in. kolegi Perul).

Edytowane przez milan385
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyszły dziś płytki do wzmacniacza mojego autorstwa - TBSH DM 2014. Akurat dziś dopadł mnie zatokowy ból głowy, ledwo co lutowałem, pewnie 50% to zimne luty. Wszystko na razie testowałem czy działa, miałem tylko przesłuchać 1 utwór żeby nie zagotować AD8397 bez radiatora, ale słuchałem ponad 1h - w życiu nie słyszałem tak muzyki jak z tym ampem, a za źródło robiła sansa clip :woot: Jutro wsadzę do budy, za tydzień kumpel się zadeklarował, że weźmie swojego dark voice z nowymi lampami i wpadnie na testy. Jutro jeszcze będę musiał kupić radiatory bo się op-amp strasznie grzeje. Za max 2 tyg zrobię temat na forum i opisze wzmaka, teraz mogę powiedzieć tyle, że nogi same latają w rytm muzyki :D

 

DSCN7639.jpg

DSCN7641.jpg

DSCN7642.jpg

DSCN7643.jpg

Edytowane przez tybysh
  • Like 7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W ostatniej chwili kupiłem tantale i wstawiłem je zamiast przewidzianych 1uF X7R, nie jest to cudo świata bo ma ESR=1.4 Ohm ale chciałem żeby był tam tantal, jak radzą producenci. Łapa mi strasznie latała bo 2h kopałem na polu w pełnym słońcu, do tego straszny ból głowy i nowa lutownica, którą dopiero poznaje. Ale udało się, wszystko działa, nie jestem zadowolony z jakości lutów ale co jest "kulką" z jednej strony to jest ładne z drugiej a jutro wszystko postaram się wygładzić. Nie mam aktualnie lepszego źródła niż sansa clip bo moje fioo e07k od dawna leży niesprawne i czeka aż odeślę je na gwarę, pewnie się nie doczeka bo ja nawet nie mam czasu się rozliczyć z podatku;P

 

Co do dźwięku - nie będę tutaj opisywał bo wiadomo - mogę nie być obiektywny, poczekam aż kolega przyjedzie przesłuchać. Tymczasem idę na odsłuch, dawno już nie robiłem tego z taką satysfakcją :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TDA przewiduje sobie sam zrobić, albo jakiś PCM56, ale to odległy rozdział, własny DAC to już wyższa szkoła ale też mnie to czeka :) Aktualnie zbieram materiały naukowe o DACach i trochę czytam.

Edytowane przez tybysh
  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Długo wzmak nie pochodził, zjarałem układy przy kombinowaniu z przenoszeniem do nowej obudowy, mam masę ze środka dwóch akumulatorów, jeden kabelek się odłączył i ****, tak to jest jak się na szybkiego projektuje i nie sprawdzi wymiarów, teraz muszę nowe płytki zrobić i tak żeby weszły te niebieskie kosteczki na zaciski do kablów;p kupa kasy w błoto.

 

Ewentualnie zamówie sample ad8397 z AD i przelutuje a zaciski na kable jakoś zamontuje na mini-pająka, ale złośc mnie rozrywa, grało tak super a padło przez prowizorycznie łączone zasilanie, szkoda...

Edytowane przez tybysh
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tym razem dwa kabelki do sennheiserów.

 

Pierwszy zrobiłem na próbę:

R0001552.jpg

Uparłem się, że wcisnę oplot do tych głupich wtyków. No i jak widać wcisnąłem... przy okazji wtyki nieźle zmasakrowałem i jeszcze musiałem upychać opaski zaciskowe. Trzyma się to dobrze, ale raczej drugi raz bym czegoś takiego nie zrobił.

 

Dlatego w drugim kabelku postąpiłem nieco inaczej...

R0001555.jpgR0001556.jpgR0001560.jpg

Ależ on wygląda... osobliwie... audiofilsko? ;) Mi się bestyja podoba :)

 

Oba kabelki robione na porządnym drucie (miedź OCC 6N pokryta srebrem również 6N), względem oryginalnego kabla w hd540 wniosły wielką poprawę. W dynamice, szczegółowości, zejściu basu... Efekt mnie naprawdę zaskoczył, nie przypuszczałem, że z tych sennków można jeszcze aż tyle wycisnąć.

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Modowanie HiFimanów zakończone. No może wymienię jeszcze gniazda na Jacki, co by mieć jeden kabel do wszystkiego...

 

Na dzisiaj:

- Wełniany Headband

- Pady od HM5

- Okablowanie wewnątrz - srebro 6N solid core

- Zlikwidowane jakiekolwiek tłumiki akustyczne i dumpery, usunięte 3kg filcu z wnętrza słuchawek

- Zasilanie zbalansowane.

 

A tak wyglądają HFM na ścianie :)

2014-04-24 22.33.29.jpg

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- Zlikwidowane jakiekolwiek tłumiki akustyczne i dumpery, usunięte 3kg filcu z wnętrza słuchawek

 

Jesteś pewien, że wiesz co robisz? Nie grzebałem nowych ortho (swoich HE-500 nie mam zamiaru tykać póki co ani nie śledziłem co ludzie im czynią) ale żadnym starszym ortho jakie miałem w rękach (20+ par) nie służył brak wytłumienia...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te słuchawki mają nawalone gipsu na driver. Wewnątrz słuchawek hula wiater. Stabilizację membrany zapewnia wzmacniacz. Jak słaby wzmacniacz to słaba stabilizacja. U mnie pojęcie braku szybkości nie występuje.

 

Zmiany są takie:

- Do tej pory wszystko zaczynało się w oddaleniu lekkim od słuchacza, teraz wokale są już bezpośrednio przy słuchaczu a reszta instrumentów rozkłada się w planach

- najniższy bas przestał się chować

- wyrównał się przełom midbasu i średnicy

- Scena poszła w głąb, do przodu.

- Reakcja na zmiany zrobiła się błyskawiczna.

- góra przestała się okazjonalnie kleić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może nie audio ale też związane z muzyką coś co popełniłem jakiś czas temu będzie 2-3 miechy :D Piecyk do gitary 2 kanały czysty i przesterowany osobna korekcja dla każdego kanału, oczywiście full lampa moc okolice 1W. Projekt elektryczny i wykonanie wzmaka to wspólny projekt z moim serdecznym kolegą. Buda oklejanie to całkowicie moja robota :D

 

gallery_90_72_63398.jpg

gallery_90_72_711849.jpg

gallery_90_72_139806.jpg

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności