Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Bądź bohaterem w swoim audio - czyli dzisiaj sam zrobiłem...


shady_slim

Rekomendowane odpowiedzi

@retter nie wiem jak markowe (typu Sennheiser 549346), ale te małe pozłacane IMO sprawdzają się tylko w wersji z nakrętką, ale wtedy musisz też mieć małego jacka z gwintem. Najlepiej chyba kupić przejściówkę na kablu czy też zrobić taką samemu. Tylko nie wiem, czy znajdziesz markową z 3.5mm na 6.3mm (bo z żeńskim dużym jackiem to bez problemu). Jeśli przy poruszaniu wtykiem z podpiętym adapterem nic Ci nie przerywa i jack trzyma się należycie to spoko. Ja mam z nimi kiepskie doświadczenia. W tym co zrobiłem, mały jack siedzi jak zalany betonem, ale znowu gniazdo we wzmaku coś zaczęło łapać luzy... Fatso! Help! :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tym razem zawodnik wagi ciężkiej...

 

R0001450.jpgR0001458.jpg

 

AKG K270 Playback oraz eksperymentalny 'kabelek'.

 

Eksperymentalny, gdyż ciekaw byłem, czy uda mi się wepchnąć do wtyku 4 żyły (2,5mm z izolacją każda) w oplotach. Jak widać udało się, choć nie było łatwo. Otwór ma średnicę około 1cm, więc... no właśnie. Nie muszę też chyba dodawać, że kabel jest bardzo ciężki. Podobnie z resztą jak i słuchawki. Można powiedzieć, że do siebie pasują ;) Od strony wizualnej kabel jest boski :) Układa się również zacnie, a zaplatanie to była czysta przyjemność.

Słuchawki choć wielkie to akurat miejsca na przewody mają niewiele. Początkowo miałem montować w nich gniazda, ale nie chciały się sensownie zmieścić. Sam kabel też ledwie upchnąłem. Głównie z powodu opasek zaciskowych, no ale chciałem, żeby nie tylko wyglądał ale i był wykonany pancernie. Splitter z termokurczki pasuje idealnie i nie dodaje dodatkowych kilogramów w odróżnieniu od audiofilskich 'beczułek'. Jest natomiast beczułkowaty wtyk, na który, również eksperymentalnie, naciągnąłem przezroczystą termokurczkę. Efekty widać na zdjęciach :)

Edytowane przez Jimmi Dragon
  • Like 7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiertarkę Velleman VTHD02 12V DC 12000rpm oficjalnie ogłaszam wiertareczką dla masochistów <_< Mam ją od wczoraj, ponad 1h rzeźbiłem tym czymś dziurę na potka, dziś 2h tworzyłem otwory na rca a i tak muszę jutro je trochę pogłębić od środka żeby się podkładki zmieściły. Jak ktoś ma czas i cierpliwość to daje radę, ale już się przymierzam do Vellemana na 230V.

 

Tutaj początki walki z obudową, mam na nią jeszcze tydzień, po czym przyjdą do mnie płytki do wzmaka i trzeba będzie go w to coś zapakować.

 

DSCN7626.jpg

DSCN7627.jpg

 

Testował ktoś z Was wpływ gniazd RCA na dźwięk? Mam najtańsze za 4zł za sztukę, przy czym we wzmacniaczu który wsadzę w tą obudowę pojedynczy rezystor będzie wart ponad 12zł :P

Edytowane przez tybysh
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie wydałem 50zł z przesyłką na 2 gniazda RCA więc dremel...kiedyś kupię coś porządnego, teraz tnę koszty i wolę się pomęczyć, ten wzmacniacz już pewnie pod 1000zł podbija jak doliczę do niego narzędzia i inne duperele :)

Edytowane przez tybysh
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W drewnie i amelinium jeszcze dremelem wiercić można... Pewnie, że wiertarką lepiej, ale jak ma być jedno urządzenie do wszystkiego i jak najtaniej, to właśnie dremel najlepiej się nada. I wcale taki tandetny nie jest. Badziewne to są niektóre akcesoria do niego, ale sam w sobie jest ok. Przynajmniej ten mój...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś owocny wieczór :)

 

Najpierw dokończyłem CAL DJ version

 

20140412_222213.jpg20140412_222237.jpg20140412_222308.jpg

20140412_222321.jpg

 

A potem zrobiłem wewnętrzny rekabling i wstawiłem gniazdko w Hi2050

 

20140413_004117.jpg20140413_004229.jpg

 

Póki co kabelek pożyczony od X1 (pewnie niedługo będzie to ich stały kabelek).

Edytowane przez Perul
  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A kabel w pałąku też wymieniłeś? Ja zrekablowałem swoje cordialem cmk 422 i ostra góra trochę złagodniała.

 

Wystukane na parapecie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj zakończyłem ostatni projekt. FCL Kombo - Bombo USB.

2014-04-18 18.13.15.jpg

2014-04-18 18.13.35.jpg

 

Niestety z wiadomych powodów jest to pierwszy i ostatni egzemplarz. Sprzęt powstawał ponad miesiąc ale warto było.

 

Wewnątrz zestrojona zabawka, wg. gustu nowego właściciela. Oczywiście zgodnie z panującą modą - tajność :)

 

Ale brzmi na tyle dobrze, że się zastanawiam czy nie zmontować sobie tego do pracy...

 

ps. Lovely na zdjęciach dla wykazania różnic wielkości, bo krówsko wyszło straszne.

Edytowane przez Fatso
  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3u6yzyva.jpg6avy9ese.jpg

 

Lekko zmieniony projekt Fusion Tempest 12.

Obudowa została zwiększona do 90l. Dla porównania z boku 12l monitor na Cube Audio f155.

 

Na zdjęciu są jeszcze w stanie przed wykończeniem. W tej chwili tuba jest pomalowana na czarno, na fornir położyłem wosk, a srebrne śruby przemalowałem na czarno ;) .

 

 

Wysłane z mojego iPad przez Tapatalk

Edytowane przez microb1987
  • Like 9
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie wysokoskuteczne kolumny wbrew pozorom potrafią świetnie zagrać w domowym zaciszu, szczególnie pod lampowymi wzmakami o ograniczonej mocy ; ) Leciutkie membrany - dobra odpowiedź impulsowa, etc. U nas to mało popularne, ale amerykany się jarają. Sam bym chętnie posłuchał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpowiadam:

- fornir to sapeli pomele, robi wrażenie na żywo, ale ciężko się kładzie tak duże liście (90x40cm),

- frezy robiłem jakąś no-name marketową frezarką. Najważniejsze to ostry frez, dobrze wykonany szbalon i spasowanie z obudową, reszta z górkii,

- a i owszem, zastosowane przetworniki mają rodowód profesjonalny/estradowy, ale jak to gra :) ... dynamika, dynamika i jeszcze raz dynamika, do tego ta swoboda, no i dynamika ;)

 

Są i minusy, jak cena podzespołów (niestety nie żyjemy w USA) i trzeba nauczyć się bardzo ostrożnie obchodzić z potencjometrem ;) .

 

 

Wysłane z mojego iPad przez Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności