Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Bądź bohaterem w swoim audio - czyli dzisiaj sam zrobiłem...


shady_slim

Rekomendowane odpowiedzi

 

niestety innych nie miałem, które weszłyby na kabel klotz my206 6mm

Jest neutrik pod szerokie kable, NYS231BG-LL. :)

 

Albo wiertło 6mm ;)

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

niestety innych nie miałem, które weszłyby na kabel klotz my206 6mm

Jest neutrik pod szerokie kable, NYS231BG-LL. :)

 

Albo wiertło 6mm ;)

 

raz spróbowałem więcej mi się odechciało takich zabaw ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale jak można kupić z większą dziurą to po co się bawić w wiercenie ;). Jutro pójdę do osiedlowego sklepu z elektroniką i zobaczę czy nie mają tam jakiś Jacków, jak nie będzie to zamówię neutriki.

 

NYS231BG-LL są ogólnie większe od NYS231BG, to nie tylko różnica w otworze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poskładałem w końcu bufory do wzmaka, brzmienie odwrotnie proporcjonalne do wyglądu, więc bardzo spoko. Nic tylko zminiaturyzować :D

Co Ty chcesz? Nie wygląda tak źle. Kwestia oświetlenia :)

 

Ps. Jakie szczegóły konstrukcji?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cmoy na opa2134 z dołożonym na wyjściu diamentowym buforem, kondensatory odsprzęgające w kluczowych miejscach, zasilanie bateryjne - pakiet li-ion 4s - 16.8/14.4V, w zależności od stopnia naładowania (działa po jednym ładowaniu od dwóch tygodni słuchania, oczywiście niezbyt długiego, ale jednak). Ogólnie to taki mój mały poligon doświadczalny, konstrukcja bardzo podobna do lehmanna, chociaż on sam ameryki nie odkrył, wszystkie rozwiązania były już wcześniej stosowane, np we wzmacniaczach sansui z lat 70/80 ; ) Całe okablowanie solid core. Całość kosztowała mnie może z 5 dyszek, a gra bardzo przyzwoicie, jestem zadowolony, chociaż z grado nie zgrywa się jakoś świetnie. Za to z fostexową bioceluloza znakomicie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cmoy na opa2134 z dołożonym na wyjściu diamentowym buforem, kondensatory odsprzęgające w kluczowych miejscach, zasilanie bateryjne - pakiet li-ion 4s - 16.8/14.4V, w zależności od stopnia naładowania (działa po jednym ładowaniu od dwóch tygodni słuchania, oczywiście niezbyt długiego, ale jednak). Ogólnie to taki mój mały poligon doświadczalny, konstrukcja bardzo podobna do lehmanna, chociaż on sam ameryki nie odkrył, wszystkie rozwiązania były już wcześniej stosowane, np we wzmacniaczach sansui z lat 70/80 ; ) Całe okablowanie solid core. Całość kosztowała mnie może z 5 dyszek, a gra bardzo przyzwoicie, jestem zadowolony, chociaż z grado nie zgrywa się jakoś świetnie. Za to z fostexową bioceluloza znakomicie

Dosyć spory rozjazd, a będzie gorzej. Spróbuj TLE2426 jak w oryginalnym projekcie. U mnie dawał radę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TLE2426 to najwyżej do zasilania opampa.

 

Bufora to absolutnie nie pociągnie.

 

Oryginalne zasilanie Lehmanna to starożytne LM3x7.

 

Najtaniej będzie kupić 1W zenerki na 12V i po temacie :) albo zrobić wtórnik na tranzystorze.

 

PS: OPA2134 to nie jest jakiś super opamp :( polecam zmienić na coś ciekawszego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

spytacie co to za kabel

nie powiem, TAJEMNICA :)

 

pewnie taki sam jak w tych słuchawkach. Wiem, wiem - TAJEMNICA ;)

 

post-34591-0-84036400-1395002565.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na AS z tego co pamietam modny byl wlasnie ponoc bajecznie grajacy z MIGow czy jakis SU... juz nie pamietam...

ale wygladalo podobnie... choc widzialem dawno. stad strzal ;)

Edytowane przez grubbby
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności