Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Bądź bohaterem w swoim audio - czyli dzisiaj sam zrobiłem...


shady_slim

Rekomendowane odpowiedzi

Perul ale niepokoi mnie to, że basu nie ma... Wg mnie welury dobrze pod tym względem nie zrobiły, te słuchawki bas mają i to bardzo dobry i schodzi nisko. Fakt faktem że pokazują go dopiero po podłączeniu do spawarki, bo to jest pierwsza rzecz która rzuca się w uszy przy słabym wysterowaniu przetworników.

ps. jeśli basu będzie mniej niż w maddogach Crysisa to - tak być nie powinno.

To nie to, że nie ma basu, tylko jest mniej niż się przyzwyczaiłem na swoich słuchawkach. Podobna ilość była na tych skórkowych padach, może trochę więcej, tylko, że góry miały wtedy sporo mniej, więc to też inaczej się odbiera. Na pewno balans tonalny został zmieniony, ale moim zdaniem na korzyść, nie wspominając o scenie, która sporo zyskała.

Co do basu to słowo klucz to szczelność - jak podkładki były z innego materiału, to było go sporo mniej, ale jeszcze spróbuję to dodatkowo uszczelnić. Jakby zyskały jeszcze basu to naprawdę fajne granie by było. Inna sprawa, że nie wiem czy mój klon to wystarczająca "spawarka", niby więcej niż do 2/3 nie musiałem rozkręcić, ale to nie zawsze o to chodzi.

 

 

Edit by wrq// Począwszy od odpowiedzi na ten post całą dyskusję przeniosłem do nowo utworzonego tematu: http://forum.mp3store.pl/topic/114888-wzmacniacz-sluchawkowy-jego-cechy-i-wplyw-na-tor-audio/

Edytowane przez wrq
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I zaraz Ci pęknie tuż obok. ;)

jeszcze nie wykrakałeś... ALE już widze mikro pęknięcie bliżej środka. Muszę pomyśleć co z tym zrobić dalej, żeby za bardzo nie usztywnić i żeby to estetycznie wyglądało.

 

cholera, całkiem fajne słuchawki z fajnym brzmieniem, a taki badziewny pałąk :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

I zaraz Ci pęknie tuż obok. ;)

jeszcze nie wykrakałeś... ALE już widze mikro pęknięcie bliżej środka. Muszę pomyśleć co z tym zrobić dalej, żeby za bardzo nie usztywnić i żeby to estetycznie wyglądało.

 

cholera, całkiem fajne słuchawki z fajnym brzmieniem, a taki badziewny pałąk :/

 

Ja wsadziłem druty po zewnętrznych krawędziach pałąka i spiąłem taśmą izolacyjną - ale zanim pękło. I nie pękło nigdy :)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed obiciem wygląda tak. Jak widać owinięta streczem. Jeśli zależy ci też na pochłanianiu wysokich to zamiast streczu tkanina. Oczywiście może je stroić na różne częstotliwośc( raczej przedziały ) itd, ale to według potrzeb.

HVgqeOP.jpg

Edytowane przez Matckhew
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed obiciem wygląda tak. Jak widać owinięta streczem. Jeśli zależy ci też na pochłanianiu wysokich to zamiast streczu tkanina. Oczywiście może je stroić na różne częstotliwośc( raczej przedziały ) itd, ale to według potrzeb.

HVgqeOP.jpg

Materiał ?? Wata szklana taki zielonkawy kolor ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisałem stronę wcześniej, rockwool rockton, czyli mineralna ;)

 

Broń dobrze nie używa się szklanej. Jeśli ktoś ma dostęp to jeszcze lepsza( trochę lepiej pochłania i wyłapuje ciut niżej) jest isover pt 80, niestety ciężko dostać. No i warto pamiętać o przestrzeni za nią, zamiast 10 cm, można dać 5 cm i 5 cm luftu od ściany, efekt praktycznie ten sam, no i małe punkty styku ze ścianą.

Edytowane przez Matckhew
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i kolejna rzecz ode mnie, tym razem podkładki pod monitory ( absorbery już wiszą na ścianie :) )

 

 

Na pisz coś więcej. ;)

Ostatnio zrobiłem sobie takie podkładki na biurko z pianki akustycznej i progów dębowych, ale nie wyeliminowało to do końca wibracji. Zastawiam się jeszcze nad kolcami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

No i kolejna rzecz ode mnie, tym razem podkładki pod monitory ( absorbery już wiszą na ścianie :) )

 

 

Na pisz coś więcej. ;)

Ostatnio zrobiłem sobie takie podkładki na biurko z pianki akustycznej i progów dębowych, ale nie wyeliminowało to do końca wibracji. Zastawiam się jeszcze nad kolcami.

 

 

Też do końca nie wyeliminowałem, ale liczyłem się z tym :P Docelowo i tak musza być jeszcze ciut wyżej, ale dalej zastanawiam się nad materiałem.

Mam kawałek ceownika w garażu to zobaczę jak będzie przy około 20 krotnym zmniejszeniu powierzchni przenoszenia.

 

Jeśli nie będzie zadowalająco, to też prawdopodobnie będą kolce + coś cienkiego na dół żeby nie poranić biurka. Aczkolwiek zobaczę jeszcze jak się zachowa na 2-3 cm rocktona, tylko z nim będzie ciężej żeby to estetycznie wyglądało...

 

Co by nie mówić, jest lepiej niż poprzednio :P

 

u mnie jest tak > mata głusząca 3 mm > pcv spienione > gąbka akustyczna > pcv twarde.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

No i kolejna rzecz ode mnie, tym razem podkładki pod monitory ( absorbery już wiszą na ścianie :) )

 

 

Na pisz coś więcej. ;)

Ostatnio zrobiłem sobie takie podkładki na biurko z pianki akustycznej i progów dębowych, ale nie wyeliminowało to do końca wibracji. Zastawiam się jeszcze nad kolcami.

 

 

Też do końca nie wyeliminowałem, ale liczyłem się z tym :P Docelowo i tak musza być jeszcze ciut wyżej, ale dalej zastanawiam się nad materiałem.

Mam kawałek ceownika w garażu to zobaczę jak będzie przy około 20 krotnym zmniejszeniu powierzchni przenoszenia.

 

Jeśli nie będzie zadowalająco, to też prawdopodobnie będą kolce + coś cienkiego na dół żeby nie poranić biurka. Aczkolwiek zobaczę jeszcze jak się zachowa na 2-3 cm rocktona, tylko z nim będzie ciężej żeby to estetycznie wyglądało...

 

Co by nie mówić, jest lepiej niż poprzednio :P

 

u mnie jest tak > mata głusząca 3 mm > pcv spienione > gąbka akustyczna > pcv twarde.

 

Dzięki.

Ja mam tak (zaczynając od głośnika): pianka akustyczna 8mm x2 > deseczki dębowe 20mm > pianka akustyczna 8mm x3. Pianka nie jest przyklejona na całej powierzchni tylko miejscami, w narożnikach.

Jest znacznie lepiej niż be tego, ale jednak cały czas trochę czuję wibracje. Chyba jednak pójdę w kolce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności