Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

[ROZWIĄZANE] Słuchawki dokanałowe do +/- 50 zł


Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Chciałbym zasięgnąc opinni kogoś, kto jest w temacie bardziej niż ja (nie mam zbyt wielkiego doświadczenia)

Chciałbym kupić jakieś dobre słuchawki dokanałowe. Słuchawki do użytku typowo przenośnego odtwarzacza MP3. Miałem ju z kilka rodzajów słuchawek dokanałowych w granicach do 30 zł, z wielu z nich nie byłem zbut zadowolony, pomijając creative ep-510.

Teraz zastanawiam sie na kupno nowych słuchawek, zastanawiam się nad ponownym kupnem creative ep-510 (obecne sie już psują) i jestem z nich w miarę zadowolony. Jednak z opinii wyczytałem że mają suche średnie tony (na których mi najbardziej zależy) więc chciałbym sie dowiedzieć czy jest coś wartego kupienia bardziej za podobną cenę, lub z dopłatą do max. 60 zł, chyba że nie ma zbytniej różnicy między tymi z creativa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Jeżeli chodzi o rodzaj to mogą być zarówno dokanałowe jak i douszne. Ważna jest dla mnie ogólna jakość dźwięku. Z recenzji czytałem, że ep-510 mają "suche" średnie tony, jak dla mnie brzmiało bardzo dobrze, a może dlatego że jeszcze nie słyszałem prawdziwej porządnej jakości.

Słuchana muzyka: Soundtracki Alvina i wiewiórek (główny cel - tony średnie i średnio-wysokie)

Źródło: Oryginalne płyty CD zgrane w MP3 320 kbps na przenośne typowe MP3 2GB Mint ( MINT MP 639 2GB)

Chodzi także o to, by nie było zbyt dużej dysproporcji tonów - tak jak w przypadku ep-630 gdzie basy przytłumiały resztę. Zalezy mi na w miarę dobrym i czystym oddaniu tonów średnich i średnio-wysokich ale nie bez zaniedbania basów (jakieś muszą być).

Myślę, że wybór skłaniałbym w stronę SoundMagic ES18, jak wychodzi jakość dźwięku w porównaniu do ep-510? I jak z ich wytrzymałością (głównie kabel)?

Chyba, że jest coś lepszego za podobną cenę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Apolok ME-C098

Bardzo wygodne, kosztujące jakieś 30 zł i brzmiące znacznie lepiej niż sugeruje cena. Są na tyle dobre, że na ich korzyść moja dziewczyna odłożyła Soundmagici PL30.

Minusem jest to, że trzeba je ściągać z Chin. Do niedawna były na Dealextreme, ale zostały wyprzedane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, też nie słyszałem o Apoloki. Natomiast z opinii anglojęzycznych porównywano jakość do sprzętu hi-fi. Będzie to moje (pozytywne jak sądze) zderzenie z dokanałowymi. Ktoś może powiedzieć, jak w porównaniu do nich wypadają creativy ep-550? Oraz czy jest jakaś granica jakości, którą mój odtwarzacz ogranicza?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym bardzo podziękować użytkownikowi blueme za propozycje Siund magic ES18 - są rewelacyjne. Nie spodziewałem się takiego dźwięku na słuchawkach za taką cenę. Nie zastanawiać się tylko je kupować! Jak na takie słuchawki to basy ma przeogromne i o dziwo nie tak mocne żeby przytłumić resztę dźwięków. Wszystkie pasma nawzajem się uzupełniają w doskonałej jakości. Takich basów nie miałem na ep-510 na equalizerze basowym a tutaj na normalnym słyszę dużo więcej i wyraźniej!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie i proponuje osobiście es18 które zakupiłem do clip+ i jestem zadowolony jak na tak tani zestaw gra to jasno i czysto choć czasem wokal kuleje ale pewnie muszą się jeszcze troszkę wygrzać dodam jeszcze ze posiadam te panasy i grają całkiem całkiem ale brakuje im mocy a ep-630 i sansa to masakra!!!!!. Muzyka jakiej słucham neuro funk. darkstep i inne pochodne dnb choć zdarza się też dubstep jak i klasyczne prodigy a es18 napedza tą muze bardzo dobrze można wczuć się w każdy dźwięk z osobna zresztą sami posłuchajcie takiego wykonawcy jak deatch machine czy tech itch i znajdźcie mi sprzęt który nie zrobi papki z tych gatunków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Choć w sumie nietrafione ;)

Ale jakby co, to czasami wygrzewanie (czyli po prostu granie słuchawek) absolutnie nic nie daje. Jeśli chodzi o to jak to zrobić, to najczęściej podpina się je do playera, podkręca głośność (ale nie do końca) i wrzuca do szafy by tak pograły ze dwa-trzy dni ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Które słuchawki lepsze będą do muzyki drum n bass, dubstep, elektronika? SoundMagic PL11, Sound Magic ES18 czy Brainwavz Alpha. Zależy mi głównie na mocnym basie ale też i na tym by dźwięki się nie zlewały. Słuchawki mają grać z telefonem Samsung Galaxy Ace ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

K319 przy PL11 nie mają basu... no ale pchełki vs basowe doki to norma. Alpha technicznie grają lepiej niż PL11 ale jak chcesz grania "jak subwoofer" to PL11 się lepiej sprawdzą. Względnie można jeszcze NuForce NE-600x sprawdzić, też się nadadzą a od PL11 są raczej lepsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PL11, NE-600x i Alpha izolują... przy K319 dość poważnie izolują także odpadnie Ci zagłuszanie otoczenia. BTW, K319 mają 32ohm, a reszta chyba 16ohm. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności