Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

[ROZWIĄZANE] [dokanałowe] ~ 100 zł | vocal, elekctro, pop, rock


Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Szukam słuchawek dokanałowych

 

Wykonanie:

ładne, porządnie wykonane

 

Budżet:

do kwoty maksymalnej 100 zł (choć jak będzie mniej to się nie obrażę :P ).

 

Muzyka:

Głównie słucham trance (jak wiadomo, tutaj też vocal występuje - dobrze by było, gdyby nie został totalnie stłumiony gdzieś w tyle), house, electro, ale nie też nie pogardzę muzyką typu rock, pop itp.

 

Moje typy:

Próbowałem sam coś upolować i wytypowałem

Brainwavz Alpha ~ 70 zł

  • Pasmo przenoszenia: 15 – 28 000 Hz

PHILIPS SHE3570WT/10 ~ 70 zł

  • Pasmo przenoszenia: 12 – 23 500 Hz
  • Philipsy są w Euro RTV AGD za 69,90 zł, więc koszt przesyłki miałbym z głowy (lecz to raczej nie wpłynie ostatecznie na decyzje zakupu, bo jeśli warto to i przez internet zamówię).

Jays a-JAYS Two ~ 100 zł

  • Pasmo przenoszenia: 20 – 20 000 Hz

Może Wy coś chcielibyście zaproponować innego?

 

Pozdrawiam!

 

//Ogólnie OK, ale podaj jeszcze preferencje brzmieniowe. Pozdrawiam - Syler

Edytowane przez Syler
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

akord3on, mam wrażenie że w ogóle nie zapoznałeś się z treścią mojego postu. Budżet do kwoty maksymalnej 100 zł, a podajesz słuchawki SoundMagic E10 (150 zł), Brainwavz proAlpha (130 zł), Brainwavz M1 (130 zł). Byłbym skłonny nawet dołożyć to 30 zł, ale nawet nic mi o nich nie powiedziałeś - czym się które charakteryzują itp.

 

Zgodnie z notatką pana Sylera

Tony niskie by były dosyć głębokie i "mięsiste", by nie przysłaniały pozostałych pasm dźwięku, bez efektu "dudnienia" od którego aż głowa boli. By gitara ładnie brzmiała na tonach średnich i jej dźwięk odpowiednio dynamiczny, by wokale brzmiały naturalnie i wyraźnie. By tony wysokie dało się odczuć, by nie były w dużym stopniu słumione przez bas i by ich brzmienie też dobre było ;).

 

Szczerze mówiąc, nie mam się do czego odnieść. W telefonie mam jakieś marne słuchawki Sony Ericssona HPM-77 w telefonie, do muzyki słuchając przez PC mam Sennheisery HD 201. Chciałbym być zdumiony jakością dźwięku i ogólnie by słuchawki były jak żyleta (jakich bym nie kupił to i tak lepsze będą od tych HPM-77 do telefonu). Sennheisery HD 201 brzmią dosyć ładnie, choć basu mogłoby być trochę więcej.

Edytowane przez strusmig
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hm, naczytałem się masę recenzji, komentarzy, opinii i mam totalny mętlik.

 

Oglądając zdjęcia Brainwavz Alpha (nie te z ich strony, tylko takie robione przez zwykłych ludzi :) ) to mam wrażenie że są dosyć tandetnie wykonane. Na placu boju pozostały Philips SHE3570WT/10 (które darzę sporą sympatią za biały kolor i cene - mogę je dostać za 36 zł), SoundMagic PL11 i ew. Jays a-JAYS Two.

 

Proszę o pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

te Philipsy sobie odpuść bo są po prostu słabe, jak już to poluj na PL21, mają większe zrównoważenie. O Jays a-JAYS Two się nie wypowiadam bo w uszach mi nie grały.

 

a co do jakości wykonania BW Alpha, to ja sam nie mam zastrzeżeń, jest to kawał dobrego plastiku i na łączniu kabla masz gumę. Ma towarzyszka sobie je chwali, a zbytnio to ona nie oszczędza sprzętu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pozostały SoundMagic PL11, Brainwavz Alpha i Jays a-JAYS Two. Doradzi ktoś?

Więc tak:

PL11 - ciut zmulone, ponoć awaryjne (moje się dzielnie trzymają), ogólnie za tą kasę okej, Soundmagic po chamsku ogranicza co wypust equip (ja miałem 4 pary silikonów, klips, 3 pary pianek i woreczek z weluru, teraz pianek i woreczka chyba już nie ma)

 

Alpha - w swojej cenie totalny killer, wypada je nosić kablem za uchem wtedy lepiej leżą, seryjne tipsy są lipne (mnie uwierały nadlewki), izolacja gorsza niż w PL11, wyglądają skromnie ale są twarde (ja swoje traktuję jako typowe terenowce i nie protestują)

 

a-Jays Two - fajny design, najbogatsze wyposażenie, najlepsza z trojki jakość wykonania (pod warunkiem że nie trafisz na wersję z prostym jackiem bo pękają), gra dość ciepło ale nie tak muliście jak PL11... całościowo raczej mniej fajnie niż Alpha, niewygodne jak diabli (przynajmniej dla mnie, wlot kabla mnie uwierał w ucho), płaski kabel denerwuje (microphonics i ciężar)

 

A ja bym wziął proAlpha. Mają to co Alpha plus bajerancki kabelek na srebrze i trochę więcej góry, brzmią jaśniej. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Pozwolę sobie odświeżyć temat. Budżet teraz jest większy bo mogę przeznaczyć 150-200 zł.

 

Słuchawki nadal nie kupione, a w kręgu mojego zainteresowania są Brainwavz Alpha, Brainwavz proAlpha i Brainwavz M1. 4ndr3 na PW podesłał mi totalnego egzotyka za 16 zł - Awei ES-Q3.

 

Playerem jest Samsung Galaxy Nexus i9250.

 

Korzystając z okazji chciałbym podziękować 4ndr3 za to że chętnie odpowiada na moje pytania zadane przez PW.

 

Pozdrawiam!

Edytowane przez strusmig
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam już nie wiem, lubie bass i moje najlepsze bassowe słuchawki na tą chwile to Sony Ericssonowe HPM-77, więc nie wiem czy można mnie nazwać basolubem/bassheadem. Do muzyki elektronicznej, house, trance, drum&bass, dubstep, choć i tak zdarza mi się słuchać rapu, rocka i popu jeśli wpadnie w ucho.

 

Co sądzicie o Brainwavz M1?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już pozostańmy tylko w kręgu Brainwavz Alpha, proAlpha i M1. Więc które :)?

jak nie chcesz zamówić z chin AWEI ES-Q3 albo JBM800 to z tych 3 brałbym Proalpha

Edytowane przez JBM
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zalezy czy lubisz raczej poprostu bas czy bas ktorego nie trzeba szukac a ukazuje sie przy kazdej okazji.

 

Wysyłane z mojego GT-I9100 za pomocą Tapatalk 2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności