Skocz do zawartości

Uwaga oszust!


mbk84

Rekomendowane odpowiedzi

Forum tworzy bardzo przyjazną i profesjonalną atmosferę, pewnie dlatego wiele osób zapomina o ograniczonym zaufaniu. Ja sam się dałem nabrać, uznałem, że zdjęcie towaru to dostateczny dowód. Mam nauczkę.

 

Wydawało mi się jednak, że informacja w komisie się sprawdzi. Kurczę, było sporo kłótni co do ograniczeń i ich stosowności. Chyba trzeba przyznać, że stara gwardia forumowa miała dużo racji. Nie da się każdego oddzielnie poinformować i o wszystkich zadbać, trzeba być jednak bardziej świadomym tego co się robi.

 

Ale może jednak mini-ograniczenie działu kupię by pomogło? :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

IMHO ta informacja jest bardzo mało widoczna, faktycznie moglibyscie zrobić ten napis na kolorowo. I dwa skoro już ktoś podawał w tym ja i pare innych osób nick tataruk92 to co jeszcze mamy argumentować.. ?. Oszukał to ban i do widzenia. Ja bym wprowadził na komis 25 postów i byłby spokój. Jak się komuś nie podoba to jest allegro, albo tablica, bądz gumtree.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taki szybki ban nie zawsze jest dobry, bo czasem to jedyny kontakt z delikwentem (Wiem, wiem to głupie. Tak było w moim przypadku...) a zawsze istnieje cień szansy, że postawione ultimatum zadziała i odzyskamy kasę. Może to również naiwne, ale mnie zdenerwowałby natychmiastowy ban oszusta. Co innego, że po czasie raportować trzeba. Administracja nie musi przecież czytać na bieżąco wszystkich "oszukistycznych" wątków.

Edytowane przez maciux
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie ograniczenia? Wy to nie przytomni jesteście jak się do Was pisze. Oszust pisze na PW, jak chcesz to zablokować? Musiałby go mieć niewidoczny.

Poza tym tak jak maciux napisał, nikt z modów nie ma obowiązku czytania wszystkiego, chcecie by ktoś został ukarany to po to macie przycisk raportuj! Pretensję o wolną reakcję możecie mieć do siebie.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie chyba nie ma sensu do tego znów wracać, ale gdyby nowy user nie miał dostępu do działu kupię, bo oszust odpowiada na ogłoszenia kupna, to nie byłoby zakładania kolejnych kont i kantowania następnych userów przez Nawrota. Teraz mamy już którąś jego tożsamość i kolejne setki złotych, które sobie nastukał.

 

Chociaż z drugiej strony informacja o oszustwach zadziałała już kilkukrotnie - o ile się nie mylę, kilka osób raportowało, że uniknęło strat, więc raczej nie ma sensu wprowadzać ograniczeń.

 

Jeśli jednak widzicie młodych, znajomych userów, którzy zgłaszają chęć kupna czegokolwiek, to dajcie im znać raz na jakiś czas co się święci.

Edytowane przez maciux
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może jakiś krótki tekst w ramce na górze forum? Po prostu ostrzeżenie: "Na forum grasuje oszust. Więcej w temacie link"

Edytowane przez Arthass
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też o tym myślałem. Kolorem czerwonym. Ale w sumie, ludzie jak niektórzy kupują to mają klapki na oczach, więc nawet tego moga nie zauważyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może ja teraz troszkę inaczej napiszę, na forum jest oszust bo łatwo jest kogoś nabrać, żadne ograniczenia nie pomogą jeśli ktoś jest w "ciemień bity" najlepszy system ma forum androida, dostęp do giełdy od N-postów oraz staż 3-mce, oszust raczej nie napisze powiedzmy 200 postów i nie będzie czekać 3 miechy, poza tym, taki człowiek w ogóle nie widzi działu giełdowego oraz shoutboxa ;)

 

Co do lepszego oznaczenia, wg. mnie powinno wyskakiwać okienko w komisie i tyle, napisanie na tyle dobitnie by zwróciło uwagę jeśli ktoś nie chce tego systemu zbytnio przebudowywać.

 

Na dobrą sprawę, administracja może spokojnie zbanować kolesia nie tyle co na IP a na cały IP range (wiem znam panel administracyjny), co spowoduje, że taki koleś nawet jak się przeloguje to i tak nie wejdzie ;)

 

Ale jak widzę eng komunikaty na forum czy drobne bugi to wątpię czy ktoś w ogóle do panelu zagląda z tych co mają czerwony nick, oczywiście nie wytykam, ale jak jest okazja to napisać trzeba.

 

Zastanawiam się nad czymś pokroju systemu oceny sprzedaży podobnie jak tutaj za plus-minus w postach, działałoby to tak, że po sprzedaży i przeniesieniu do archiwum, jeśli ktoś kupił coś z forum mogłby dać takiej osobie plus/minus/bądź neutrala (np: za długą wysyłkę) system podobny do allegro, to tylko tak podaję, ale może rzeczywiście trzeba to robić bardziej radykalnie.

 

Administrację także proszę o dodanie możliwości linkowania do allegro, nie wiem co to za głupie podejście, forum nie poniesie żadnych konsekwencji takiego działania.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

historycznie wzięło się to właśnie stąd, żeby uchronić się przed używaniem forum jako tablicy ogłoszeń (wyobrażacie sobie tysiące wątków, każdy z linkiem do osobnej aukcji "odtwarzacza mp3"?) oraz - jako bonus - aby nie wprowadzać licytacji, tylko jasne warunki cenowe

 

JEDNAKŻE od zawsze regulamin komisu zachęcał do indywidualnego ustalania zasad finalizacji, w tym właśnie przez pośrednictwo allegro (ale to już tylko pomiędzy kupującym a sprzedającym, dosłownie jako sama finalizacja, nie na zasadzie "skoro i tak muszę wystawić to na allegro, to czemu nie mogę od razu dać linka")

 

co do informacji o oszuście zaś - informacja taka JEST podpięta, widoczna jest ponad listą wątków w komisie... może po prostu nie zwróciliście uwagi :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do blokowania możliwości wystawiania tematów dla młodych kotów to moja opinia, na podstawię mojej przygody, jest taka, że przede wszystkim uderza to w nowych userów chcących pozostać na forum, jednak mających coś do sprzedania czy chęć kupna przedmiotu.

Dobrym ograniczeniem (tylko czy jest sens?) byłoby ukrycie tematów w dziale sprzedam/kupię/zamienię dla osób niezalogowanych. W teorii gdy oszust rzuci okiem na forum i nie zobaczy takiego działu pójdzie dalej, a w praktyce, jak podejrzewam, niewiele by to dało.

Pozostaje zdrowy rozsądek i nie wpłacanie pieniędzy forumowiczom z bardzo krótkim stażem, bez możliwości Allegro czy odbioru osobistego.

Osoby oszukane czym prędzej powinny udać się na policję i niech to będzie nauczką na przyszłość. Sam zostałem parę razy naciągnięty, jednak finał sprawy był taki, że pieniądze jednak odzyskiwałem bez użycia siły fizycznej.

 

Życzę powodzenia w odzyskaniu pieniędzy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może by tak przeczyścić ten temat ze zbędnych śmieci (wybaczcie) i zostawić tylko naistotniejsze wpisy dot. podejrzanych osób? Wszyscy zrobili z tego tematu smietnik na 11 stron który trzeba przekopać aby dostać konkretne dane. Zamiast bawić się kolorowe i błyskające napisy może to by wystarczyło? Były chyba dwa tematy traktujące o oszustwach (a może więcej), proponuję zrobić z tego jeden wątek, pozostawić wpisy, które coś wnoszą do tematu i usuwać te, które dąrzą do prowokowania głupich dyskusji.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja dodam tylko tyle, jeżeli ktos zdobędzie jego prawdziwe dane wyślijcie do mnie pw.

Pojade tam i go spale dosłownie... Mi w deklu sie nie miesci jak mozna byc kims takim...

 

Powiadam

Kara kara kara! Spotkac powinna tego człeqa.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolesia trzeba ścigać, bez wątpienia.

 

Nie sądzę żeby ostrzeżenie powstrzymało oszusta. W autobusie teraz też są plakaty ostrzegające o kradzieżach i co? Dalej kradną... Jest informacja w komisie i czego chcieć więcej? Jak ktoś przeczyta regulamin to znajdzie też i ostrzeżenie. Po co ludzi chronić na siłę?

 

Dla mnie 0 postów na forum i miej niż miesiąc obecności jest dla mnie wystarczającym ostrzeżeniem :rolleyes:

 

Żeby nie było... nie mam nic przeciwko nowym rozwiązaniom,

 

po prostu np. ostatni przykład oszustwa jest klasycznym przykładem, jak można przelać pieniądze nie znanej osobie bez historii? Po prostu tego nie pojmuje.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Albo pop-up ;)

 

może jeszcze taki który trzeba potwierdzić zaznaczając ptaszka, klikając ok, a potem odpowiadając na pytanie pomocnicze upewniające się że dotarło? a potem podający kawę i ciasteczka? :)

 

teraz to już ewidentnie przesadzacie

 

jeśli ktoś nie jest w stanie zauważyć podpiętego wątku, albo sprawdzić sobie "danych sprzedawcy", albo po prostu "włączyć czerwonej lampki ostrzegawczej", to żaden popup takiej osoby nie uratuje...

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja uwazam ze co niektorym brak cech ludzkich i tyle.. I powiem tylko tyle ze zostalem oszukany na te 100zł na ktore naprawde cięzko zapi****m

Jest rzecza oczywistą i nie wybaczalna dla takiego zlodzieja.. Nie mialbym skrupułów walić go w trąbe bez orientu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przykro mi to pisać, lecz..przynajmniej nauczyło Cię to czegoś.

Cały czas obserwuję ten wątek i wciąż popadam w podziw, czy może raczej załamanie, nad łatwowiernością niektórych ludzi. Moim zdaniem, nie powinno być jednak żadnych ograniczeń co do postów, czy też czasu spędzonego na forum.

 

Nie rozumiem również nagonki na admów/modów, że ktoś znowu coś komuś ukradł. Do cholery, czy to jest allegro? Nikt nikomu nie każe kupować w tym komisie, nikt również nie może zapewnić stuprocentowej pewności zakupów.

 

Ja zacząłem pisać posty dopiero po ok roku użytkowania forum, lecz przerzuciłem do tego czasu ok 10 par słuchawek. Gdyby istniały różne ograniczenia, zostałbym zmuszony do pisania na temat czegoś, na czym się nie znam (chyba nikt mi nie spróbuje wmówić, ze można się osłuchać po dotknięciu CAL! oraz użytkowaniu Sansy Clip+ ?). Gdybyśmy założyli, że każdy nowy użytkownik, to potencjalny złodziej i oszust, to może od razu najpierw dzwońmy na policję po napisaniu PW o kupnie, a potem sprawdzajmy czy doszła paczka?

 

Mnie tam informacje o grasującym oszuście nie przeszkadzają, lecz może pójdźmy dalej i napiszmy, że to co piszą producenci słuchawkowi na pudełkach to kłamstwo. Ew inne mądre sentencje w stylu "po wydechu, wdech". Jeśli komuś chce się bawić w przedszkole i chronić każdego nieświadomego niczego człowieka, przed złem dzisiejszego świata, to proszę bardzo, lecz ja uważam, że nie powinno być ograniczeń komisowych.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moze troche prawdy w tym jest, poprostu uzywac innej formy wysylki np pobranie i po sprawie nastepnym razem tak zrobie. Chociaz sa ludzie ktorym mozna ufac na tym forum bo wysylalem np kuropowi sluchawki do naprawy i po 2 dniach mialem juz w domku i kontakt z nim praktycznie całodobowy! Niestety na forum raczej nie wprowadza opcji podobnej do allegro nazwisko imie i t d wiadome ocb. Dlatego nie jest to oficjalny portal sprzedaz/kupno .

 

Ogolnie zycze temu typowi aby spuscic sie nie mogl do konca zycia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przykro mi to pisać, lecz..przynajmniej nauczyło Cię to czegoś.

Cały czas obserwuję ten wątek i wciąż popadam w podziw, czy może raczej załamanie, nad łatwowiernością niektórych ludzi. Moim zdaniem, nie powinno być jednak żadnych ograniczeń co do postów, czy też czasu spędzonego na forum.

 

Nie rozumiem również nagonki na admów/modów, że ktoś znowu coś komuś ukradł. Do cholery, czy to jest allegro? Nikt nikomu nie każe kupować w tym komisie, nikt również nie może zapewnić stuprocentowej pewności zakupów.

 

Ja zacząłem pisać posty dopiero po ok roku użytkowania forum, lecz przerzuciłem do tego czasu ok 10 par słuchawek. Gdyby istniały różne ograniczenia, zostałbym zmuszony do pisania na temat czegoś, na czym się nie znam (chyba nikt mi nie spróbuje wmówić, ze można się osłuchać po dotknięciu CAL! oraz użytkowaniu Sansy Clip+ ?). Gdybyśmy założyli, że każdy nowy użytkownik, to potencjalny złodziej i oszust, to może od razu najpierw dzwońmy na policję po napisaniu PW o kupnie, a potem sprawdzajmy czy doszła paczka?

 

Mnie tam informacje o grasującym oszuście nie przeszkadzają, lecz może pójdźmy dalej i napiszmy, że to co piszą producenci słuchawkowi na pudełkach to kłamstwo. Ew inne mądre sentencje w stylu "po wydechu, wdech". Jeśli komuś chce się bawić w przedszkole i chronić każdego nieświadomego niczego człowieka, przed złem dzisiejszego świata, to proszę bardzo, lecz ja uważam, że nie powinno być ograniczeń komisowych.

 

No to jesteś za zlikwidowaniem UOKIK, prawda? Przecież każdy nabywca wie, co jest dla niego dobre, a co nie. Też tak uważam, a ws. zwyczajnych oszustw można dochodzić swoich praw przed sądem, więc po co jakiś UOKiK i zakazane klauzule w umowach. Jeśli konsument coś podpisuje to chyba wie, co robi, czyż nie? To samo dotyczy URE, UKE, po co ta banda urzędników dostaje nasze pieniądze i jeszcze wypłaca sobie premie??? Cenę gazu, paliwa, energii elektrycznej, połączeń telefonicznych ustali rynek. Po co więc regulacje?

Edytowane przez Rolandsinger
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja myślę, że nie przesadzamy z tymi ramkami, pop-upami etc. Na takie podpięte tematy statystyczny użytkownik zwraca taką uwagę jak na zapoznanie się z regulaminem, czyli mówiąc prościej interesuje się tym dopiero jak coś się stanie...

 

@Rolandsinger dokładnie, mam takie samo zdanie o urzędnikach co ty. Były obietnice "obcięcia" zatrudnienia w sektorze "urzędniczym" o 1/3 (w poszukiwaniu oszczędności), a jak się okazuje mimo krajzysu urzędników oraz nowych instytucji ciągle przybywa...

Edytowane przez Arthass
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przykro mi to pisać, lecz..przynajmniej nauczyło Cię to czegoś.

Cały czas obserwuję ten wątek i wciąż popadam w podziw, czy może raczej załamanie, nad łatwowiernością niektórych ludzi. Moim zdaniem, nie powinno być jednak żadnych ograniczeń co do postów, czy też czasu spędzonego na forum.

 

Nie rozumiem również nagonki na admów/modów, że ktoś znowu coś komuś ukradł. Do cholery, czy to jest allegro? Nikt nikomu nie każe kupować w tym komisie, nikt również nie może zapewnić stuprocentowej pewności zakupów.

 

Ja zacząłem pisać posty dopiero po ok roku użytkowania forum, lecz przerzuciłem do tego czasu ok 10 par słuchawek. Gdyby istniały różne ograniczenia, zostałbym zmuszony do pisania na temat czegoś, na czym się nie znam (chyba nikt mi nie spróbuje wmówić, ze można się osłuchać po dotknięciu CAL! oraz użytkowaniu Sansy Clip+ ?). Gdybyśmy założyli, że każdy nowy użytkownik, to potencjalny złodziej i oszust, to może od razu najpierw dzwońmy na policję po napisaniu PW o kupnie, a potem sprawdzajmy czy doszła paczka?

 

Mnie tam informacje o grasującym oszuście nie przeszkadzają, lecz może pójdźmy dalej i napiszmy, że to co piszą producenci słuchawkowi na pudełkach to kłamstwo. Ew inne mądre sentencje w stylu "po wydechu, wdech". Jeśli komuś chce się bawić w przedszkole i chronić każdego nieświadomego niczego człowieka, przed złem dzisiejszego świata, to proszę bardzo, lecz ja uważam, że nie powinno być ograniczeń komisowych.

 

No to jesteś za zlikwidowaniem UOKIK, prawda? Przecież każdy nabywca wie, co jest dla niego dobre, a co nie. Też tak uważam, a ws. zwyczajnych oszustw można dochodzić swoich praw przed sądem, więc po co jakiś UOKiK i zakazane klauzule w umowach. Jeśli konsument coś podpisuje to chyba wie, co robi, czyż nie? To samo dotyczy URE, UKE, po co ta banda urzędników dostaje nasze pieniądze i jeszcze wypłaca sobie premie??? Cenę gazu, paliwa, energii elektrycznej, połączeń telefonicznych ustali rynek. Po co więc regulacje?

 

UOKiK? Może jeszcze zaraz wywnioskujesz, że chcę zniesienia policji. Mówię jedynie o sprawie tego forum. Co ciekawe, poruszyłeś kwestię zarobków, których moderatorzy/administratorzy nie otrzymują, więc dlaczego mieliby teraz siedzieć 24/7 i wyłapywać każdego nowego usera, który napisał topic w "kupię" aby przestrzegać go przed czyhającym nań niebezpieczeństwem. W takim razie, niech osoby oczekujące takich ficzersów, zrobią comiesięczną zrzutkę na pensję 4ndr3, wrq, Siekiery, aalena, Damixa i innnych. :) Przy okazji, za wykorzystanie mojego pomysłu, oczekuję 10% z każdej składki za mój geniusz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności