Skocz do zawartości

Uwaga oszust!


mbk84

Rekomendowane odpowiedzi

Ostrzegam ludzi w komisie jak tylko coś widzę, ale administracja ****o robi w tej sprawie :\

 

A co mamy robić? Za rączkę prowadzać? Nikt transakcji nie każe wam zawierać i nikt nikogo nie przymusza do tego. To wasza wolna wola i ew. głupota doprowadzają do oszustw. Od administracji się odczep.

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siekiera jezeli moge prosic to troche delikatniej nie musisz frustracji dnia codziennego wylewac na forum powielając inny wątek.

Bo niedługo dojdzie do tego że nie bedzie można nic napisać jedynie pochwalne tony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostrzegam ludzi w komisie jak tylko coś widzę, ale administracja ****o robi w tej sprawie :\

 

A co mamy robić? Za rączkę prowadzać? Nikt transakcji nie każe wam zawierać i nikt nikogo nie przymusza do tego. To wasza wolna wola i ew. głupota doprowadzają do oszustw. Od administracji się odczep.

 

Chodzi o to ze tu jest sporo młodych ludzi których łatwo oszukac, i jako administracjia forum powinni przeciwdziałąc takim stanom rzeczy edukując, dając jakis ograniczenia.

Choc tez jesli ogłoszenie wisi UWAGA na OSZUSTÓW a ktos go nie czyta, dobra cena przesłąnia myslenie to tez nie bedzie każdego młodego usera prowadzic za rączke, administracjia to nie rodzice że uczą nie dotykaj gorącego bo sie poparzysz i bedzie bolało.

Jak ktos bedzie oszukane na małe kwoty to mocno bolec nie bedzie a czegos sie nauczy, by nie dac sie oszukać przy wiekszych kwotach.

Edytowane przez retter6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja już pisałem wcześniej, że lepiej dopłacić jakieś 5zł do ceny i zrobić to przez allegro bądź kupić z opcją za pobraniem. Rozwiązanie problemów, oszusta to odrzuci, bo przecież nie ma wtedy kasy na czysto (pobranie), a allegro ma program ochrony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi o to ze tu jest sporo młodych ludzi których łatwo oszukac, i jako administracjia forum powinni przeciwdziałąc takim stanom rzeczy edukując, dając jakis ograniczenia.

Choc tez jesli ogłoszenie wisi UWAGA na OSZUSTÓW a ktos go nie czyta, dobra cena przesłąnia myslenie to tez nie bedzie każdego młodego usera prowadzic za rączke, administracjia to nie rodzice że uczą nie dotykaj gorącego bo sie poparzysz i bedzie bolało.

 

Ja jak byłem młodym człowiekiem napewno sam z Siebie nie robiłem transakcji w internecie bez rodziców. Co rozumiecie przez młody człowiek ? Wiadomo chyba wszędzie że forum nie jest zamiennikiem rodzica.

Siekierze chodzi o to że tak jak wiele osób 80% nie czyta regulaminu tak samo duża liczba osósb nie przeczyta UWAGA OSZUST. Chcielismy wprowadzić ograniczenia dla komisu. Głosowanie pokazało że większość nie jest zainteresowana takim rozwiązniem.

Nadal jedyną nauką pozostaje życie i zdrowy rozsądek i nikt tego nie zmieni. Ile z osób, które wypowiedzą się tutaj bądź też już się wypowiedziały poczyniły by zakup od kompletnie nowej osoby bez żadnego zabezpieczenia ? Wyjdzie na to że problem nie tyczy się nawet 1% osób, które tu się wypowiedziały

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Siekiera Chodzi mi dokładnie o taki baner. Nie gorączkuj się tak. Mnie oszukano 2 lata temu jak byłem nowym unserem :|

 

Jak mam się nie gorączkować? Wylewasz pomyje na administrację za Bóg wie co.

 

Jeżeli widzicie oszusta i chcecie by go zbanowano wystarczy wcisnąć raportuj lub na PW napisać o co chodzi i przedstawić jakiś dowód. Jakoś nie widziałem nic z tych rzeczy. Chcecie by coś było zrobione to pomóżcie, ja nie siedzę tu 24h i nie przeglądam każdego postu i nie śledzę każdego użytkownika. Tym bardziej nikt z administracji tego nie robi i raczej nie ma wglądu do wewnętrznych PW użytkowników, a Wasze posty o nic nie robieniu to sugerują i oczekujecie reakcji wobec danego unsera bez przedstawienia dowodów. Przecież oszust grasuje poprzez PW głównie.

 

@aszer to jest raczej irytacja niż frustracja, dostrzeż różnicę.

 

@retter, mam 22 lata, na forum jestem od 17 roku życia, transakcję przeprowadziłem nie jedną i jakoś udało się zawsze szczęśliwie ją zakończyć. Raczej nie wiek ma znaczenie a zwykły rozsądek.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra nie ma co sie kłucic i powielać maile.Pytanie do administratorów czy można zawiesić taka informację czy jest w tym problem (bez żadnych podtekstów).Jeżeli tak to myśle że ułatwi to życie nowo kupujacym i pozwoli zaoszczędzić parę złty.Napiszę że dałem sobie rade i dam dalej ponieważ jestem duzym chłopcem tylko szkoda mi młodzieży u której z kasą krucho.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wylewam, żadnych pomyj :\

 

"administracja ****o robi" - to tak w ramach sprostowania. A to co my możemy zrobić pisałem we wcześniejszym poście.

 

 

Co do przyklejenia takiego info, dyskusja w zarządzie trwa i na razie wychodzi na to, że jest wielce prawdopodobne, że i tak nikt tego nie przeczyta, bo ludzie nie czytają regulaminów, tematów czy postów, lub to robią bez zrozumienia. A rzecz i tak się dzieje przez PW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do przyklejenia takiego info, dyskusja w zarządzie trwa i na razie wychodzi na to, że jest wielce prawdopodobne, że i tak nikt tego nie przeczyta, bo ludzie nie czytają regulaminów, tematów czy postów, lub to robią bez zrozumienia. A rzecz i tak się dzieje przez PW.

 

Czyli jeśli temat skończy się na dyskusji w zarządzie to stwierdzenie "****o robi" będzie jeszcze bardziej uzasadnione.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wylewam, żadnych pomyj :\

 

"administracja ****o robi" - to tak w ramach sprostowania. A to co my możemy zrobić pisałem we wcześniejszym poście.

Mysle ze crysis przesadził i troche zle to okreslił :)

 

 

Co do przyklejenia takiego info, dyskusja w zarządzie trwa i na razie wychodzi na to, że jest wielce prawdopodobne, że i tak nikt tego nie przeczyta, bo ludzie nie czytają regulaminów, tematów czy postów, lub to robią bez zrozumienia. A rzecz i tak się dzieje przez PW.

Dobra ale jak ktoś napisze że został oszukany bedziecie mieć czyste sumienie zrobiliśmy wszystko aby było bezpiecznie.

Cosik nie udało mi sie oddzielić wpisów ale chodziło o to że crysis troche przesadził i pewnie chciał to trochę inaczej ująć.

Edytowane przez aszer
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcielismy wprowadzić ograniczenia dla komisu. Głosowanie pokazało że większość nie jest zainteresowana takim rozwiązniem.

 

 

Allen, nie rozśmieszaj mnie. Głosowanie było ustawione tak, jak gdyby w kryminale robili wybory, czy otworzyć bramę główną więzienia, czy nie.

 

Do takiego głosowania, aby miało sens powinno się wprowadzić cenzus, np. tylko userzy ze stażem 12 msc. albo min. 200 postów, itp.

 

Demokracja się sprawdza, jeśli właściwie się z niej korzysta.

Edytowane przez Rolandsinger
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lol Allen, gora powinna przypiac takiemu gosciowi etykietke OSZUST albo zbanowac. Tyle glosow od ludzi to nie sa "przypuszczenia" matactwa i wyludzenia, a jawne granie w ch...a. Polska to taki zje...ny kraj gdzie niby wszystko chce sie przeprowadzic pod otoczka prawa, pietrza sie stosy ksiag i aktow, sady nie wyrabiaja, a morderczyni dziecka ucieka Policji kiedy chce. Debata o dupie Marynie naprzeciw faktow.

Boisz sie, ze Cie gosc pozwie za oszczerstwa? LOL. Pojechac, przy...bac, a bardziej kulturalnie zbanowac, nakleic oczojebna etykietke i koniec dyskusji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na forum panuje rodzinna atmosfera i zdrowy rozsądek jest często uśpiony, weźcie to pod uwagę. Na shoutboxie mogliście dać info żeby nie spamować, więc czy to taki problem dać jedną linijkę tekstu w dziale komis z ostrzeżeniem o oszuście? Widełki na forum odnośnie ilości postów/stażu wg mnie nie mają większego sensu, nowy użytkownik = transakcja przez allegro.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na forum panuje rodzinna atmosfera i zdrowy rozsądek jest często uśpiony, weźcie to pod uwagę. Na shoutboxie mogliście dać info żeby nie spamować, więc czy to taki problem dać jedną linijkę tekstu w dziale komis z ostrzeżeniem o oszuście? Widełki na forum odnośnie ilości postów/stażu wg mnie nie mają większego sensu, nowy użytkownik = transakcja przez allegro.

 

Nie wiem, czy dobrze mi się zdaje, ale nie wszyscy mogą pisać na sb, więc karteczka w sumie niepotrzebna :P

 

Co do tematu, nie wierzę, żeby ktoś zakładał konto na forum tylko po to, żeby coś kupić. Można zrobić ankietę, żeby sprawdzić ile procent userów tak na prawdę zostało oszukanych. Nastolatek i tak wie swoje (wiem bo mnie też się to tyczy^^). Komis jest po to, żeby kupić coś tanio, więc i tak 90% osób nie będzie chciała pokrywać kosztów allegro, czy innego serwisu, pozostaje opcja odbioru osobistego, ale kto bez prawa jazdy nie wyśmieje tego pomysłu? Starszym osobnikom naszej planety myślę, że nie trzeba przypominać o tym, żeby być ostrożnym, życie już ich tego pewnie nauczyło...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Allen, nie rozśmieszaj mnie. Głosowanie było ustawione tak, jak gdyby w kryminale robili wybory, czy otworzyć bramę główną więzienia, czy nie.

 

Głosowanie było proste. Nie dorabiaj ideologii. Miało szczytny cel, lecz jak widać raczej większość tego nie chce.

 

Do takiego głosowania, aby miało sens powinno się wprowadzić cenzus, np. tylko userzy ze stażem 12 msc. albo min. 200 postów, itp.

 

Demokracja się sprawdza, jeśli właściwie się z niej korzysta.

 

Wtedy nie nazywa się tego demokracją tylko autokracją. To co napisałeś zabrzmiało co najmniej jak opis demokracji ludowej, z dawnych demoludów oO.

 

....

 

co do reszty stosowna informacja zostanie zamieszczona w Komisie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może prościej i wygodniej będzie przypiąć temat w dziale kupię i sprzedam

 

"UWAGA OSZUST NA FORUM!"

 

miałem dodawać, ale niech lepiej zrobi to moderator bo jeszcze mi się oberwie za samowolkę.

 

treść np:

 

Na forum panuje oszust!

Zanim coś kupisz/sprzedasz sprawdź użytkownika, jego staż na forum oraz komentarze do transakcji (link zazwyczaj w sygnaturce).

 

Użytkownik jest mało wiarygodny i nie wiesz czy można mu zaufać?

Pytaj o finalizację poprzez allegro, opcję za pobraniem, lub odbiór osobisty.

 

Zachowaj zdrowy rozsądek. Nie ryzykuj - oszukanych zostało wielu.

 

Więcej na ten temat: http://forum.mp3stor...5-uwaga-oszust/

Lepiej odpuścić okazję niż stracić pieniądze.

 

to tylko pomysł, a w jaki sposób chcecie to rozwiązać to już wasza sprawa.

Edytowane przez zervis
  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam 22 lata, na forum jestem od 17 roku życia, transakcję przeprowadziłem nie jedną i jakoś udało się zawsze szczęśliwie ją zakończyć. Raczej nie wiek ma znaczenie a zwykły rozsądek.

 

A może to również i kwestia szczęście a nie tylko rozsądku?

 

Tak się zastanawiam jaka by była Twoja retoryka jakbyś, pomimo zachowania wszelkich środków ostrożności, został oszukany na forum którym moderujesz? Troszkę więcej empatii, proszę....

Edytowane przez Dusty_PL
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może to również i kwestia szczęście a nie tylko rozsądku?

 

Tak się zastanawiam jaka by była twoje retoryka jakbyś, pomimo zachowania wszelkich środków ostrożności, został oszukany na forum którym moderujesz? Troszkę więcej empatii, proszę....

 

Dorabiasz ideologię do faktów, a prawdy i tak nie poznasz. Deal with it! B)

 

P.S. Wiesz, że wyrazy jak Ty, Twój, Twoje, Wasze, Pani, Pana piszę się z dużej? Pisząc małymi okazujesz brak szacunku, no chyba, że to zamierzony cel, mnie tam wszystko jedno :P To tak na przyszłość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Allen, nie rozśmieszaj mnie. Głosowanie było ustawione tak, jak gdyby w kryminale robili wybory, czy otworzyć bramę główną więzienia, czy nie.

 

Głosowanie było proste. Nie dorabiaj ideologii. Miało szczytny cel, lecz jak widać raczej większość tego nie chce.

 

Do takiego głosowania, aby miało sens powinno się wprowadzić cenzus, np. tylko userzy ze stażem 12 msc. albo min. 200 postów, itp.

 

Demokracja się sprawdza, jeśli właściwie się z niej korzysta.

 

Wtedy nie nazywa się tego demokracją tylko autokracją. To co napisałeś zabrzmiało co najmniej jak opis demokracji ludowej, z dawnych demoludów oO.

 

....

 

co do reszty stosowna informacja zostanie zamieszczona w Komisie

 

Demokracja ludowa polegała właśnie odwrotności demokracji kwalifikowanej, o której wspomniałem: w demoludach najwięcej do powiedzenia miał motłoch, bo był najliczniejszy. A co do samej demokracji kwalifikowanej czy warstwowej bardzo trafnie wypowiedział się Janusz Rolicki ( a jemu trudno zarzucić, że jest przeciwko demokracji jako takiej):

 

 

Demokracja ateńska – matka systemu - ograniczała demokrację w swym polis do jedynie kilkunastu procent mieszkańców. Prawo wyborcze w Atenach mieli bowiem jedynie ludzie wolni. Podobnie było w republikańskim Rzymie. Europa w czasach post średniowiecznych wprowadziła cenzus majątkowy. Aby stanowić o losach społeczeństwa trzeba było więc być bogatym i płacić podatki. Z czasem, wraz z rozwojem ruchów socjalistycznych, wprowadzono powszechne wybory.

 

Wybory powszechne nie uszczęśliwiły jednak społeczeństw, przeciwnie mamy do czynienia z ucieczką od wolności czyli coraz niższą frekwencją wyborczą. Na skutek tego w Polsce , a także w innych krajach prezydenta, parlament i władze lokalne wybiera mniejszość czyli czterdzieści kilka procent osób uprawnionych do głosowania, którym akurat zechciało się pójść do urn.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności