Skocz do zawartości

Uwaga oszust!


mbk84

Rekomendowane odpowiedzi

Aha bo mi o Altewera chodziło. Ale jeśli Ty też to hmm. Proponuję poszukać w sieci, po danych tego kolesia (imie, nazwisko, nr telefonu, gg, etc.) tematów o nim. Jeśli natraficie na inicjały JMN (dwa imiona, nazwisko), to jest to sama osoba, z którą ja miałem do czynienia. Czyli od ponad pół roku koleś nadal robi swoje, a policja siedzi i nic nie robi. Albo nie może robić, nie wiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do mnie pisał ten sam koleś. Dokładnie ta sama gadka, tyle że nie musiałem za bardzo dopytywać, bo zaczął rozmowę od tego, że możliwy odbiór osobisty w woj Podkarpackiem, po czym skwitował, że Zambrów. Gdy spytałem czy przypadkiem Zambrów to nie woj Podlaskie, to urwał kontakt ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli nie ma reakcji ze strony organów to facet czuje sie absolutnie bezkarny inaczej by przestał okradać ludzi bo miałby konkretne konsekwencje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Prośba do adminow - weźcie to podklejcie na forum w dziale kupie-sprzedam inaczej gość dalej będzie nacinał waszych użytkowników na kasę. Sam zostałem oszukany na Phonakach Audeo - 7.07.2012 r. Gdybym dotarł do tego komentarza wcześniej byłbym do przodu o 240 PLN

 

Na moje nieszczęście tak byłem nagrany na te słuchawki że nie zaproponowałem allegro. No cóż, człowiek uczy się na błędach. Koleś grasuje w dziale "Kupię"

 

Dane tej osoby:

Nick: gorzalka

Imię i Nazwisko: Paweł Stachowiak (taka osoba nie istnieje)

Adres: Żytnia 8/2B, 18-300 Zambrów (nikt pod tym adresem nie mieszka)

Proponowane płatności: Paysafecard, przelewy

Numery kont: 08 11402004000031025497 9414, 49 2030 0045 1110 0000 0116 6230

Tytuł: p24-769-966 (może ktoś wie co znaczą te liczby - miało iść przez przelewy24)

 

Z mojej strony sprawa jest zgłoszona na policję, reszcie oszukanych też to radzę. Jego czyny podchodzą pod "oszustwo internetowe" więc kwota nie gra roli. Może uda się ochronić paru kupujących przed sponsorowaniem oszusta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałem napisać, iż człowiek znany jako J.M.N. (imię, drugie imie, nazwisko) został skazany dnia 13 września, ma wyrok w zawieszeniu i nadzór kuratora. Gdyby ktoś został oszukany przez tego człowieka proszę mnie poinformować - a koleś pójdzie siedzieć na dobre.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałem napisać, iż człowiek znany jako J.M.N. (imię, drugie imie, nazwisko) został skazany dnia 13 września, ma wyrok w zawieszeniu i nadzór kuratora. Gdyby ktoś został oszukany przez tego człowieka proszę mnie poinformować - a koleś pójdzie siedzieć na dobre.

... i teraz tym wszystkim marudzącym, że i tak skończy się na niczym, zrobi się głupio :ph34r:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też miałem problem z tym panem. Napisałem w dziale kupię, że jestem zainteresowany shurami se530. Napisał do mnie na priva i poprosił o numer gg bądź meila ponieważ tak będzie wygodniej się dogadać, podałem numer gg i się odezwał. Opisał mi przedmiot podał cene, chwilę się potargowaliśmy jednak gdy zapytałem o dokończenie tranzakcji przez allegro zaczął kombinować tzn. pytać o to ile mam komentarzy (co to ma do rzeczy?) i że może wystawić z kolegi konta ale tłumaczył się małą ilością komentarzy i tym, że nie do końca ma to sens, no więc zapytałem skąd jest i oczywiście padła ta magiczna nazwa miejscowości ZAMBRÓW. Ustaliliśmy że to za daleko na odbiór (jestem z lubelszczyzny) no i zaczął mi mydlić oczy, że istnieją różne formy bezpiecznej tranzakcji np: przelew bankowy, pobranie (nie wiem co miał na myśli,(jak przelew bankowy może mnie obronić przed takim oszustem?), kiedy napisałem o tym, że na forum jest sporo ludzi którzy zostali oszukani w ten sposób pan odpisał "*********e" i wielce się oburzył. Gdy go poprosiłem żeby zrobił zdjęcie słuchawkom na tle monitora na którym będzie widoczna rozmowa na gg ze mną nie odezwał się już. Ciesze się, że byłem podejrzliwy ponieważ uratowało mi to tyłek, a pan z Zamborowa wydawał się na początku bardzo miłą i konkretną osobą...

 

jakiś tydzień temu wystawiłem w dziale kupię ofertę kupna takstar'ów i ten koleś zaproponował mi je za 170 zł. Całość niedoszłej transakcji przebiegała podobnie jak u Ciebie, obiecał wystawić na allegro z kolegi konta ale nie odezwał się więcej. Dziwi mnie, że już 3 miesiące temu okazało się, że to oszust, a moderatorzy nie usuneli jego konta i nadal naciąga ludzi.

Edytowane przez robertos
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co czytam to chyba tez założe temat z opiniami o swoich transakcjach bo mimo iż jestem uczciwy nikt ode mnie nic nie kupi i ja też będę miał kłopoty z zakupem.z drugiej strony jest też wiele informacji że sprzedający zgodził sie wysłać za pobraniem i nikt nie odebrał.Ahh i tak wkoło ale staram sie uczciwie i jak nawet wczoraj pozyczałem studio v w audiomagic zostawiłem swoja wizytówkę do pracy aby nie mieli żadnych wątpliwości.

A jeszcze jedno przy pierwszej transakcji Szanowany kolega z naszego forum napisał wie Pan ale ten Pana phota niech Pan się nie obrazi ale ja kibolom legii nie ufam :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że ktoś się naciął na transakcję z użytkownikiem "gorzalka"... Mam pytanie: jak można kupić coś od kogoś, gdy ta osoba nie ma ani jednego tematu czy nawet posta na forum, a do tego na forum jest nowa? Wolę dopłacić 50-100zł i kupić od pewniaka. Czym się kierują takie osoby? Przemyślcie to...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że ktoś się naciął na transakcję z użytkownikiem "gorzalka"... Mam pytanie: jak można kupić coś od kogoś, gdy ta osoba nie ma ani jednego tematu czy nawet posta na forum, a do tego na forum jest nowa? Wolę dopłacić 50-100zł i kupić od pewniaka. Czym się kierują takie osoby? Przemyślcie to...

 

 

Również ostrzegam przed usererem gorzalka. Założyłem jakiś miesiąc temu wątek w dziale kupię.

Dostałem od niego pm ws. mojej oferty kupna słuchawek.

Podałem maila, miał mi wysłać opis i zdjęcia słuchawek (które rzekomo posiadał) - nic takiego nie otrzymałem. Kręcił i ściemiał. Po drugim przypomnieniu o zdjęciach i opisie olałem goscia.

 

Imię i nazwisko w korespondencji na gmailu było inne niż w temacie.

Sylwester Bielawski sylwester.bielawski84 gmail com

Edytowane przez regis221
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jeszcze jedno przy pierwszej transakcji Szanowany kolega z naszego forum napisał wie Pan ale ten Pana phota niech Pan się nie obrazi ale ja kibolom legii nie ufam :D

ja mu się nie dziwie przecież to przestępcy

Nie będe sie spierała w sprawie kiboli bo nie o tym jest temat chodzi o to jakie można wyciągnąć wnioski z zdjęć przez nas dodanych.

Tak interpretujac pies na twoim zdjęciu wyglada trochę przestraszony co nie oznacza że znęcasz się nad zwierzetami a ktoś może to tak potraktować jak moje zdjecie związane z klubem sportowym :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam w zwiazku z tym iż umieściłem ogłoszenie w dziale kupię chciałem kolegów przestrzec iż nasz oszust sie uaktywnił co świadczy o zainteresowaniu oraz czytaniu naszego forum.

Oczywiście procedura ta co zawsze nie ma allegro mieszka daleko gdzie nie można odebrac przez jednego z kolegów, zdjecia na maila z tym trochę polotu i dokładności stracił ale prawie nic nie brakowało.Później propozycja wpłaty połowy i tak dalej.

Proszę kolegów o ostrożność i uwagę gdyż nawet skan dowodu dostałem oraz umowę do podpisu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam w zwiazku z tym iż umieściłem ogłoszenie w dziale kupię chciałem kolegów przestrzec iż nasz oszust sie uaktywnił co świadczy o zainteresowaniu oraz czytaniu naszego forum.

Oczywiście procedura ta co zawsze nie ma allegro mieszka daleko gdzie nie można odebrac przez jednego z kolegów, zdjecia na maila z tym trochę polotu i dokładności stracił ale prawie nic nie brakowało.Później propozycja wpłaty połowy i tak dalej.

Proszę kolegów o ostrożność i uwagę gdyż nawet skan dowodu dostałem oraz umowę do podpisu.

Ci złodzieje są coraz bardziej bezczelni :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności