Skocz do zawartości

Uwaga oszust!


mbk84

Rekomendowane odpowiedzi

P.S. Wiesz, że wyrazy jak Ty, Twój, Twoje, Wasze, Pani, Pana piszę się z dużej? Pisząc małymi okazujesz brak szacunku, no chyba, że to zamierzony cel, mnie tam wszystko jedno :P To tak na przyszłość.

 

Serio?

 

Nikt transakcji nie każe wam zawierać i nikt nikogo nie przymusza do tego.

 

Z waszych wypowiedzi wynika, że mało jeżdżę, mało widzę co się dzieje, mało wiem.

 

Może zanim zaczniesz mnie pouczać sprawdzisz swoje posty?

 

P.S. Swoje posty poprawiłem. Ja nie twierdzę że piszę z dużej. Staram się zazwyczaj pisywać z wielkiej, proszę Pana. Jeśli tak się nie stało to najmocniej przepraszam urażonych. Moje niedopatrzenie.

Edytowane przez Dusty_PL
  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

P.S. Swoje posty poprawiłem. Ja nie twierdzę że piszę z dużej. Staram się zazwyczaj pisywać z wielkiej, proszę Pana. Jeśli tak się nie stało to najmocniej przepraszam urażonych. Moje niedopatrzenie.

 

Dalej źle kolego, zwroty grzecznościowe piszemy wielką literą ;-)

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

P.S. Swoje posty poprawiłem. Ja nie twierdzę że piszę z dużej. Staram się zazwyczaj pisywać z wielkiej, proszę Pana. Jeśli tak się nie stało to najmocniej przepraszam urażonych. Moje niedopatrzenie.

 

Dalej źle kolego, zwroty grzecznościowe piszemy wielką literą ;-)

 

Tak, tak. Wszystkie literki. No rozumiem, że Kolega jeszcze podstawówki nie skończył. Trzymam zatem kciuki.

 

By nie OTpować.

 

Dziś zgłosiłem oszustwo na Policji. Ktoś jeszcze to zrobił?

Edytowane przez Dusty_PL
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może zanim zaczniesz mnie pouczać sprawdzisz swoje posty?

Moje z małej było specjalnie, bo poziom wypowiedzi i argumentów niektórych osób w temacie jest śmieszny i nielogiczny i mam/miałem dosyć.

 

Gdy ktoś będzie chciał się wypowiedzieć konkretnie na temat oszustw na forum, lub podzielić się informacją co wskórał u policji niech się zgłosi do mnie, otworzę temat.

Edytowane przez Siekiera
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj niestety dałem się oszukać na 60 zł. Poszukiwałem na forum słuchawek Superlux 681. Odezwał się do mnie tataruk92 na PW, żebym mu podał numer GG, podałem. Cała sprawa została zfinalizowana za pośrednictwem GG i portalu www.aukcje.fm (http://www.aukcje.fm/item.php?id=8276993). Co prawda użytkownik miał 0 komentarzy, ale tłumaczył się tym, że jest "świeży". Głupi byłem, bo nie zacząłem szperać w internecie czy coś jest na temat jego numeru kom, lub GG. Teraz już wiem, że trzeba każdego prześwietlić od A do B, zanim wykona się jakąś tranzakcję. Sprawa miała być załatwiona przez paczkomat, jeszcze dzisiaj. Kontakt po wpłacie pieniędzy się po prostu urwał.

 

No i teraz parę suchych faktów:

 

- Jeżeli ktoś się do was odezwie na PW i będzie proponował coś do kupienia, to zlustrujcie go na całego, łacznie z jego pradziadkami, tymbardziej, jeżeli jest to ktoś nowy.

- Zbierzcie jak najwięcej danych, a najlepiej numer telefonu i spróbujcie zadzwonić.

- Poproście o wysłanie e-maila. ( Można w łatwy sposób zdobyć IP. )

 

 

A teraz parę danych o naszym oszuściku.

 

W moim przypadku posługiwał się nazwiskiem Tomasz Kożuchowski, zamieszkałym w Cieszynie, są to dane fałszywe, bo IP pochodzi z Poznania - 79.173.29.27

 

Numer telefonu 728749778, tutaj popełniłem największy błąd, bo nie wklepałem go w google, a to pozwoliłoby mi zatrzymać 60 zł przy sobie.

 

Na tej stronie piszą o tym oszuście:

 

http://www.dodajoszusta.pl/forum/watek/id/7875/

 

Tak samo tutaj, z tym, że dostępne są prawdziwe dane oszusta:

 

http://www.tellows.pl/num/728749778

 

Na forum Androida też pojawiło się paru oszukanych przez tego delikwenta:

 

http://forum.android.com.pl/f649/zostaa-ea-oszukany-na-forum-co-zrobiae-154865/index13.html

 

https://www.google.pl/search?sclient=psy-ab&hl=pl&safe=off&site=&source=hp&q=728749778&btnG=Szukaj&oq=&aq=&aqi=&aql=&gs_l=&psj=1#hl=pl&safe=off&tbo=d&sclient=psy-ab&q=728749778&oq=728749778&gs_l=serp.3...0.0.1.436224.0.0.0.0.0.0.0.0..0.0...0.0...1c.91g9Fvk_Ro4&psj=1&bav=on.2,or.r_gc.r_pw.r_cp.r_qf.&fp=482e726f17524b81&bpcl=38897761&biw=1366&bih=654

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ten sam mnie oszukał i kilku innych z forum, poczytaj na wcześniejszych stronach

 

Byliście z tym na policji?

 

Gościu ogólnie jakiś czas temu dostał już wyrok w zawieszeniu. Jeżeli znowu parę osób złoży zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa, to miejmy nadzieje, że odwieszą mu ten wyrok. Do tego warto złożyć pozew zbiorowy przeciw niemu. Niby to tylko 60 zł i mogę sprawę olać, ale chcę go uziemić dla samej satysfakcji.

 

No chyba, że ktoś z oszukanych mieszka w Poznaniu i ma go ochotę odwiedzić osobiście.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aż trudno mi w to uwierzyć... @Rudy, telefon należy do kolesia który dostał już wyrok, mowa o J.M.N. :| Wiem, bo parę dni temu dostałem list z prokuratury w związku z moją sprawą - wyrok się uprawomocnił, dostał pół roku więzienia i 3 lata w zawiasach... Jak to jest do ch*** możliwe że wciąż działa !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aż trudno mi w to uwierzyć... @Rudy, telefon należy do kolesia który dostał już wyrok, mowa o J.M.N. :| Wiem, bo parę dni temu dostałem list z prokuratury w związku z moją sprawą - wyrok się uprawomocnił, dostał pół roku więzienia i 3 lata w zawiasach... Jak to jest do ch*** możliwe że wciąż działa !

 

Masz napisany art. na podstawie którego został skazany? Bo skoro ma już warunkowe zawieszenie wykonania kary, to bez problemu odwiesi mu go przestępstwo takie samo, bądź podobne, czyt. oszustwo internetowe/oszustwo.

 

I teraz pytanie. Kontaktować się prosto z prokuraturą Poznańską, która prowadziła jego sprawę, czy z Policją w moim mieście?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie ten sam gość chciał wydymać i nic co chwilę zmienia miejsca pobytu i sam napisał że go można cmoknąć.Dzwoniłem kilka razy do Poznania w sprawie że takie akcje danego Pana maja miejsce na tym forum może się zainteresują ale widać że ****o to kogo obchodzi :angry:

Edytowane przez aszer
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, wszystko jest napisane, od A do Z.

Uderzaj na komendę w swoim mieście, oni sprawę kierują bezpośrednio do Poznania.

 

Ludzie, nie olewajcie tej sprawy, nawet jeśli oszukał Was ktoś na 5 dych - zgłaszajcie to...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i teraz parę suchych faktów:

 

- Poproście o wysłanie e-maila. ( Można w łatwy sposób zdobyć IP. )

 

Nie myśl kolego, że to wszystko załatwia, bo w dzisiejszych czasach nie jest problemem ominięcie tego: internet bezprzewodowy ze zmieniającym się IP, proxy, publiczne miejsca dostępu... Tak samo, co gorsze, numer konta bankowego może być na rachunek pre-paid

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam, tataruk92 to zyto, czyli nasz oszust. Właśnie się odezwał apropos mojego nowego ogłoszenia w komisie. Widać że chłopak prężnie działa, bo mimo że już raz mnie wkręcił, nie zorientował się (zmieniłem w międzyczasie avatar), czyli ma dużo "zleceń". Schemat ten sam i nawet treść wiadomości prawie identyczna. Uważajcie na niego...

Edytowane przez all999
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności