Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Uwaga oszust!


mbk84

Rekomendowane odpowiedzi

wtedy to by była możliwość robienia przekrętów :)

 

kiedyś to były najbardziej cenione zawody:

- prostytutka

- ksiądz

- celnik.

 

kto miał kogoś z ww. miał zapewniony byt pod względem materialnym :)

 

ale jeszcze do tematu: gdyby policja łapała niewielkich przekrętaczy a nie prawdziwych bandytów wówczas nie opłacałoby się być przekrętaczem a warto by było zostać prawdziwym bandytom. po co by wtedy oszukiwać na małe kwoty....od razu napad na bank - policja by i tak łapała oszustów małego kalibru.

jednak wszędzie należy zachować jakies proporcje i rozsądek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szwabem nie chciałbym być i tak(niemców nie cierpię również, każde państwo miało osłów którzy chcieli władzę). Ogólnie polaków postrzegają w świecie nadal jako ruskich braci(często nas z nimi mylą). Może się coś zmieni(miejmy nadzieję). Niestety jak by nie było tych osłów to kraj by się rozpadł(kto by rządził?) państwo popadło by w anarchię. Kiedyś nawet ( w dzieciństwie) powiedziałem: mama się pyta-Oskarku kim chciał byś zostać w przyszłości?-Odpowiadam: Złodziejem. Teraz to nawet pasuję :D. Każdemu kiedyś coś odbije z powodu kasy. Policję opłacało by się podzielić na dwie jedn. na tych co by łapali złodziejaszków(mały kaliber) i bandytów (duży kaliber) i był by spokój jeszcze kogoś mądrego na stołek prezydencki i byłoby jedwabiście :P , ale to marzenia :( .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fakt, ze kiepska wladza jest sprawniejsza od nawet dobrej anarchii. oczywiscie nic nie mam do anarchistow.

komunizm w teorii byl najlepszy. ruscy chcieli dobrze, a wyszlo jak zawsze.

Polske bardziej postrzega sie jako kraj socjalistyczny. z ruskimi nas nie myla wg mnie, ale kojarza nas faktycznie z czasow zimnej wojny z ukladem warszawskim. stare czasy. przeciez to alianci nas sprzedali sowietom za "swiety spokoj".

 

a co do policji. wystepuje tam jednak specjalizacja i podzial. tyle tylko, ze nie ma odpowiednich sił i środkow na lapanie "małych". ledwo co dają sobie radę z dużymi. w miarę z grubszymi przestępstwami się jakoś obrabiają. ale jak zgłosić jakąs "drobnostkę" np. kradziez roweru......wtedy mozna zwatpic.

nawet kradziez samochodu to jest "drobnostka". po prostu brak środków finansowych i troszkę niechęć do zajmowania sie "błahostkami".

a dla każdego to własnie jego sprawa jest najważniejsza - a nie inne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie wiem, ja tam lubię Polskę jako kraj, pracowałem pół roku za granicą i po powrocie stwierdziłem, że nigdzie się już stąd nie ruszam, chyba że w celach rekreacyjnych. System może jest zryty do cna, ale czuję po prostu jakąś więź z tym miejscem.

 

Co do księży to nie wiem... przed 89r. księża byli raczej szykanowani i prześladowani, za swoją wiarę, a tym bardziej poglądy. Dopiero w latach 90tych pojawili się księża biznesmeni, wielkie inwestycje i przekręty.

 

Wracając do sprawy, dzisiaj idąc do sklepu zaczepiłem patrol policji i zapytałem co zrobić w zaistniałej sytuacji. Policjanci powiedzieli że zgłosić sprawę na komendę i absolutnie nie szukać kolesia, ani nie robić niczego na własną rękę, wszystkim zajmie się policja, taaa... jasne.

 

Wiem też że policja w ogóle nie zajmuję się sprawami, w których strata nie przekracza 1000zł. Znam przypadek w którym policjant zaniżył koszty strat, tylko po to, żeby zignorować zgłoszenie (oczywiście spisał zeznania, ale nie zostały podjęte żadne działania w tej sprawie).

 

Ten system to jest patologia.

Komu on tak naprawdę służy, normalnym ludziom, biznesmenom, czy politykom?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

System jest bo być musi :) A to, że jest poskręcany jak jelita dzieci w Afryce, to już jest inna sprawa, władza nigdy nie jest dobra, czy to w jednej osobie czy w kilku, możecie mnie pojechać ale mi do dziś imponuje Hitler czy Stalin, nie metodami bo te były złe, ale tym, że potrafili ludzi do takiego stopnia omamić (różnymi metodami) to także dziś widać na Białorusi czy Korei Pn. Dla mnie przykład idealnego kraju to Japonia lub Korea Pd. Czemu ? Tam ludzie mają inna mentalność i podejście do życia, Europa już nie jest Europa a zalążkiem Azji czy żeby być szczerym Islamu :) Tutaj rządzą (u nas) ludzie, którzy za komuny siedzieli przy korytach, więc dobrze nie będzie, żeby coś zmienić trzeba rewolucji, a jak jest rewolucja są ofiary, nie ma co liczyć, że ktoś z dobroci serca coś zmieni ;) Kiedyś złodziejowi jak ukradł i mu to udowodniono ucinano ręce, dyby, wieszano itd. a dziś jawnie pozwala się mu kraść ;) Może jestem jakiś nie teges, ale człowiek pokroju Hitlera czy Stalina przydałby się teraz, posprzątałby Europejski burdel poczynając od homoseksualistów kończąc na jakiś innych debilizmach :) Wystarczy się cofnąć 50-70 lat i widać, że tamto społeczeństwo inaczej funkcjonowało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1000zł dla kogoś kto zarabia 4 tys. miesiecznie może i nie jest dużym wydatkiem, ale co z osobami młodymi zarabiającymi najniższą krajową co ostatnio jest bardzo "trendy" :P albo student któremu ktoś gwizdnął laptopa. Nie załatwiać sprawy na własną ręke czyli jak? Znam sytuacje gdzie kolega podał Policji sprawce kradzieży (sąsiad) i osobe której sprzedał ukradziony rower a ta nie zrobiła nic :/ na szczęście postraszenie że pójdą z tym na Policje ( :D ) poskutkowało i oddał kase kupującemu a ten oddał rower. Niska szkodliwosć czynu do 1000zł to przesada, wiele babć nie dostaje nawet takiej emerytury. A to, że mają dużo papierkowej roboty to żaden argument. Chwalenie się wzrostem wykrywalności jest troche idiotyzmem, na przestrzeni lat liczba przestępstw systematycznie spada więc wykrywalność sztucznie rośnie ( np. rozwiązano 50 spraw z 70 zgłoszonych, w poprzednim roku wykryto 50 spraw ze 100 zgłoszonych) http://www.statystyka.policja.pl/portal/st/842/47682/Postepowania_wszczete_przestepstwa_stwierdzone_i_wykrywalnosc_w_latach_19992011.html

 

Co do gościa to osoby oszukane muszą się zgadać i poszukać dobrego rozwiązania. Rozwiązywanie sprawy na własną ręke jest dobre, w końcu odwiedzenie go w domu i kulturalne przypomnienie o zaległym długu nie jest przestepstwem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

System jest bo być musi :) A to, że jest poskręcany jak jelita dzieci w Afryce, to już jest inna sprawa, władza nigdy nie jest dobra, czy to w jednej osobie czy w kilku, możecie mnie pojechać ale mi do dziś imponuje Hitler czy Stalin, nie metodami bo te były złe, ale tym, że potrafili ludzi do takiego stopnia omamić (różnymi metodami) to także dziś widać na Białorusi czy Korei Pn. Dla mnie przykład idealnego kraju to Japonia lub Korea Pd. Czemu ? Tam ludzie mają inna mentalność i podejście do życia, Europa już nie jest Europa a zalążkiem Azji czy żeby być szczerym Islamu :) Tutaj rządzą (u nas) ludzie, którzy za komuny siedzieli przy korytach, więc dobrze nie będzie, żeby coś zmienić trzeba rewolucji, a jak jest rewolucja są ofiary, nie ma co liczyć, że ktoś z dobroci serca coś zmieni ;) Kiedyś złodziejowi jak ukradł i mu to udowodniono ucinano ręce, dyby, wieszano itd. a dziś jawnie pozwala się mu kraść ;) Może jestem jakiś nie teges, ale człowiek pokroju Hitlera czy Stalina przydałby się teraz, posprzątałby Europejski burdel poczynając od homoseksualistów kończąc na jakiś innych debilizmach :) Wystarczy się cofnąć 50-70 lat i widać, że tamto społeczeństwo inaczej funkcjonowało.

 

Myślisz, że jesteś mniej zmanipulowany niż ktoś mieszkający w latach 30 w Związku Radzieckim lub 3 Rzeszy? Tak łudź się dalej... Dzisiaj środki manipulacji są na wyższym poziomie.

To, że w Korei Pld w telewizji leci pro-gaming 24h na dobę, nie oznacza, że takie tam jest wszystko idealne. Coś pamiętam jakiś czas temu, dziwki pacyfikowali podczas protestu.

Japonia 10 do 12h pracy na dobę , to też normalne? Myślisz, że Japończyk wpuści kogokolwiek do domu, jak się zjawi w drzwiach? Nie, uprzejmość i gościna, to nie w ich naturze, nawet uśmiechów nikt nie rozdaje za darmo. Co najwyżej Azjatki na zdjęciach.

Co Ty masz do homo, czyżbyś chciał wprowadzić zakaz pedałowania? Myślałem, że na forach takiego podejścia ciemnogrodu nie ma :P Tak w ogóle z "silnych" przywódców, to już był, Jarek i Roman i Andrew :P , porządzili, by dłużej, to byśmy bardziej odizolowani byli niż Białoruś :P

 

Każdy kraj ma swoje plusy i minusy. Trzeba kochać swoje (przyznam, że niekiedy jest z tym problem, ale trzeba się starać :) ), zdrowsze to niż dołowanie się i biadolenie, jak to jest źle. Bo potem ludzie przykładowo zazdroszczą, że sąsiad zarabia 10zł więcej i dostają nerwic od takich głupich powodów. Paranoja? Nie, rzeczywistość co niektórych ludzi w starszym wieku. Szukajmy plusów, zamiast minusów, bo tylko sobie szkodzimy narzekając jak to jest tragicznie i oczywiście nic z tym nie robimy..

Edytowane przez oblivion
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Woow, aż chyba sobie gdzieś pozapisuję te polityzmy, internacjonalizmy, apoteozy totalizmów wygłaszane przez licealistów, bo widzę że poziom dyskursu dostał kopa, nie mówiąc już o esencjaliźmie stylu perswazji.

 

Nie wiem czy to czujecie, ale niektóre wpisy są dość komiczne, a chyba nie takie było ich założenie.

 

Tak z ciekawości, rozmawiałem ok. godzinę temu ze znajomym, który jest radcą prawnym i stwierdził, że "nie rozpoczynanie dochodzenia w sprawie szkody poniżej 1000 zł" to jawna bzdura.

 

Ten wątek stracił już jakąkolwiek wartość i koherentność, zwł. że jest przepełniony dziwnymi opiniami o zasadach pracy policji, wygłaszanymi tak, jakby to był stan rzeczywisty, co może wprowadzać w błąd ludzi, którym taki temat może się kiedyś przydać.

Edytowane przez daroq
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra, może i tak.

 

Jednak faktem i celem tego wątku jest to, że na tego osobnika trzeba uważać.

Faktem jest również to, że policja nie zrobiła nic, żeby koleś przestał okradać ludzi.

 

Stąd wzięły się wpisy o zasadach pracy policji, które jak by nie patrzeć są dziwne, skoro ten osobnik pozostaje nadal bezkarny.

 

Cała gadka o Polsce i polityce faktycznie jest bez sensu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@up

ot i cała prawda. Prowadzicie jakieś bezsensowne dyskusje, a szkoda, że nikt do tej pory nie podał żadnych konkretnych faktów dotyczących tej sprawy i jej finalizacji. I pewnie nikt ich nie poda, bo skąd my niby mamy wiedzieć dlaczego jest tak a nie inaczej. Ja niestety w tym tygodniu niczego nie załatwiłem, zaczekam z tym do przyszłego tygodnia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak naprawdę nikt nie wie co do tej pory zostało załatwione w tej sprawie ;) Wiem, że pisząc 2-3 pisma na fikcyjny temat(bez dowodów) można wywołać na komendzie większy ruch niż przy rzeczywistej kradzieży (np. roweru) i jedynie zgłoszeniu tego faktu na kradzieży. Wszystko zależy od zaangażowania.

 

 

Powodzenia.

 

 

BTW, zabawne to jest. daroq pisze, że odzyskał portfel ("szkodliwość"~50zł + parędziesiąt za ew. ponowne wyrobienie dokumentów), a Wy tymczasem magicznie przeskoczyliście z pułapu 250zł(o którym była mowa wcześniej) na 1000zł, poniżej którego, jakoby policja nic nie robi. Jak napiszę, że policja pomogła w rozwiązaniu sprawy o kradzież czekoladki "Michałki" (z Hanki !), to ten pułap urośnie do 5 000zł :) ?

 

 

Z policją jest łatwo coś załatwić, dopóki po tej drugiej stronie sporu nie stoi ktoś z policji...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie widze powodów dla których nie można podac prawdziwego imienia i nazwiska co jednoznacznie nie identyfikuje osobnika, podszywanych danych i nr kont bankowych.

 

Tak że przy wpłacie mogło sie zapalic swiatełko !!!!!! o dane być moze oszusta, co się równa odpuszczam zakup.

Ochrona danych osobowych? Niektórzy maja po 10 innych osobników którzy nazywają się z imienia i nazwiska dokładnie tak samo.

Numer konta, nie chodzi tu o szukanie pozostałych danych a jedynie że może byc to nr konta oszusta co się równa odpuszczam zakup.

 

Jak by było mniej małych oszustów było by więcej czasu i środków na większych oszustów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mała szkodliwość czynu to kwota poniżej 200zł z tego co mi mówił policjant w rozmowie jak ukradli mi uwaga! paczkę deski podłogowej... Cóż taki kraj. Jeżeli osoba ta już kilka oszukała to należałoby jednak podać numer kont, na które lepiej nie przelewać pieniędzy. Podawanie danych osobowych to już akurat łamanie prawa jest :) Jeżeli osoba nie została skazana prawomocnym wyrokiem sądu to jest to przestępstwo (nielegalne rozpowszechnianie danych osobowych oraz publiczne oczernianie-kradzież).

Taki mały OT

Fajna sprawa to "czarna lista" osób, z którymi nie warto dokonywać transakcji (osoby z negatywnymi komentarzami sprzedaży). Chciałem kupić Lumię, ale poczytałem komentarze i mnie to odrzuciło! Na szczęście ;)

Edytowane przez Dszeffko
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 2 tygodnie później...

Jakby co podaję nick (chociaż to mało ważne) "Gorzalka", niestety tak to jest jak się robi interesy "w afekcie", chciał też naciągnąć znajomego, ale ten był bardziej ogarnięty, wszystko w dziale "Kupię". Jeśli znajdą się ludzie, też oszukani przez tego człowieka, proszę o kontakt. (Kontakt będzie weryfikowany, żeby ten człowiek nie wiedział o dalszych postępowaniach)

 

BTW: Proponuję temat przypiąć w dziale "Kupię/Sprzedam", bo sam miałem lekki problem żeby go "znaleźć", a jednak przydałby się taki zabieg.

Edytowane przez Altewer
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakby co podaję dane człowieka, który mnie naciągnął, [..] (mBank), niestety tak to jest jak się robi interesy "w afekcie", chciał też naciągnąć znajomego, ale ten był bardziej ogarnięty, wszystko w dziale "Kupię". Jeśli znajdą się ludzie, też oszukani przez tego człowieka, proszę o kontakt. (Kontakt będzie weryfikowany, żeby ten człowiek nie wiedział o dalszych postępowaniach)

 

BTW: Proponuję temat przypiąć w dziale "Kupię/Sprzedam", bo sam miałem lekki problem żeby go "znaleźć", a jednak przydałby się taki zabieg.

 

Radzę Ci to usunąć, bo możesz mieć potem przykre konsekwencje. Lepiej podaj nick tego użytkownika.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też miałem problem z tym panem. Napisałem w dziale kupię, że jestem zainteresowany shurami se530. Napisał do mnie na priva i poprosił o numer gg bądź meila ponieważ tak będzie wygodniej się dogadać, podałem numer gg i się odezwał. Opisał mi przedmiot podał cene, chwilę się potargowaliśmy jednak gdy zapytałem o dokończenie tranzakcji przez allegro zaczął kombinować tzn. pytać o to ile mam komentarzy (co to ma do rzeczy?) i że może wystawić z kolegi konta ale tłumaczył się małą ilością komentarzy i tym, że nie do końca ma to sens, no więc zapytałem skąd jest i oczywiście padła ta magiczna nazwa miejscowości ZAMBRÓW. Ustaliliśmy że to za daleko na odbiór (jestem z lubelszczyzny) no i zaczął mi mydlić oczy, że istnieją różne formy bezpiecznej tranzakcji np: przelew bankowy, pobranie (nie wiem co miał na myśli,(jak przelew bankowy może mnie obronić przed takim oszustem?), kiedy napisałem o tym, że na forum jest sporo ludzi którzy zostali oszukani w ten sposób pan odpisał "*********e" i wielce się oburzył. Gdy go poprosiłem żeby zrobił zdjęcie słuchawkom na tle monitora na którym będzie widoczna rozmowa na gg ze mną nie odezwał się już. Ciesze się, że byłem podejrzliwy ponieważ uratowało mi to tyłek, a pan z Zamborowa wydawał się na początku bardzo miłą i konkretną osobą...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do mnie jeden Pan też napisał kiedyś... Napisałem, że kupię s:flo2, Pan odpisał mi na GG, bo swój numer podałem na forum. Cena za nowego s:flo2 była bardzo fajna, bo 400zł. Oczywiście zdjęć się nie doprosiłem, na allegro wystawić nie mógł, a jak napisałem, że było wiele oszustw na mp3s, to się obraził...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności