Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

DAC/AMP do AKG K242 HD do 300 zł.


Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Nie bardzo siedzę w audio, dlatego też mam pytanie odnośnie wzmacniacza/amplitunera do słuchawek AKG k242 hd.

 

Problem przedstawię tak:

Słuchawek używam z kompem z karta dźwiękową Asus Xonar D2 i z tego połączenia jestem bardzo zadowolony.

Natomiast chciałbym ich także używać razem z ipadem 2 i tutaj niestety jest zauważalna różnica w jakości grania w porównaniu ze stacjonarką.

Mówię przede wszystkim o jakości samego dźwięku, nie o głośności jego odtwarzania. Nie należe do osób słuchających muzyki przesadnie głośno.

 

I tu moje pytanie. Jakie urządzenie mam zakupić, aby dźwięk był porównywalny z tym z komputera.

Dodam, że urządzenie nie musi być w żadnym stopniu mobilne, po prostu ma spełniać swoją rolę w domu.

 

Pozdrawiam i liczę na odpowiedź,

Łukasz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zależy mi, żeby wzmacniacz miał osobne zasilanie, w każdym razie nie potrzebował komputera jako źródła zasilania. I z tego co szukałem właśnie FiiO e9/e9i spełnia takie kryteria. Czy to będzie opłacalny wybór, czy jest ewentualnie coś alternatywnego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fiio E9 polecam do AKG i ATH, wyższe modele tych producentów grają surowiej. A ten amp ociepla brzmienie źródła delikatnie, do tego jest to jeden najpotężniejszych wzmacniaczy do 800 zł. Radzę tylko wymienić zasilacz do niego. Pudełkowy brudzi dźwięk.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wielkie za odpowiedzi :)

 

BamboszeK: A kojarzysz może czy jest dostępność gdzieś bliżej niż za oceanem ?

I powiem szczerze, że chętnie bym się pozbył tego asusa na rzecz czegoś zewnętrznego. Są spore korzyści z takiej przesiadki? I taki ODAC obsłuży także głośniki (z 5550)?

 

D@rkSid3: Z tego co szukałem to z dostępnością w Polsce jest tez chyba niewiele alternatyw. Fajną zaletą jest stacja dokująca do iphona :)

A odnośnie zasilacza - poważnie przekłada się to na jakość dzwięku? Zawsze uważałem, że zasilanie raczej nie ma wpływu na sam dźwięk.

 

Aa i przy okazji jaka jest różnica pomiędzy e9 a e9i ?:)

Edytowane przez lukasz_lkz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

E9 jest pod Fiio E7 i E17

E9 jest pod iPody i iPhona.

 

Zasilanie jest ważne. Już wyraźna poprawa była przy zasilaczu od Audinsta MX1.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To i tak niestety wiąże się z dluższym czasem oczekiwania, a mi akurat zależy na tym, aby było to w miarę szybko.

 

Napisałeś też, że zamiast Asusa mógłbym zmontować do kompa ODAC'a. Jest coś zewnętrznego co mógłbyś polecić i podpasowałoby się również pod głośniki - najlepiej po analogu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ODAC to sam przetwornik czyli do słuchawek potrzebujesz jeszcze wzmacniacza słuchawkowego. Do głośników też zapewne będzie sprawdzał się lepiej niż bardzo dobrze. Założenie przy jego projektowaniu było takie żeby był jak najbardziej transparenty, bez dodatkowego zasilania, USB 24/96 bez żadnych sterowników i osiągniecie poziomu Benchmarka DAC1 przy jak najniższym koszcie. Asus nie jest zły ale śmiem twierdzić że ODAC jest znacznie lepszy. FiiO E9 też jest dosyć dobrym wzmacniaczem ale ma sporą impedancję wyjściową wynoszącą 10 Ohm co teoretycznie dyskwalifikuję go do słuchawek poniżej 80 Ohm. Tutaj masz jego wiarygodną recenzję - http://nwavguy.blogspot.com/2011/05/fiio-e9-headphone-amp.html'>http://nwavguy.blogspot.com/2011/05/fiio-e9-headphone-amp.html

Ogólnie polecam ci bloga autora O2 i ODACA - http://nwavguy.blogspot.com/

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To i tak narazie czysto teoretyczne pytanie, bo chyba narazie bardziej opłacalne byłoby kupienie nowego zestawu głośników :) ale dziękuje bardzo za odpowiedzi, bloga chętnie poczytam.

 

Wracając jednak do tematu wzmacniacza. Mówisz, że FiiO teoretycznie się nie nada, a jak to będzie wyglądało w praktyce? Bedzie zauważalna różnica niż w wypadku podłączenia bez niego ipada/iphona 4s?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

iPOD DACs: I think most of these are a waste of money as most modern iPods already have very respectable DACs in them. For example, the iPod Touch 3G’s DAC outperforms the one in the popular NuForce uDAC-2. I haven’t tested all the latest iPod’s, but in general, their DACs already approach the point of diminishing returns. So it’s rather difficult to significantly improve on them. See my Sansa Clip+ review for some iPod tests. And an external DAC can make jitter worse because to get the signal to the external DAC the critical digital audio clock (the very source of jitter in the first place) has to be embedded along with the audio data and then extracted at the other end. This introduces a new, and potentially significant, source of jitter that’s not present with the internal I2S interface inside the iPod. To be brutally honest, most external iPod DACs are just manufactures looking to make more money off the “iPod audiophile revolution” not products that make sense.
z http://nwavguy.blogspot.com/2011/02/gain-and-headphone-ampsdacs.html

Więc prawdopodobnie brakuje ci mocy. Tyle że w przypadku tych AKG ten FiiO raczej się nie sprawdzi - AKG mają 55 Ohm a FiiO ma 10 Ohm więc nie będzie to idealne połączenie.

Device Output Impedance – This is tricky because the output impedance of most sources is unknown. But the idea is to follow the “1/8th Rule” described in Output Impedance Explained. If you multiply the output impedance of your source by eight, that’s the lowest impedance headphones you should use with that source. The FiiO E9 amp, for example, has a 10 ohm output impedance. So it should only be used with headphones of 80 ohms or higher if you want to be assured of the best sound quality.
http://nwavguy.blogspot.com/2011/02/headphone-impedance-explained.html
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, jest tam napisane, że nie ma sensu kupowania DACa do iphona, ale chyba kupienie wzmaka do moich akg, dla którym źródłem będzie własnie takie urządzenie przyniesie korzyści? Oczywiście nie mówie tutaj o poziomie głośności tylko o faktycznym wykorzystaniu potencjału słuchawek.

I tak w takim razi chyba pozostaje mi zamóic tego O2.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności