Jump to content
Sign in to follow this  
maxiak

iPod nano 4g 8GB

Recommended Posts

Witam! Jestem świeży w temacie. Odkryłem wasze forum niedawno. Zobaczyłem że jest tu dużo różnego przerabiania odtwarzaczy. I wpadłem na pomysł przerobienia swojego wysłużonego ipoda nano 4 generacji 8gb pamięci. i tu jest pytanie do was:

Co można z nim zrobić aby poprawić jakość odtwarzanego dźwięku? Prosiłbym o jakieś konkretne odpowiedzi lub linki do tematów

pozdrawiam

Nic nie możesz modować w nim, od generacji 3 Nano jest zamknięty i nie udało się złamać softu. Możesz co najwyżej podłączyć sobie zewnętrzny wzmacniacz poprzez kabel LOD. Tylko czy faktycznie jest Ci to potrzebne?

Czyli nie ma możliwści, aby z Ipodzika leciały flac'i??? A co taki LOD da? jakość brzmieniowa na wyjściu line byłaby lepsza niż z jacka?

Czy np. podłączenie LOD'a Fiio L9 i FiiO E3 da jakąś poprawę? Opłacalne to jest?

Edited by maxiak

No to po co Ci FLACi? Przecież nie usłyszysz na nich różnicy między dobrym MP3 a plikiem bezstratnym.

• Like 1

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Sign in to follow this  

• Similar Content

• By espe0
      Jak niektórzy wiedzą że MH1C to słuchawki uważane za całkiem niezłe. Tragedia Posejdona to jednak kabel tych słuchawek.
      Zaraz to zmienimy

Będzie potrzebne:
      -odrobina chęci
      -nożyk do tapet
      -dawca (np mh750)
      -wkrętarka i wiertła
      -suwmiarka

1. Bierzemy nóż i kroimy stare słuchawki.

2. Równiutko odcinamy plastikowe części słuchawki i odnotowujemy kabel.

3. Ze starego zestawu słuchawkowego wyciągamy elementy takie jak głośnik, wylutowujemy kabel tak żeby nie uszkodzić oryginalnego zabielenia i podmieniamy części główne. W przypadku mh750 tulejka ma 7,5 mm i zespół głośnika mh1c wchodzi na ścisk do niej. W zatyczkach potrzeba rozwiercić otwór do takiej samej średnicy usuwając przy tym kanały do gumek.

4. Wszystko ładnie szlifujemy i składamy do kupy. Następnie jak mamy przez przypadek pod ręką prasę warsztatową to dociskamy elementy żeby były wciśnięte na pico bello.

5. Zakładamy gumki z grafenem od @Mayster i cieszymy się z nowego życia naszych starych słuchawek

Od siebie dodam tylko że po wymianie kabla dźwięk nabrał troszeczkę większej masy. Pewnie im lepszy kabel tym lepsze brzmienie.

Dzięki za uwagę i nie pozwalajcie swoim starym słuchawkom leżeć w szufladzie
    • By z3piq
      Dzień dobry
      Chciałbym zrobić, zlecić to komuś, wykonanie gniazda 3.5mm w modelu wspomnianym w tytule.
      Widziałem gdzieś ten temat, na zagranicznym forum. Utwierdziło mnie to , że jest to wykonalne.
      Proszę bardzo o kontakt w sprawie na PW
      Dziękuję i pozdrawiam
      z.
  • Create New...

Important Information

Register to have access to community resources. Forum rules Terms of Use and privacy anc cookies policy Privacy Policy