Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Jak połączyć wieżę z TV?


Tornan

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

Zdecydowałem się zadać pytanie Wam czyli ludziom, którzy z pewnością są w temacie obyci bo mam zbyt wiele wątpliwości co do tego jak podłączyć Yamahe Pianocraft E810 z Samsungiem D6100. To co chcę uzyskać to:

 

1. Możliwość oglądania filmów z DVD tej Yamahy ale w ten sposób, żeby obraz wędrował do TV a dźwięk wydobywał się z kolumn wieży a nie z marnych głośników TV. Myślę, że to nie będzie wyzwaniem bo DVD jest z amplitunerem połączone prostym interkonektem więc siłą rzeczy dźwięk musi wychodzić z kolumn ale czym uzyskać możliwie najlepszą jakość obrazu: DVD komponent <---> TV komponent czy może DVD scart <---> TV hdmi czy może DVD svideo <---> TV hdmi?

 

2. Możliwość oglądania kablówki żeby dźwięk również wydobywał się przez kolumny Yamahy a nie z głośników TV (zwróćcie uwagę na fakt, że tylko DVD ma gniazdo optyczne (dźwięk) oraz gniazda komponent (obraz)) i tu zaczynają się schody bo TV będzie połączony z DVD a kolumny są połączone z amplitunerem. Wychodzi na to, że dźwięk z telewizyjnej kablówki szedłby przez kabel optyczny do DVD a potem interkonektem do ampli a następnie do kolumn. Oznaczałoby to, że żebym mógł usłyszeć dźwięk z kablówki w kolumnach, musiałbym włączyć całą wieżę. Tylko czy to jest możliwe?

 

Póki co mam ampli połączony przez gniazdo słuchawkowe w TV (gniazdo słuchawkowe - jack 3,5mm <---> port TAPE/MD - 2x RCA) po to abym podczas oglądania kablówki miał dźwięk z kolumn ale niestety ale przy takim połączeniu możliwości konfiguracji dźwięku w TV drastycznie maleją bo TV myśli, że podłączone są słuchawki i większość opcji jest niedostępna.

Źródło do tej pory pełniło tylko funkcję CD do odtwarzania muzyki ale chciałbym też czasem obejrzeć na tym jakiś film z DVD stąd pytanie: jak to do k.. nędzy połączyć, żeby dźwięk zawsze był z kolumn? :-)

 

Szczegóły widoczne na zdjęciach (nie moich).

 

Pozdrawiam,

Tornan.

zestawy_mini_yamaha_e810_foto1_p.jpg

Anschluesse-Samsung-UE46D80901.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co widze to ten telewizor pomimo wielu wejść i wyjść nie ma zwyczajnego, analogowego, stereofonicznego audio out aby podłączyć kabelkiem RCA :| Moim zdaniem najbardziej funkcjonalnie będzie tak jak masz teraz czyli przez wyjście słuchawkowe. Dodatkowych opcji (rozumiem że chodzi Ci o equalizer i jakieś uprzestrzennianie dźwięku) nie będzie ale w sumie po co Ci one skoro i tak idzie do wieży i tam własnie możesz sobie ustawiać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już wszystko wiem bo równolegle założyłem ten temat również na Audiostereo: http://www.audiostereo.pl/jak-polaczyc_93436.html i tam możesz przeczytać do jakich wniosków doszedłem w między czasie ale również dzięki Twojej pomocy :-)

 

Pozdro,

Tornan.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale nie wiesz o jednej rzeczy :-)

Aaaaa, to nie jest przypadkiem do wejścia obrazu i dźwięku? Audio tym chyba nie wypuścisz. Na obudowie przy takim dziwnym podwójnym gnieździe ma "IN".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aha... No to jak zrobić, żeby przy oglądaniu TV z dekodera dźwięk wydobywał się z kolumn ale nie przez gniazdo słuchawkowe? Może nie być takiej możliwości?

 

...

 

Doszedłem do następującego wniosku: TV ma jadno jedyne wyjscie audio i do tego optyczne (czyli cyfrowe) a moja wieża ma wejście 2x RCA (czyli analogowe), czy istenie zatem możliwość połączenia tego? Jeżeli to nie to od razu mówię, że wtedy zostanę przy gnieździe słuchawkowym.

 

Widziałem w internecie jakieś przejściówki i konwertery z optycznego na RCA i wydaje mi się, że jeżeli już to tylko w ten sposób. Znacie takie rozwiązania?

 

Pozdrawiam,

Tornan.

Edytowane przez Tornan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

HA! Mam rozwiązanie. Mój dekoder UPC ma wyjście 2x RCA audio :-) więc pójdę na skróty i połączę dekoder bezpośrednio z ampli wejściem 2x RCA. Myślę, że sprawa się rozwiązała.

 

Pozdrawiam,

Tornan.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...
  • 3 lata później...

Witam.

Odświeżam temat...

 

Połączenie Pianocraft E810 i TV smart LG.
Dla dźwięku w programach telewizyjnych rozwiązanie jest proste:
- opcja 1: cinch'e audio z dekodera kablówki do wejścia audio (cinch) w ampli Yamahy.
- opcja 2: SCART z TV do Yamahy (nie sprawdzałem, ale chyba powinno zadziałać, bo oba są in'out) .
- opcja 3: wyjście słuchawkowe z TV - wejście RCA audio w Yamaszce.
I chyba na tym możliwości się kończą - poprawcie mnie, proszę, jeśli się mylę.

 

(Swoją drogą: dźwięk z dekodera wybrzmiewa przez ampli o ułamek sekundy wcześniej, niż dźwięk wychodzący z głośników TV. :blink: )

 

Ale co zrobić, gdy chodzi o dźwięk z TV odtwarzającego treści z Internetu lub np. dysku/pendrive'a? Czy jest jakiś sposób poza ww. opcją 3 ?

 

Bardzo proszę o pomoc.

 

P.S.

Złącza w moim TV:
CI+ - 1 (co to jest?)
USB - 3
HDMI - 3
Composite IN + Audio - 1 (współdzielone)
Component + Audio - 1

SCART (Full) - 1

Cyfrowe wyjście audio - 1 (optyczne)
LAN - 1
Wyjście słuchawkowe - 1

 

Zastawiałem się, czy złącze Component + audio w TV jest IN, czy OUT, bo jeśli byłoby także OUT, to może jego styki RCA audio dałoby się podpiąć pod wejścia audio Yamaszki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Odświeżam temat...

 

Połączenie Pianocraft E810 i TV smart LG.
Dla dźwięku w programach telewizyjnych rozwiązanie jest proste:
- opcja 1: cinch'e audio z dekodera kablówki do wejścia audio (cinch) w ampli Yamahy.
- opcja 2: SCART z TV do Yamahy (nie sprawdzałem, ale chyba powinno zadziałać, bo oba są in'out) .
- opcja 3: wyjście słuchawkowe z TV - wejście RCA audio w Yamaszce.
I chyba na tym możliwości się kończą - poprawcie mnie, proszę, jeśli się mylę.

 

(Swoją drogą: dźwięk z dekodera wybrzmiewa przez ampli o ułamek sekundy wcześniej, niż dźwięk wychodzący z głośników TV. :blink: )

 

Ale co zrobić, gdy chodzi o dźwięk z TV odtwarzającego treści z Internetu lub np. dysku/pendrive'a? Czy jest jakiś sposób poza ww. opcją 3 ?

 

Bardzo proszę o pomoc.

 

P.S.

Złącza w moim TV:
CI+ - 1 (co to jest?)
USB - 3
HDMI - 3
Composite IN + Audio - 1 (współdzielone)
Component + Audio - 1

SCART (Full) - 1

Cyfrowe wyjście audio - 1 (optyczne)
LAN - 1
Wyjście słuchawkowe - 1

 

Zastawiałem się, czy złącze Component + audio w TV jest IN, czy OUT, bo jeśli byłoby także OUT, to może jego styki RCA audio dałoby się podpiąć pod wejścia audio Yamaszki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności