Skocz do zawartości

Problem z interfacem audio


Roszp

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Jestem posiadaczem Eleven Racka firmy Avid (jest to interface usb/preamp gitarowy/mikrofonowy), mam niestety spore nieszczęście do tego sprzętu. Używam go głównie do rejestracji gitary, korzystając przy tym z odsłuchu z urządzenia (wyjście słuchawkowe) I tutaj pojawia się problem, któego rozwiązania nie mogę się doszukać (a szukałem naprawdę wszędzie). Mianowicie podczas korzystania z odsłuchu pojawiają się ogromne przestery - we wszystkich partiach - wokalnych, gitarowych, bębnów i innych instrumentów. Po prostu cały sygnał niemiłosiernie pierdzi. O dziwo jeśli zapiszę tak nagraną scieżkę i odtworzę ją korzystając ze zintegrowanej karty muz., wtedy wszystko jest w najlepszym porządku. Gwoli ścisłości sygnał idzie tak: gitara -> urządzenie -> komputer (via usb) -> urządzenie -> słuchawki. Żeby nie było tak kolorowo, jeszcze dwa fakty:

1. Sprzęt (zresztą po raz wtóry) wrócił świeżo z serwisu, zostały usunięte wszystkie inne usterki.

2. Problem pojawił się nagle, pewnego słonecznego dnia podczas użytkowania - przedtem takich objawów nie było.

 

Dodatkowy symptom: Ostatnio po wyłączeniu urządzenia, kiedy zaczełem korzystać z integry, zauważyłem że wszystkie partie wokalne we wszystkich utworach jakie puszczałem były maksymalnie przyciszone. Niemożliwe okazało się też korzystanie z programów typu skype. Problem był obecny przez +/- 2 dni, po czym stopniowo wszystko zaczęło wracać do normy.

 

Ja już nie mam pomysłów co robić.

 

Zgłaszałem się nawet do serwisu komputerowego z zapytaniem, ci tylko stwierdzili że może być to problem z zasilaniem. Gdy uświadomiłem ich, że sprzęt zasilany jest zewnętrznie a kabel usb jest wpięty z tyłu (bo tam stabilniejesze napięcia) to kontakt się urwał.

 

Jakieś pomysły? słowa otuchy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwsze co bym zrobił to sprawdziłbym urządzenie na zupełnie innym komputerze żeby coś wykluczyć. Jeśli będzie to samo to wiadomo że uwalony interface i wtedy zostaje już tylko profesjonalny serwis (mimo że piszesz że właśnie z niego wrócił). Jeśli na drugim komputerze będzie w porządku to proponuje na Twoim zrobić kompletny reinstal systemu i zainstalować tylko to co niezbędne do sprawdzenia interfejsu aby znowu wykluczyć że to software coś miesza.

Edytowane przez Spawn
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprzęt sprawdzony na innym komputerze i śmiga jak należy. Różnica była taka, że korzystałem z innego DAW (oprogramowania). Reinstalacji systemu nie robiłem ze względu na brak możliwości, ograniczyłem się do usunięcia sterowników urządzenia, całego powiązanego softu na komputerze i dodatkowego wyczyszczenia rejestru. Później wgrałem wszystko jak należy, zgodnie z zaleceniami producenta i baja się powtarza. Dokładnie to samo.

W czwartek będę miał chwilę czasu to zamierzam przetestować sprzęt z innym DAW na moim komputerze, ale sukcesów nie wróżę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba doszedłem do rozwiązania. Wychodziłoby na to, że winowajcą jest wtyk USB w urządzeniu. Dzisiaj z rana odpaliłem sprzęt i usłyszałem kompletną ciszę w słuchawkach (bez odpalania DAW, kiedy to sygnał jest ok). Lekko już zdenerwowany zaczełem sprawdzać wszystkie połączenia i okazało się że wtyczka USB dosyć luźno siedzi w sprzęcie. Po prostu się majta na wszystkie strony niemalże jak wiatrak. Po ruszeniu wtyczką wszystko wróciło do "normy". Ręce opadają, szczególnie że sprzęt wysyłałem do serwisu dwukrotnie, łącznie spędził tam 3 miesiące (dwukrotnie dłużej niż z niego korzystałem) i przyczyną wysłania go tam były właśnie takie "głuche" momenty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności