Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

GT-S8500 vs GT-S8530 czyli Wave vs Wave2


NuBreed

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

a jak sprawdza się wave I w normalnym użytkowaniu? Obecnie używam samsunga i7500 z androidem i mimo przestarzałości tego telefonu jakoś spełnia moje oczekiwania. Nie wiem, jak to będzie z s8500 - czy są na badę 1.0 aplikacje pozwalające na korzystanie z facebooka (razem z czatem), gg czy dropboxa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cóż ci z aplikacji skoro ten telefon potrafi się zaciąć przy przeglądania internetu? Gdyby Bada była dopracowana to telefon bardzo dobry, a tak to przeciętniak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

a jak sprawdza się wave I w normalnym użytkowaniu? Obecnie używam samsunga i7500 z androidem i mimo przestarzałości tego telefonu jakoś spełnia moje oczekiwania. Nie wiem, jak to będzie z s8500 - czy są na badę 1.0 aplikacje pozwalające na korzystanie z facebooka (razem z czatem), gg czy dropboxa?

 

Bada 1.0 to przeszłość, większość telefonów (również s8500, s8530) została już zaktualizowana do bady 2.0. Dosyć często pojawiają się aktualizacje 2-ki i w chwili obecnej (wersja LE1, czyli już 7-a w tym roku) działa już całkiem przyzwoicie. Co do aplikacji to jest ich mało ale z tych co wymieniłeś do gg jest Parlingo, do facebooka też coś jest ale nie pamiętam nazwy. Generalnie na ten moment system już się nie zacina, ale ciągle brakuje dobrych aplikacji (szczególnie navi).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie miałem nigdy brandowanego softu Orange, ale widzę że jest do pobrania brandowana wersja (LA2), jest to jedna z pierwszych wersji bady 2, prawdopodobnie niezbyt stabilna. Odnośnie zacinek to na LA1 mocno zacinała się wbudowana przeglądarka internetowa, Samsung apps i raz na jakieś 2-3 tygodnie potrafił się sam zrestartować. Teraz LE1 nie zawiesił się ani się nie wyłączył jeszcze ani razu, przeglądarka działa przyzwoicie (ale i tak używam opery), po prostu działa dobrze i nic się nie zacina.

Tutaj masz link do forum z wersjami bady do pobrania: http://bada-world.pl/116/ , możesz też aktualizować do bada 2 przez Kies ale wtedy możesz wgrać tylko brandowany.

 

Do tej pory pojawiły się następujące wersje bady 2:

 

-LA1

-LA2

-LB1

-LB2

-LC1

-LC2

-LD1

-LD2

-LE1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

a czy aplikację na la1 działają na sofcie le1? czy producenci aplikacji muszę wydawać ich aktualizacje? trochę byłoby to kłopotliwe. kupiłem wczoraj wave 1 i teraz boję się, że będzie się zawieszał i mulił.

 

Teoretycznie wszystkie aplikacje kompatybilne z badą 2.0 powinny działać na jej wszystkich wersjach począwszy od LA1 i najczęściej tak właśnie jest. LE1 jest już całkiem niezła rzadko się zawiesza i jest szybka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Mały OT.

 

Zauważyłem ostatnio żye w moim S8500 prawy kanał, a dokładniej średnie tony w prawym kanale grają głośniej. W normalnym trybie jest to prawie nie słyszalne, choć nawet to trochę mnie denerwuje, ale po włączeniu EQ i DNS to się nasila. Mam Bada 2.0 LA1 i zwiększony poziom głośności. ktoś wie o co może chodzić? Sam narazie nie chcę przy tym się bawić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

spróbuje spróbuje ale jeszcze nie teraz.

 

Właściwie stwierdziłem że na normal jest normalnie, po prostu wave bardzo dobrze separuje wokale i niemal chirurgicznie separuje je w kanałach. :)

 

Ale i tak muszę wypróbować inny soft bo czasem chciałbym użyć DNS.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lepiej się nie zbliżaj do bada jeśli chcesz korzystać z przeglądarki. Strony wczytują się tak samo szybko jak na budżetowych androidach ale nie obsługi flash, często zamula, komunikaty, że strona jest za duża i nie można wyświetlić treści, brak trybu pełnoekranowego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest opera mini i działa świetnie :) W przeciwiństwie do preinstalowanej przeglądarki wszystko działa super ALE BEZ FLASHA

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jak wygląda sprawa z pisaniem smsów? swype się zawiodłem na Live With Walkman. czy klawiatura numeryczna jest względnie wygodna i można nią pisać 50-100 smsów dziennie bez irytacji?

poza tym - zdjęcia tekstu. jeśli się nie mylę, to Wave nie ma AF i raczej zdjęcia notatkom nie zrobię, right?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wave ma AF i ja robię zdjęcia notatkom w dużych ilościach. W ustawieniach aparatu masz też tryb "Tekst", różni się chyba większą ostrością zdjęć.

Swype był na bada 1.2, teraz to jest "pisanie ciągłe". Jak sobie uzupełnisz słownik, to chyba da radę tego używać, ja tam wole pykać po ekranie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności