Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

GT-S8500 vs GT-S8530 czyli Wave vs Wave2


NuBreed

Rekomendowane odpowiedzi

Samsung Wave 1 ma układ Wolfson WM8994, układ ten można spotkać w iPhone/iPod oraz m.in. róznych Samsung Galaxy S/pierwszy Galaxy Tab oraz którymś LG, można sobie to sprawdzić w projekcie Voodoo Sound, który IMO nic nie daje, podbija tylko głośność, soft swoją drogą, ale ten układ hardware'owo niemal wszystko realizuje. W SGS2 jest już układ Yamaha, który fizycznie już Wolfsonowi ustępuje ;) Poza tym Sammy to nie wykorzystuje połowy potencjału Wolfsona podobnie Apple. Wave II najpewniej ma też Yamahe w sobie, Wave III mogę posłuchać, choć Samsung na 100% nie zrobił lepszego grajka niż Wave I, najpewniej też nie zrobi już, podobnie było z aparatem w Wave I (to samo oczko co w iPhone 4), było drogie w produkcji i zmienili na inne, to są cięcia kosztów, dlatego niby jest coraz lepiej w środku a tak na prawdę coraz gorzej :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg. service manuali Wave I i Wave II posiadają ten sam układ, a co za tym idzie jest to WM8994 tak jak powyżej pisze Mikołaj. Statystyki z GSMArena są różne na granicy błędu pomiarowego także wg. mnie sprawa jest prosta - przydałby się ktoś kto porówna dźwiękowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wm8994wave_II2.png - czerwieni się, jest ewidentny zarys kształtu loga WM8994 ;) W SM Wave I i Wave II figurują jako ten sam dokładnie układ. Dodam że zdjęcie pochodzi z FCC, czyli to NIE MOŻE być fejk. https://fjallfoss.fcc.gov/oetcf/eas/reports/GenericSearchResult.cfm?RequestTimeout=500 dla zainteresowanych. Edytowane przez Filas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem na prawde czym się tak ludzie zachwycają w jakości dźwięku w Wave... Sam posiadam Wave II i z racji uszkodzenia Ipoda nano 4g jestem zmuszony na nim słuchać muzyki. Słabsza jakość JEST WIDOCZNIE ODCZUWALNA.Nie polecam tego grajka jako główny odtwarzacz. Jak dla mnie posiada on nienaturalny bass i sztuczną scene. Wiadomo każdy ma swój gust, lecz mi kompletnie nie podoba sie jego jakość dźwięku. Radze się zastanowić, czy na prawde tego chciecie. Po drugie, też byłem pozytywnie nastawiony na badę, ale jest to system niewypał, samsung aktualizacjami sobie kpi z użytkowników. Bada 2.0 może i fajnie wygląda, ale jest kompletnie niedopracowana. mając 1000sms telefon już się ścina, wchodząc w wiadomości trzeba czekać około 7 sekund. Mając 500zdjęć w galerii, to samo nas czeka. Strony w internecie wolno się wyświetlają i często pisze że strona za duża do wyświetlenia(SICK! miało tego nie być w badzie 2.0). Posiadam oficjalną Bade 2.0, a telefon nadal potrafi wyłączyć się, tak o, z dupy podczas rozmowy. Bez sensu...

Byłem wielkim fanem tego telefonu czytając testy itp, ale po użytkowaniu go przez pół roku chce się go pozbyć( zapraszam na PW, stan idealny :) )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak wiec dzisiaj znowu dorwalem telefon od wujka (Wave 3). W porownaniu z Wavem 1:

wlaczone podbicie basu: masakra, basu nawet duzo, ale gdy tylko zaczyna on grac reszta pasma przygasa (Xears TD-4, w radiusach juz mniej), reszta pasma wlasciwie taka sama

Wylaczony EQ: hmm, w porownaniu z Wavem wydaje mi sie ze dzwiek nie jest taki plaski, jest troche wiecej basu, tony wysokie jednak na + dla Wave 1. Mysle ze Wave 1 gra troche lepiej, zwlaszcza ze ja go slucham tylko i wylacznie na podbiciu basu, moja poprzednia opinia mogla byc uzalezniona od tego iz mialem bete bady 2.0 a nie wersje finalna. Tyle ode mnie, przepraszam jesli wprowadzilem kogos w blad. Jesli nadal za malo opisalem o dzwieku to moge odpowiedziec na pytania, tylko nie wiem czy bede umial to odpowiednio wyjasnic :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem na prawde czym się tak ludzie zachwycają w jakości dźwięku w Wave... Sam posiadam Wave II i z racji uszkodzenia Ipoda nano 4g jestem zmuszony na nim słuchać muzyki. Słabsza jakość JEST WIDOCZNIE ODCZUWALNA.Nie polecam tego grajka jako główny odtwarzacz. Jak dla mnie posiada on nienaturalny bass i sztuczną scene. Wiadomo każdy ma swój gust, lecz mi kompletnie nie podoba sie jego jakość dźwięku. Radze się zastanowić, czy na prawde tego chciecie. Po drugie, też byłem pozytywnie nastawiony na badę, ale jest to system niewypał, samsung aktualizacjami sobie kpi z użytkowników. Bada 2.0 może i fajnie wygląda, ale jest kompletnie niedopracowana. mając 1000sms telefon już się ścina, wchodząc w wiadomości trzeba czekać około 7 sekund. Mając 500zdjęć w galerii, to samo nas czeka. Strony w internecie wolno się wyświetlają i często pisze że strona za duża do wyświetlenia(SICK! miało tego nie być w badzie 2.0). Posiadam oficjalną Bade 2.0, a telefon nadal potrafi wyłączyć się, tak o, z dupy podczas rozmowy. Bez sensu...

Byłem wielkim fanem tego telefonu czytając testy itp, ale po użytkowaniu go przez pół roku chce się go pozbyć( zapraszam na PW, stan idealny :) )

 

Nie wiem jak gra Wave II ale to wielokrotnie powtarzane było, że to inny chip i nie zagra tak jak wave I. Z drugiej strony zdarzyły się opinie że Wave I gra słabo... cóż każdy ma prawo do takiej opinii, dla mnie to on gra prześwietnie i pobić go jest naprawdę wyczynem jeśli chodzi o SQ. Cóż zdarzają się też ludzie którzy jaką do T1 i mówią że słabo gra. Niech każdy kieruje się swoim słuchem.

 

@Mrowa teraz już wiesz o co nam chodziło.

 

wlaczone podbicie basu: masakra
zwlaszcza ze ja go slucham tylko i wylacznie na podbiciu basu

 

Poszukaj mojego postu z recenzji x7. Są dwie szkoły grania. Widzę, że Ty preferujesz tą drugą szkołę. Dla mnie samsung R1 grał bardziej 3D od Wave. Wynikało to trochę z węższej sceny i z deka odmiennym charakterze. Jednak chciałbym dodać do twojej wypowiedzi, że Wave wcale nie gra płasko, jak dla mnie ma jedną z lepszych stereofonii i głębi w ogóle z wszystkich grajków które słuchałem. I w ogóle samsungi wszystkie jakie słuchałem charakteryzują się bardzo fajną sceną, firma do tego przykłada dużą wagę.

 

moja poprzednia opinia mogla byc uzalezniona od tego iz mialem bete bady 2.0 a nie wersje finalna. Tyle ode mnie, przepraszam jesli wprowadzilem kogos w blad.

 

Sam uważam że LA1 gra lepiej od 1.2-2.0. Lecz jakbym miał tak obiektywnie oceniać, to różnica nie jest wcale taka wielka, poprzedni soft dawał po prostu dużo bardziej ocieplony dźwięk i podbity bas. Przez co scena wydawała się węższa, a niektóre smaczki były schowane kosztem ciepełka. Jednak prócz charakteru zmiana nie musi mieć dla każdego znaczenie, szczególnie na słabszych słuchawkach.

 

 

Fajnie, że sprostowałeś sprawę. Jesli Wave III gra trochę gorzej to pewnie i tak nie jest taki zły, możliwe, że trzyma poziom SGSa. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Nie wiem jak gra Wave II ale to wielokrotnie powtarzane było, że to inny chip i nie zagra tak jak wave I. Z drugiej strony zdarzyły się opinie że Wave I gra słabo... cóż każdy ma prawo do takiej opinii, dla mnie to on gra prześwietnie i pobić go jest naprawdę wyczynem jeśli chodzi o SQ. Cóż zdarzają się też ludzie którzy jaką do T1 i mówią że słabo gra. Niech każdy kieruje się swoim słuchem.

Podobno to ten sam chip tylko pod inną nazwą, ale nie będę sie kłócić, bo mogę nie mieć racji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podbicie basu masakruje dźwięk w Wave (zreztą wszystkie gotowe efekty które ma telefonik do zaoferowanie w mniejszym lub większym stopniu to robią).

Także radziłbym jeszcze raz posłuchac bez tego bubla.Nie zgadzam się z opinią, ze Wave gra słabo.

Nie jest to co prawda granie majace jakieś audiofilskie aspiracje. Jeżeli ktos ponad rozdzielczośc i szczególowość stawia miłe,

ocieplone i funowe granie to jest to świetny grajek. Jak dla mnie znacznie lepszy od wspomnianego Nano4.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorry , ze sie przypierniczam ale niektorzy traktuja sprzet przenosny zbyt powaznie, i chcieliby z pudelka wielkosci paczki papierosow uzyskac jakosc stacjonarki za pare kilozlotych .

Bez przesady , obecnie oferowana jakosc dzwieku ,czy to z playerow czy tez telefonow jest w zupelnosci wystarczajaca, nawet dla wymagajacego audiofila .Problem polega w tym ,

ze nie kazdy posiada pozadne sluchawki , ktore sa w stanie sprostac wymaganiom stawianym przez zrodlo .

 

A takie gadanie , ze Wave jest nastawiony na efekciarskie granie niz na wiernosc przekazu , to jest duzo za duzo powiedziane . Kolego Nemrod nie odbieraj tego personalnie ale w studiu nagran pracujesz z tym grajkiem w reku czy jak , ze Ci tak zalezy na wiernosci przekazu.Jakosc jaka oferuje zarowno Wave I jak i SGS I po podlaczeniu takiego fiio i dobrych sluchawek, jest wysmienita pod kazdym wzgledem i ciezko wymagac czegos wiecej od sprzetu portable .

 

Wiernosc przekazu to w domu, a nawet to jest ciezko uzyskac ,nie wydajac przy tym sporej sumki .W koncu dojdziesz do takiego etapu ,ze bedziesz sluchal sprzetu a nie muzyki , i stosowal voodoo polepszacze typu masc na kondensatory , nie dawno byl taki temat poruszany .

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nemrod ja się z tobą zgodzę ale tylko jeśli chodzi o wave przed aktualizacją wtedy to był mocno ocieplony i walił basem, chociaż to było na swój sposób fajne, napisałeś to w sposób jakby to był jakiś zarzut. Ale przecież chodzi o przyjemność ze słuchania. Z drugiej strony zgodzę się z Pendragonem - wierność mamy w studiu, na innej kategorii sprzęcie. HD650 mówią prawdę, czy dają przyjemność ze słuchania? Jeśli to pierwsze, to jak zatem grają K550 czy DT150? Dać do Wave dobre słuchawki, może jeszcze dorzucić e6 i masz dźwięk pierwsza, klasa. Może narażę się na lincz, ale spokojnie on dorównuje "DACom" do 500zł.

 

I po raz kolejny powtarzam. Wave LA1 to już nie ten sam Wave, jest bardziej liniowy od taczki, tylko trochę podkolorowany. Wystarczy dobrać odpowiednie słuchawki i dźwięk jest jednocześnie efektowny (w dobrym tego słowa znaczeniu) i audiofilski (cokolwiek to znaczy).

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heh uderz w stół a norzyce się odezwą...Nigdzie nie napisałem, ze Wave jest słaby, gdyby tak było to sam dawno bym sie go pozbył.

 

Ja nie cierpie na przypadłość"To co mam musi być the best". . Wave dla mnie jeśli chodzi o techniczny poziom jest to troche powyżej średniej.

Ale z grajków które miałem S:Flo 2, Sony X czy Touch 4g to wyższa półka (ale nie poziom stacjonarki "za pare kilozłotych" ;p).

Niewątpliwą zaletą Wava jest jego muzykalność iłatwość zgrywaniaz wszelkimi słuchawkami. Sam używam go z GR07 i bardzo podoba mi się to połączenie.

Ale nie będę twierdził, że "zadowoli ono wymagającego audiofila" bo nim nie jestem .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisałeś że Wave gra efekciarsko. Chciałem się dowiedzieć od Ciebie po prostu co to znaczy.

 

Napisałeś, że nie jest to audiofilski player. Ja chciałem się dowiedzieć od Ciebie co to znaczy "audiofilski".

 

Napisałeś:

Jeżeli ktoś ponad rozdzielczość i szczegółowość stawia miłe, ocieplone i fun'owe granie to jest to świetny grajek.

 

Dlatego zadałem pytanie czy słuchałeś go z softem 2.0 LA1? Chciałbym też się dowiedzieć co jest nie tak z jego rozdzielczością i szczegółowością i dlaczego ocieplenie miałoby wykluczać rozdzielczość i szczegółowość?

 

Na koniec stwierdzasz:

Niewątpliwą zaletą Wava jest jego muzykalność i łatwość zgrywania z wszelkimi słuchawkami.

 

Czy to nie wpływa według Ciebie na końcowy efekt jaki chcemy i możemy uzyskać w portable?

 

Ja nie cierpię na przypadłość "To co mam musi być the best"

 

Odbieram to jako zarzut w moją stronę i Pendragona. Otóż dla twojej wiadomości, nie uważam, że jest the best bo go mam, tylko go mam bo uważam, że jest the best, a to jest subtelna różnica. Miałem Sony X i do odsłuchów Wave. Jak wiesz pierwszego grajka z premedytacją się pozbyłem, a Wave z premedytacją nabyłem.

 

Ale z grajków które miałem S:Flo 2, Sony X czy Touch 4g to wyższa półka

 

S:flo2 nie słuchałem. T4 to dla mnie półka wyżej, lecz nie jest to przepaść, a z sony X to równy poziom SQ, przy czym charakter muzykalny jak sam go określiłeś i lepsze zgrywanie się z większością słuchawek, jak i lepsza jego cena, wraz z funkcjonalnością sprawiają, że stawiam go wyżej od Sony X. Oczywiście to tylko moje zdanie i nie zmuszam nikogo by się z nim zgadzał.

 

(ale nie poziom stacjonarki "za pare kilozłotych" ;p)

.

Źle się wyraziłem. Stacjonarne źródła, często będą dysponowały lepszym wbudowanym wzmacniaczem, przez co niektóre cechy wave będą odstawać. W całej reszcie szczególnie z mniej wymagającymi słuchawkami, będzie prezentował podobny poziom do DACów które przesłuchałem do 500zł. Twierdzenie że zagra na równi z każdym jest nad wyraz.

Edytowane przez Syler
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Slyer czytaj ze zrozumieniem.

Nigdzie nie napisałem, ze "Wave to nie jest audiofilski player". Napisałem, ze nie ma takich aspiracji bo jest nastawiony głownie na fun.

Soryyki ale próbowałem Wave z różnymi dokami . Z żadnymi nie zbliżył sie do poziomy X+FX700.

Co do ceny he ja za Wave dałem dokłądnie 849zł , X a kupiłem na Ibodzie za 649zł takze dla mnie danie 200zł więcej nie jest lepszą ceną.

To, ze X nadal mocno stoi cenowo chyba też o czymś świadczy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Syler czytaj ze zrozumieniem.

Nie ułatwiasz mi tego... odpowiedź na moje pytania by mi z pewnością ułatwiła mi zrozumienie Ciebie.

 

Nigdzie nie napisałem, ze "Wave to nie jest audiofilski player". Napisałem, ze nie ma takich aspiracji bo jest nastawiony głownie na fun.

 

FUN jest pojęciem baaaardzo względnym. Zapytałem dwa razy czy słuchałeś go po aktualizacji - nie dostałem odpowiedzi. Wnioskując po tym co piszesz, nie słuchałeś go w wersji LA1,a nie jest wtedy nastawiony na FUN (w moim odczuciu), a właśnie na szczegółowość.

 

Soryyki ale próbowałem Wave z różnymi dokami . Z żadnymi nie zbliżył sie do poziomy X+FX700.

 

FX700 nie słuchałem, ale z moich porównań na moich dokach sony X nie zbliżył się do poziomu połączenia S8500+E10 (bardzo synergicznego). Więc wiesz...

Po za tym unikam słuchawek dokanałowych ;].

 

Co do ceny he ja za Wave dałem dokłądnie 849zł , X a kupiłem na Ibodzie za 649zł takze dla mnie danie 200zł więcej nie jest lepszą ceną.

 

To porównaj sobie normalną cenę X, a nie z ibooda. Z realną ceną za którą można normalnie Wave na allegro wyrwać nowego (nie mówię już o tym, że można go mieć w abonamencie za złotówkę). Potem porównaj sobie jakość wykonania i funkcjonalność. Jak to zrobisz to wrócimy do rozmowy o opłacalności. :)

 

To, ze X nadal mocno stoi cenowo chyba też o czymś świadczy...

 

o nieracjonalności cen?

Edytowane przez Syler
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do Wave to słuchałem go na badzie od 1.0 porzez wszystkie nastepnie aż obecnie na 2.0 skończywszy.

Hmmm...nie miałem E10 więc siłą rzeczy nie wiem jak brzmi to połaczenie. Ale nie wiem czy czasami

nie jest marnowaniem potencjału grajka podłanczanie słuchawek wartych 1/5 ceny jego samego

(wie,wiem pieniadze nie zawsze odzwierciedlają wartoś danego produktu ale mimo wszystko do

top playera przydałoby się podłaczyć top słuchawki).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za tysiąc złotych (EX700 tyle kosztują tak?) to ja sobie kolumny klipsche kupie -> nie dziękuję nie chcę high-endowych zatyczek do uszu do korzystania na ulicy... Słuchałem podobno synergicznego połączenie sony X + IE8 i fajnie to grało, ale 3x bardziej wolę Wave + PX360.

 

Przyznaje, żaden ze mnie audiofil :(

 

Dziękuję i dobranoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Wg mnie zarówno Wave jak i SGS grają przyjemniej od Toucha 2g i Iphona 3gs, ale 4g już podoba mi sie bardziej. Co do zgrywania zgadzam się, ciężko znaleźć słuchawki z którymi zagra ewidentnie źle. Najlepszy pod tym względem był p3.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności