Skocz do zawartości

GT-S8500 vs GT-S8530 czyli Wave vs Wave2


NuBreed

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich, zastanawiam się poważnie nad kupnem samsunga Wave, gdyż posiada naprawdę dobrą jakość audio i wyśmienity wyświetlacz, chyba nawet lepszy niż ARC S wg mnie. Ale teraz mam problem gdyż jest tez Wave 2, który ma większy ekran ale teoretycznie gorszy rodzaj matrycy ekranu. Czy miał okazję ktoś z was testować je jednocześnie? Nie potrzebuję w smartfonie bajerów, ma dzwonić, mieć świetny wyświetlacz, kręcić w miarę filmy i robić przyzwoite zdjęcia. nie potrzebuję Androida, gdyż już sie nim przejadłem. Powiedzcie mi czy warto dopłacać do większego ale gorszego ekranu w Wave2? Czy jakość Audio jest taka sama w obydwóch modelach?

 

NuBreed///

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale teoretycznie gorszy rodzaj matrycy ekranu.

Czemu gorszy? Rozumiem że chodzi o to co w SB pisałeś S-LCD vs S-AMOLED? Ja mam w Desire S S-LCD, widziałem ekran SGS i SGS2 i nie powiedział bym że Deser ma gorszy. Tak samo jak Arc S nie ma lepszego (IMHO ta Bravia przereklamowana jest). Wyraźnie lepszy dla mnie jest dopiero ekran w Galaxy Nexus (ech to HD 720p :rolleyes: )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już nie chodzi o Super Amoled czy Super Clear LCD, wiem jakie są plusy obydwu. Bardziej stoję po stronie S8500 w kwestii wyświetlacza, choć 3,7cala w jego następcy kusi wielkością. Głównie chodzi mi o jakość dźwięku, wszyscy zachwycają się samsungiem Wave , że gra bardzo dobrze, na poziomie Dapów samsungowych jak P3. Chciałbym się dowiedzieć jak wypada przy Nowszym modelu. Oba mają te same podzespoły odpowiedzialne za reprodukcję audio? Maja tę samą moc? Czy są różnice w brzmieniu? jeżeli tak to na czyją korzyść?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moc mozna zmieniac w menu serwisowym, przynajmniej w s8500, wiec w s8530 tez pewnie bedzie to dostepne, nie wiem jak s8530, ale s8600 gra jednak lepiej (wg mnie!!) niz s8500 :)

 

Możesz powiedzieć na czym jego lepszość polega?

 

... oczywiście chodzi mi o dźwięk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podobno Wave 3 gra słabiej od 1, tu macie kilka słów o audio:

Na dobrą sprawę trudno jest tu do czegoś się przyczepić (no może jeszcze widżet odtwarzacza by się przydał), a udanej aplikacji wtórują duże możliwości zastosowanych podzespołów. Poziom szumów na słuchawkach trzymany jest w ryzach, bez trudu doszukamy się zarówno basów, jak i dobrze eksponowanych tonów wysokich. Trzeba mieć naprawdę dobre ucho by dostrzec to, że jednak w testach jakość dźwięku z Wave’a 3 jest słabsza niż ta na pierwszym Wave’ie, Galaxy S II czy smartfonach Apple’a. W codziennym użytkowaniu dźwięk wydobywający się z nowej fali nikogo nie powinien drażnić, podobnie jak jakość załączonych do zestawu słuchawek.

 

a tu link do całego testu:

 

http://www.telepolis.pl/artykuly.php?id=476&str=0

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie przypomina mi to sytuację z Samsungiem Galaxy S i Galaxy SII. Tam też lepsza jakość dzwięku była po stronie tego pierwszego. Swoją drogą to za 2 dni przyjedzie brat na świeta z Wavem S8500. Kto wie, może mi się spodoba i zakupię. Zastanawiam się też nad używanym SGSem ale jego wykonanie skutecznie mnie zniechęca... Choć mam teraz fona z Androidem... nie korzystam z miliona aplikacji dostępnych w markecie :) Potrzebuje telefonu do dzwonienia, pisania, słuchania i przeglądana www przez wi-fi. Do tych celów Wave powinien być w sam raz :)

Edytowane przez Kapsel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Kapselku Ty Mój :* jeśli podoba Ci się Clip+ to Wave będziesz zachwycony. Może zagra nawet lepiej od audinsta :P 400zł to nie pieniądz za TAKIE urządzenie. Posłuchaj go dobrze. Albo nie słuchaj jeśli nie chcesz zmieniać telefonu ;)

 

Nie mam pojęcia jak gra dwójka, ale szybciej zżera baterie, dlatego sobie darowałem. A na większym ekranie mi nie zależy, podoba mi się rozmiar Wave I. Jedynki często są legendarne ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Kapselku Ty Mój :* jeśli podoba Ci się Clip+ to Wave będziesz zachwycony. Może zagra nawet lepiej od audinsta :P 400zł to nie pieniądz za TAKIE urządzenie. Posłuchaj go dobrze. Albo nie słuchaj jeśli nie chcesz zmieniać telefonu ;)

 

Nie mam pojęcia jak gra dwójka, ale szybciej zżera baterie, dlatego sobie darowałem. A na większym ekranie mi nie zależy, podoba mi się rozmiar Wave I. Jedynki często są legendarne ;)

 

Hehe, zmiana telefonu zbliża się wielkimi krokami - Motorola Flipout strasznie mnie irytuje. Wybór prawdopodobnie padnie na Wave I. Nówki widzę są na allegro po 600zł. Nie wątpię, że brzmienie Wave bardziej mi się spodoba od Audinsta :) Napisze do Ciebie Sylerku wieczorem na PW bo mam kilka pytań w sprawie tego fona :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oky ale w komisie był w stanie idealnym za 430zł :) myślę że warto. Nówka za 600zł to tak średnio, za 500zł to już fajnie. średnio dlatego, że mi za ok. 800zł wyszedł nowy wave z T-mobile z opłaconym 2 letnim abonamentem i ubezpieczeniem. no przez te 2 lata spłaci się w kwotach mniejszych niż bym paczkę szlugów na tydzień palił. tak więc ja go widzę brać w ten sposób albo dorwać w dobrym stanie za 400-500zł. Na upartego można dać te 600zł i będzie to dobry zakup, ale po co jak można taniej ;)

 

Gdy sluchalem Wave 3 na moim Wave I mialem Bade 2.0, nie oficjalna ale bete. Nie napisalem ze dla kazdego musi to 3 grac lepiej niz 1, po prostu bylo to moje subiektywne odczucie. :)

 

Z całym poważaniem, ale subiektywnymi opiniami jest audiostereo.pl wybrukowane :P. Napisałeś że scena jest bardziej 3D, tylko to wynikało z bezpośredniego porównania tych samych kawałków i przy tym różnica jest ciężka do niezauważenia? Czy lepszy bo miał inny charakter? Bo jeśli chodzi o scenę to dla mnie samsung R1 miał lepszą scenę od T4 - tzn bardziej 3D, ale dla mnie to nie świadczyło o jego wyższości, po prostu grał na inny sposób.

Edytowane przez Syler
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybacz, po prostu nie chce oceniac, ze Wave 3 jest lepszy i koniec dyskusji, po prostu dla mnie jest lepszy, tak jak napisales bardziej podoba mi sie jego charakter grania. Porownane na tych samych sluchawkach (niestety biednie bo na cx300) i tych samych kawalkach. Nie umiem wyjasnic co bylo dokladnie lepsze niestety, musialbys sam sprawdzic i porownac :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności